Co a jak se platí z havarijka

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Co a jak se platí z havarijka

Příspěvek od Hammer »

Jeden kolega se mně ptal, jak je to v případě, kdy mu vykradou auto a likvidátor řekne, že škodu vyplatí na fakturu, ne rozpočtem.
Takže: rozpočet = hotové prachy na "plechy auta" aneb když máte už starší káru, je lepší poshánět náhradní díly na vrakáčích nebo jinak a zaplatit je za hotové.
Faktura = předložíte účet (fakturu) za opravu v servisu a dostanete i tak kulové. :mrgreen:
Pojišťovny vydávají celá 3 promile na vyplácení škod z vybraného pojištění v ČR, super, co?
Plechy jdou na rozpočet i fakturu, všechny doplňky ale jen na fakturu. Takže si kolega musí koupit (nebo sehnat fakturu) novou zvukovou soustavu a pojišťovna to do max. výše 30000,-Kč proplatí. Pozor, platí to jen u havarijka. Myslím hrazení krádeže auta nebo věcí z něho.
U POV máte zadara (do různé výšky nákladů) většinou asistence jako vyčerpání špatného paliva a načerpání nového paliva, otevření vozidla při zabouchnutých klíččích, dopravu vlakem nebo náhr. autem domů, jednu noc na hotelu do cca 2000,-kč atd atd. Každý to máte ve smlouvě.
Ke každé pojistce byste měli dostat kartičku, kde máte tel. číslo na asistenční službu, což se může někdy sakra hodit. Zvláště když si neumíte sami kolikrát poradit.

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Co a jak se platí z havarijka

Příspěvek od selkie »

takze jakakoli spoluucast je mi vlastne k nicemu, kdyz mi pojistovna vypalti max 30.000?
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co a jak se platí z havarijka

Příspěvek od Hammer »

Pokud tam máš spoluúčast, snižuješ si zaprvé cenu ročního pojistného.... teda už mluvím jako pojišťovna - ve skutečnosti si z toho havarijka děláš zbytečnou věc. Proplácí se do 30000,-Kč škoda na nadstandardní výbavě a když máš spoluúčast 20000,-Kč - tím levnější roční pojistné, dostaneš co? No ani ne to, co platíš za jeden rok. Jen proto, že jsi chtěl mít levnější havarijní.
Tohle ale byla lumpárna i od toho blba, co to pojišťoval: měl jasně říct, co spoluúčast obnáší právě v případě krádeže věcí, že to v podstatě tento bod - vykradení auta - vyřazuje z toho, co si v havarijce kupuješ. Že spoluúčastí říkáš: mám na to, jsem haur, zaplatím ale nic nechci.
Osobně když jsem tu konstrukci tohoto pojištění na školení viděl, nevzal jsem si ani sazebník ani smlouvy, tohle je prostě zbytečná a drahá zlodějna. Bych se musel stydět, kdybych to měl jít vyřizovat.
Jediné, kde havarijní pojištění má smysl je nové auto do cca 2 roky stáří, pak zrušit. To už je cena auta někde zcela jinde než byla u nového... však to známe. Ještě zkusím někde vyšťourat tabulky, abysme se nad těmi výmrdy zleva "pobavili". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mimochodem, právě jsem vyšťoural tabulky na úrazy, kde doktoři přidělují body za jednotlivá zranění. Úrazovky taky nedělám, páč nevím co lidem říct, co dostanou asi přibližně za jaké zranění - řeba klasika zlomená ruka. Pojišťovna mě to neřekne, všichni se diví na co ty tabulky chci. Tedy to, co by měl každý klient dostat ke své úrazovce, aby viděl, co si kupuje a mohl si říct: dobře, můj příjem je padesát měsíčně, když si něco podělám, chci aby příjem zůstal zachovaný, na to musím vzít takovou a takovou pojistku, protože tady vidím, zač je které zranění hodnoceno. Tady se něco prodává, neřekne se co, lidi si to kupují a pak řvou, že nic nedostanou. To snad není ani pravda....

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“