Jak policajti neznají zákon

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
fox19
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 326
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: nove hrady (CB)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od fox19 »

levá ruka už cukala aby je problikla :lol:

Uživatelský avatar
fox19
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 326
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: nove hrady (CB)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od fox19 »

Shemik píše:Foxi a jeste pred tim ses jich mel zeptat, zda vi jakeho prestupku se dopustili :lol: :lol: :lol:
a rovnou 2x za jednu cestu z práce :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Shemik »

Fox
Tos je klidne probliknout mel, treba by se chlapci citili za frnaky. To prece neni nic spatneho a udelal bys to v zajmu bezpecnosti silnicniho provozu a z duvodu odvraceni zvyseneho rizika nehody policejniho vozu. :lol:

Uživatelský avatar
fox19
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 326
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: nove hrady (CB)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od fox19 »

příště blikám 8)

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Hammer »

Mirinda píše:Hammer: vas snad neucili vetu" upozornuji vas ze jakykoliv pohyb proti memu prikazu budu povazovat za utok na moji osobu a pouziji zbran? Pokud vim je to povinna cast pri proverkach a nas za to vyhazujou ale chtela bych videt toho kdo by ji v praxi pouzil :roll:
Jenže to nebyl zákon ani žádné nařízení typu ZPP, jen výmysl bojařů z Prahy. Než jsem šel do civilu, už se to zase změnilo, ale naskočily jiné voloviny. Jak jsem chytnul tonfu za rukojeť, šel jsem z tatami a vůbec jsem nechápal proč. Jako vůl patnáct let cvičím, abych s tím klackem uměl zacházet jak se s ním zacházet má, na konci mi naměřili jednou více než 200 km/h na rychlokameře a pak po mě chtějí, abych automaticky nesahal po rukojeti, ale držel to jak panna ocas, kreténi.
Mirinda píše: Klasická fráze " dobry den silnicni kontrola, predlozte doklady potrebne pro rizeni motoroveho vozidla" je klasika. Ale pokud uz nevo provedl tak se ho na to zeptam zda si je vedom na tom snad neni nic spatneho..

Omyl, mírně zneužíváš svojí pravomoci a zákon porušuješ. Vykonáváš službu způsobem, který zákon nestanoví - jsi podle zákona před podáním vysvětlení osobu a podezřelého z přestupku tuplem povinna poučit a ne tahat z chudáka rozumy, když se klepe jako h***o na tyči. Ty si asi neuvědomuješ, že slušní lidi jsou z Tebe vyklepaní a právě tyhle lidi takhle dostaneš.
Drzý hajzl tě pošle víš kam? A teď se naskýtá jasná otázka: koho udoláváš tímto fíglem? Ty, kteří mají všecky kolem sebe na háku, jezdí jak čuňata, nikdy nic nezaplatí a furt se odvolávájí anebo ty, kteří se bojí a jednou za čas něco přehlídnou a jsou ochotni ještě zaplatit? Komu vlastně sloužíš?

Taky to můžu otočit: kdo má právo na zákonný a slušný postup policie, na šanci se z přestupku díky nenápadné "advokátské" pomoci poldy dostat? Gauner se sedmi záznamy v EKŘ jezdící jako prase na kterého naše nevymahatelné právo prostě nemá bič nebo ten jednou za čas chybující spořádaný otec rodiny?

Ještě jinak: uvědom si, že z těch slušných lidí děláš tímto chytákem hňupy. Jim dojde že se neměli přiznávat, ale až se přestanou klepat. Budou na policii nasraní. Nic jiného. Když udělat z někoho hňupa, tak z toho, kdo si to zaslouží. Je potřeba nad svou prací přemýšlet a ne do ní tahat nadřazenost o tom, kdo tě poučuje nebo ne. Hormony nemají v uniformě co dělat. Ty to samé děláš denně více lidem ať chceš nebo ne při své práci a věř mně nebo ne, ani jim se to nelíbí. Pokud něco pokaňkáš a neumíš přiznat s úsměvem a omluvou chybu....

