potrebuji poradit

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ano teď to bude hra na slovíčkaření obou stran, každopádně jsem zvědav jak to dopadne..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od Mrsta »

I já, navíc mě zajímá i ten průběh.
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

klo55
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 04.09.2011 12:10

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od klo55 »

Bylo to tak,jak jsem uvedl,volove mezi sebou kecali,nevenovaly se rizeni,a jak jsem ho zacal predjizdet,vul se lekl,balancoval chvilu na kole a pak toho vedle nej poslal do prikopu.Policajti me na rovinu rekli,ze kdyz se ti kolomrdi domluvi,tak to pro me nevypada dobre.Je fakt,ze bych se asi lekl taky,mam takovy auto s hydraulickou rukou,vozim zelezo.Vyska auta 3.80,sirka 2.50,delka 9.A to jsem jel solo,jinak jeste vlek dalsich 9.Muzu ale kazdyho ubezpecit,ze je to dosti neprijemnej pocit a to jsem nic neposral.Jinak ja ho videl v zrcatku,jak leti do prikopy,jel jsem na firmu,cca 500-1000m,odstavil auto a jel tam osobakem se zeptat jestli neco neni potreba.

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od Mrsta »

No uvídíš co přijde, pak to můžeš řešit dál. Je dobré, že jsi se vrátil zpět a měl snahu věc řešit. Kolomrdi :good:
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od 11mAjA11 »

Nikomu nic zlého nepřeju, Tobě přeju, aby si z toho vyšel s čistým štítem a dojebali ty chuje co se neumí na cestě chovat..
Vyhláška jim to výslovně zakazuje a očividně je to opodstatněný zákaz, kvůli těmto situacím, která se přihodila Tobě.

Argumentuj tím že jeli vedle sebe a ty jsi je v bezpečné vzdálenosti objížděl na tom si trvej - neohrozil ani neomezil !

Drž se a braň se seč můžeš !

ko*ot ti spadne pod auto a zavřou Tě za zdravého !
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

klo55
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 04.09.2011 12:10

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od klo55 »

Tak jsem byl pozvan na dnesni den na policii,mam prijit ve 13 00.Tak az potom prijedu domu,dam vedet co se delo.Diky za podporu.Jsem z toho docela vynervovanej.

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od Mrsta »

Buď v klidu, zatím se nic neděje. Popovídáš si s cajtama a uvidí se.
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od PlusOne »

@Mrsta: neexistuje nic jako "popovídáš si s policajtama", všechno jde do protokolu, a je sakra důležité, co řekne, aby ze sebe špatnou výpovědí neudělal viníka!!!

Hlavně mluv stručně, jasně, k věci, a pouze opakuj FAKTA! Doměnky a konstrukce si nech pro sebe, a buď stručný, někdy se nevinného stane viník jen nešťastnou volbou slov - viz. některé příspěvky tady od člena "Hammer".
Doporučuju prohledat a pročíst, jako bývalá švestka má rady k nezaplacení.

Sice nevím, co je v protokolu, ale nic ti nebránilo do spisu nahlížet, mohl jsi to udělat. Hlavně, aby ti nenapařili ujetí z místa nehody, pokud jsi přiznal, že jsi ho viděl, jak jde k zemi, a nezastavils....pak by moje výpověď vypadala (asi) nějak takhle:

Pohyboval jsem se nákladním vozem XXX RZ XXX-XX-XX po silnici č.XX od obce XX směrem k YY. V místě ZZ jsem dojel skupinu čtyř cyklistů, kteří jeli po dvojicích vedle sebe. Nemohl jsem předjíždět, srovnal jsem s nimi rychlost, a čekal jsem na vhodnou chvíli k předjetí. Jakmile jsem měl v protisměru volno, zahájil jsem s dostatečným odstupem a předstihem předjížděcí manévr. Po jeho dokončení opět s dostatečným odstupem jsem si všiml v pravém zpětném zrcátku cyklisty v příkopě. Protože odstavení nebo otočení vozidla nebylo v daném místě možné, dojel jsem proto cca 500m do sídla firmy XXXX u které jsem zaměstnán jako řidič, zde výše uvedené vozidlo odstavil, a vrátil se zpět osobním vozem YYY, který je v mém vlastnictví, připraven poskytnout možnou nezbytnou první pomoc.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od 11mAjA11 »

Pěkně Plusi perfekt !

Je vidět že nemáš v hlavě vakuum.

A švstky nemůžo nic namítat, od této chvíle si stát za svým a za svou zaprotokolovanou výpovědí !
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od Mrsta »

Tak předpokládám, že ví co chce a bude říkat. Pokud bude povídat pravdu, tedy to co už tady popisoval, tak může být v pohodě - myšleno nebýt vynervován.

Kromě toho může tuto výpověď v průběhu řízení měnit - upřesnit. Podání vysvětlení není důkaz, který mě usvědčuje z viny a to i kdyby vinu přiznal. Ještě musíš brát v úvahu špatné vyjadřování a časté nesprávné popisování děje, slovy policistů. Drtivá většina podání vysvětlení je nadiktovaná policistou a lidé to myslí jinak. Zbytečně ho strašíš.

