Jak policajti neznají zákon

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Hammer »

aneb tuším že na Nově se novináři ptali policajtů, jaké parametry u dítěte podmiňují povinnost použít zádržný systém. Všichni odpověděli, že 150 cm a 36 kg. Zatímco správně je to tak, že stačí buď 150 cm nebo 36 kg, ale ne obě věci najednou. Je to jistě prkotinka, ale neznal to snad ani jeden. A to se jich novináři neptali na další věci. Pámbů s náma a zlé pryč.
Takže: - nikdy neodpovídejte na otázku policajta: pane řidiči, víte jakého přestupku jste se dopustil?
V interních předpisech je jasně stanoveno: dobrý den pane řidiči, silniční kontrola, předložte doklady ... Pak vám musí sdělit čeho jste se dopustil a jaký paragraf jste tím porušil a jediné, k čemu se vyjadřujete (a ve vlastním zájmu nežvaňte nic jiného) je, zda souhlasíte se zaviněním přestupku nebo ne. Tedy: uznávám, nebo nesouhlasím.
Pokud uznáváte, začněte s tím, jak byste tu práci nedělali ani za boha, že to je rasovina a že máte v rodině tři poldy a jak s váma Langer vydrbává, to je svinstvo, to je svinstvo...
Nesouhlasíte-li - neukazujte svoje karty když si myslíte, že policajt někde udělal chybu - nikdy nerušte protivníka, když dělá chybu. Mlčte, poslouchejte, dělejte si poznámky, ani písemně se nerozvádějte na zadní stranu oznámení přestupku na správní orgán. Pokud něco říkáte, pak otázky podle jakého ustanovení policista proti vám momentálně postupuje a to si někam zapište. Mladí budou sice drzí, ale nebudou nic umět. Nechte ho žvanit, vy buďte zticha.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od jenda »

Mám svojí osobní zkušenost, zastavil mě policista řekl si o řidičák, papíry od auta a po chvilce jsem slyšel ještě váš občanský průkaz, na to jsem reagoval na co ho chcete a on odpověděl abych si vás mohl prolustrovat, odpověděl jsem mu že na to mu snad stačí řidičák a vzhledem k tomu že jsem věděl že mi nesvítí obrysovka jsem mu občanku dal, zřejmě mu §6 odstavec 8 a 9 silničního zákona, který říká co mám mít při řízení sebou a čím se prokazuji nic neříkalo.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Hammer »

Občanka se chce totiž proto, že zákon o policii říká, že prokázáním totožnosti se rozumí jméno, příjmení, datum narození a bydliště. To v řidičáku není. Oni nepostupují s tou občankou podle zákona 361/2000 Sb. o provozu na poz. kom. ale podle zákona o PČR 283/91 Sb.
Při kontrolách se totiž často stává, že někdo má řidičák, který nebyl zrovna vydaný jemu a potřebuješ ho porovnat s jiným dokladem, potřebuješ si ověřit platnost dokladu (dost často jsou to doklady ukradené a podoby na dnešních řidičákách jsou tak neskutečně špatné, že se prostě vyžaduje další doklad).
Tady narazila praxe na bezbřehou blbost úředníků.

Uživatelský avatar
Stifmeyster
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 447
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Stifmeyster »

jj znamymu se stalo ze po nem policajt chtel "papiry" tak mu podal toaletni papir co vozi v aute :) a rekl mu at se nauci vyjadrovat to je hruza co tam pracuje za lidi ! Ja mel zase takovou zkusenost ze mi policajt tykal a kdyz sem mu chtel zaplatit pokutu v drobnych padesatky dvacky tak mi rekl ze to at si necham. kdyz sem mu rekl ze jinak to nemam tak byl zase nasranej ze by musel vypisovat slozenku a nakonec si ty drobny vzal.

