pojistna udalost - kdo se vyzna?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
ITAL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tam kde končí čechy a začíná morava

Re: pojistna udalost - kdo se vyzna?

Příspěvek od ITAL »

Z povinného ručení Ti vykradené auto plnit nebudou, jen z havárky.

Taky mám tento názor.Kdyby toto plnily z pov ruč,tak by si havárku kde kdo rozmyslel.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: pojistna udalost - kdo se vyzna?

Příspěvek od vilik »

Smysl povinného ručení spočívá v náhradě škody tomu, komu ji způsobíš dopravní nehodou. A nejsou to jen hmotné škody, ale také léčebné výlohy a trvalé následky.

Takže vykradené auto jaksi není z čeho plnit. Navíc, zloděj se často nevypátrá. A pokud ano, můžeš po něm vymáhat škodu, ale ty osobně v občanskoprávním řízení.

Pokud ovšem máš auto pojištěné proti vykradení, škodu ti pojišťovna zaplatí a pokud se pachatel najde, vymáhá náhradu na něm. ovšem to už tebe zajímat nemusí.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
zek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bk u Brna

Re: pojistna udalost - kdo se vyzna?

Příspěvek od zek »

No tak jsem se k tomu dostal az dnes,scan dopisu od vinikovi pojistovny.

Podle vseho bych mel mit klid ,ale jeden nevi.Porad je na papiru od likvidacniho technika
poznamka: "Prohlidka opraveneho vozidla!".

Jeste bych chtel napsat ze dotaz na vykradeny auto byl pro MASO a dal bych to
tu nepitval.
Dik
:daz: Obrázek

Uživatelský avatar
zek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bk u Brna

Re: pojistna udalost - kdo se vyzna?

Příspěvek od zek »

Tak už je to vyřízené,
přišel dopis od ČPP. Celková částka je 6500Kč.Peníze na účtě.
Rozpis chybí ale šťourat v tom nebudu ,auto nikdo vidět nechce.
Za ty peníze to musím opravit celkem v klidu.

Zdarec :gey:
:daz: Obrázek

Uživatelský avatar
rob3rt
Závodník
Závodník
Příspěvky: 690
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha

Re: pojistna udalost - kdo se vyzna?

Příspěvek od rob3rt »

já mám taky zkušenost, 1.5 roku podmínku za pojišťovací podvod :mrgreen:

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: pojistna udalost - kdo se vyzna?

Příspěvek od Hammer »

vilik píše:
Proč by chtěli faktury. Oni spočítají škodu, umáznou amortizaci a vyplatí ti zbytek. tím jsou s Tebou hotovi. Ono ti zaplatili škodu a co s penězma podnikneš je tvoje věc. Můžeš si opravit auto, nebo ten vrak prodat a koupit si jiné. Je to jen tvá volba.
Tak se podívej do pojistných podmínek povinného ručení. Ty prachy, co Ti dají jsou určené jasně a pouze na opravu přesně těch věcí, co byli pojištěném u rozbity. Musí to doložit. Žádné že si za to koupíš co chceš.

Uživatelský avatar
Rudi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 612
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever Čech
Kontaktovat uživatele:

Re: pojistna udalost - kdo se vyzna?

Příspěvek od Rudi »

nejjednodušší je to hodit do autoriz.servisu, ať to veškerý papírování za tebe vyříděj, že nechceš platit ani korunu.
Nám takhle spravovali kdysi pašíka B5ku, zadní nárazník dávali hnedka novej ( ikdyž stačilo ho nastříkat), na přední objednávali lišty a stříkli ho a ještě to stříkali lehce kolem levýho nárazníku, kde to bylo odřený.
Bum zadní nárazník i se stříkáním 20K, zbytek taky 20K a byla oprava za 40K :lol:
Obrázek
dObRi dEN!

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: pojistna udalost - kdo se vyzna?

Příspěvek od vilik »

Hammer píše:
vilik píše:
Proč by chtěli faktury. Oni spočítají škodu, umáznou amortizaci a vyplatí ti zbytek. tím jsou s Tebou hotovi. Ono ti zaplatili škodu a co s penězma podnikneš je tvoje věc. Můžeš si opravit auto, nebo ten vrak prodat a koupit si jiné. Je to jen tvá volba.
Tak se podívej do pojistných podmínek povinného ručení. Ty prachy, co Ti dají jsou určené jasně a pouze na opravu přesně těch věcí, co byli pojištěném u rozbity. Musí to doložit. Žádné že si za to koupíš co chceš.
Tím chceš říct, že když si jsi povinen si to auto opravit? To je nesmysl. Někdo ti způsobil škodu, která ti je nahrazena z jeho povinného ručení. Tvoje volba je, jestli si to auto opravíš, nebo sešrotuješ, nebo prodáš tak jak je a dáš obě částky dohromady a koupíš jiné. Nebo si jen koupíš jiné a s náhradou škody si podnikneš co chceš. To je princip rozpočtu. Oni ti zaplatí škodu podle jejich zlodějských tabulek a je na tobě, kde a za kolik si to necháš opravit.

Chceš tím příspěvkem říct, že když uděláš opravu za méně, něž ti zaplatili, musíš jim zbytek vrátit?. Co když bude oprava dražší, než rozpočet. Myslíš, že ti oni doplatí rozdíl?

Dokládat musíš při opravě v servisu, a může to být klidně i garážista, kterému zaplatí za opravu. Většinou to bývá tak, že to zatáhneš ze svého a pojišťovna ti to pak vrátí. Jediná výjimka je, že nemáš peníze na opravu. Pak, pokud to pojišťovna schválí, hradí to přímo servisu. Ale v tomhle případě ti servis většinou zadržuje auto do té doby, než za tebe pojišťovna zaplatí. A to může trvat docela dlouho.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: pojistna udalost - kdo se vyzna?

Příspěvek od jenda »

Hammer píše:
vilik píše:
Proč by chtěli faktury. Oni spočítají škodu, umáznou amortizaci a vyplatí ti zbytek. tím jsou s Tebou hotovi. Ono ti zaplatili škodu a co s penězma podnikneš je tvoje věc. Můžeš si opravit auto, nebo ten vrak prodat a koupit si jiné. Je to jen tvá volba.
Tak se podívej do pojistných podmínek povinného ručení. Ty prachy, co Ti dají jsou určené jasně a pouze na opravu přesně těch věcí, co byli pojištěném u rozbity. Musí to doložit. Žádné že si za to koupíš co chceš.
Pokud mi viníkova pojištovna něco vyplatí z poviného ručení, tak nevím jakými podmínkami bych se měl řídit a proč, když s tou pojišťovnou nemám žádnou smlouvu. Pokud to nechám řešit rozpočtem byla mi pouze vyplacena náhrada škody a s tou si mohu dělat co chci.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: pojistna udalost - kdo se vyzna?

Příspěvek od Hammer »

Bože, já jsem vůl, máte pravdu, hleděl jsem na něco úplně jiného.
Likvidátor napíše škodu, co bylo poškozeno, podle toho co vidí, k tomu se dodá rozpočet nových dílů a odečte se amortizace. Kdysi mi proplatili i to, že jsem si motorku opravoval sám. Jawa 350, to opravil i blbec. :D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“