Mirinda píše:
Taky na me zkouseli ze se mam stydet za to ze pokuty nedavam, ale nedonuti me, dam ji jen pokud si ji nekdo vazne zaslouzi a od ceho jsou tu dopravaci? Ti za me taky setri a patraji pri odhalovani kriminality? :roll:
A zeptala jsi se jich někdy, zda někdy někdo z nich zkusil udělat něco jako přehled účinnosti pokut na VP nebo BESIP? K čemu to jako je? A kdo pokutu zaplatí? Odpovím si sám: jenom ti slušní, co se bojí. Na ostatní je stát krátký. Na jednu korunu vymoženou z pokut připadne 1,20,-Kč nákladů. Náš stát totiž nechce přihazovat penále na vymáhání pokut uložených policií!!!! Nevím jak je to u jiných složek. Tak to platíme my všichni z daní, aby se z dacana něco vymohlo.
Mirinda píše: Btw u policie delam pres 8 let a nikdy zadny problem ani prusvih, nikdy si na me nikdo nestezoval
Tak to jsi dělala tak, jak to dělají skoro všichni: sejmout za málo chudáka kde jsou všichni spokojení a drbany nechávat raději na pokoji. Protože kdyby jsi se po nich šlapala jako já, chodili by si týden co týden stěžovat.
To, co dělají dopraváci s bezpečností kolegy alias taktikou zákroků volá do nebe svou debilitou: nasraného řidiče, kterého akorát změřili, pošlou za osamoceným kolegou kterého ani nevidí, zpátky, aby tomu řidiči ukázal fotku na radaru!!!! Kde jsme? V blbečkově? A nadřízení to tolerují, protože spousta těch co se vidí pak zaplatí. Než ten některý nasraný šofér rozfláká terminál nebo měřícímu poldovi, který je tam zcela bezbranný, hlavu.

Jinak vy zpracováváte ještě furt trestný činy? U nás se to od roku 2002 už nedělá. Všechno dělá SKPV, do mrtě. Obvody dělají jen svoji práci. Teda nedělají, protože bolševičtí starci nechápou co by měli dělat a tak honí čárečky po nesmyslných akcích.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Shemik »

Hammere,
nejde o zadne zastavani a mas v hodne vecech pravdu, ale myslim, ze ukoncit to rozborem, ze kdyz si na nekoho nikdo nestezoval, tak to dela, jako vsichni ostatni - spatne, to take nejde. Ja take mam v rodine certa, sice se moc nevidame, ale take jsem od nej leccos slysel a asi to zdaleka nebude vsude stejne a hlavne nejste Vy certi vsichni stejni, takze takhle jednodusse to podle me uzavirat nejde. 8) Tohle je podle me vec na velmi dlouhou a spise osobni debatu, nez na par, byt delsich prispevku 8)

EDIT: Je to hlavne o lidech, takze je to podle me hodne individualni zalezitost, jak co do lidi, tak do oddeleni, tak i do kraju a podobne, protoze na pocatku byt i velkych celku stoji opet jen jednotlivci a ti se casto lisi. 8)

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Hammer »

