Odhadování škod po nehodě samotnými řidiči

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Odhadování škod po nehodě samotnými řidiči

Příspěvek od Hammer »

Tak si MfDnes dala práci a vyjela do terénu. Jezdili s nějakou nehodovkou k nehodám a ukázalo se, že všichni řidiči odhadli škodu na svém bouchnutém miláčkovi špatně a to silně dolů. Což jen potvrzuje moje zkušenosti.
Z toho plyne, že se nikdo nemusí bát nějakého postihu, když zjevnou škodu odhadne špatně. Řidič skutečně na místě nemůže odhadnout nic jiného, než škodu zjevnou, to je to, co ve skutečnosti vidí. Že uvnitř nabouraného auta bude další škoda, která značně převýší škodu jím odhadnutou, je už věcí druhou.
Nemůže zde ale dojít k tomu, aby takovýto řidič platil výjezd policie - odhadne škodu níže a tudíž nikoho nevolá k banalitě.
Jak jsem tady už uvedl, když ale řidič se Škodou 100, kterou zaparkoval před kasárnama a kterou mu právě nedopatřením dvakrát přejel tank, zavolá policii, dostane to k náhradě. Škoda je 500,-Kč. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Odhadování škod po nehodě samotnými řidiči

Příspěvek od boobika »

takže pokud to chápu dobře, když mám g2 v hodnotě řekněme 30 tyček, tak můžu zapomenout číslo na policii.

pokud nebude zranění nebo škoda u 3. osoby.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhadování škod po nehodě samotnými řidiči

Příspěvek od Hammer »

Pro Petulku: jo, to je jediný případ v zákoně, kdy člověk může použít slovní spojení: já jsem myslel: je tam totiž slovíčko "zjevná" rozuměj škoda. Zjevné je to, co se jeví a nikde není napsáno komu (znalec, laik) nebo za jakých okolností (šok, zranění).
Když G2 stojí 30 tyček a přejede Ti ho Tatra 148 s vlekem a plná písku k tomu, fakt policajty nevolej.
Já jsem skutečně u té firmy nezažil případ, kdy (v případě plechařiny) by po nás měl kdokoliv toužit. :D :D :D

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Odhadování škod po nehodě samotnými řidiči

Příspěvek od mates-vento »

Mě to připomíná borce, co rozstřelil svojí 406 koupenou za 110 000,- Auto potom na odpis, ale škoda nějakejch 140 000, bo měl vevnitř nota za 3pětky ;)
Naposledy upravil(a) mates-vento dne 22.08.2008 20:27, celkem upraveno 1 x.
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Odhadování škod po nehodě samotnými řidiči

Příspěvek od molczik »

Do mámy naboural nějakej týpek na semaforu. Nic velkýho... zadní dveře, ten plech pod nárazníkem, pochopitelně nárazník.. lampy se zdály OK. Říkám jí (znalec :mrgreen: ), že by se měla do 50 tisíc v pohodě vejít.

Oprava u Toyoty pak vyšla na 112 000,- pouhých! :lol:
Naposledy upravil(a) molczik dne 22.08.2008 16:45, celkem upraveno 2 x.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
SiM
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 09.05.2008 10:27
Bydliště: Luštěnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhadování škod po nehodě samotnými řidiči

Příspěvek od SiM »

Když do mě někdo nabourá a zatají, že jel služebním vozem a chce se vypořádat jakkoliv jen ne voláním policie, co s takovým...????
Škoda 105L (1977) "Bobina" R.I.P.
_Vw Golf II 1.3 NZ 5q (1991) "Red Dwarf" R.I.P.
__BMW e46 320d Touring (2001FL) "Milenka"
___Vw Caddy II 1.9 AYQ (2001) "Lída"

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhadování škod po nehodě samotnými řidiči

Příspěvek od Hammer »

SiM píše:Když do mě někdo nabourá a zatají, že jel služebním vozem a chce se vypořádat jakkoliv jen ne voláním policie, co s takovým...????
Když sepíše záznam o nehodě kde napíše jasně, že souhlasí se zaviněním a podepíše se, proč ne. Samozřejmě auto tam musí sedět to co tam bylo, to je jeho problém. Pak by to mohl být problém vás obou.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“