Podání trestního oznámení za ublížení na zdraví

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Smaster
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 14.10.2007 23:18
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Podání trestního oznámení za ublížení na zdraví

Příspěvek od Smaster »

Zdravím nejprve začnu tím co se vlastně stalo. Prosím o radu od někoho kdo se v trestním právu vyzná.
V sobotu sme u kamaráda na baráku poklidně popíjely při zapnuté muzice ovšem ne tak na hlas aby si na nás někdo stěžoval po 22:00. Nějaký rum a pivo se vypilo a děvčata se odvazaly pod vlivem alkoholu a za téměř naprosté tmy nám zatancovaly v kalhotkách Kamarádovo máma byla na výkend bez telefonu na moravě a věděla o tom že se tam bude popíjet. Kolem 23:30 přišel pro mě neznámý muž podle syna majitele domu přítel jeho matky a začal nás vyhazovat a nadávat že prý provozujeme skupinový sex. Já mu začal oponovat že se tady nic takového nedělo a poznamenal jsem že se mi nelíbí jak se semnou baví on mi začal vyhrožovat že mi rozbije "usta" jestly je nezavřu. Já ovšem nesouhlasil a požádal ho aby odešel v tu chvíly se na mě vrhnul. Má přítelkyně se postavila předemně a jí začal vyhrožovat že jí dostane taky jestly neuhne po té jí odstrčil a mě stričil do zábradlí nad garáží které se smnou utrhlo a spadl jsem cca 1-1,5m dolu než jsem se stihl vzpamatovat došel ke mně a uhodil mě dvěmi ranami do obličeje za nedlouho přijela námi přivolaná policejní hlídka. U mě provedly dechovou zkoušku s výsledkem 1.03promile a poté jsem požádal aby ji provedly i u výtržníka učinili tak a byl také pozitivní. Poté ho nechaly jít (policisté se sním znaly) a mě na mojí žádost o ošetření řekli že kvuli jednomu monoklu mi zachranku volat nebudou a k doktorovy me neodvezou protoze nejsou taxi. Tak mě odvezly na stanici k výslechu po cestě se mi udělalo nevolno tak tedy záchranku přivolaly na jejich služebnu. Ti mě odvezly do nemocnice a udělaly RTG vyšetření s podezřením na otřes mozku. Dále mám pohmožděniny z pádu na levé noze a kulhám. Dnes mě propustily z nemocnice a musím dále ještě minimálně tri dny marodit kde u nás ve firmě muselo dojít k omezení výroby kvuli tomu že marodím jelikož jsem pro chod firmy nepostradatelný. Na policii mi řekli po dnešním výslechu že nejspíš se to přehodnotí jako přestupek a dostane od úřadu pořádkovou pokutu. Chtěl bych vědět jestly bych uspěl když to dám k soudu když jsem byl bezdůvodně napadený a mám na to 6 svědků co byly u incidentu přítomní.
Předem děkuji za každý poznatek od kohokoliv kdo tomu alespoň trochu rozumí.

Tomasx1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 06.07.2012 20:35

Podání trestního oznámení za ublížení na zdraví

Příspěvek od Tomasx1 »

Aby to byl trestni cin ten se odviji od doby marodeni a stupnu zraneni.Pokud me pamet neplete musis marodit dyl jak tyden a mit nejake zdravotni potize.

Uživatelský avatar
MattafixBCL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 21.04.2012 11:06

Re: Podání trestního oznámení za ublížení na zdraví

Příspěvek od MattafixBCL »

Pokud prokážeš ušlej zisk, můžeš to hnát přes civilně-právní soud...
Ovšem toto vše je už o tom, zajít za advokátem, byť to může znít jako klišé a žádná rada.
Ale je to tak...
Obrázek

Uživatelský avatar
tycon87
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1337
Registrován: 05.04.2008 18:25
Bydliště: Světlá nad Sázavou, okr.Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Podání trestního oznámení za ublížení na zdraví

Příspěvek od tycon87 »

Tak samozřejmě u přečinu ublížení na zdraví ( §146 tr. zákoníku) je důležité, jak jsi byl omezen na běžném způsobu života (nemohl jsi chodit do práce, dále zda-li tě ta noha bolela, zda-li si musel brát nějaké léky na bolest atd). Za další, jak dlouho jsi byl omezen na běžném způsobu života (jestli min. 7 dní), ale toto neni zas až tak důležité úplně. Ten dotyčnej se mohl dopustit přečinu ublížení na zdraví i vé stádiu pokusu dle § 21 tr. zákoníku k § 146 tr. zákoníku, za což bych, jak jsi výše uvedené jednání popisoval směřovalo minimálně k tomuto.
Veškeré použité náhradní díly na vozy VW,Škoda,Seat, Audi!

Můj bývalý vůz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123228" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo moje:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=207158

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“