povinné ručení a jak na ně

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od Hammer »

Jinak pozor! Všechny ty částky na skla (limit 10000,-Kč) jsou roční, čili tolik vám pojišťovny dají za rok. Když sklo za sedm táců rozkřápete dvakrát, čtyři tisíce platíte ze svého.

Ještě opakuji pravidla: povinné je drahé nebo laciné podle toho, kdo ho platí, ne kdo vlastní auto. Platit povinné může kdokoliv a u něj je rozhodující bydliště a věk. Není to žádný podvod.

Pepásek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 28.12.2007 14:15
Bydliště: Soběšín

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od Pepásek »

napster píše:mám povinný u ČSOB a auto už mi nejede od října.Najednou koukam na stole v obyvaku byla zelená karta(jen ta zelená část) a tak by mě zajímalo,jestli ho někdo za mě zaplatil,protože já ho neplatil a rodiče nebo příbuzný nvm.jde to někde zjistit?? SPZ 7S8 0728 auto ej pojištěno od 1.12.07.A jak je to s těma poplatkama,když ho nemam zaplacený a komu se to platí? mam VW golf III 1.9TD
Jde to zjistit.Ten odkaz tady někde už je.
http://www.bezpojisteni.cz" onclick="window.open(this.href);return false; RZ zapsat bez mezer a pomlček.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od widle »

řešil jsem minulý týden pojistnou událost, jeden pán mi naboural řidičovy dveře, vypátral jsem ho cca po týdnu. Přiznal se, jeli jsme spolu na českou pojišťovnu, tam vše nahlásili, likvidátor napsal protokol, vše nafotil.Pojiš´tovna provedla plnění rychle...jééénže
částka, kterou mi poslala, se mi zdá směšně nízká...
dveře na sharana nestojí zrovna málo, taktéž metalíza s perleťovým efektem...co tedy udělat, když s tímto nesouhlasím?
s českou mám už jednu špatnou zkušenost....
plnila mi nabouraný přední nárazník, likvidátor vše nafotil a sdělil mi, že prasklé plasty hodnotí polovinou s tím, že se jedná o díl, který jde svařit, a taky že jo...dostal jsem polovinu. To vím, protože cca před půl rokem jsem plnin ten samý nárazník u jiné pojišťovny, tuším, že to byl Alianz, a dostal jsem dvojnásobnou částku...je mi z pojišťovacích firem zle......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od Hammer »

Nelze odpovědět, ale všechno je v lidech. Likvidátoři nejsou dílem pojišťoven, jsou to samostaní tvorové. Odvolej se a žádej plné hrazení dílů. Napiš stížnost, že jsi nespokojen s tím co ti dali. Díl má být uveden do původního stavu, ne svařený a polepený.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od widle »

mi teď jde spíš o ty dveře, jsou promáčklé pod výztuhou, čili skoro neopravitelné, nové stojí údajně 45tis + lak a nastrojení, dostal jsem 5,500 a nějaké drobné, jak se mám odvolat?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od Hammer »

To je prosté: dveře jsou zničené, auto je tolik a tolik let staré. V bazaru si zjisti kolik za takové dveře takového stáří chtějí a napiš pojišťovně, co se rozumí pod pojmem náhrada způsobené škody při uplatňování povinného ručení. Myslím obecně, ne částku. Aby ti prostě řekli definici toho, co se plní. Pro vYsvětlení cena těch dveří je časová, dnes již nestojí 45 tisíc ale jen 30 tisíc.
Bohužel nejsem schopen ti poradit přesněji, každá pojišťovna má jinší podmínky a je to o konkrétním jednání s konkrétními lidmi a tohle je přes tři huby.
widle píše:mi teď jde spíš o ty dveře, jsou promáčklé pod výztuhou, čili skoro neopravitelné, nové stojí údajně 45tis + lak a nastrojení, dostal jsem 5,500 a nějaké drobné, jak se mám odvolat?

