co me hrozí

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: co me hrozí

Příspěvek od Jiruna09 »

Otázka je, co předcházelo této situaci a jak se to celé stalo. Mohlo jít o špatný odhad/nešťastnou souhru okolností/nechtěné omezení, nebo také o neohleduplnost/neuvědomění si možných následků/úmyslné ohrožení. Každopádně to ale nic nemění na tom, že pokud ho někdo z něčeho obviňuje, je jeho povinností mu tuto vinu prokazatelně dokázat.

Potkávám spoustu „řidičů, kterým bych přál, aby tam zrovna policie byla a řešila to. V 99% tam bohužel nejsou a místo toho číhají na nějakém nesmyslném omezení. Na druhou stranu bych zase nechtěl, aby se policie chovala, jako při nahánění hlavního záporáka v akčním filmu.

Vznikají ale i situace, kdy se někdo dostane do kritické situace, ale nemusí to být zcela jeho vina. Když už jsme u toho předjíždění, tak zážitek z víkendu: Dojedu kolonu 5ti aut. Auto v předu max70 a auta za ním mají minimální rozestupy a jediná zdánlivá mezera za 2. autem je způsobená vozíkem, který není moc přes dodávku za ním vidět. Bohužel brzdu nenapadne někde uhnout a vozy za ním nemají chuť předjíždět. Když si několikrát předjíždějí přes 5 aut na poslední chvíli rozmyslím, rezignovaně nastavuji ACC.
V zatáčce nás dojede další auto. Následující krátká rovinka je volná, tak se dá do předjíždění, ale co se neděje. Pomalé auto nejspíš ve strachu o prvenství zrychluje na rychlost, kterou celou dobu nejelo a lepiči věrně s ním. Proti vyjede auto a předjíždějící si na poslední 2 auta netroufá. Zdánlivá mezera je vozík a nikdo ho nechce pustit zařadit. Hlavně že na něj všichni troubí, jak když jede svatba. Nakonec prudce brzdí a končí až v mé mezeře, kde musí v brždění pokračovat, jelikož první auto snižuje rychlost do zatáčky na úroveň žáka autoškoly.
Naposledy upravil(a) Jiruna09 dne 22.11.2016 17:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: co me hrozí

Příspěvek od skacel99 »

Ve zkratce napsáno,lidi jsou prostě debilní a tomu odpovídá jejich chování na silnicích. Přesvědčuju se o tom denně

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: co me hrozí

Příspěvek od Lukkii »

na téhle diskuzi mě mj. zaujali i "policajti ve VW CADDY" ..:-D
Jinak neštastné no..(
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

coberk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 27.11.2011 13:28
Bydliště: Ústi nad Orlicí

Re: co me hrozí

Příspěvek od coberk »

zejtra me to čeka tak pak pisnu jak to dopadlo.....

coberk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 27.11.2011 13:28
Bydliště: Ústi nad Orlicí

Re: co me hrozí

Příspěvek od coberk »

tak už to mam za sebou,šlo to vyřidit blokově na místě což jsem koukal no dostal jsem pokutu 2000kc bez bodů takže asi tak

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: co me hrozí

Příspěvek od 11mAjA11 »

To je dost strohý popis situace která se dle předchozích popisů zdála býti jako honička z divokého západu..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: co me hrozí

Příspěvek od Jiruna09 »

Přesně. Také bych čekal více detailů. Navíc jsem čekal, že se chceš bránit co to půjde :baseball: . Rozporoval jsi obvinění a řešil nějak jejich zákrok, nebo to dopadlo, že hoši z Kobry11 mají další zářez :budo:

coberk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 27.11.2011 13:28
Bydliště: Ústi nad Orlicí

Re: co me hrozí

Příspěvek od coberk »

branil bych se pokud by slo o ridicak,takze hned na zacatku jsem se ho zeptal jakej nejvetsi trest me muze postihnout a rikal ve spravnim rizeni 2500 kc plus poplatek za rizeni 1000kc, tak kdys doslo na to abych vypovidal tak jsem mu rekl ze odmitam vypoved a rekl ze dale to bude reseno blokove za 2000kc a spravni poplatek tim padem neni takze sem to dal neresil pokud nejde o ridicak a o body tak me je to celkem jedno akorat to budu mit zapsany v kartě řidiče.....myslel jsem si ze to dopadne hůř

coberk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 27.11.2011 13:28
Bydliště: Ústi nad Orlicí

