tak jsem prisel o papiry (jizda bez RZ)

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od Žížal »

No rozhodne vesele priznat ze jsi znacku flaknul do kufru je blbost - umyslne jsi znacku demontoval. Jak uz tu padlo - SPZ hodit co nejhloubeji do auta aby nebyla videt a svedka ze pri odjezdu byla znacka na aute sezenes kdykoli...
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
vasco
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, víkendy Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od vasco »

Nečetl jsem to celé, ale pokud jsi byl pozván na správní řízení, tak je taky trošku tvoje chyba, že jsi se neporadil, co tě tam čeká atd. Ono v podstatě platí to, že když něco podstoupíš do správního řízení, tak se z toho dá vytřískat. Kdykoli je nějaký problém, tak nic neřeším blokově a posílám to do správního řízení. Ale pokud byl policista natolik "solidní", že ti nabídl dva tisíce na místě bez bodů, tak bych neváhal a okamžitě jel sehnat ty prachy i kdyby nevím co. Poradil jsi se s právníkem, než jsi tam šel? Pokud má člověk ve hře papíry, tak to není až taková sranda jít jen tak nepřipraven ke správnímu řízení. A vím o čem mluvím, protože já měl 6 měsíců taky papíry pryč za předjíždění v případě, ve kterém je to zákonem zakázáno. Pak jsem se o tu problematiku začal trošku zajímat (mimo jiné i studiem právnické fakulty :D ) a od té doby nic, ač mám za sebou již mnohá správní řízení. Vždy nějaká skulinka je a je škoda přijít kvůli chybějící značce o noty.

Každopádně máš možnost se do 15 dnů odvolat proti rozhodnutí, tak na nic nečekej a oddaluj to, jak jen to jde.

//Ehm, tak to čtu zpětně... :) Tys jim to v tom správním řízení už podepsal, jo? No, tak to už teď není moc co řešit, no... :-)
Naposledy upravil(a) vasco dne 31.05.2008 22:51, celkem upraveno 1 x.
And as he flies --- tears in his eyes ---
his wind-whipped words echo the final take
and he hits the trunk road doing around 120
with no room left to brake.

Uživatelský avatar
vasco
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, víkendy Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od vasco »

Jinak když onehda zastavovali ohledně něčeho mou osobu blízkou kvůli přestupku, za kterou hrozilo taky odebrání ŘP, tak se jich osoba blízká zeptala, jestli raději místo toho papírování nechtějí třeba dva tisíce na kafe, tak pan policista pověděl, že ta dvoutisícovka již dávno měla být mezi doklady, které mu osoba blízká předložila. Takže takoví jsou ti naši strážci zákona.
And as he flies --- tears in his eyes ---
his wind-whipped words echo the final take
and he hits the trunk road doing around 120
with no room left to brake.

Uživatelský avatar
vwberni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4 Modrany
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od vwberni »

vasco píše:Nečetl jsem to celé, ale pokud jsi byl pozván na správní řízení, tak je taky trošku tvoje chyba, že jsi se neporadil, co tě tam čeká atd. Ono v podstatě platí to, že když něco podstoupíš do správního řízení, tak se z toho dá vytřískat. Kdykoli je nějaký problém, tak nic neřeším blokově a posílám to do správního řízení. Ale pokud byl policista natolik "solidní", že ti nabídl dva tisíce na místě bez bodů, tak bych neváhal a okamžitě jel sehnat ty prachy i kdyby nevím co. Poradil jsi se s právníkem, než jsi tam šel? Pokud má člověk ve hře papíry, tak to není až taková sranda jít jen tak nepřipraven ke správnímu řízení. A vím o čem mluvím, protože já měl 6 měsíců taky papíry pryč za předjíždění v případě, ve kterém je to zákonem zakázáno. Pak jsem se o tu problematiku začal trošku zajímat (mimo jiné i studiem právnické fakulty :D ) a od té doby nic, ač mám za sebou již mnohá správní řízení. Vždy nějaká skulinka je a je škoda přijít kvůli chybějící značce o noty.

Každopádně máš možnost se do 15 dnů odvolat proti rozhodnutí, tak na nic nečekej a oddaluj to, jak jen to jde.

//Ehm, tak to čtu zpětně... :) Tys jim to v tom správním řízení už podepsal, jo? No, tak to už teď není moc co řešit, no... :-)
no a co se teda odvolat sehnat si svedka a tvrdit oba ze tam pri odjezdu znacka byla ? pak to teda pomuze ?

a prilozit treba fotku tuhle ze do toho nekdo couvl

prijde mi ted nejaky rozhodnuti a pak to teprve nabyde pravni moc za 15 dnu kdyz se neodvolam tak premyslim jestli by se dalo tohle rict ze jsem to dal hned do poradku ze to nebylo umyslny ze tam byla mit svedka a fotku a je to
Naposledy upravil(a) vwberni dne 31.05.2008 23:32, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od JaSk »