Uživatelský avatar
Luban06G
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2079
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Už jen Blansko

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od Luban06G »

čaues,mam takovej dotaz,do 8.4.09 mam zaplatit povinný ručení,jenže su bohužel zrovna bez peněz...Stane se něco,když to zaplatim třeba až po 15.?S autem ted zrovna nejezdim,ale někde sem slyšel,že za každej nezaplacenej den navíc,naskakují penále...Je to tak,nebo se bát nemusim a stačí to cvaknout až po tom 15.?Dík za odpověd :wink:

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od Hammer »

Luban06G píše:čaues,mam takovej dotaz,do 8.4.09 mam zaplatit povinný ručení,jenže su bohužel zrovna bez peněz...Stane se něco,když to zaplatim třeba až po 15.?S autem ted zrovna nejezdim,ale někde sem slyšel,že za každej nezaplacenej den navíc,naskakují penále...Je to tak,nebo se bát nemusim a stačí to cvaknout až po tom 15.?Dík za odpověd :wink:
Nestane se nic. Až po měsíci dojde upomínka a když nezaplatíš do tří měsíců, pojištění zaniká. Ale nezaniká povinnost to zaplatit i tak.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od pino.t »

Hammer píše: Nestane se nic. Až po měsíci dojde upomínka a když nezaplatíš do tří měsíců, pojištění zaniká. Ale nezaniká povinnost to zaplatit i tak.
A ještě dostaneš nějaky penále, popřípadě se to může zvrhnout až v exekuci.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od Hammer »

pino.t píše:
Hammer píše: Nestane se nic. Až po měsíci dojde upomínka a když nezaplatíš do tří měsíců, pojištění zaniká. Ale nezaniká povinnost to zaplatit i tak.
A ještě dostaneš nějaky penále, popřípadě se to může zvrhnout až v exekuci.
Penále nedostaneš, jen musíš zaplatit co jsi nezaplatil. Třeba i exekučně. Až když autu padne pojistka a neplatíš jinou, je na řadě penále.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od pino.t »

Hammer píše: Penále nedostaneš, jen musíš zaplatit co jsi nezaplatil. Třeba i exekučně. Až když autu padne pojistka a neplatíš jinou, je na řadě penále.
Já mám pojistku u uniqua a tam je psáno, že každý den prodlení se platí 0,1% z dlužné částky.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Luban06G
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2079
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Už jen Blansko

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od Luban06G »

Hammer píše:
Luban06G píše:čaues,mam takovej dotaz,do 8.4.09 mam zaplatit povinný ručení,jenže su bohužel zrovna bez peněz...Stane se něco,když to zaplatim třeba až po 15.?S autem ted zrovna nejezdim,ale někde sem slyšel,že za každej nezaplacenej den navíc,naskakují penále...Je to tak,nebo se bát nemusim a stačí to cvaknout až po tom 15.?Dík za odpověd :wink:
Nestane se nic. Až po měsíci dojde upomínka a když nezaplatíš do tří měsíců, pojištění zaniká. Ale nezaniká povinnost to zaplatit i tak.
takže když to nezaplatim do toho 8.4.,ale o týdnen později,tak se nic neděje jo? :)

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od pino.t »

Luban06G píše: takže když to nezaplatim do toho 8.4.,ale o týdnen později,tak se nic neděje jo? :)
Nee, to ani řešit nebudou, česká pojištovna posílá upomínky tak po třech měsících třeba.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Luban06G
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2079
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Už jen Blansko

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od Luban06G »

pino.t píše:
Luban06G píše: takže když to nezaplatim do toho 8.4.,ale o týdnen později,tak se nic neděje jo? :)
Nee, to ani řešit nebudou, česká pojištovna posílá upomínky tak po třech měsících třeba.
Jo tak dík moc borci :wink: sou věci,v kterých se přestávám orientovat :lol: :oops:

Uživatelský avatar
stréc od piva
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 30.09.2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: povinné ručení a jak na ně

Příspěvek od stréc od piva »

pino.t píše:
Luban06G píše: takže když to nezaplatim do toho 8.4.,ale o týdnen později,tak se nic neděje jo? :)
Nee, to ani řešit nebudou, česká pojištovna posílá upomínky tak po třech měsících třeba.
když zapomenu zaplatit,a zpusobim havarii...čili dejure nemám na autě zaplacenou pojistku,ale přesto je "v vzduchu"doba smlouvy na neurčito.....může pojišťovna po mě vyžadovat zpětně plnění,nebo může od celé nehody dát ruce pryč a nechat mne jako viníka nehody platit veškeré požadavky poškozeného?
Ať si každej jezdí čím a jak chce,ale blbci na silnici ať se mi vyhnou ! AMEN

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“