Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od PlusOne »

Wegas píše:
stréc od piva píše:to se neumite zachovat jak chlapi,a proste kdyz udelam pruser,tak se priznat? :evil: :evil:
i kdybych se nehodlal chovat jako chlap, tak nehodlam platit cokliv statu, ktere se tvari jako demokraticke a pritom vladu zakony vubec nezajimaji, hrabe do vlastni kapsy a volici, treba se poser (platit dane je mi proti srsti, ale to ma na starosti zamestnavatel, s tim toho moc nenadelam). Situace je holt takova, ze pokud je i minimalni moznost neco neplatit, tak toho vyuziu.
Mluvíš mi z duše. Dokud ti nahoře nepůjdou příkladem, dokud tam bude sedět banda lidí, kteří na první místo staví SVOJE zájmy a na zájmy občanů, kteří je volili, budou sr*t, pak se budu chovat jako oni....vymlouvat se a ojebávat.....

Pro stréca od piva:
On je rozdíl přiznat, a přiznat. Záleží na konkrétní situaci, víme? Pokud mě čapnou na třicítce před školou, a vyměří mi flastr za překročení rychlosti, pak bez debat sklopím uši a zaplatím - udělal jsem blbost, mohl jsem někomu ublížit, ne-li ho zabít. Ale když mě změří mimo obec, ideálně v neděli odpoledne, jak projíždím "stavbou", kde je zapomenutá třicítka, a budou se domáhat podání vysvětlení, pak jim s klidem ukážu prostředník....

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od molczik »

Wegas píše:
stréc od piva píše:to se neumite zachovat jak chlapi,a proste kdyz udelam pruser,tak se priznat? :evil: :evil:
i kdybych se nehodlal chovat jako chlap, tak nehodlam platit cokliv statu, ktere se tvari jako demokraticke a pritom vladu zakony vubec nezajimaji, hrabe do vlastni kapsy a volici, treba se poser (platit dane je mi proti srsti, ale to ma na starosti zamestnavatel, s tim toho moc nenadelam). Situace je holt takova, ze pokud je i minimalni moznost neco neplatit, tak toho vyuziu.
Každej by měl začít především u sebe! A to jak naši vykutálení politici (bohužel na lepší tento národ zatím nemá), tak my všichni občani. Odvolávat se na to, že "kradej druhej, tak já budu krást taky"... to je podle mě špatná cesta.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

stréc od piva píše:to se neumite zachovat jak chlapi,a proste kdyz udelam pruser,tak se priznat? :evil: :evil:
A proč bych měl? Mam tady nějakej vzor v tomhle státě? Dodržuje tady někdo něco? Někdo, kdo mi ukazuje, že se to vyplatí? Zatim vidim přesnej opak.. Ukradli mi auto, o druhý sem přišel. Strůjce obou věcí je znám a běhá po světě a má se parádně. Já platim právníka a soudy, parazituje na mně celej systém a já nemam ani h***o.

Vono stačí když ti céčko šlohne rádio - a proč by neměl jako? Von si může říct: Dyť Standa Gross si nakrad mnohem víc. Co sem já s rádiem proti tomu.

Takže osoba blízká je můj nejlepší kamarád a dokud tady bude, budu ho používat.

S molczikem souhlasim, že je to špatná cesta. Souhlasim i že by měl každej začít sám u sebe.. Bohužel se mi to moc nevyplácí.. Vždycky, když něco udělám dle regulí, šeredně na to doplatim a kolem choděj vychcaný a smějou se..

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od molczik »

Cyp_the_trestacz píše:
stréc od piva píše:to se neumite zachovat jak chlapi,a proste kdyz udelam pruser,tak se priznat? :evil: :evil:
A proč bych měl? Mam tady nějakej vzor v tomhle státě? Dodržuje tady někdo něco? Někdo, kdo mi ukazuje, že se to vyplatí? Zatim vidim přesnej opak.. Ukradli mi auto, o druhý sem přišel. Strůjce obou věcí je znám a běhá po světě a má se parádně. Já platim právníka a soudy, parazituje na mně celej systém a já nemam ani h***o.

Vono stačí když ti céčko šlohne rádio - a proč by neměl jako? Von si může říct: Dyť Standa Gross si nakrad mnohem víc. Co sem já s rádiem proti tomu.