To zamrzí no, blbý že si neměl tu hotovost :roll:
Kde jsou ty časy ježdění bez značek :roll: (a bez papírů :lol: )
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
SiM
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 09.05.2008 10:27
Bydliště: Luštěnice
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od SiM »

to je bynec, v r. 2003 mi měli vzít papíry na půl roku - ze zdravotních důvodů... byl jsem se připomenout protože jim to trvalo (doktor versus úřady..) v té době jsem stejnak nejezdil - pro případ, kdyby si náhodou spoměli za rok, za dva... papíry mám nonstop do dnes....
Škoda 105L (1977) "Bobina" R.I.P.
_Vw Golf II 1.3 NZ 5q (1991) "Red Dwarf" R.I.P.
__BMW e46 320d Touring (2001FL) "Milenka"
___Vw Caddy II 1.9 AYQ (2001) "Lída"

Uživatelský avatar
airwolf222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 17.03.2008 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od airwolf222 »

Lidi co chcete jste v České Republice!! Tady je možné všechno jak domluva s dobrou cenou tak český kreténismus ze stran orgánů :old: :kto:

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od jets »

no, možná jsem to špatně pochopil ale psal že má 12 bodů tak by o ně stejně přišel... Pochopitelně za chybějící značku vzít papíry je chujovina, to mohl vymyslet jen debil...

Uživatelský avatar
vasco
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, víkendy Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od vasco »

vwberni: no nevím, jak by to dopadlo s tím svědkem. Ten by ti sice dokázal, že do tebe někdo nacouval, ale prostě bez značky nesmíš jet v žádném případě, tak nevím, jak moc by tahle výpověď pomohla. Prostě, až ti to přijde poštou to rozhodnutí, tak do těch 15 dnů musíš podat odpor proti tomuto rozhodnutí. Aby jsi získal čas, tak to udělej ten 15.den, tedy 15.den zajdi na poštu a pošli jim doporučeně ten dopis, že s rozhodnutím nesouhlasíš, podáváš proti němu odpor a žádáš o pokračování ve správním řízení, kvůli předložení důkazů, předvedení svědků blablabla. No a pak se to rozjede znovu, pozvou si tě na další správní řízení. No a tam je nejjistější rada to prostě protahovat. Různá lékařská ošetření, zahraniční cesty, studijní pobyt, atd. No a tohle když se ti povede odkládat rok, tak jsi za vodou... :)
Případně se poradit s právníkem, jaké řešení navrhuje on. Třeba ti poradí nějakou dobrou výmluvu, kterou bys na tom správním mohl říct, nebo ti sdělí ještě nějaký lepší postup než já. To, co jsem ti napsal já, tak je pouze má vlastní zkušenost, že takhle to prostě jde.
And as he flies --- tears in his eyes ---
his wind-whipped words echo the final take
and he hits the trunk road doing around 120
with no room left to brake.

Uživatelský avatar
vwberni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4 Modrany
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od vwberni »

vasco píše:vwberni: no nevím, jak by to dopadlo s tím svědkem. Ten by ti sice dokázal, že do tebe někdo nacouval, ale prostě bez značky nesmíš jet v žádném případě, tak nevím, jak moc by tahle výpověď pomohla. Prostě, až ti to přijde poštou to rozhodnutí, tak do těch 15 dnů musíš podat odpor proti tomuto rozhodnutí. Aby jsi získal čas, tak to udělej ten 15.den, tedy 15.den zajdi na poštu a pošli jim doporučeně ten dopis, že s rozhodnutím nesouhlasíš, podáváš proti němu odpor a žádáš o pokračování ve správním řízení, kvůli předložení důkazů, předvedení svědků blablabla. No a pak se to rozjede znovu, pozvou si tě na další správní řízení. No a tam je nejjistější rada to prostě protahovat. Různá lékařská ošetření, zahraniční cesty, studijní pobyt, atd. No a tohle když se ti povede odkládat rok, tak jsi za vodou... :)
Případně se poradit s právníkem, jaké řešení navrhuje on. Třeba ti poradí nějakou dobrou výmluvu, kterou bys na tom správním mohl říct, nebo ti sdělí ještě nějaký lepší postup než já. To, co jsem ti napsal já, tak je pouze má vlastní zkušenost, že takhle to prostě jde.
jednou jsem se omluvil ale oni kdyz se omluvis vickrat tak ti daji ten samosoud ?


Nastat může i varianta, kdy značku ztratíte během jízdy aniž byste o tom věděli a při běžné silniční kontrole vás zastaví policisté. "Ti mají povinnost tento přestupek předat do správního řízení. Nebudou ale bránit v tom, aby řidič dojel domů. Pak už je na něm, jestli ve správním řízení dokáže, že na cestu vyjížděl i s oběma registračními značkami," říká ministerský úředník.
Samotná výmluva, že o ztrátě nevěděl, stačit nebude. "Bude potřebovat ještě svědectví další osoby , případně jiný důkaz , kterým může být například fotografie ," radí Karel Hanzelka, podle něhož by si každý řidič měl uvědomit, že je před jízdou povinen zkontrolovat stav svého auta. A to i včetně toho, zda na něm má čitelné registrační značky.

