PSYCHOTEST ano/ne

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

PSYCHOTEST ano/ne

Příspěvek od pratonda »

Mám ř.p.sk.C,T(CE nemám),mám profesní průkaz,nejsem profi řidič(jsem dle pracovní smlouvy elektromontér).Jezdím s AviíD75(2006),která má naložená vercajkem,matrošem a posádkou okolo 7t.Pak taky jezdím Mercedesem Atego s vysokozdvižnou plošinou,kterej má +-10t.Jde mě o to,jestli musím pro řízení toho MB At.. mít psychotest,kterej musí mít podle mě nad 7,5t jen profík.Máme mmj.třeba T815 sklopku s rukou,V3S jeřáb atd. a když třeba bych musel jen přejet z A do B,jestli psychotest potřebuju.Podle mě ho jako neprofík nepotřebuju.Prosím o potvrzení mé doměnky a slabší znalosti této části silničního zákona.A jen malá podotázka: jakou dobu psychotest platí v případě,že mě není přes 50let,kde od tohoto věku platí 5let a musí se obnovovat.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: PSYCHOTEST ano/ne

Příspěvek od vtuni »

pokud se nepletu ..podle toho co nám vtloukají do hlavy na každoročním školení řidičů..
tak dopravně psychologické vyšetření je povinné pro každého, kdo řídí vozidlo dané kategorie ( C, C+E, C1+E, D, D+E, D1, D1+E - v tvým případě C) v pracovně právním vztahu...

platnost je do 50 let.. furt i když si to uděláš ve 21 ... po 50 pak každých 5 let...

není důležité jestli jsi zaměstnán na pozici "řidič profesionál" nebo "řidič referent" ..
laicky řečeno... pokud si pojedeš s 20 tunovou tatrou pro dřevo na topení na chalupu přes celou republiku... psycho nepotřebuješ....protože je to pro vlastní potřebu... pokud to má souvislost s pracovně právním vztahem - at už jako zaměstnanec nebo OSVČ tak psychotesty potřebuješ i na přejetí z jehdoho konce vesnice na druhej..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: PSYCHOTEST ano/ne

Příspěvek od pratonda »

No tady jedno vysvětlení mojí doměnky(řidič profesionál)
http://www.kaps-kaps.cz/rubriky/psychotesty-pro-ridice/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale zákon zní jasně,moje doměnka je špatná(držitel oprávnění)
http://www.szu.cz/tema/pracovni-prostre ... 11-2005-sb" onclick="window.open(this.href);return false;

Omlouvám se za založení tématu,měl jsem se víc snažit hledat :roll:
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Fantomas30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 19.11.2011 10:10

Re: PSYCHOTEST ano/ne

Příspěvek od Fantomas30 »

všichni řidiči jezdíci na vozidle nad 3,5t by měli vlastnit profes.průkaz a to i na vozidlech osobní přepravy,tam je to určené místy k sedění,ale psycho by měli dělat všichni,psychopatů je na silnici dost

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“