Podívej: když neuhneš jednou ódeesákovi z krajského zastupitelstva či co to bylo a sebereš mu papíry, podruhý řediteli ČSAD, potřetí kamarádíčkovi vedoucího atd atd. a řešíš je stejně jako ty ostatní, opravdu věříš svým slovům? Opravdu věříš, že četník, který bere u huby všechny stejně neměl byť za jeden jediný rok žádnou stížnost? Pokud tomu věříš, musíš nastoupit k policii a zkusit si to.
Polda, na kterého si nikdo nestěžoval, nic nedělá.
Příklad: domácí zabijačka, vyhodíš na oznámení rodiny ožralého siláka z baráku, vystěhuješ mu věci někam jinam, prostě konečné řešení problémů. Manželka nebo družka nebo prostě jen Alena Hromádková ti asi hodinu strašně děkuje, nestačí si utírat ani slzy... Babka s dědkem ti strkají pětistovku do kapsy jak jsi jim pomohl, děcka vylezou zpod postelí, ještě jim pověsíš silákem urvaný lustr ze zdi a opravíš sekerkou rozštípané postýlky vlastní akušou ... druhý den je ten prevít i s tou fuchtlí na stanici a podají si na tebe stížnost. Přitom madam den předtím vypověděla pětistránkový protokol ověřený dalšími svědectvími, podložený zprávama od doktora... Samozřejmě stížnost nesmysl ale madam udělala jednu podstatnou věc: policajti už nikdy její případ nebudou řešit, vždycky napíší, že si vymýšlí, prostě už nikdo jí do toho nepůjde.
A na tu zabijačku si nevybíráš, jestli pojedeš nebo nepojedeš. Jenom to vyřešíš v rámci zákona maximálně účině a neděláš všecko proto, aby se vlk nažral, koza zůstala celá a ženská pořád bitá.
K čemu to je? K h...u. Ale můžu klidně spát, protože si to vybrala sama a já s tím už nic jiného nedokážu.
Jiný tam přijede, řekne všem že nejsou důkazy, že se s tím nedá nic dělat a co? Bití jsou dál bití, drban stejný hrdina jako předtím, policajti stejní blbci. Výsledky jsou stejné, jenom na toho druhého není stížnost. Protože se nesnaží. Protože má pud sebezáchovy a neštve ho tak strašně jako těch pár přežívajících idiotů, že se s tím přece jen nedá něco dělat.
Říkat jako policajt, že si na mě za osm let stěžoval jediný člověk, podle mně a mých zkušenost za dvacet let služby, je o prostě sdělení tom, že v práci přežívám a nedávám tomu ani o mrť víc než naprosto musím. Že mně je fuk co se kolem děje, protože s tím stejně nehnu. Což je pravda. Horší je jak si to člověk s sebou nosí v makovici.
Takoví blbci jako já a další kolegové jsme ostatním jenom škodili: ukazovali jsme těm debilům čárkomaniakálním, že to jde dělat. Kdyby nebylo takových blbců naivních s jejich ideály, celý systém by se dávno podělal a konečně by to někdo musel řešit. Aktivní hňup je horší než třídní nepřítel.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Shemik »

No jo, co na to rict, ze to takhle funguje rika hodne a nejen certu, ale i ostatnich zamestnancu statni spravy. Par mych rodinnych prislusniku tam pracuje a tam je to zas o tom, ze kdyz uz se nekdo neco nauci, tak prijde novy ministr, vsechno schopny vyhaze a vsude dosadi "kamarady". Oni se casem i kamaradi neco nauci, ale smolik je v tom, ze se zacnou blizit volby a kamaradi co uz neco umi, zacinaji konecne neco delat i dobre, tak musi uvolnit mista "novym kamaradum", protoze se meni ministr. A takhle je to porad dokola. Takze tyhle vysoky urady funguji dobre 2 mesice z 20ti :? 8)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Bastard »

Shemik píše:2 mesice z 20ti :? 8)
To když maj dovolenou, ne? :mrgreen:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Shemik »

No skoro. Ale abych to jeste upresnil, muvim o vedeni techto uradu. Pod nima je hafo schopnych lidi, kteri ruchaj od nevidim do nevidim za mrzky peniz a fakt se o neco snazi, jenze prijde pravidelna vymena vedeni a lidem se sdeli, ze vsechno co udelali bylo uplne spatne a ted se to musi vsechno zrusit a predelat a od ted se to bude delat presne obracene. A za 2 roky dalsi otocka. Proto tam tech mladych ambicioznich lidi take moc nevydrzi a mizi do soukrome sfery 8)

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Mirinda »

Hammre celkem me mrzi jak tu o me pises aniz bys me znal, ja jsem uplny opak toho co pises a jestli jsi peclive cetl moje prospevky tak jsem psala ze davam pokuty jen tem co si to zaslouzi.....ja vim ze jsou lidi vyklepani a podle toho se i chovam, vetsinou s usmevem, uklidnuju je a i kdyz je obcas trosku postrasim tak si myslim ze to ma dobry vychovny efekt a budou si to pamatovat nez abych jim nasolila pokutu a body...ano mas pravdu, obcas zneuziju svy pravamoci kvuli tomu ze tomu chudakovi tu pokutu nedam i kdyz ze zakona musim :idea:

