Papíry (ne)jdou do čistírny

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od TinaMTM »

Čau kluci, dnes mi přišlo z Magistrátu Hl.m.Prahy doporučený dopis o odevzdání ŘP pro dosažení plného počtu bodů. Předtím mi nic nepřišlo o tom, že mi byly strženy body. Jen v minulém roce jsem někdy v prosinci jela v Praze na 30km/h rovných 66km/h. Bylo to tím, že jsem jela dlouhou dobu na dálnici a chvíli mi trvalo se "zklidnit" na 30km/h. K mému neštěstí zrovna na tom úseku měřila MP. Tak mě zastavili, proběhla lustrace, poslali mě do správního řízení. V březnu mi od dotyčné MČ Praha přišla obálka, kde jsem byla uznána vinnou z přestupku a byla mi uložena pokuta 3.500,-Kč, tuto pokutu jsem zaplatila a od té doby nic. Dokonce mi ani nebylo sděleno odebrání bodů, jen pokuta a rozhodnutí o vině. Nebyla jsem ani předvolána a proti tozhodnutí jsem se neodvolala, prostě jsem to zaplatila a konec. Teď mi přišla tahle výzva k odebrání, kde se mám dostavit do 5 pracovních dní s ŘP. Nikde nebylo psáno za co konkrétně to je a na jak dlouho, tak jsem tam volala a bylo mi řečeno, že mi to sdělí až na místě. Co je to za postup??? Máte s tím někdo podobnou zkušenost??? A jak se proti tomu dá bránit? Papíry jim nechci dát, protože je potřebuji, auto potřebuji k výkonu práce.

Když jsem to dnes probírala s kamarádem, pracuje na dopravce v Ústí, tak mi řekl, že už slyšel, že prý v Praze na jižní spojce pod úsekovým měřením se odebírají body i za nepřipoutání a to můžu jet předpisově, tohle mi ale přijde trochu mimo, když mě nikdo nepředvolá k projednání přestupku. Je i toto možné? Jezdím nepřipoutaná, takže tam by to bylo reálné, ale ten postup se mi zdá nereálný.

Díky za každou radu. Jen pro rýpaly, vím že jsem překročila rychlost dost výrazně, ale na rovném přehledném místě, takřka 500m před začátkem obytné zóny a navíc po 4 hodinové jízdě na dálnici. Konkrétní ulice je Ořešská u benzínky FATO ve směru na Ořech, kdo to tam zná, tak ví že je tam ta 30 nesmyslná.
VW Golf V

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od pino.t »

Nemůžou ti odečíst body za přestupek, který s tebou neprojednali.
Jinak
Za spáchání dopravního přestupku "Vyšší překročení rychlosti - v obci o 20 km a více nebo mimo obec o 30 km a více" jsou řidičům přičítány 3 body v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o jeden z "méně závažných" přestupků. Přestupek je možné vyřešit na místě v blokovém řízení udělením pokuty do 2500,- Kč. V případě zahájení správního řízení hrozí sankce 2.500 – 5.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1 - 6 měs. (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 měsíců po sobě jdoucích).
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od TinaMTM »

Tak to nechápu, nic jiného mi v průběhu roku nepřišlo. Tento dopis je směřován vyloženě pro dosažení plného počtu, ne za konkrétní přestupek. Ale je pravda, že minulý rok byl stav konta bodů 7. Hlavně za pásy a telefon. No tak to si tam budu muset asi zajít pro informace. Nějaká byť i riskantní možnost, jak se vyhnout odevzdání? Papíry prostě potřebuji...
VW Golf V

Uživatelský avatar
Švéd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 587
Registrován: 01.10.2010 16:55
Bydliště: Praha, Frymburk

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od Švéd »

pino.t píše:Nemůžou ti odečíst body za přestupek, který s tebou neprojednali.
Sorry za OT: Ale v tomhle Havlistánu bych se už nedivil ničemu.

