Řešení dopravní nehody

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
h3lium.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.12.2015 15:56

Řešení dopravní nehody

Příspěvek od h3lium.cz »

Dobrý den, rád bych rady tipy triky ohledně dopravní nehody, ve které jsem byl účastníkem.

Nehoda se stala koncem února 2016 kolem 18. hodiny ( byla již tma) za deštivého počasí. Stalo se tak v obci.
Má verze:
Na mém autě VW Passat tiptronic vznikl defekt (přestal reagovat na plyn) načež jsem auto odstavil do vedlejší silnice. Neodbočil jsem jen sem podélně s hlavní silnicí zastavil ve vedlejší silnici. Rozvítil jsem výstražné světla , zhasl motor znovu nastartoval zkontroloval stav na hlavní ( auto bylo cca +200m za mnou v obci) a zkusil auto rozjet. Auto stále neragovalo jen samovolně přes rychlost popojíždělo dopředu. Zastavil jsem s tím že zacouvám zase zpět do vedlejší abych nepřekážel na hlavní. Moje auto zasahovalo "čumákem" do hlavní přibližně pod úhlem 30 stupňů na obrázku. při zařazení spátečky a ppojetí asi 20cm mě směrem zezadu sesdtřelil pán na přední kolo. Jel dle mého názoru cca 70km/h ( bylo to téměř na vájezdu z obce) neměl zdravotní prohlídku (věk cca 70let) a vůbec nebrzdil, pravděpodobně mě vůbec neviděl. Můj passat odlítl asi o 3-5 mětrů a zabořil se čumákem do příkopu a pán zastavil asi za 50m.

DOlnění o pánovu verzi:
Řidič passatu nesvítil a vjel mi tam z vedlejší. Jel jsem 40 km/h. Říká pán

U nehody byl svědek, který potvrzuje moji verzi.

Odezvla mě rychlá a na neschopence jsem strávil 15 dní s hýblou krční páteří.


Akutálně by mělo být předáno z PČR na magistrát s tím, že jsem zanedbal povinnosti při couvání a pán nejel dle aktuálních podmínek, kde by měli rozhodnout o viníkovi

Mé otázka zní: Kdo je viníkem ? jak postupovat ? Může jít vůbec na magistrát při ubližení na zdraví a neschopnosti nad 7dní? Neměmlo by jít automaticky na soud?

V případě nejasností doplním potřebné info

Díky
Přílohy
nehoda.png
nehoda.png (9.59 KiB) Zobrazeno 2182 x

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Řešení dopravní nehody

Příspěvek od 11mAjA11 »

Z popisu akce a konstatování PČR že pán nejel jak měl a tys nezabezpečil vše potřebné pro bezpečné couvání z toho čumí 50/50..
Bohužel vyhláška je v tomto přímá.
Otázka je jak to PČR zpracovala.
Já měl při cestě šarvátku s paní co 500m od parkoviště kam jsme jako kolona přijížděli, souvisle jedoucí vozidla z asebou odhadem tak 10 a víc, ona musela mermo mocí předjíždět aby byla o 2sekundy dřív, bohužel jaksi ignorovala to že se nemá kam zařadit.
V dálce proti ní najednou byly světla, tak to s klidem foukla doprava a opřela se mi o blatník a kolo (svýma pravýma zadníma dveřma a kolem) já Forman ona GVI hatch.
Prej sem ji zrychlil aby se neměla kam zařadit (já 43kw karbec ,ona 77kw tsi), tak dlouho vyřvávala až sem zavolal četníky.
Ti to sepsali, jednoznačně ji šoupli ohrožení a omezení + překročení povolené rychlosti.
Rovnou to poslali na přesupky s pokutou 5-50 000 + 2 roky zákaz činnosti.
Nevím jak to dopadlo, to se asi doptám na úředě, ale podle všeho asi papíry odevzdala páč tam to auto na parkáči už nevidím a nevidím ho ani jezdit a ženskou sem v továrně taky neviděl..

Buď připravenej na 50/50..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

h3lium.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.12.2015 15:56

Re: Řešení dopravní nehody

Příspěvek od h3lium.cz »

S 50/50 jsem bohužel smířen, jen mi tato legislativa přijde v tomto případě na "palici".
Čekám na konstatování protistrany, že jsem neměl trojuhelnik a nezajistilsi např. osobu na couvání.
Avšak dovedete si představit jak bych dopadl kdybych tam auto nechal v hlavní, nasadil si výstražnou vestu a šel dát trojúhelník do vhodné vzdálenosti, když pán přehlídl výstražná blikající světla? To bych tu asi nepsal.

Vzhledem k tomuto faktu asi můžu být rád za 50/50. Uvidím jak se to vyvrbí, ale už teď mohu kostatovat, že nejlepší je auto nechat stát a nesnažit se ho odstranit z hlavní komunikace za každou cenu.

Jednalo se mi spíš o fakt, že protistrana nepřizpůsobila jízdu aktuálním podmínkám na vozovce, a neměl by v té rychlosti ani šanci ubrzdit. Jestli nemá někdo podobnou zkušenost a jakým způsobem či jakou váhou to hodnotí či hodnotit budou.

Popř. která konkrétní vyhláška/y toto upravuje ?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Řešení dopravní nehody

Příspěvek od 11mAjA11 »

on to je přímo zákon..

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#cast1" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“