Pricilo se mi davat pokuty uz na dopravce kdyz jsem sedela v kanclu a resila parkovacky, radary a jizdy na cervenou....slusnej clovek prisel a jeste se omlouval....a hajzlik se vyhnul...proc bych tomu chudakovi mela naparit dardu? Dostal symbolickou stovku a jak byli stastni a sefum jsem zacpala pusu....ja sla k policii pomahat a mam radost z toho kdyz se neco povede a lidi dekujou, ale nase prace predstavuje i represi a proto jsme spatni, na to uz jsem si zvykla :idea:

A jak rikas ze hajzly nechavam byt, to me vubec neznas, vychutnavam si je a delam si z nich srandu a zatim kdokoliv kdo se se mnou dostal do krizku a snazil se chytracit a zadal o postoupeni na spravni rizeni tak dostal max. castku :idea: A moc rada si si lidma pri kontrolach povidam, nekdy si stavim auta i jen proto ze se mi libi a povidam si o nich s majitelem, radim lidem na co si maji davat pozor.........

Takze te jen prosim nedelej ze me neco co nejsem kdyz me neznas a pri praci jsi me nikdy nevidel, dekuju :wink:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Mirinda »

Polda, na kterého si nikdo nestěžoval, nic nedělá. Zajimava hlaska :mrgreen: Tak na me si prosim stezoval pan na poslanecky snemovne v Praze ze jsem nezabranila aby mu utekla manzelka kterou psychicky tyral a dokonce jsem ji v tom jeste pomahala :mrgreen: Tak ted mam pocit ze neco delam :lol:

A jasne ze delame trestnaky, kriminalka dela jen skodu nad 500 tis. a zavazny trestny ciny a mladez 8) Jinak jsem nejvetsi obvodni oddeleni v republice :)
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Hammer »

4 Mirinda: kdybychom se bavili z oka do oka, jistě bychom se shodli okamžitě, ale takhle, kdy nějaký příspěvek vyzní tak a druhý jinak, je to těžší.
Něco jiného jsou vnitřní pocity četníka při řešení svých případů a případečků, něco jiného jeho skutečný přístup k prevítům. Těm slušným jsem vždycky maximálně co jsem mohl, volno nevolno, vycházel vstříc, ale považoval jsem za ocenění své práce, když si ty cca 3% neslušných na mě stěžovala. Podotýkám vždy neúspěšně. To byl pro mě signál, že to, co jsem mu udělal, zabralo.
Zajímavé ještě bylo, že jak u mojí osoby tak u ostatních kolegů si nikdy co pamatuju nestěžoval nikdo, s kým jsme zametli po fyzické stránce. Jinými slovy kdo z těch prevítů dostal nakládačku - například při domácí zabijačce na nás vyběhl se sekerou, napadl doktora atd atd. Vždy si stěžovali ti, kteří měli pocit, že můžou všechno a že na ně nesmíme sáhnout. Rány, to se tihle lidi báli jako čert kříže.

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Mirinda »

Hammer píše:4 Mirinda: kdybychom se bavili z oka do oka, jistě bychom se shodli okamžitě, ale takhle, kdy nějaký příspěvek vyzní tak a druhý jinak, je to těžší.
Něco jiného jsou vnitřní pocity četníka při řešení svých případů a případečků, něco jiného jeho skutečný přístup k prevítům. Těm slušným jsem vždycky maximálně co jsem mohl, volno nevolno, vycházel vstříc, ale považoval jsem za ocenění své práce, když si ty cca 3% neslušných na mě stěžovala. Podotýkám vždy neúspěšně. To byl pro mě signál, že to, co jsem mu udělal, zabralo.
Zajímavé ještě bylo, že jak u mojí osoby tak u ostatních kolegů si nikdy co pamatuju nestěžoval nikdo, s kým jsme zametli po fyzické stránce. Jinými slovy kdo z těch prevítů dostal nakládačku - například při domácí zabijačce na nás vyběhl se sekerou, napadl doktora atd atd. Vždy si stěžovali ti, kteří měli pocit, že můžou všechno a že na ně nesmíme sáhnout. Rány, to se tihle lidi báli jako čert kříže.
Driv to takhle fungovalo a byl klid, ted je vsude ta uzasna demokracie a jde to do haje. :idea:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak policajti neznají zákon

