polopřevod

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
c.zdenda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.07.2012 13:42

polopřevod

Příspěvek od c.zdenda »

Zdravím mám dotaz, mohu dostat nějakou pokutu když budu jezdit autem v polopřevodu s procvaklým malým techničákem. Respektive mohou mi za to nějak popotahovat?
Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
stef99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: polopřevod

Příspěvek od stef99 »

Ano muzou, sam sem to zazil. Na prevod mas urcity vymezeny cas. My v praci mame ve smlouve 10dni,ale kolik na to je ofiko netusim. Ale pokutu dostat urcite muzes

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: polopřevod

Příspěvek od cheetah »

Ano můžou, na úřadě by při odhlášce měli na ORV cvaknout dobu platnosti dokladu, někde na to kašlou, jinak dle zákona je myslím 5 nebo 10 pracovních dní na převod vozidla (podání žádosti o změnu v registru vozidel), jinak pokuta ve správním řízení možná do 50tKč. Nemám to ověřený, hledal jsem to cca. 2 roky zpět, tak nevím jestli nedošlo k nějaké změně. Jinak při silniční kontrole cvaklé ORV s prošlou dobou platnosti = neplatný doklad, tudíž jsi vlastně nic nepředložil (což ti zákona ukládá) - pokuta na místě PČR do 2.000,-Kč, nebo správní do 2.500,-Kč plus náklady správního cca. 1.000,-Kč, takže vlastně ekodaň :). Jinak předložením cvaklého ORV se přestupku dopouští řidič vozidla, nedohlášením (nepodáním žádosti o změnu v registru vozidel) vozidla jeho majitel. Ale to zatím nikdo neřeší, nebo jsem nezažil, že by to někdo řešil.
Ale až na to obce s přestupkovýma komisema přijdou a bude na to čas, tak kam se bude sr*t ČKP s doplatka do 10-15 tKč za nepojištěné vozidlo, protože pokuty ve správním jdou obci do kasy, takže je jasné, že tam pokuty nebudou v řádu 1-10tKč, ale to předbíhám:).

Uživatelský avatar
dred16
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.10.2011 23:48
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: polopřevod

Příspěvek od dred16 »

Já mám podobný problem, mám golfa na sebe v polopřevodu ale jen mi stojí v garáži (nebude na veřejné komunikaci) Za to pokuta předpokládám není když ho příhlásím např na jaře ne? Dík
BMW E46 330d
VW Golf Cabrio Karmann 1.8 72kW

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: polopřevod

Příspěvek od Bastard »

To s tím vůbec nesouvisí, jestli bude stát v garáži, nebo na Marsu, do 10 dnů to musíš přeregistrovat a nikoho nezajímá, co s tím autem hodláš dělat.

Uživatelský avatar
dred16
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.10.2011 23:48
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: polopřevod

Příspěvek od dred16 »

10 (pracovních) dnu je lhuta kdy m§že vozidlo jezdit po veřejných komunikacích
BMW E46 330d
VW Golf Cabrio Karmann 1.8 72kW

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: polopřevod

Příspěvek od Bastard »

Ne...

Uživatelský avatar
dred16
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.10.2011 23:48
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: polopřevod

Příspěvek od dred16 »

Bylo mi to řečeno na dopravním.
BMW E46 330d
VW Golf Cabrio Karmann 1.8 72kW

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: polopřevod

Příspěvek od king613 »

proc to za nekoho resis a radis mu?
pokud ja vim, kdyz koupim vozidlo musim ho preregistrovat do doby nez mi skonci platnost na procvaklem malem technicaku, zato pojistka musi byt zrizena nejlepe v den kdy to zrusi puvodni majitel.
a at nema strach CKP je schopna si spomenout na nezaplacene pojisteni i 6 let zpet.
takze pokud mu stoji vrak v garazi a nema platne ORV tak nedojede na evidencku, neudelaj mu kontrolu a vozidlo neprehlasi.
pokud nema sjednane povinne ruceni, at taky nezoufa, s CKP se pak bude hadat on.
pokud je chytrejsi nez ja, at si odpovednost nese sam ne?
rady dostal, tak co.
tomek
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: polopřevod

Příspěvek od Bastard »

Vozidlo může jezdit po veřejných komunikacích furt, co mu v tom zabrání? To s tím nemá nic společného, ale po 10 dnech můžeš dostat flastra za pozdní registraci. Provozování/neprovozování zajímá jenom pojišťovny, respektive ČKP. A tam je klíčové buď uzavření pojistky, nebo odevzdání značek do depozitu, jinak to je o držku.

Takže suma sumárum, pokud se ti nechce registrovat, neregistruj, ale můžeš pak dostat flastra. Otázkou, jestli na úřadech ty flastry vůbec dávají, podle mě moc ne. Povinné ručení ale mít musíš ať se děje co se děje.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: polopřevod

Příspěvek od Jarda S. »

Bastard píše:Vozidlo může jezdit po veřejných komunikacích furt, co mu v tom zabrání? To s tím nemá nic společného, ale po 10 dnech můžeš dostat flastra za pozdní registraci.
může ale nejsou stanovený sazby takže v praxi dostane spíš pokutu za jízdu bez platných dokladů (procvaklej techničák)
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: polopřevod

Příspěvek od Davwe »

S tim, ze si CKP vzpomene za 6 let je nesmysl. Promlceci lhuta je v tomto pripade 3 roky.

stvoritel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 17.05.2013 06:50

Re: polopřevod

Příspěvek od stvoritel »

TAKÉ JSEM ZATO DOSTAL POKUTU A TO 1000KČ.Bohuželu nás v lbc byla čekací lhůta na OD cca14 dní a více.A když trefíte na kre..... který dostal hodnost,tAK je pokuta jistá:D

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: polopřevod

Příspěvek od Jarda S. »

to nejni o tom že trefíš vola, ten vůl jsi byl v tomhle případě ty protože si jel bez dokladů potřebných k jízdě :D a policajt v tomhle případě pokutu dát musí jinak by si uplet bič sám na sebe
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“