Výpověď ze strany zaměstnance

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Luciferka69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.05.2012 13:51
Bydliště: Jihlava

Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od Luciferka69 »

Ahoj, mám na vás takovou prosbu. Určitě už jste to někdo řešil a chtěla bych od vás poradit co dál.
Stručně vám napíšu o co jde a můj příběh.

Pracuji v jedné firmě , od 1.2.2012.
Smlouvu jsem měla na dobu určitou do 31.1.2013, teď jsem zjistila, že vlastně u sebe nemám žádný papír s novou smlouvou, ale když jsem volala účetní, řekla mi, že se to automaticky prodlužuje na dobu neurčitou. Jenže, žádnou novou smlouvu jsem nepodepisovala a ani zaměstnavatel mi žádnou novou nedal.

Jde mi hlavně o to, že jsem si našla novou práci a tam mě chtějí už od 16.září. Jenže vedoucí mi neschválil smlouvu o rozvázání pracovního poměru dohodou a řekl, že dokud za mě nenajde "schopnou" náhradu, nemůže mě pustit.
Náhradu jsem našla hned, v pondělí, 2.září jsem mu domluvila schůzku s vedoucím, ale co když ho naschvál nevezme?
V nové práci mi řekli, že to tam zvládnou ale 23.září už tam musejí někoho mít. Vedoucímu jsem řekla že nemůžu tak dlouho čekat, a tady mě pak propustí na dohodu a tam už mě nebudou chtít. To že není jeho problém.

Ještě je varianta, že dám výpověď od 16.září, s tím že budu mít 2měsíční výpovědní lhůtu, a už tam prostě nepůjdu a nastoupím do nové,zatím na brigádu a až mi vyprší výpovědní lhůta ve staré práci, v nové práci podepíšu smlouvu.

Můžete mi prosím poradit? Děkuju za jakékoliv rady a názory :good:

Uživatelský avatar
Luciferka69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.05.2012 13:51
Bydliště: Jihlava

Re: Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od Luciferka69 »

ještě taková připomínka, vedoucím téhle pobočky je bohužel (bohudík) můj bývalý přítel, s kterým jsem se před dvěma měsíci (po 1roce) rozešla, takže i to přispívá k tomu, že mi dělá problémy..

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od lecram »

xxxxxxxxxxxxxxxxx

Mimo téma !
:offtopic:

Neřeší to vzniklou situaci.

Martincito
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2088
Registrován: 31.07.2011 22:30
Bydliště: Zlín

Re: Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od Martincito »

Pokud s tebou nepodepsali dodatek ke konci smlouvy(prodloužení),tak se ti automaticky smlouva prodlouží na dobu neurčitou,takže účetní ti nelhala.
Co se týče odchodu ze stávající práce,máš na výběr. Dáš výpověď,poběží ti 2 m výpovědní lhůta,ale to není asi to,co potřebuješ.
Pak máš možnost,asi lepší varianta pro tebe,se na stávajícího zaměstnavatele vykašlat,to můžeš udělat asi s klidným svědomím,navíc máš už práci novou. Prostě přestaneš chodit do práce,budeš mít áčka,případně ti šáhnou na odměny a pod. a pak se s tebou sami radši rozloučí. Jediný komu tento druhý postup může vadit je tvůj nový zaměstnavatel. Je pak na tobě,jestli s ním budeš upřímná a přiznáš barvu.
Zlom vaz.

Uživatelský avatar
Luciferka69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.05.2012 13:51
Bydliště: Jihlava

Re: Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od Luciferka69 »

S novým zaměstnavatelem jsem to probrala a mluvili jsme i o tehle možnosti, ale je problém ten, že když přestanu chodit do práce, tak pak za mě můžou chtít nějákou náhradu škody, oni to co tám mám na starosti nemusí prodávat a pak můžou chtít po mě peníze

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od 11mAjA11 »

Hele ono je to docela problematické.
Pokud máš dobrého dochotora tak si prostě a jednoduše podej výpověď dohodou.
Oficiálně ať Ti to podepíše s 2m lhůtou a druhý den nahlaš nemocenskou (záda, nervové zhroucení, vyčerpání) cokoliv co Ti dochtor bude ochoten aspoň na měsíc napíše ( je to bohužel vychcanost a docela velká, nicméně když to nejde po dobrém..)
Toto prober i s novým zaměstnavatelem, počítám že do měsíce stávající rád přistoupí na dohodu..

