Nehoda s autem v polopřevodu

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
mcooler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 03.08.2009 17:47
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda s autem v polopřevodu

Příspěvek od mcooler »

Mrsta: Právě policie na místě nic nerozhodla, ani nechtěla nějakej popis, jen se mi příslušník zeptal jak to teda bylo. Odpověděl jsem to co bych řekl i teď. Akorát dnes z rozhovoru stou paní si myslím že bude dělat potíže a nebude chtít přiznat vinu, už jen díky tomu že si to 'udajně' nepamatuje. Jakou dobu na to mají policajti aby to vyřešily? Nebo se to může táhnout roky?
Now: Volkswagen Golf IV Variant TDI PD 85kw 4Motion Previous: Seat Ibiza 6K TDI AFN, chip 100kw

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: Nehoda s autem v polopřevodu

Příspěvek od Mrsta »

Policajti musí jen vyslechnout tu paní, pak eventuelně tebe. Po výsleších to postoupí na úřad. Záleží na tom jestli se ta paní dostaví k výslechu, když se jim to nepodaří, tak to oznámí na úřad i bez jejího výslechu. Pak záleží na úředníkovi, který to bude zpracovávat na úřadě.

Policajti obvykle posílají přestupky do 30 dnů, ale jestli budou čekat na její výslech může to být i do 60 - 90 dnů. Dpravní inspektoráty nemají vždycky stejné postupy co s týká doby, než ozámí přestupky na úřad. Záleží na kraji a doprace. U složitějších dopravních nehod nebo závažnějších, kde jsou např. zranění další účastníci to může být i půl roku. Tam se čeká na zprávy od doktorů, když poškození dají souhlas s použitím lékařské zprávy v rámci správního řízení, ale to není tento případ.

Když se paní nebude bránit, dá se to celé vyřídit do dvou měsíců, ale paní hrozí pokuta 2.500 - 5.000,- Kč a 4 body v bodovém hodnocení, takže se klidně bránit může a tím spíš, jestli nějaké body už nasbírala. Kdyby měla např. už 8 bodů, tak je 100%, že se bránit bude. Taky se lidi brání, protože nechtějí přijít o bonus na pojištění.

Prostě bych čekal než příde dopis od PČR nebo z úřadu. Když to PČR oznámí na úřad měla by vyrozumět účastníky, že to posílá. Tak budeš vědět, že se to hnulo. Když se nebude dít nic, tak bych otravoval PČR co s tím dělají. Když to bude na úřadě, tak by poškozený měl být dopisem poučen o právu uplatnit náhradu škody ve správním řízení, ale je spoustu úřadů, kde na to kašlou.

Jinak roky se táhnout nemůže, pokud to není trestný čin, po roce odpovědnost za přestupek zaniká, takže max jeden rok.
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

Uživatelský avatar
mcooler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 03.08.2009 17:47
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda s autem v polopřevodu

Příspěvek od mcooler »

Takže zítra půjdu na pojišťovnu, nahlásit, popohnat likvidátora a můžu odstrojovat a dávat do pucu jo?
Naposledy upravil(a) mcooler dne 11.05.2014 23:33, celkem upraveno 2 x.
Now: Volkswagen Golf IV Variant TDI PD 85kw 4Motion Previous: Seat Ibiza 6K TDI AFN, chip 100kw

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: Nehoda s autem v polopřevodu

Příspěvek od Mrsta »

Jo přesně tak, a hned bych se ptal toho likvidáora jestli to ta ženská už nahlásila. Jinak on přesně řekne co bude chtít vidět. Až se to odstrojí, tak se můžou ukázat i další závady a podle foto bych řekl, že tam něco dalšího může být.
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

Uživatelský avatar
mcooler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 03.08.2009 17:47
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda s autem v polopřevodu

Příspěvek od mcooler »

Tak dneska nahlášeno, dělala mi to jedna paní co zastupuje ty pojišťovny a uzavírá sněma smlouvy, do 2 dnů by měl přijet likvidátor, co jsem to tak počítal tak novýma dílama to vyjde kolem 30tis bez práce... něco mi říká že to asi nezaplatí... :baseball: pak přijde na řadu právník :good:
Now: Volkswagen Golf IV Variant TDI PD 85kw 4Motion Previous: Seat Ibiza 6K TDI AFN, chip 100kw

Uživatelský avatar
mcooler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 03.08.2009 17:47
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda s autem v polopřevodu

Příspěvek od mcooler »

Tak chlapi, paní byla na výslechu, nevím co tam pověděla ale prý si budou zvát i mě, takže jim tam musela něco navykládat. Jak to bude probíhat dál? Za jak dlouho si mě pozvou k výslechu? Díky moc, Klubu zdar!
Now: Volkswagen Golf IV Variant TDI PD 85kw 4Motion Previous: Seat Ibiza 6K TDI AFN, chip 100kw

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: Nehoda s autem v polopřevodu

Příspěvek od Mrsta »

K výslechu tě pozvou až na to budou mít čas, možná máš obsílku na cestě. Záleží na tom co tam povídala, může to být i bez výslechu. Záleží na policistovi, který má spis přidělený, taky může mít dovolenou nebo delší volno a může se to protáhnout na několik týdnů.

Chce to aktivitu a zavolat tam, pokud tě budou chtít výslýchat, tak se objednat co nejdřív, klidně nejbližší den, je to v tvém zájmu, teda pokud nebudeš podezřelý :wink: . Většinou se tam někdo najde, kdo by tě k tomu vyslechl, v podstatě mu stačí mít spis u sebe. Pokud budeš vypovídat, tak na konci řekni ano, na otázku, jestli žádáš o vyrozumění o učiněných opatřeních. Pak by ti měl přijít dopis, že to postupují na úřad.

Když výslech nebudou potřebovat, tak se paní přiznala a bude to dobrý, v tomhle případě se zeptej jestli to už postoupili na úřad.
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

Uživatelský avatar
mcooler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 03.08.2009 17:47
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda s autem v polopřevodu

Příspěvek od mcooler »

Ptal jsem se na to té paní, prý mě budou vyslýchat.
Now: Volkswagen Golf IV Variant TDI PD 85kw 4Motion Previous: Seat Ibiza 6K TDI AFN, chip 100kw

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“