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Standa »

Stifmeyster píše:jj znamymu se stalo ze po nem policajt chtel "papiry" tak mu podal toaletni papir co vozi v aute :) a rekl mu at se nauci vyjadrovat to je hruza co tam pracuje za lidi ! Ja mel zase takovou zkusenost ze mi policajt tykal a kdyz sem mu chtel zaplatit pokutu v drobnych padesatky dvacky tak mi rekl ze to at si necham. kdyz sem mu rekl ze jinak to nemam tak byl zase nasranej ze by musel vypisovat slozenku a nakonec si ty drobny vzal.
u toho bejt, tak smíchy rozkoušu sedačku :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Mirinda »

Hammer píše:aneb tuším že na Nově se novináři ptali policajtů, jaké parametry u dítěte podmiňují povinnost použít zádržný systém. Všichni odpověděli, že 150 cm a 36 kg. Zatímco správně je to tak, že stačí buď 150 cm nebo 36 kg, ale ne obě věci najednou. Je to jistě prkotinka, ale neznal to snad ani jeden. A to se jich novináři neptali na další věci. Pámbů s náma a zlé pryč.
Takže: - nikdy neodpovídejte na otázku policajta: pane řidiči, víte jakého přestupku jste se dopustil?
V interních předpisech je jasně stanoveno: dobrý den pane řidiči, silniční kontrola, předložte doklady ... Pak vám musí sdělit čeho jste se dopustil a jaký paragraf jste tím porušil a jediné, k čemu se vyjadřujete (a ve vlastním zájmu nežvaňte nic jiného) je, zda souhlasíte se zaviněním přestupku nebo ne. Tedy: uznávám, nebo nesouhlasím.
Pokud uznáváte, začněte s tím, jak byste tu práci nedělali ani za boha, že to je rasovina a že máte v rodině tři poldy a jak s váma Langer vydrbává, to je svinstvo, to je svinstvo...
Nesouhlasíte-li - neukazujte svoje karty když si myslíte, že policajt někde udělal chybu - nikdy nerušte protivníka, když dělá chybu. Mlčte, poslouchejte, dělejte si poznámky, ani písemně se nerozvádějte na zadní stranu oznámení přestupku na správní orgán. Pokud něco říkáte, pak otázky podle jakého ustanovení policista proti vám momentálně postupuje a to si někam zapište.
Mladí budou sice drzí, ale nebudou nic umět. Nechte ho žvanit, vy buďte zticha.
:mrgreen: :mrgreen: uzasny :mrgreen: :mrgreen:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Hammer »

Mně to tak vůbec nepřijde. Úžasný by bylo, kdyby každý policajt věděl, co dělá, jak do mrtě zní zákon a uměl každého utřít anebo, když si není jistý, nikdy se do dané věci nehrnul. To mě učili staří četničtí pardálové. Jenže ne každý měl asi to štěstí.
Jinak jsem si vzpomněl, jak mně starý prvorepublikový četník v devadesátých letech říkal, že nás obdivuje, že to vydržíme v takové době plné dehonestace policie sloužit. Já můžu dneska totéž říct bývalým kolegům. To, co od nich slyším jak to Hurvajzd mrví je prostě katastrofa. Pořád v práci za stejné prachy, soboty, neděle, svátky, noční, přesčasy... Dámy a pánové, jste prostě hrdinové!

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od boobika »

další možnost je zkusit totálně zmást "nepřítele". rychle nejezdím, ale sem tam vjedu kam nemám. zkrátka přehlédnu značku atd. když mne zastavili, pozdravili, já taky a než stihli něco říct, začal jsem, že se tady motám už hodinu, vůbec netuším kudy se odsud dostanu, samozřejmě nerad jim přidávám práci, jestli by mi neporadili a kromě jednoho případu (měšťáci. sice poradili, ale taky jsem nafasoval 100 asi za radu :lol:) jsem nedostal pokutu, vždy poradili a i zamávali :lol:
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Mirinda »