Tino, nesmíš jezdit, jako prase :mrgreen: . Sám teda nejezdím předpisovky, telefonuji atd., ale pásám se vždy. Nicméně mě už naštěstí papíry neživí. Takže Praha=mastná tyč :mrgreen: , autem jezdím převážně mimo Prahu. A riskantní možnost? Neodevzat :mrgreen: , ale to už víš.
Je: SAAB 9-5 Aero - 232 kW/315k MAPTUN STAGE 5, 2002 - švédská střela
Je: Škoda Octavia 1.6 MPi 75 kW/102k, 2003
Bylo: VW Passat 1.9 TDi 96 kW/130k, 2002
Bylo: Sněhurka, 2.3 Turbo 220kW/300k, 1995

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od widle »

zajdi si na poštu a nech si vyjet tvůj bodový stav, mělo by tam býti to, za co ti byly body odebrány
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od pino.t »

Já původně myslel, že toto byl tvůj jediný přestupek.
Takže pokud jsi někdy dřív dostala nějaké body a pak během následujících 12 měsíců jsi obdržela zase nějaký bodovaný přestupek, tak se ti žádný bod neodmazal, takže předpokládám, že ses někde přepočítala, nebo si zapomněla na nějaký přestupek, který bodovaný je, protože policajti nejsou povinni ti sdělit kolik si obdržela za konkrétní přestupek, když ti uloží blokovou pokutu.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od Bastard »

O přidělení bodů nikdo neinformuje, není to ničí povinnost. O zjištění stavu bodového konta se musíš starat sama...

Papíry nutně potřebuješ k práci, ale nepoutáš se, jezdíš rychle, telefonuješ za jízdy... Tak co vlastně chceš?

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od TinaMTM »

Takže Widlemu moc díky, byla jsem totiž na poště a tam jsem zjistila, že jsem skutečně vybodovaná a hlavně za co.

No jo, jenže jsou tam záznamy (z Černosič a Hostivic), kde jsem za posledních 10 let nebyla...jak je tohle možné??? Nic mi z té doby nepřišlo, ale hlavně vím na 100%, že jsem tam nebyla, takže tohle vůbec nechápu. Poslední bodový přestupek byl z 9/7 tohoto roku z konce karlovarské dálnice, kdy jsem měla překročení rychlosti o 19 km/h, tedy přestupek za dva body. Policista mi řekl, že se dobře vyspal a dal mi to za 500,-Kč s podpisem bločku, tím jsem myslela, že to končí, jenže tohle byl poslední bodový hřebíček, který mě vybodoval.

Pino.t: tobě také děkuji za informace, ano byla pokud jsem dostala správné informace, tak se umazávají body o 3 méně za rok bez přestupku, to se bohužel nestalo. Jezdím osobním autem ročně 70.000km, takže tohle mě dostane.

Můžu se zeptat než půjdu na Magistrát, když už jsem se vybodovala, na jak dlouho to normálně berou, když se člověk vyboduje a jak probíhá návrat, máte s tím někdo zkušenosti, prosím?
VW Golf V

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od TinaMTM »

Bastarde ano, telefonuji za jízdy, nepoutám se a vlastně jezdím o trochu rychleji než ostatní.

Ale takhle jezdí drtivá většina lidí. NEJEZDÍM pod vlivem alkoholu, drog, nikoho neohrožuji ani nevybržďuji. Nejsem jistý řidič Porsche, který málem zabije člověka ani řidič Mercedesu, který vybržďuje lidi na dálnici(A ŘIDIČÁK DODNES MAJÍ!!!!). Nikoho neohrožuji a riskuji hlavně své zdraví svým konáním. Nikdy nikoho záměrně ani vyblikáváním. Tím nehodlám omlouvat své jednání, ale podívejme se na to stejnou optikou. A co vlastně chci? Asi máš pravdu, už jsem se zamyslela až příliš pozdě, teď za to budu pykat bez ŘP. Takových lidí je taky hodně, třeba si to uvědomit.
VW Golf V

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od Bastard »

Je to na rok...

No to je pěkný, že jezdíš jako ostatní, ale ti ostatní se u toho nenechají chytit! Jenže když se ani nepoutáš, tak to je těžký... Jakej k tomu máš důvod?

