Laserové radary Policie ČR

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od Hammer »

Dnes jsem poprvé měl možnost shlédnout fungování nového ručního radaru co policajti používají, když jsem si zastavil u bývalých kolegů, co že to mají zajímavého.
Je to laserový kanón, je to schopno zvětšit obraz tak, že polda vidí, mašinka zcela ostře zaznamenává všechno včetně SPZ a laser měří na 500 metrů (lidské oko ani nevidí, že tam někdo je). Výhodou je, že co si hlídka změří, to taky vyflastruje. Odpadá nutnost dvou stanovišť za sebou a nastává tudíž masakr na českých silnicích.
Funguje to na vysílání laserových impulsů. U prvního impulsu laser změří na centimetry vzdálenost objektu a totéž u dalšího, z toho okamžitě propočítává rychlost vozidla. Klidně můžete šplánout v tu chvíli na brzdy. Tomu zařízení stačí méně než 0.1 s k vyhodnocení rychlosti jízdy, což vaše reakce činí nejméně 1.1 s + prodleva brzd. I tento radar je stavitelný co se týče spodní hranice měření, takže základní slušnost je na padesátce měřit od jednašedesáti kilometrů v hodině a více.
Neplatí na něj žádné antiradary jakožto rušiče ani nejsou v prodeji detekční přístroje - je to zbytečné výše uvedených důvodů. Když přístroj laser změří, jste už dávno vyfoceni.
Další vlastnost radaru: obsluha nemá možnost jakkoliv do softwaru zasahovat - co a koho naměří, toho musí vykostit. Data se navíc archivují a kontroluje to stížnostní oddělení každého okresu a porovnává se zavedenými čísly jednacími v PC. Žádná známost vám ani nikomu jinému nepomůže.
Samozřejmě to zařízení není jen radar a neprovádí jen pouhé měření, ale nahrazuje i starší zařízení typu GESSIG. Což byla kamera s HDD - předjíždění na přechodu pro chodce, plná čára, horizonty = všechno přestupky, kdy jsou papíry ihned do čistírny. Takže bacha!!!!! Můžete tam mít třeba bráchu a nebude vám to nic platné.
Kolegyně se mě smála, že až mě lapnou, tak se budou řezat smíchy, jen co si vzpomenou jak jsem si bral jen ty největší darebáky a dával jim maximální pálky. Těší se zbytečně. Od cedulky po cedulku jedu jako mílius a víc než devadesát z toho nedostanu. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od Adham »

8O 8O 8O a sakra :evil:
Obrázek

Uživatelský avatar
airwolf222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 17.03.2008 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od airwolf222 »

otázka času než na to někdo něco vymyslí ale asi se začne jezdit slušně.

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od Oník »

airwolf222 píše:otázka času než na to někdo něco vymyslí ale asi se začne jezdit slušně.
budem jezdit na kole no :evil: :evil:

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od Mára_VR6 »

Velice si tě vážím, za to jak se tu o nás staráš.. Vždy si rád přečtu, co napíšeš.
Jen bych si tě dovolil trochu, ne poopravit, ale doplnit, co se týče detekce LIDARu a jeho rušení, trochu se o to zajímám :wink:
Detekce Lidaru je problematická a majiteli detektor skutečně jen řekne, že byl změřen. I když jsem jednou měl tu čest, kdy mi zařval Laser Alert, bylo to taky na velkou vzdálenost, tipuju 400-500m, šel jsem na brzdy tak, že jsem myslel, že hrnu asfalt. Poté jsem se samo začal zajímat, pátrat, telefonovat a zjistil jsem, že žádnýho Passata nedoměřili. Asi veliká náhoda.
Další věc je, že LIDAR se lépe detekuje na velkou vzdálenost, protože paprsek se rozptyluje a tudíš, když obsluha pálí na SPZ nebo do světel, kde je nejlepší odrazivost, tak i když mám detektor na skle, je schopen to zachytit.
Další věc je rušení LIDARu, to je samo zakázané pod vysokou pokutou, ale rušičky jsou už dneska dost chytré na to aby se tvářily jako třeba Park Asistent a další věc, že se dají nastavit tak, aby rušily jen pár sekund potřebných na snížení rychlosti a jsou velice spolehlivé i na tuto velkou vzdálenost.
Ještě ke Gessigu, ten se zase nebo ještě používá v autech taky jako radar a to je největší průšvih, protože ten se nedá detekovat ani rušit ničím, stejně jako úsekovky a pevný radary. Na ty je zase jediná ochrana jezdit ze zapnutou navigací a pravidelně si aktualizovat poi body.
Ještě jen pro info - rušičku nemám :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od Mára_VR6 »

tady máte fotečku, ať víte co na vás pálí, jeden z mnoha typů a tenhle je hodně chytrej :D
Přílohy
Obraz0215.jpg
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
ITAL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tam kde končí čechy a začíná morava

Re: Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od ITAL »

za roh to nevidí.

Uživatelský avatar
airwolf222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 17.03.2008 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od airwolf222 »

ondrej86 píše:
airwolf222 píše:otázka času než na to někdo něco vymyslí ale asi se začne jezdit slušně.
budem jezdit na kole no :evil: :evil:

myslím že to moc nepomůže jelikož nedávno chytili nějakýho týpka co jel na kole opilej a stavěli ho za rychlost :lol:

Uživatelský avatar
airwolf222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 17.03.2008 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od airwolf222 »

A nebo zkusit laserově naváděné rakety :D

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od Oník »

airwolf222 píše:
ondrej86 píše:budem jezdit na kole no :evil: :evil:

myslím že to moc nepomůže jelikož nedávno chytili nějakýho týpka co jel na kole opilej a stavěli ho za rychlost :lol:
8O 8O 8O 8O 8O ty wole :D :D to je dobrý

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od Mirinda »

V obci problem nemivam, jezdim na tempomat, ale mimo obec, to je moje slabost :oops:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
Wegas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: hen tam kosek vod Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od Wegas »

ja zatim nemel problem nikde, znacka je pro me proste hranice a tim to hasne, nerikam ze pokazde se zadari (nikdo neni eomylny), ale snazim se.
Kdybyste nepřetržitě prděli 6 let a 9 měsíců, vyprodukovali byste tolik plynu, jehož energie se rovná energii jedné atomové bomby.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od Bastard »

Už aby vynalezli Stealth auta...

Uživatelský avatar
labolatolni_mys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 818
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: E.ON Distribuce a.s.
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od labolatolni_mys »

Je to zbytečné a k ničemu to není, příjde vám obsílka, osoba blízka bla bla bla a tak pořád dokola, kdo je chytřejši uděla si otočnou spz... 8)

Uživatelský avatar
ITAL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tam kde končí čechy a začíná morava

Re: Laserové radary Policie ČR

Příspěvek od ITAL »

ala fantomas :lol:

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“