Naměření rychlosti?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
blafc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 18.09.2016 10:37
Bydliště: Chomutov

Naměření rychlosti?

Příspěvek od blafc »

Zdravím, omývá se to tu celkem často, ale je to moje první zkušenost s radarama a vůbec nevim, či se něco stane.

1. Věc- jel jsem z Chomutova směrem na Droužkovice a před značkou konec Cv jsem předjížděl auto cca v 70 km/h (ten člověk se fakt loudal a jezdil z jedné strany silnice na druhou) a u silnice stála na křivo postavená policejní Oktávka na vedlejší silnici a nejsem si jistej, jestli měřili, nebo ne...v aute byl jeden policista, druhého jsem nezahledl, nikde v okolí jsem neviděl postaveny radar a čekal jsem, že se zamnou teda aspoň rozjede, ale ani to se nestalo...připadalo mi, že se v autě dívá do klína.

2. Věc- téhož dne jsem jel po třináctce směrem na Jirkov a tam již 100% měřili, předjížděl jsem krokem trolejbus ale vubec nevim, kolik jsem v tu dobu jel, okolo mě bylo hodně aut, ale mám pocit, že se policajt zaměřil na mě a radar mířil na mé auto. Jak tvrdé tresty budou následovat, pokud mě naměřili? Zatím jsem bez bodů, ale po tomhle teď mám celkem zkažený víkend a stále nad tím přemýšlím.

Díky za odpovědi a názory

Iglody
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.04.2016 15:20

Re: Naměření rychlosti?

Příspěvek od Iglody »

http://www.12bodu.cz/bodove-prestupky.php" onclick="window.open(this.href);return false;

blafc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 18.09.2016 10:37
Bydliště: Chomutov

Re: Naměření rychlosti?

Příspěvek od blafc »

Na to jsem se díval, ale díky. Do kolika dní mi přijde papír do schránky, pokud jsem byl naměřenej? V tom městě, kde měřili i bydlím.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Naměření rychlosti?

Příspěvek od BigBang »

Když jsi předjížděl krokem trolejbus, tak ti vlastně neměli ani co měřit ne? :mrgreen:

Obecně bych jen napsal že za blbost se platí... Jakej trest čekat? Záleží na tom o kolik jsi rychlost překročil...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

999KE
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 12.02.2015 06:05

Re: Naměření rychlosti?

Příspěvek od 999KE »

Určite mal nastavenú nejakú toleranciu radaru, takže by som sa tým nejak netrápil.. Ak by ta nameral určite by ta bral bokom ak práve neprebiehala objektíva zodpovednosť.. (u nás je vždy ohlásená :D)

Odoslané z SM-G935F

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Naměření rychlosti?

Příspěvek od Bastard »

Až to přijde, tak to přijde. Stahuješ gatě a brod je ještě daleko...

blafc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 18.09.2016 10:37
Bydliště: Chomutov

Re: Naměření rychlosti?

Příspěvek od blafc »

to BigBang: vubec nevim :D nebyla to zavratna rychlost, ale jsem si jistej, že jsem jel nejspíš něco málo nad limit :D jinak máš pravdu, celkově je to moje blbost.
to 999KE: snad jo, celkem jsem z toho vystreslej, je to moje první zkušenost s radarama, mam relativně mokré papíry a mam oficiálně s řidičákem najeto jen okolo 5000km :D ani v jednom případě mě nestavili
to Bastard: jo, asi máš pravdu, jsem z toho celkem špatnej..necháme se překvapit, jestli mi přijde nějaký milostný dopis od Policie

Jinak chci se ještě zeptat...hrozí mi i přidělení bodů, když mě nezastavili na místě při činu?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Naměření rychlosti?

Příspěvek od Bastard »

Ano, ale záleží, jak u vás řeší přestupky, pokud ti přijde Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky a tu zaplatíš, tak se ten přestupek ani projednávat nebude, tedy body se udělovat nebudou... Pokud to ale půjde přes správní nebo příkazní řízení a nebudeš se bránit, tak body dostaneš. To je velmi zjednodušeně, doporučuji nastudovat http://road-fens.cz/category/fsm/" onclick="window.open(this.href);return false; kde to je popsané dopodrobna.

blafc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 18.09.2016 10:37
Bydliště: Chomutov

Re: Naměření rychlosti?

Příspěvek od blafc »

Ach jo, snad mi přijde 'pouze' pokuta, pokud mě naměřili. Body fakt nepotřebuji, i když jsem prozatím čistý :D
Děkuju za odkaz a vysvětlení...doteď jsem znal pouze web d-fens od tohoto člověka.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“