Hammer píše:Mně to tak vůbec nepřijde. Úžasný by bylo, kdyby každý policajt věděl, co dělá, jak do mrtě zní zákon a uměl každého utřít anebo, když si není jistý, nikdy se do dané věci nehrnul. To mě učili staří četničtí pardálové. Jenže ne každý měl asi to štěstí.
Jinak jsem si vzpomněl, jak mně starý prvorepublikový četník v devadesátých letech říkal, že nás obdivuje, že to vydržíme v takové době plné dehonestace policie sloužit. Já můžu dneska totéž říct bývalým kolegům. To, co od nich slyším jak to Hurvajzd mrví je prostě katastrofa. Pořád v práci za stejné prachy, soboty, neděle, svátky, noční, přesčasy... Dámy a pánové, jste prostě hrdinové!
Ja myslela ty rady jak jednat s policajtem :mrgreen:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
vasco
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, víkendy Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od vasco »

Nejhorší ale pak je, když člověk ví, že dle zákona je v právu, ale tomu policistovi, či četníkovi to prostě nevysvětli, protože on NEVÍ, NEZNÁ. To pak je zbytečného běhání po správních řízeních atd... :-)

U PČR se mi to stává málokdy, ale u MPíků téměř pořád... Aneb každý strážník si přál být policistou... :mrgreen:
And as he flies --- tears in his eyes ---
his wind-whipped words echo the final take
and he hits the trunk road doing around 120
with no room left to brake.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Hammer »

Mirinda píše:
Hammer píše:Mně to tak vůbec nepřijde. Úžasný by bylo, kdyby každý policajt věděl, co dělá, jak do mrtě zní zákon a uměl každého utřít anebo, když si není jistý, nikdy se do dané věci nehrnul. To mě učili staří četničtí pardálové. Jenže ne každý měl asi to štěstí.
Jinak jsem si vzpomněl, jak mně starý prvorepublikový četník v devadesátých letech říkal, že nás obdivuje, že to vydržíme v takové době plné dehonestace policie sloužit. Já můžu dneska totéž říct bývalým kolegům. To, co od nich slyším jak to Hurvajzd mrví je prostě katastrofa. Pořád v práci za stejné prachy, soboty, neděle, svátky, noční, přesčasy... Dámy a pánové, jste prostě hrdinové!
Ja myslela ty rady jak jednat s policajtem :mrgreen:
Ale já taky. Zapomněl jsem napsat to podstatné: s policajtem, který má 19 let, vyšel ze školy a myslí si, že nošení občanky u sebe je jedinou a stěžejní starostí každého člověka. S policajtem, který zkouší věci, které nezná.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od widle »

Hammer píše:Mně to tak vůbec nepřijde. Úžasný by bylo, kdyby každý policajt věděl, co dělá, jak do mrtě zní zákon a uměl každého utřít anebo, když si není jistý, nikdy se do dané věci nehrnul. To mě učili staří četničtí pardálové. Jenže ne každý měl asi to štěstí.
Jinak jsem si vzpomněl, jak mně starý prvorepublikový četník v devadesátých letech říkal, že nás obdivuje, že to vydržíme v takové době plné dehonestace policie sloužit. Já můžu dneska totéž říct bývalým kolegům. To, co od nich slyším jak to Hurvajzd mrví je prostě katastrofa. Pořád v práci za stejné prachy, soboty, neděle, svátky, noční, přesčasy... Dámy a pánové, jste prostě hrdinové!
souhlas
já tam byl 15 let...a pořád to bylo horší a horší..nás zaučovali staří dobří policajti, ale co tam chodí dneska...oblečeš mu dres, a stane se z něj pan důležitý, to platí i o ženských!!!
a to tam mají údajně i přibírat vietnamce a romy............co dodat
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od SakoVerife »

