Jak snížit riziko vykradení nebo ukradení auta

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

afro22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 15.01.2008 16:56

Re: Jak snížit riziko vykradení nebo ukradení auta

Příspěvek od afro22 »

Tak ja mam osobnu skusenost ked mi chceli zobrat mojho golfika. Ziadne zabezpecovacie zariadenie som nemal, len tajny vypinac. Rozobrali mi okolo riadiacky secko az po dvere ale nic nenasli, takze ak je to spravene poriadne a nemaju odtahovku tak ti proste auto s tajnym vypinacom nezoberu. Nie je predsa mozne aby fungoval rozpojeny elektricky obvod. Mozu mat aj 3 WAG pripojky. Proste ak ten obvod nedaju dokopy auto nepojde. A teraz nech sa trapia kde to je rozpojene...
Takze moja rada je dat si spravit odbornikovy vypinac, najlepsie 2 a dalsie 2 len "akoze".
Alebo brat si startovacie kable :|

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit riziko vykradení nebo ukradení auta

Příspěvek od Hammer »

afro22 píše:Tak ja mam osobnu skusenost ked mi chceli zobrat mojho golfika. Ziadne zabezpecovacie zariadenie som nemal, len tajny vypinac. Rozobrali mi okolo riadiacky secko az po dvere ale nic nenasli, takze ak je to spravene poriadne a nemaju odtahovku tak ti proste auto s tajnym vypinacom nezoberu. Nie je predsa mozne aby fungoval rozpojeny elektricky obvod. Mozu mat aj 3 WAG pripojky. Proste ak ten obvod nedaju dokopy auto nepojde. A teraz nech sa trapia kde to je rozpojene...
Takze moja rada je dat si spravit odbornikovy vypinac, najlepsie 2 a dalsie 2 len "akoze".
Alebo brat si startovacie kable :|

Na startovací kábly je spousta těch šmejdů zařízena. Je to tradiční finta.

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Jak snížit riziko vykradení nebo ukradení auta

Příspěvek od mates-vento »

Skrytej vypínač je dobrej, ale musí bejt šikovně+ umístěnej ;) V mym autě ho jeden zpředchozích majitelů umístil na takovym místě, že mi při jedný cestě jeden ze spolujezdců tlačítko omylem nohou zapnul... Z rovna v době, kdy sem dostal darem nějakou naftu, takže obrovská halus z toho, co to bylo za naftu a co z ní bude všecko v řiti ... Auto sem zamknul a pokračovali sme jiným. Aspoň že to bylo kousek od baráku. Druhej den sem to zjistil, vypínač odpojil a bouracím kladivem jsem si ho vychutnal :D Tak na to pozor, ale jinak dobrý ;)

Další věc, co jsem koumal, je ke stávajícímu alarmu se sirénou obvykle v motorovym prostoru připojit ještě jednu, alespoň 110dB, a zabudovat ji do interiéru.. Když spustí, tak narušitel vevnitř prostě a jednoduše nevydrží, to by musel bejt úplně hluchej. Stejnej princip jako odpuzovač komárů nebo hlodavců :D Zajímalo by mě ale, kdyby to náhodou tomu dotyčnýmu poškodilo sluch, což by se v krajním případě stát mohlo, jestli bych to neodesral nakonec já, popřípadě jak se proti tomu bránit :?:
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit riziko vykradení nebo ukradení auta

Příspěvek od Davwe »

mates-vento píše:Skrytej vypínač je dobrej, ale musí bejt šikovně+ umístěnej ;) V mym autě ho jeden zpředchozích majitelů umístil na takovym místě, že mi při jedný cestě jeden ze spolujezdců tlačítko omylem nohou zapnul... Z rovna v době, kdy sem dostal darem nějakou naftu, takže obrovská halus z toho, co to bylo za naftu a co z ní bude všecko v řiti ... Auto sem zamknul a pokračovali sme jiným. Aspoň že to bylo kousek od baráku. Druhej den sem to zjistil, vypínač odpojil a bouracím kladivem jsem si ho vychutnal :D Tak na to pozor, ale jinak dobrý ;)

Další věc, co jsem koumal, je ke stávajícímu alarmu se sirénou obvykle v motorovym prostoru připojit ještě jednu, alespoň 110dB, a zabudovat ji do interiéru.. Když spustí, tak narušitel vevnitř prostě a jednoduše nevydrží, to by musel bejt úplně hluchej. Stejnej princip jako odpuzovač komárů nebo hlodavců :D Zajímalo by mě ale, kdyby to náhodou tomu dotyčnýmu poškodilo sluch, což by se v krajním případě stát mohlo, jestli bych to neodesral nakonec já, popřípadě jak se proti tomu bránit :?:
Tady v ty republice si myslim ze bys to ve finale odsral ty.