Takže osoba blízká je můj nejlepší kamarád a dokud tady bude, budu ho používat.

S molczikem souhlasim, že je to špatná cesta. Souhlasim i že by měl každej začít sám u sebe.. Bohužel se mi to moc nevyplácí.. Vždycky, když něco udělám dle regulí, šeredně na to doplatim a kolem choděj vychcaný a smějou se..
Ale když k tomu zaujmou všichni stejnej postoj jako ty, tak jak to tady celé dopadne? Radši ani nedomýšlet.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

molczik píše:
Cyp_the_trestacz píše: A proč bych měl? Mam tady nějakej vzor v tomhle státě? Dodržuje tady někdo něco? Někdo, kdo mi ukazuje, že se to vyplatí? Zatim vidim přesnej opak.. Ukradli mi auto, o druhý sem přišel. Strůjce obou věcí je znám a běhá po světě a má se parádně. Já platim právníka a soudy, parazituje na mně celej systém a já nemam ani h***o.

Vono stačí když ti céčko šlohne rádio - a proč by neměl jako? Von si může říct: Dyť Standa Gross si nakrad mnohem víc. Co sem já s rádiem proti tomu.

Takže osoba blízká je můj nejlepší kamarád a dokud tady bude, budu ho používat.

S molczikem souhlasim, že je to špatná cesta. Souhlasim i že by měl každej začít sám u sebe.. Bohužel se mi to moc nevyplácí.. Vždycky, když něco udělám dle regulí, šeredně na to doplatim a kolem choděj vychcaný a smějou se..
Ale když k tomu zaujmou všichni stejnej postoj jako ty, tak jak to tady celé dopadne? Radši ani nedomýšlet.
Máš naprostou pravdu. Sám na to, že používám osobu blízkou - nebo spíš, že jsou důvody, proč je to třeba- nejsem vůbec pyšnej..

Ale když se to stane a přijde domu nějaká pokuta, tak si vzpomenu, jak mi vyměřili z průměrného platu 15000 měsíčně sociální 2603 a zdravotní 1050 a vůbec je nezajímalo, že studuju a že mě škola stojí skoro 7000 měsíčně. V tu chvíli mam na výběr - nechat si dát body a zaplatit státu, kterej mě tak hezky podporuje, abych se stal studovaným a lepším občanem, nebo se na ně vykašlat?? Co by sis vybral ty?

Jako, aspoň kdyby mi vyměřili soc+zdráv z 15 000 mínus školný = reálný peníze, co mi zbudou, tak eště neřeknu nic, ale tohle???? Musim se přiznat, že mě to tak strašně nasralo, že si osobu blízkou fakt nevyčítám.. Ba dokonce kam mě to posunulo? Do jaký ubohosti? Já jsem ve výsledku rád, když s nima můžu vyjebat! Tak moc jsem se snížil..

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od molczik »

Cyp_the_trestacz píše:
molczik píše: Ale když k tomu zaujmou všichni stejnej postoj jako ty, tak jak to tady celé dopadne? Radši ani nedomýšlet.
Máš naprostou pravdu. Sám na to, že používám osobu blízkou - nebo spíš, že jsou důvody, proč je to třeba- nejsem vůbec pyšnej..

Ale když se to stane a přijde domu nějaká pokuta, tak si vzpomenu, jak mi vyměřili z průměrného platu 15000 měsíčně sociální 2603 a zdravotní 1050 a vůbec je nezajímalo, že studuju a že mě škola stojí skoro 7000 měsíčně. V tu chvíli mam na výběr - nechat si dát body a zaplatit státu, kterej mě tak hezky podporuje, abych se stal studovaným a lepším občanem, nebo se na ně vykašlat?? Co by sis vybral ty?