Je to na pikaču ale musíš být v tomto směru dostatečně odolná a nenechat sebou vorat..

Měsíc na prodejně s dílama která funguje a vydělává bez jednoho člověka který tam prostě chybí je na mašli, já to moc dobře znám, dělal sem 2 roky v Kelly a 2 roky v Autobenexu, na prodejně sme se nezastavili a po rozvoze sme makali ještě ve skladu a na telefonu..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Luciferka69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.05.2012 13:51
Bydliště: Jihlava

Re: Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od Luciferka69 »

Uvidíme no :( ale jinak díky, nejhorší je, že vám dělá problemy člověk, kterýho jste měli dřív rádi, a nakonec co se s člověka stane takovej h***zl :(

Martincito
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2088
Registrován: 31.07.2011 22:30
Bydliště: Zlín

Re: Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od Martincito »

Luciferka69 píše:S novým zaměstnavatelem jsem to probrala a mluvili jsme i o tehle možnosti, ale je problém ten, že když přestanu chodit do práce, tak pak za mě můžou chtít nějákou náhradu škody, oni to co tám mám na starosti nemusí prodávat a pak můžou chtít po mě peníze
A ty jsi podepsal nejakou hmotnou zodpovědnost?? Proč řeších jejich problémy? Ať se oni starají..

Uživatelský avatar
Luciferka69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.05.2012 13:51
Bydliště: Jihlava

Re: Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od Luciferka69 »

ano,podepsala

Martincito
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2088
Registrován: 31.07.2011 22:30
Bydliště: Zlín

Re: Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od Martincito »

Hmotku na zboží a na skladové zásoby? Nebo jakou?

Uživatelský avatar
Luciferka69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.05.2012 13:51
Bydliště: Jihlava

Re: Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od Luciferka69 »

Jinak jsem sehnala dva náhradníky, které ještě navrhnu vedoucímu, jestli se s nimi může sejit, a jěstě mám přípravenou žádost o rozvázání pracovního poměru s tím že :na základě osobního jednání o rozvázání pracovního poměru ke dni 13.9 2013 mi bylo přislíbeno, že pracovní poměr bude se mnou ukončen za předpokladu zajištění náhrady,náhradního pracovníka dle vašeho prání jsem zajistila a nevídím jediný duvod který by branil rozvázáni pracovního poměru k navrhovanemu terminu.

tak jsem zvědavá jak to dopane a jestli si mezi nima vybere a podepíše mi to

Uživatelský avatar
Luciferka69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.05.2012 13:51
Bydliště: Jihlava

Re: Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od Luciferka69 »

Martincito píše:Hmotku na zboží a na skladové zásoby? Nebo jakou?
hmotnou odpovědnost
tj. hotovost, zboží, ceniny a zásoby materiálu

Martincito
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2088
Registrován: 31.07.2011 22:30
Bydliště: Zlín

Re: Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od Martincito »

Luciferka69 píše:S novým zaměstnavatelem jsem to probrala a mluvili jsme i o tehle možnosti, ale je problém ten, že když přestanu chodit do práce, tak pak za mě můžou chtít nějákou náhradu škody, oni to co tám mám na starosti nemusí prodávat a pak můžou chtít po mě peníze
To je ale běžná věc,ale to se nevztahuje na to,když odejdeš a nikdo tam není kdo by prodával.

Uživatelský avatar
Luciferka69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.05.2012 13:51
Bydliště: Jihlava

Re: Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od Luciferka69 »

jakto že nevztahuje? jeste jsme se teda domluvili, že přístí víkend si udělam inventuru..
Jinak se snažím prvně zkusit tuhle variantu, že někoho za sebe najdu, vím že to není moje povinnost ale mám čekat až on se uráčí dát inzerát a někoho najít?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Výpověď ze strany zaměstnance

Příspěvek od 11mAjA11 »

Nemocenská a seru na vás, nechcete se domluvit tak čus !

Rozumná dohoda s 2m lhůtou je zákonem daná, nicméně kdo potřebuje živit zaměstnance který nepracuje..??

Říct v nové práci jak to je a rozumně se dohodnout, brigádně, ať mi klidně vemou tu nemocenskou, ale práci mít zajištěnou s tím že se dohodnout na penězích aspoň jak za tu nemocenskou..

Protože na 100% tam budeš mít kontrolu každý den když je to takový ocas...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“