Re: co me hrozí

Příspěvek od coberk »

rikal me ze me nemuze dokazat rychlost jakou jsem ujizdel i kdys to meli policajti natočený,akorat to predjizdeni byl tam vyslechnut svedek z ohrozenyho vojenskyho land roveru samozrejme proti me

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: co me hrozí

Příspěvek od steve »

Noo tak jsem si to myslel že to dopadne :wink:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: co me hrozí

Příspěvek od 11mAjA11 »

Takže to vlastně nebylo zas až tak čisté ani z jedné strany...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: co me hrozí

Příspěvek od Benetty »

Takže to dopadlo přesně takhle.... :wink:
Benetty píše:Já nechápu co tady řešíte... Je to prostě přestupek na úseku BESIPU, prostě flastr nebo se bojíš, že ti urvou koule? To jestli někdo udělal nějakou chybu při zjištění na místě (policie), je třeba se obrátit na policii. Úřadu je to jedno, ten má na stole před sebou spis "idiota, co jel jako prase", prostě na to kouká obecně... Přestupek se prostě stal, to nezměníš....to jak byl zjištěn (policií) musíš řešit na policii... Úřad žádné kvéry nezajímají, možná ve spise nebudou ani zmíněné, to mi věř (není povinností policie dokládat použití donucovacích prostředků do spisu přestupku v dopravě). A věř tomu, že jestli jela kolem hlídka nějaké zásahovky, kterou si zrovna nasral, tak to vyšší místa řešit stejně nebudou....protože se všichni vykryjou a tahle složka má nad sebou ochranou ruku.... Ty máš jednoho svědka, ostatních je i s řidičem náklaďáku 4,5,6? Kdo má lepší kartu? A nějaké domněnky a spekulace typu šero, vítr, krajnice, kolona atd. jsou k hovnu....žádné neznámé.... prostě "člověk, co jel jako prase"...hotovo, flastr a domů.... Přijít s právníkem na úřad kvůli takovéhle pičovině, je ještě větší pičovina... neřeknu, kdyby ti šlo o noty, svobodu, auto...ale tohle vole...nevim, no...
Jinak samozřejmě taková jako že gratulace, že to dopadlo jen takhle :wink:

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: co me hrozí

Příspěvek od Jarda S. »

coberk píše:branil bych se pokud by slo o ridicak,takze hned na zacatku jsem se ho zeptal jakej nejvetsi trest me muze postihnout a rikal ve spravnim rizeni 2500 kc plus poplatek za rizeni 1000kc, tak kdys doslo na to abych vypovidal tak jsem mu rekl ze odmitam vypoved a rekl ze dale to bude reseno blokove za 2000kc a spravni poplatek tim padem neni takze sem to dal neresil pokud nejde o ridicak a o body tak me je to celkem jedno akorat to budu mit zapsany v kartě řidiče.....myslel jsem si ze to dopadne hůř
ale jde, máš to přišitý, při dalších přestupcích to "vytáhnou" a osolí tě více :blush:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: co me hrozí

Příspěvek od ppfox »

tak jsem si to celý přečetl, protože tudyma jezdím často, vyjádřím se...5 aut se tam opravdu nevejde to je úplná blbost, 4 bezpečně taky fakt ne - 3 už ano, pokud jsou všichni "rozumní" a jedou podle toho - na což se ale fakt nedá spoléhat, nicméně abych nepsal o vodě a nepil víno...taky mám pár videí z předjíždění tam (i svých předjíždění) a na některý nejsem zrovna hrdý...je to těžký, hodně to tam svádí a když člověk spěchá a je vidět rovina 3km daleko...přikládám foto jak to vypadá, když se předjíždí "třetím" pruhem...nicméně je potřeba dodat, že už tam bylo pár šeredných nehod vč.smrťáků 8O takže ať je to tak či onak - buď coberku rád za to jak to dopadlo na silnici a pak i při šetření a příště spěchej pomaleji 8)
Přílohy
fab1.jpg
fab2.jpg
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
MistrWajn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 10.09.2015 13:51
Bydliště: Žilina/Bratislava

Re: co me hrozí

Příspěvek od MistrWajn »

Ppfox podla tych fotiek co si tu dal ako si obiehal auto ktore obieha nakladne auto kde je iba 1 pruh v jednom smere (aj ked siroky) tak o Tebe to plati dvojnasobne ze nabuduce sa ponahlaj pomalsie...
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“