Jako, aspoň kdyby mi vyměřili soc+zdráv z 15 000 mínus školný = reálný peníze, co mi zbudou, tak eště neřeknu nic, ale tohle???? Musim se přiznat, že mě to tak strašně nasralo, že si osobu blízkou fakt nevyčítám.. Ba dokonce kam mě to posunulo? Do jaký ubohosti? Já jsem ve výsledku rád, když s nima můžu vyjebat! Tak moc jsem se snížil..
Chápu tvojí "nasranost", ale zatím si mě nepřesvědčil. Možná, kdyby se mi stalo to, co tobě, tak bych mluvil jinak, ale to se mi nestalo. Každopádně jak jsem řek, tvuj postoj už teď chápu (i když s ním nesouhlasim).
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

molczik píše: Chápu tvojí "nasranost", ale zatím si mě nepřesvědčil. Možná, kdyby se mi stalo to, co tobě, tak bych mluvil jinak, ale to se mi nestalo. Každopádně jak jsem řek, tvuj postoj už teď chápu (i když s ním nesouhlasim).
Připadám si teď jak v nějkým tom americkým filmu s Van Dammem nebo s kým to bylo.. :-D Jak byl spořádanej občan, měl všechno, rodinu, prachy atp. A pak mu zabili manželku a von jde do špatný čtvrti, kde nakoupí hroznejch zbraní a pak se strašně mstí :D :-D :D :D :D V český míře, ale víš jak :D

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od RomeoMontek »

To je zajímavý..jako morálně souhlas molczikem...o tom žádná..ale přesně zase se nedivím nikomu, že neplatí a vymlouvá se, když vidí co je stát zač...

a stačí se podívat na západ..proč se lidi nevymlouvaj a neobcházej tolik zákony..no protože stát není taková ku*va jako u nás...

takže já sem ochotnej zaplatit, když to bude opravdu nějaké hrubé porušení něčeho co má smysl a ne nesmysly...v tom případě osoba blízká a fuck off...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

volkswagengirl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od volkswagengirl »

molczik píše:
Cyp_the_trestacz píše: Máš naprostou pravdu. Sám na to, že používám osobu blízkou - nebo spíš, že jsou důvody, proč je to třeba- nejsem vůbec pyšnej..

Ale když se to stane a přijde domu nějaká pokuta, tak si vzpomenu, jak mi vyměřili z průměrného platu 15000 měsíčně sociální 2603 a zdravotní 1050 a vůbec je nezajímalo, že studuju a že mě škola stojí skoro 7000 měsíčně. V tu chvíli mam na výběr - nechat si dát body a zaplatit státu, kterej mě tak hezky podporuje, abych se stal studovaným a lepším občanem, nebo se na ně vykašlat?? Co by sis vybral ty?

Jako, aspoň kdyby mi vyměřili soc+zdráv z 15 000 mínus školný = reálný peníze, co mi zbudou, tak eště neřeknu nic, ale tohle???? Musim se přiznat, že mě to tak strašně nasralo, že si osobu blízkou fakt nevyčítám.. Ba dokonce kam mě to posunulo? Do jaký ubohosti? Já jsem ve výsledku rád, když s nima můžu vyjebat! Tak moc jsem se snížil..
Chápu tvojí "nasranost", ale zatím si mě nepřesvědčil. Možná, kdyby se mi stalo to, co tobě, tak bych mluvil jinak, ale to se mi nestalo. Každopádně jak jsem řek, tvuj postoj už teď chápu (i když s ním nesouhlasim).
na vás dvou je krásný, že máte vlastně oba pravdu...i když každej jinou 8) :wink:

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

A pak je eště jeden typ pravdy.. Ta Leninova!! :-D :-D

Uživatelský avatar
vacekzl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od vacekzl »

Bastard píše:I kdyby, tak pořád tady máme Ústavu a listinu základních lidských práv a svobod, která říká : Článek 37
(1) Každý má právo odepřít výpověď, jestliže by jí způsobil nebezpečí trestního stíhání sobě nebo osobě blízké.
Takže bengaboys se můžou jít bodnout...
...ústavou se můžeš ohánět jen u tresného činu...., pokud to vyškrtnou z Přestupkového zákona 200/90, tak bude konec..

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

Wegas píše:
Bastard píše:I kdyby, tak pořád tady máme Ústavu a listinu základních lidských práv a svobod, která říká : Článek 37
(1) Každý má právo odepřít výpověď, jestliže by jí způsobil nebezpečí trestního stíhání sobě nebo osobě blízké.