Jak uvádíš : Hlavně, aby ti nenapařili ujetí z místa nehody, pokud jsi přiznal, že jsi ho viděl, jak jde k zemi, a nezastavils....
jak uvedl, předjížděl v dostatečné vzdálenosti a nikoho neohrozil a ani neomezil, neměl důvod se tím nějak zabývat, protože pád cyklisty sám nijak neovlivnil, věděl, že je kolem skupina dalších cyklistů, kteří by v případě zranění pomohli. Nemohl vědět ani předpokládat co tam dělají, taky mohl cyklista do příkopu sjet schválně protože má rád kros, cyklisti se mohli hádat a ten nasr.. ho strčil, je plno možností. Na místo se vrátil protože byl zvědavý co to tam dělali, nebo prostě vrátil auto do firmy a jel tou stejnou cestou domu, je plno možných odpovědí. Samozřejmě, pokud by v místě byl jedniný cyklista, tak by zastavit a pomoct musel, rozhodně bych neříkal, že nešlo zastavit nebo otočit vozidlo, zastavit a jít pomáhat jde vždy!!!! i kdyby zablokoval silnici. Pomoct raněnému je na prvním místě.

Když si nejsem jistý, tak řeknu nevím, nepamatuji se nebo nyní se k tomu nedokážu vyjádřit. Když vycítím, že to namířené proti mně, tak odmítnu podat vysvětlení uplně a počkám si na obvinění. V tomhle stádiu o nic nejde. Zatím není u soudu :)
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od PlusOne »

Mrsta:
Jasan, máš pravdu s těmi ostatními cyklisty, a i s tím odstavením auta. Asi by bylo lepší neříkat k tomu vůbec nic, dokud se nezeptají. A v tom případě pak použít tvou odpověď.
Ono záleží i na tom, na koho narazí.
Každopádně přeju hodně štěstí.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od Mrsta »

Jojo, bude muset holt improvizovat, když to nebude vypadat dobře. Od začátku to vypadá, že se ti policisti přiklání k jeho verzi, tak snad budou i nadále.
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

klo55
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 04.09.2011 12:10

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od klo55 »

zdar borci,tak jsem byl dnes podat svedectvi.Policajt byl celkem v klidu,sam me rekl ze pred mesicem taky boural s cyklistou.Takze je osobne moc v lasce nema.Rekl jsem to jak jsem to tu popisoval,trval na svem.2kolomrdi maji prijit na podani svedectvi zitra.Sam od sebe me rekl ze to nejspis odlozi,ma vypoved,plus manzelky,dale tech dvou.Ale nastala komplikace,ten v prikopu si zlomol pazni kost,takze doba leceni presahne rozhodne 3tydny.Pri me smule,chape to nekdo,je to borec z Prahy,ten vul jezdi do Olomouce se projizdet na kole.A podle potvrzeni o ucasti na dopravni nehode,co jsem dostal od policajtu je to ING,PhDr,tak jsem zvedavej co se z nej vyklube.Muj sef me rekl,ze kdyz pujde toto do pruseru,zavola sve pravnicce a i to zaplati.Delam pro nej 12let a asi je se mnou spokojenej.A policajt rikal,ze po odlozeni to musi predet kriminalce.A chci se zeptat,pokud on jako odbornik,neurci vinika,jak to muze urcit kriminalista,kterej o doprave nevi asi nic.Borci diky a drzte palce.Samozrejme budu o vsem informovat.

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od Mrsta »

Tak můžou posuzovat jestli je vůbec co řešit, jestli je vůbec nějaký viník. Jestli se ti cyklisti budou rozcházet ve výpovědích, nebo ti tři řeknou pravdu, a to je, že vlastně nic neviděli, a všimli si až doktora filozofie, jak se vyvaluje v příkpu, tak to můžou odložit, že nebyl spáchán přestupek a ani trestný čin.

Další možnost je, že to dá dál, protože se může jednat o trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti, záleží právě na rozsahu zranění a té době léčení, na to dostanou odpověď od znalce. Musí posudit jestli to bude trestňák nebo ne. Pak to rozlouskne státní zástupce, který rozhodne jestli má PČR zahájit úkony trestního řízení, nebo v tom bude spatřovat přestupek a postoupí to na úřad, a nebo nejedná se ani o trestný čin a ani o přestupek.

Musíš si ještě počkat no, snad to bude dobrý. Když to nebude vypadat dobře a to poznáš, protože by s tebou zahájili úkony v trstním řízení, tak neváhej a využij tu právníčku. Přece se na tobě nebudou hojit :)
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: potrebuji poradit

Příspěvek od Tiguanman »

Já to vidím tak, jestli jeli vedle sebe tj první nejel po krajnici, takže metr od, druhý také metr od prvního a mezera mezi nákladní vozem 1,5, to znamená že jel, tedy předjížděl úplně v levém pruhu tudíž už žádné jiné místo ani nebylo a rychlost předjíždění musela taktéž být nulová....nevidím v tom žádný přestupek.
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“