Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

tdiracing píše:jednou jsme použili s kolegou to že sem to řídil já a on tvrdil že to není pravda že to řídil on ,myslím že se s tím ještě nesetkal ten ouřada co nás řešil,páč se slovy že se na to může vykašlat to hodil do šuplíku,je to 7 měsíců a nic
To je přesně příčina, proč už u nás vyklouzli i dva maníci, co zabili jednu babičku: házeli to jeden na druhého a jiné důkazy nebyly.

To je přesně sranda, co jsi napsal, kterou bychom používali kdyby provozovatel musel sdělit kdo s vozidlem jel. Jeden na druhého.
Ten ouřada se s tím určo setkal, oni to lidi dělají totiž bezděčně aniž ví, že tak se z toho vykroutí. U policie to je běžné, u SO taky. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Shemik »

Aha, tak to je dobry, takze kdyz nebudou mit fotku nekoho za volantem a prijdu tam s manzelkou s budeme ukazovat jeden na druheho a rikat "ty hlavo derava, vzpomen si prece, ty jsi ridil" a druhy bude rikat "ale blbost ty pipino, ty jsi ridila" a proste se neshodnem, tak vlastne neexistuje zadny pachatel, protoze nikdo nikomu nemuze dokazat, kdo tedy vuz ridil a tim spachal prestupek, ze :?: :lol:

No vyznam tohoto je vlastne stejny, jako u osoby blizke. Zamezeni urceni pachatele, ze :?:

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od frantisek939 »

Dokud se toho nechopi nejaky kreativni urednik, ci ministersky mluvka a nepolozi vyklad tak, ze majitel je odpovedny vzdy, kdyz se nepodari urcit ridice :lol: :lol:


... k cemuz je ostatne ta novela od pocatku vymyslena :?
Obrázek
OSBID o.s. - s autem svobodně a bezpečně :-) http://www.osbid.org

zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od zagy44 »

Asi takhle, taky jsem byl dřív trochu idealista, ale dnes jsem názoru, že pokud jsem nikomu přímo neublížil, nebo někoho nepoškodi, neohrozill, tak nevidím důvod, proč systém neojebat.

Jinak s Hammerem nesouhlasim, bavil jsem se o tom i s právníkem a zákon nemůže být nad ústavu. Tak je to mimo jiné psáno v tom článku.

Jak se říká, ryba smrdí od hlavy, a ve státě kde ti nahoře kradou ve velkém je naivní očekávat, že ovčan bude platit poslušně každou přiblblou pokutu.

Uživatelský avatar
SHARK V6
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 19.06.2008 21:24
Bydliště: Olmik

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od SHARK V6 »

ryba smrdí od hlavy...
...něco je zhnilého ve státě českém :wink: :lol:
lepší být první v pekle,než druhý v nebi

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

zagy44 píše:Jinak s Hammerem nesouhlasim, bavil jsem se o tom i s právníkem a zákon nemůže být nad ústavu. Tak je to mimo jiné psáno v tom článku.
No dovol, copak já jsem tady tvrdil někdy něco jiného? Základy práva jasně říkají něco o síle a nadřazenosti právních aktů. Zákony nemohou odporovat ústavě, vyhlášky zákonům. Na jiném místě vysvětluju, že slova o právu odmítnout výpověď se netýkají jen trestných činů, ale i přestupků. A ty mě teď tady říkáš, že tvrdím že to tak není.

zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od zagy44 »

Hammer píše:
zagy44 píše:Jinak s Hammerem nesouhlasim, bavil jsem se o tom i s právníkem a zákon nemůže být nad ústavu. Tak je to mimo jiné psáno v tom článku.
No dovol, copak já jsem tady tvrdil někdy něco jiného? Základy práva jasně říkají něco o síle a nadřazenosti právních aktů. Zákony nemohou odporovat ústavě, vyhlášky zákonům. Na jiném místě vysvětluju, že slova o právu odmítnout výpověď se netýkají jen trestných činů, ale i přestupků. A ty mě teď tady říkáš, že tvrdím že to tak není.
Promiň, ale napsal jsi tohle:

Takže jak to je:

- ústavní práva můžou být samozřejmě prolomena zákonem. Prostě zákon stanoví, že majitel vozidla nesmí využít práva nevypovídat z důvodu "osoby blízké".


Tak si asi špatně rozumíme, ale já tam vidím, že ústava může být prolomena zákonem...

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

zagy44 píše:
Hammer píše: No dovol, copak já jsem tady tvrdil někdy něco jiného? Základy práva jasně říkají něco o síle a nadřazenosti právních aktů. Zákony nemohou odporovat ústavě, vyhlášky zákonům. Na jiném místě vysvětluju, že slova o právu odmítnout výpověď se netýkají jen trestných činů, ale i přestupků. A ty mě teď tady říkáš, že tvrdím že to tak není.
Promiň, ale napsal jsi tohle:

Takže jak to je:

- ústavní práva můžou být samozřejmě prolomena zákonem. Prostě zákon stanoví, že majitel vozidla nesmí využít práva nevypovídat z důvodu "osoby blízké".


Tak si asi špatně rozumíme, ale já tam vidím, že ústava může být prolomena zákonem...
No samozřejmě, protože ústava říká v jednotlivých případech, kdy zákon může ústavní zásadu porušit. U práva odmítnout výpověď tato drobnůstka chybí.

Uživatelský avatar
bdsMK5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 20.10.2007 16:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od bdsMK5 »

Bastard píše:I kdyby, tak pořád tady máme Ústavu a listinu základních lidských práv a svobod, která říká : Článek 37
(1) Každý má právo odepřít výpověď, jestliže by jí způsobil nebezpečí trestního stíhání sobě nebo osobě blízké.

Takže bengaboys se můžou jít bodnout...
Spravne, takze Listina mysli jen na pripad trestniho stihani, o prestupcich neni rec. Proto je potreba odvolavat se na prislusna ustanoveni o odepreni podani vysvetleni a v pripade uvedeni v platnost nejakeho toto pravo omezujiciho dodatku nasimi drahymi zakonodarci, poslat tam v plne moci nekoho blizkeho, kdo jako ridice oznaci Stanka Stojanovice nebo Mao Ce Tunga. :)
Originální, svěží a hlavně dlouhotrvající vůně do auta!
Více na www.VOŇAVÉAUTO.cz nebo napište soukromou zprávu.


Obrázek

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

Blbost, slovy "trestní stíhání" není myšleno stíhání podle trestního zákona a ani to tam není uvedeno, ale veškerá právní akty státu týkající se jak trestných činů tak i přestupků.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“