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od TinaMTM »

Papíry kvůli vybodování jsou definitivně na rok? Takže po 1/2 podmínečné vrácení? Tak to je mazec...

Jakej k tomu mám důvod, že se nepásám? Je to dost složité vysvětlit. V roce 2003 jsem měla nehodu z boku, nebyla jsem tehdy připoutána jen díky tomu, že jsem jela prakticky kilometrový přejezd. To bylo v době, kdy jsem se řádně poutala. Jela jsem po hlavní v Čakovicích a tehdy byla z vedlejší stopka. Jistý Vietnamec ji nerespektoval a narval to do mě z mé levé strany. Takovým stylem, že se mi zlomila sedačka a naštěstí mě vyhodila ke spolujezdci. I tak jsem marodila a rozcházela to 1/2 roku, ale tehdá mi řekl doktor, že kdybych byla připoutána, odnesla by to minimálně levá noha a žebra. Od té doby se nepoutám a drtivá většina přestupků jsou pásy a telefon, ten prostě používám běžně bez HF, nikdy jsem neměla žádnou kolizi kvůli telefonu. A o rychlosti si tu asi psát nemusíme, kdo tady jezdí přesně předpisově? 5-10% zdejších? To bude jistě přehnaný odhad.

Ten odběr papírů na rok je tedy jasně danný na rok? Děkuji
VW Golf V

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od Storm »

To že si jednou měla nehodu, kde pásy byly možná spíše na škodu je velká náhoda. Možná se zkus podívat třeba někde na netu jak vypadá člověk, který proletí předním sklem nebo když mu nafackuje airbag, on to není zrovna měkký polštář, jak si někteří myslí. A použít výmluvu, když tak jezdí ostatní, tak proč bych nemohla já, je docela vtipný :)
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od pino.t »

No mě bylo mimo jiné řečeno, že body se po uplynutí 12-ti měsíců umažou 4 a to za předpokladu, že během těch 12-ti měsíců nespácháš žádný BODOVANÝ přestupek.
Což podle mě znamená, že spáchání nebodovaného přestupku nemá vliv na lhůtu pro odmazání.
Jinak, že telefonuješ a nezpůsobila si žádnou nehodu tě přece neomlouvá. Telefonování bez HF za jízdý je riskantní, a hotovo. Všechno je jednou poprvé, tím nechci nijak naznačit, že bych někomu něco přál.
Je to asi o štěstí, někdo může jezdit jako prase celý život a nezpůsobí žádnou nehodu a někdo jednou překročí rychlost a je z toho veliká havárie.
Takže říkat, že telefonuješ a i tak nebouráš je absurdní.
Přeji dobré pořízení. Tam by ti měli objasnit všechny tvoje přestupky za které ti sebraly body.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od TinaMTM »

Děkuji za informace. O morálce bohužel nemůže být řeč, moralizovat anonymně po internetu může každý, aniž bych se chtěla někoho dotknout. Věřím, že ti co píšete nebo si myslíte, jaká jsem špatná, že se nepoutám a podobně určitě všichni dodržujete VŠECHNY předpisy, netelefonujete za jízdy a používate hands-free, jezdíte ve městě přesně 50, mimo něj 90 a na dálnici 130 - nikdy ani o píď více. O alkoholu snad nemůže být ani řeč.

Nerada bych zaujímala bojový postoj, ale sáhněte si sami do svědomí. Pokud někomu vyznívá, že tu něco obhajuji, je to myšlenka zcela mimo a je vytržena z kontextu. Rozhodně nechci sama sebe nebo své přestupky obhajovat.

Tomu, kdo poradil moc díky za rady.
VW Golf V

cotijedotoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 26.09.2007 18:36
Bydliště: Teplice - Světec
Kontaktovat uživatele:

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od cotijedotoho »

Teď už s tím těžko něco uděláš, maximálně řekni žes ho ztratila a doufej že tě nechytěj švestky. V zahraničí můžeš jezdit bez problémů, tam nejsou napojený na náš systém. Jinak to chce kamaráda u pčr a v autoškole.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“