přeprava věcí v autě

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
wuwe
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 05.09.2011 21:50

přeprava věcí v autě

Příspěvek od wuwe »

neví někdo jak je to s přepravou věcí v osobním autu někdy auto naložím více a sklopim i zadní sedačky mohu za to dostat pokutu od policie -nebo když vidim Větnamce jak maj auto zarovnané zbožím až po strop neví někdo jak to je?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: přeprava věcí v autě

Příspěvek od Bastard »

A jak by to jako asi tak mělo bejt? Pokud nepřekročíš celkovou hmotnost vozidla, tak ti nikdo nic nemůže...

wuwe
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 05.09.2011 21:50

Re: přeprava věcí v autě

Příspěvek od wuwe »

koupil jsem si kola na auto a zastavila mě policie a moc se jim to nelíbilo že prý to mohou nafotit a že bych s toho mohl mít problem něco říkali že nedostatečně vidim dozadu zadnim oknem prože mi tam zasahovali kola a že bych to měl mít upevněné třeba při nehodě že by kola vylítly ven.Já nevim jak to je a ani jsem to nikde nenašel na netu.Ale když se jezdí na dovolenou nebo na chatu tak auta jsou taky zarovnané až po střechu zavazadlama.Nevim myslim že spíše buzerovali a sami nevěděli ale zkoušli to na mě pak řekli že jim mám dát 100kč tak vypsali pokutu za to že mi nesvítila žárovka v přednim světlometu když jim prý nedám 100kč tak že mi nafotí ty kola a pošlou to na uřad.Kola jsem měl na sklopených zadních sedačkách a v kufru

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: přeprava věcí v autě

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Tak každopádně by náklad měl bejt upevněnej.
Jinak potřebovali udat bloček,aby nedostali zmrdáno...
Obrázek

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: přeprava věcí v autě

Příspěvek od Bastard »

§ 52
Přeprava nákladu

(1) Předměty umístěné ve vozidle musí být umístěny tak, aby neomezovaly a neohrožovaly řidiče nebo osoby přepravované ve vozidle a nebránily výhledu z místa řidiče.

(2) Při přepravě nákladu nesmí být překročena maximální přípustná hmotnost vozidla a maximální přípustná hmotnost na nápravu vozidla. Náklad musí být na vozidle umístěn a upevněn tak, aby byla zajištěna stabilita a ovladatelnost vozidla a aby neohrožoval bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, neznečišťoval nebo nepoškozoval pozemní komunikaci, nezpůsoboval nadměrný hluk, neznečišťoval ovzduší a nezakrýval stanovené osvětlení, odrazky a registrační značku, rozpoznávací značku státu a vyznačení nejvyšší povolené rychlosti; to platí i pro zařízení sloužící k upevnění a ochraně nákladu jako jsou například plachta, řetězy nebo lana. Předměty, které lze snadno přehlédnout, jako jsou například jednotlivé tyče nebo roury, nesmějí po straně vyčnívat.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: přeprava věcí v autě

Příspěvek od vtuni »

zkusili to... ty jsi nevěděl... udali bloček....vyšlo jim to... :? ..klasika....
a tohle jsou přesně lidi, kteří zvedají prestiž a oblíbenost PČR .. :?
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: přeprava věcí v autě

Příspěvek od PlusOne »

Bastard píše:
§ 52
Přeprava nákladu

(1) Předměty umístěné ve vozidle musí být umístěny tak, aby neomezovaly a neohrožovaly řidiče nebo osoby přepravované ve vozidle a nebránily výhledu z místa řidiče.

(2) Při přepravě nákladu nesmí být překročena maximální přípustná hmotnost vozidla a maximální přípustná hmotnost na nápravu vozidla. Náklad musí být na vozidle umístěn a upevněn tak, aby byla zajištěna stabilita a ovladatelnost vozidla a aby neohrožoval bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, neznečišťoval nebo nepoškozoval pozemní komunikaci, nezpůsoboval nadměrný hluk, neznečišťoval ovzduší a nezakrýval stanovené osvětlení, odrazky a registrační značku, rozpoznávací značku státu a vyznačení nejvyšší povolené rychlosti; to platí i pro zařízení sloužící k upevnění a ochraně nákladu jako jsou například plachta, řetězy nebo lana. Předměty, které lze snadno přehlédnout, jako jsou například jednotlivé tyče nebo roury, nesmějí po straně vyčnívat.

Dobrá, ohledně toho silně vyznačeného textu mám dotaz - v autě mám rolovací síťku, která v případě potřeby oddělí zavazadlák od prostoru pro posádku, to splňuje tu první část, ale samozřejmě, když už vyvstane nutnost síťku použít, znamená to většinou, že kufr je zaskládaný až po strop. Má cenu v takovém případě, pokud bych narazil na podobné "Pomahače" argumentovat tím, že výhled vzad je zajištěn pomocí vnějších zpětných zrcátek? (koneckonců jsou auta, která zadní okno vůbec nemají, dodávky, pohřebáky apod...)
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: přeprava věcí v autě

Příspěvek od Marosh16v »

já si myslím, že zadní okno můžu mít zalepené, zaskládané, atd. jak chci... Přesně jak píšeš - např. ani dodávky nebo náklaďáky, nemají výhled zezadu...

wuwe: chtěli prachy a tys jim tu možnost dal...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: přeprava věcí v autě

Příspěvek od vtuni »

výhledem z místa řidiče se rozumí.. čelní okno a boční okna - s výhledem na vnější zpětný zrcátka...
za sebou můžeš vízt co chceš..až po strop...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: přeprava věcí v autě

Příspěvek od Rouballik »

vtuni píše:výhledem z místa řidiče se rozumí.. čelní okno a boční okna - s výhledem na vnější zpětný zrcátka...
za sebou můžeš vízt co chceš..až po strop...

Tak tak když vietnamec veze melouny, tak ty melouny musí sedět vzadu. Nevim co by mi ti výše popsaní policiesté řekli na mého kamaráda 140 kg 210cm a je přes něj vidět úplný h***o :D Asi by si ho vyfotili. :D

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“