Uživatelský avatar
Radim_23
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2370
Registrován: 12.10.2008 13:18
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit riziko vykradení nebo ukradení auta

Příspěvek od Radim_23 »

Tolik rad, a podle mě, 90% dobrých :wink: Zabezpečit svoje auto v dnešní době není vůbec na škodu... Ale pořad je tu fakt že nejvíce vykradenych, a připomínam zničenych oken a dveří, aut je od feťáku a soc. zmrdu co nechcou makat poctive... Z toho vyplívá, tmavý okna, Co nevidí to neukradnou, a riskovat humbuk jen proto co kdyby tam něco bylo, nebudou.. Aspon ne ti co maj IQ nad 50.... :mrgreen:
MŮJ TOPIC :arrow: ZDE
MOJE VIDEJKA :arrow: ZDE

Uživatelský avatar
Jáša
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 03.04.2008 22:39
Bydliště: Brnooo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit riziko vykradení nebo ukradení auta

Příspěvek od Jáša »

Myslím si že je každopádně dobrý mít v autě víc druhů zabezpečení! Když už nic jinýho, tak to toho chmatáckýho kreténa aspoň zdrží, což někdy může být základ Vašeho úspěchu... :wink:

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit riziko vykradení nebo ukradení auta

Příspěvek od FError »

Snížit riziko vykradení -> opravdu jen tam nic nenechávat, nemít tam nic na očích a ideálně nějaká ta varovací samolepka a podobné očividné znepříjemňovadla.

A pro ukradení - ideálně je kombinace několaika zabezpečení s prvkem vlastního nápadu a kutilství. Prostě něco, co ani profíci nemůžou odhadnout a dokáže jim to krádež znepříjemnit, znesnadnit ři zcela přerušit.

tajný vypínač fungující na principu "nenastartuješ" e sám o sobě k ničemu. Znalost elektriky dovolí rychlé nalezení přerušeného obvodu (je to samozřejmě zdržovačka, ale i tak). Lepší je kombinace dvou tajných vypínačů - jeden spíná elektriku a druhý palivo ;-) (myslím tím ventil, který je elektricky otvírán a v autě dobře ukryt před zraky zlodějíčků)
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
ťoušek
Člen klubu
Příspěvky: 1330
Registrován: 19.12.2007 16:46
Bydliště: 4 km SZ směrem od ČABANOVA

Re: Jak snížit riziko vykradení nebo ukradení auta

Příspěvek od ťoušek »

[quote="Hammer"]"Efektivní zabezpečení vozidel – Systém AUTODOT OCIS

Nebejt toho hroznýho jednání z jejich strany,tak už jsem to měl na autě. :twisted: Je to asi víc jak půl roku,co sem to řešil. :roll: :roll: Oni maj pobočku v Praze a Brně.Takže jsem volil Brno,páč to je ke mně blíž,do Brna se mi kvůli tomu jezdit nechtělo.Měl jsem o to zájem i s montáží u mne doma.Ale to bylo furt z jejich strany....:Počkejte až budeme mít cestu tam na Vaši stranu,aby jste nemusel sám platit za ty kilometry(5kč/kilometr).Spojili by jsme to s dalším zákazníkem....tohle jsem slyšel asi dva měsíce!!Potom jsem jel na 14 dní na montáž,pak jsem tam volal znova,po několika telefonátech k nim jsem to vzdal. :twisted: Nicméně ještě jsem tuhle variantu zabezpečka úplně nezavrhl.Není to tak drahý a není to ani špatně vymyslený.Asi holt budu muset zajet do Brna osobně!!! :mrgreen:
Pro zájemce:http://www.topra.cz/index.php?pg=autodot :wink:
Tady se mi líbí způsob loučení,jeden řekne ahoj a z davu se sborově ozve "jdi do pr**le"

https://www.youtube.com/watch?v=b33JAIM ... fA&index=7

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“