Zápis alu kol do TP

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
GIIID
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.06.2012 21:43

Zápis alu kol do TP

Příspěvek od GIIID »

Ahoj před časem tu někdo nabízel službičku zapsání alu kol do TP (tuším že přes Alcar) postup byl následující: napsání rozměrů disku a pneumatiky,napsání typu vozidla a na základě toho dotyčný posílal (samozřejmě ne zadarmo) orazítkovaný typový list z Alcaru se kterým stačilo dojít jen na STk ke schválení a následně na úřad pro zapsání do TP pokud tato služba stále funguje ozvěte se prosím nejlépe na tel. 608 871 280 nebo mail : PneuLiberec@email.cz

Uživatelský avatar
darrius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 16.06.2009 23:27

Zápis alu kol do TP

Příspěvek od darrius »

Taky bych potřeboval, pokud se ti to povedlo nemohl by jsi prosím kontaktovat toho cloveka jestli bys mi na něj mohl poslat kontakt.... Klidně i nějaký pneuservis co to zapíše. Moc díky

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Zápis alu kol do TP

Příspěvek od tom.ik »

GIIID píše:Ahoj před časem tu někdo nabízel službičku zapsání alu kol do TP (tuším že přes Alcar) postup byl následující: napsání rozměrů disku a pneumatiky,napsání typu vozidla a na základě toho dotyčný posílal (samozřejmě ne zadarmo) orazítkovaný typový list z Alcaru se kterým stačilo dojít jen na STk ke schválení a následně na úřad pro zapsání do TP pokud tato služba stále funguje ozvěte se prosím nejlépe na tel. 608 871 280 nebo mail : PneuLiberec@email.cz
Na STK asi ne,když jsem to před časem řešil ja tak mi na stk bylo řečeno,že oni s tím vubec nic nemaji,že max skontrolujou u prohlidky jestli máš pneu i disky co maš na autě zapsane ve velkem TP, pak jsem volal do porsche praha a odtamtud mi poslali schvaleni a s tím jsem šel na uřad.Tam mi to za 50kč zapsali.
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Zápis alu kol do TP

Příspěvek od matasimek »

čau kluci. zápis kol dle metodiky probíhá trochu složitěji
vysvětleno je to na stránkách ministerstva dopravy: http://WWW.mdcr.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, proklikat se: sekce- silniční doprava, dovoz registrace a schvalování vozidel,schvalování vozidel,zápis ráfků a pneumatik.
odkaz:
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... pneumatik/" onclick="window.open(this.href);return false;

jde o to že potřebujete kromě typového listu ještě tzv. KBA schválení, číselný kod na disku navíc je zde popis kola, výrobce, upevnovací šrouby/matice, typ a rozměr pneumatik i alternativních pneu, toto lejstro má většinou 6 stran, protože disky na golfa jdou i na octavie, leony toleda, u každého auta je jiný harmonizační kod úprav. a , jsou tam harmonizační kody které se na stk kontrolují (např. kod 12C-Sněhové řetězy lze použít jen na kola přední nápravy.)no a některá kola vyžadují kovové ventilky, většinou originál tlumiče a podvozek a některé i vytažení lemu blatníku.) díky bohu má alcar překlad z SRN na těch stránkách)
vzor KBA, http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/8EC80A9 ... _Alcar.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
vzor typového listu: http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/A4487AE ... stVZOR.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
někdy jde to kba co máš na tvých discích vygooglovat ze SRN, pak na počítači upravit typový list alcaru aby ti pasoval k tomu KBA, pak návštěva STK, ale KBA nálitek na disku musí korespondovat s KBA na papíře. (kola nesmí dřít ani čouhat z blatníků a doporučuju ty kovové ventilky s převlečnou maticí. No a po STK ten úřad a 50 kč a zápis.
Jestli to někde na úřadě jde jinak, není to dle metodiky a měli jste jen štěstí....jestli vám potvrdili typový list na STK bez KBA schválení, zase jste měli jen štěstí,
kba.jpg
kba.jpg (9.54 KiB) Zobrazeno 6220 x

Lewis11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.08.2015 11:23

Zápis alu kol do TP

Příspěvek od Lewis11 »

Ahoj nemate nekdo prosim typovy list ke kolum BBS speedline rs 861 ? Pripadne nejake rady kde bych ho nasel? Diky :wink:

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“