Příspěvek od Hammer »

Jenže to byla jediná věc, které spousta drbanů rozuměla.
Měli jsme tam výhryzka, sem tam drobně něco šlohnul svým kámošům, než si našel holku. Bestiálně se zaláskoval. Dva měsíce o něm nebylo vidět ani slyšet (ve svodkách), zdravil nás jako nejlepší kamarády... Po dvou měsících mu ta jeho lejdy dala kopačky a maníkovi hráblo v kuli. Bydlel na kraji městečka, chlastat chodil bohužel do středu. Pak jsme už jen šli po stopách: napřed ochcané dveře sousedovic domku, pak vykřápaná světla na dvanácettrojce, převrácené dvě popelnice, vyvrácené tři značky, rozflákaná výloha obchodu a do domova důchodců nastěhoval oknem železný stojan na kola. To se bavím jen o náměstíčku, kde chlastal. Po cestě dále to byly všecky odpakové koše, rozkopané záhonky lidem před domky.
Do hodiny seděl na oddělení a řval, jak ho ta jeho láska zradila.... Tak jsme mu jako chlap chlapovi domlouvali, že pro jedno kvítí slunce nesvítí a ráno, okamžitě, všeckým se omluvit a všecky škody zaplatit a fofrem. V pohodě. Ještě druhý den byl na stanici a že má všechno vyřízené.
Jeden kolega mu ale říká: poslouchej, mladý, jestli tě tady ještě jednou u nás uvidím, dostaneš přes čuňu, že se ti kousavé obrátí dozadu!
Jo, ještě jsem zapoměl říct, že přes týden jezdil kamsi do školy na intr, takže to byl od nějho pokoj.
Další pátek noční: u souseda ve vratech už nasrané a nařídko k tomu, dvanáctsettrojka propíchané gumy... vymlácené tři skla od COOP jednoty supermarketu... maníka dotáhli na oddělení. Posadili ho do čekárny s tím, aby vychladl a musela se to všecko nafotit, popsat, pobudit lidi kolik mají škody atd atd. Nicméně se na místo dostavil tentýž kolega, uviděl toho výhryzka sedět na lavce a říká mu:
"Tož ku*va co jsem ti říkal! Slíbil jsem ti, že jestli tě tu ještě jednou uvidím, dostaneš po čuni!" a ťáp mu přes držku, že větr ošlehl kotel dvě ístnosti daleko a plamen zhasnul, ťáp mu druhou, hned mu letěl sopel až na okno.
Dámy a pánové, ten maník od té doby neudělal jedinou křivou věc (všecko zase musel zaplatit a opravit) a toho četníka vždycky nechal pozdravovat a pořád se na něho ptal. Stíhání se mu na 307 paragraf podmíněně zastavilo. Já si ale myslím, že se chtěl jenom od něho držet dál, aby mu nějaká nepřilítla znovu. Preventivně. :D :D :D
Vždycky když jsme tomu kolegovi vyřizovali pozdravy od jeho ctitele, celé oddělení se řezalo smíchy, když si vzpomnělo, jak sešel ty schody a bez cirátů bác bác...
A kolik starých chlapů, za mlada podle svých slov dacanů, mně říkávalo, třeba nějaký Otépka: starý Ignác, to byla strašná kůůů...vááá, ale férový. Ten jak mě chytil, dostal sem baňu, ale to bylo jako když kůň kopne. Chlapi se řehtali a on pak povídá: eee taky jsem dostal jenom jednu, potom jsem si už dával pozor!
A je to fakt. Ona taková jedna pořádná přeshubu má daleko lepší výchovnější účinky než nějaké vězení. Zvlášť u hošánků, kteří vyrůstali u maminek. Ženská na něho samo nestačí. Jak nemá chlap při výchově nad sebou tatovu ruku nebo řemen, nemá potom k ničemu respekt. Mladý by vám mohl vykládat, jak už párkrát tatovi utekly ruky z ohrady a dvakrát si taky zkusil, jaké to je vojenským řemenem. On sice moc pleská, ale moc to s ním nebolí. Účinky na morálku ale super. :D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“