Uživatelský avatar
vasco
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, víkendy Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od vasco »

Ok, tak to vypadá, že by to svědectví mohlo pomoci. Ale! Podle mě (čistě subjektivně, zákonem to podloženo nemám), by jste se svědkem neměli tvrdit, že značka opravdu upadla, proto jste ji dali do kufru a započali jízdu. Lepší bude tvrdit, že značka tam byla a musela upadnout během cesty z toho a toho důvodu.
And as he flies --- tears in his eyes ---
his wind-whipped words echo the final take
and he hits the trunk road doing around 120
with no room left to brake.

Uživatelský avatar
icemaker
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od icemaker »

vasco píše:vwberni: no nevím, jak by to dopadlo s tím svědkem. Ten by ti sice dokázal, že do tebe někdo nacouval, ale prostě bez značky nesmíš jet v žádném případě, tak nevím, jak moc by tahle výpověď pomohla. Prostě, až ti to přijde poštou to rozhodnutí, tak do těch 15 dnů musíš podat odpor proti tomuto rozhodnutí. Aby jsi získal čas, tak to udělej ten 15.den, tedy 15.den zajdi na poštu a pošli jim doporučeně ten dopis, že s rozhodnutím nesouhlasíš, podáváš proti němu odpor a žádáš o pokračování ve správním řízení, kvůli předložení důkazů, předvedení svědků blablabla. No a pak se to rozjede znovu, pozvou si tě na další správní řízení. No a tam je nejjistější rada to prostě protahovat. Různá lékařská ošetření, zahraniční cesty, studijní pobyt, atd. No a tohle když se ti povede odkládat rok, tak jsi za vodou... :)
Případně se poradit s právníkem, jaké řešení navrhuje on. Třeba ti poradí nějakou dobrou výmluvu, kterou bys na tom správním mohl říct, nebo ti sdělí ještě nějaký lepší postup než já. To, co jsem ti napsal já, tak je pouze má vlastní zkušenost, že takhle to prostě jde.
Přesně tak, jak oni do tebe tak ty do nich. Protahovat, zdržovat, hlavně to mít vždycky něčím doložený, např. neschopenkou atd. Určitě bych se taky poradil s právníkem. Myslím, že v tomhle případě to určitě nebude marná investice :old:
Kdo se směje nejlíp ten se směje naposled !!!

Výkup věcí Německo 1933 - 1945. (literatura, army, chladné zbraně atd. )

Passat TDI 2005 96kw, Renault Scenic 1.6

Uživatelský avatar
vasco
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, víkendy Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od vasco »

vwberni: a kolik je vůbec bodů za tu chybějící RZ? Já ať hledám, jak hledám, tak nacházím pouze pokutu a odebrání ŘP. Tzn., že bys měl těch 12bodů tak jako tak, jak psal jets, takže jestli má vůbec cenu to řešit.

Každopádně! Tady toho moc nevyřešíme, já ti radím prostě zajít za právníkem! Já jsem to neudělal jednou a taky mě to stálo papíry, pak jsem se dozvěděl, že to tak vůbec nemuselo dopadnout.
And as he flies --- tears in his eyes ---
his wind-whipped words echo the final take
and he hits the trunk road doing around 120
with no room left to brake.

Uživatelský avatar
vwberni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4 Modrany
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od vwberni »

vasco píše:vwberni: a kolik je vůbec bodů za tu chybějící RZ? Já ať hledám, jak hledám, tak nacházím pouze pokutu a odebrání ŘP. Tzn., že bys měl těch 12bodů tak jako tak, jak psal jets, takže jestli má vůbec cenu to řešit.

Každopádně! Tady toho moc nevyřešíme, já ti radím prostě zajít za právníkem! Já jsem to neudělal jednou a taky mě to stálo papíry, pak jsem se dozvěděl, že to tak vůbec nemuselo dopadnout.
6 bodu cervena 3 body rychlost 1nerozsviceny svetla 1 bod jizda po tramvajovym pase , 2 body rychlost ....

s tou cervenou to bylo taky husty ja jsem se na budejovicky asi v pul dvanacty vecer na tom semaforu otocil na oranzovy ! v tom na me z toho protismeru vyskocili pomahat a chranit no a bla bla ze jsem jel na cervenou tak jsem se dohadoval a ze rekl jim nemaj dukazy a ze to je blbost no a oni nedelejte problemy tak vam tam napiseme za pasy a ze dostanu body a takhle ze tu cervenou udelame bez bodu ze oni nemuseji dat body kdyz to tam nenapisou no to jsem ja vuuuuuuuuuuuul uveril a tak jsem podepsal takze se odvolam pak i proti tomu jenze opet jsem tenkrat tu slozenku podepsal :( tak nevim

pravnik je asi dobra vec nicmene kde na nej vzit :(

napred se zbavit toho s tou znackou to ted resi ta krava no a potom nekdy by melo prijit za tech dvanact bodu ale to prej trva jako svine ze toho maji hodne no a to se odvolam

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem prisel o papiry

Příspěvek od jets »

to prodlužování má podle mě smysl jen pokud nutně potřebuje něco dotáhnout do konce s autem, stejně se tomu nevyhne a čím dřív to má za sebou tím líp...

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“