Takže bengaboys se můžou jít bodnout...
a i kdyby uplatnily zakon, ve kterym se bude rikat, ze za prestupky spachany vozidlem zodpovida majitel (nebo i jinak), tak ve stejne listine je uvedeno, ze clovek nemuze byt sihan za neco,co nespachal. Do zakonu si muzou davat co chtej, ale Ústava a listina základních lidských práv a svobod je nadrazena dalsim zakonum. Tohle muze platit na lidi, co nevi.
Takže jak to je:

- ústavní práva můžou být samozřejmě prolomena zákonem. Prostě zákon stanoví, že majitel vozidla nesmí využít práva nevypovídat z důvodu "osoby blízké".
- osoba blízká je osoba, u níž by vypovídající mohl cítit stejnou újmu jako by šlo o újmu jeho vlastní, tedy i velmi dobrý kamarád.
- majitel vozidla nezodpovídá za přestupky, které spáchal někdo jiný a nikdy zodpovídat nemůže, to tady pleteš koše s baňama. Majitel vozidla musí vědět, kdo a kdy auto řídil!!!! To je celé. Když to neví, je to přestupek do 3000,-Kč bez bodu.
- když zruší osobu blízkou, přijdeme tam s holkou a budeme to házet jeden na druhého. A je to. Já uvedu, že to řídila dcera, ona uvede, že jsem starý sklerotik a řídil jsem já. Nemají konkrétního viníka, nemůžou rozhodnout, musí věc odložit. Takhle skončila už i vražda.
- řadovému poldovi je to srdečně fuk, napíše tuhle větu, odložení přestupku a má spis hotový. Prudit začínají policejní gumy. Chtějí buzerovat sedm nevinných, aby zjistili jednoho viníka. Super. Ještě že jsem odtud šel pryč.

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Hammer píše: - osoba blízká je osoba, u níž by vypovídající mohl cítit stejnou újmu jako by šlo o újmu jeho vlastní, tedy i velmi dobrý kamarád.
A to je jistý, že to může bejt fakt i kamarád? S někým jsem se o tom bavil a řikal, že to musí bejt někdo doložitelnej (manžel manželka/ zapsanej druh/družka) a já si myslel, že moje přítelkyně, se kterou žiju třeba 10 let je taky přece osoba blízká...

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Platí už, že se nesmí uvádět OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

Tak znovu: osoba blízká je zákonem definována jako někdo, jejíž újmu bychom mohli považovat jako újmu vlastní - tedy i přítel(kyně) s ní(m)ž žijeme 10 let, tři týdny, kámoši se kterýma si třeba vypomáháme na domku, na chatě atd atd. Všechno je v tom, že já považuji újmu mého kámoše za stejnou, jako kdyby sekli mě a nikomu do toho nic není a nikdo s tím nic neudělá. Navíc Vy neuvádíte, kdo to byl, jenom že využíváte svého práva k věci nevypiovídat. Tečka, konec. Čím víc toho nažvaníte, tím snadněji Vás umotají. Se zákonem se nedá diskutovat, s laickýma řečma snadno.
Pravidlo číslo 1: Nežvanit! Nemyslet!

Uživatelský avatar
labolatolni_mys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 818
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: E.ON Distribuce a.s.
Kontaktovat uživatele:

Platí os.blízká?

Příspěvek od labolatolni_mys »

Mám v tom poslední době guláš, platí to do 31.12.2008 :?:

Jednotka projednávání přestupů - xxxx
Městská policie xxxx
xxxxx 4
xxx00 xxxxxx




Věc: Vyjádření k Vaší výzvě




Na základě Vaší výzvy k podání vysvětlení ze dne 15.x.200x
Vám sděluji své písemné stanovisko

Uvedené vozidlo SPZ BZR xx-xxx typ: xxPeugeotxx auta vlastním a prohlašuji, že jsem s tímto vozidlem ve Vámi uvedeném termínu 15.x.200x v 13:51:00hod nejela a tudíž nejsem osobou, která by se dopustila přestupku ve smyslu § 22 odst. 1 písm.d) zákona č. 200/1990 Sb.

K osobě řídící toto vozidlo uvádím, že je mi známa, ale s odkazem na § 12 odst. 3 zákona č.283/1991 Sb.o Policii České republiky a analogicky na zákon č.553/1991 Sb. a § 35 odst. 3, zákona O správním řízení č.500/2004 Sb. využívám svého práva a odmítám k této osobě vypovídat, protože tato osoba je ve vztahu ke mě osobou blízkou, tak jak uvádí Občanský zákoník § 116 zákon č. 40/1964 Sb., bych její újmu pocítil jako sobě vlastní.

Prohlašuji, že všechny údaje výše uvedené jsou pravdivé.

S pozdravem
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“