widle píše:
Hammer píše:Mně to tak vůbec nepřijde. Úžasný by bylo, kdyby každý policajt věděl, co dělá, jak do mrtě zní zákon a uměl každého utřít anebo, když si není jistý, nikdy se do dané věci nehrnul. To mě učili staří četničtí pardálové. Jenže ne každý měl asi to štěstí.
Jinak jsem si vzpomněl, jak mně starý prvorepublikový četník v devadesátých letech říkal, že nás obdivuje, že to vydržíme v takové době plné dehonestace policie sloužit. Já můžu dneska totéž říct bývalým kolegům. To, co od nich slyším jak to Hurvajzd mrví je prostě katastrofa. Pořád v práci za stejné prachy, soboty, neděle, svátky, noční, přesčasy... Dámy a pánové, jste prostě hrdinové!
souhlas
já tam byl 15 let...a pořád to bylo horší a horší..nás zaučovali staří dobří policajti, ale co tam chodí dneska...oblečeš mu dres, a stane se z něj pan důležitý, to platí i o ženských!!!
a to tam mají údajně i přibírat vietnamce a romy............co dodat

co dodat?
Koupit si vietnamsko-romsko-ceskej slovnik je zaklad :mrgreen:

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od RomeoMontek »

SakoVerife píše:
widle píše: souhlas
já tam byl 15 let...a pořád to bylo horší a horší..nás zaučovali staří dobří policajti, ale co tam chodí dneska...oblečeš mu dres, a stane se z něj pan důležitý, to platí i o ženských!!!
a to tam mají údajně i přibírat vietnamce a romy............co dodat

co dodat?
Koupit si vietnamsko-romsko-ceskej slovnik je zaklad :mrgreen:
Dyk more hu = sova :lol:
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Hammer »

Se slušným nebo zákona znalým policajtem to má řidič jednoduché: buďto to skončí domluvou a úsměvem nebo setřením, s nímž řidič nic neudělá, protože policajt má pravdu a co dělá a říká je zcela neprůstřelné.
Ovšem až příliš často na můj vkus to pár měsíců po mém odchodu od policie končí tím, že člověk je šikanován za chybějící technickou sebráním řidičáku (neuvěřitelné zvláště když auto patří tatíkovi, manželce, synovi)a čím dál častějším měřením měšťáků s moderními radary postavitelnými kdekoliv ovšem stojících aktuálně jen na místech, kde se jen dobře vydělává na všech tak, aby si nikdo příliš nestěžoval a byly čárky.
Co taky Langer chce, když napřed všem poldům v terénu sebere tři až pět táců měsíčně? Připomínám že to bylo od 1.1.2007 a dosud nevrátil dělnému četnictvu s ošoupanýma botkama ani korunu. Rok a půl nedostali ne že přidáno, ale ani dorovnáno do toho, co už měli, policajti ani kačku!!!! Co to je za firma?
Já jsem ještě neviděl na světě orchestr, který by hrál za méně peněz stejnou nebo dokonce lepší muziku. Představte si, že já jsem byl a stále jsem hrdý na to, že jsem dělal četníka. Teď denně slyšíte v rádiu, vidíte v televizi a dostáváte to i od lidí v terénu co tomu věří, jak je policie prolezlá korupcí, jací jsme darebáci, policejní odznak s nápisem korupce a logem TV Znova přes celou obrazovku jako první zprávy v TN. No doprčic, koho může bavit dělat vyvrhele národa, škodlivý element číslo jedna, darmožrouta, nepřítele lidu a podobně, když realita služby je zcela jiná. V takovém společenském ovzduší, kdy navrch mají pořád darebáci a křiklouni co znají akorát vlastní prospěch se taková opráce dělat prostě dlouho nedá, aniž z toho člověku začne drbat v mozkovně. Navíc v policii velí zapšklí bolševičtí starci, který ti denně na tvoje připomínky že nemáme dělat čárky a tudíž politiku ale policejní práci = sloužit slušným a ničit ty ostatní, opakuje: neměli jste zvonit těmi klíči!

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“