Jízda bez RZ a Policie

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Filip
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Filip »

Taxe mi povedlo,než jsem stihl nalepit na novej nárazník RZ,že mně odchytla v Brně u Vaňkovky Policie,nafotili si přední nárazník,já do protokolu napsal,že RZ upadla v křižovatce v důsledku toho, že mi to urazil jiný vůz kousek od tama a že jsem nechtěl blokovat provoz a samo už došlo předvolání. Taxe chci zeptat jak na to,bo nic platit se mi nechce a o papíry přijít to už vůbec.

Ještě dodám,že dojeli pecky za minutu,co jsem zastavil na jisto,ale kameru neměli,takže zkusit:
- říct,že jsem to neřídil,že to byl kamarád a ten šel koupit pásku...
- auto není napsaný na mně,ale na mátinu firmu,tak něco s tím...
- nechat to na tom,že jsem nechtěl blokovat provoz...
- zkusit klasickou flignu, že mně nepoučili o mých právech (ale jsou vypsaný na zadu předvolání)

jinak za to správní řízení se něco platí i kdyby mne pustili bez pokuty???

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Bastard »

A co takhle prostě a jednoduše využívám svého práva nevypovídat? A to s tou máminou firmou má být co? V čem by ti to pomohlo? Firma má mít knihu jízd, maminka by tě sice naprášit nemusela, ale zbytečnej krok navíc.

Uživatelský avatar
ťoušek
Člen klubu
Příspěvky: 1330
Registrován: 19.12.2007 16:46
Bydliště: 4 km SZ směrem od ČABANOVA

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od ťoušek »

Bastard píše:A co takhle prostě a jednoduše využívám svého práva nevypovídat? A to s tou máminou firmou má být co? V čem by ti to pomohlo? Firma má mít knihu jízd, maminka by tě sice naprášit nemusela, ale zbytečnej krok navíc.
:roll: To jo,ponaučení pro příště! :thk:
Tady se mi líbí způsob loučení,jeden řekne ahoj a z davu se sborově ozve "jdi do pr**le"

https://www.youtube.com/watch?v=b33JAIM ... fA&index=7

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Hammer »

To je takový hnus, velebnosti, kdo tohle vymyslel?
Jsi vyfocený, teďkom už nepomůže ani svěcená. Na magistrátu řekni, že ti do toho šťouchli na té křižovatce a ono to upadlo.
Jinak tisícovku nebo snad dneska už patnáct set dostane jenom ten, kdo je shledán vinným z přžestupku. Říká se tomu klikovné: oleštění kliky.
Já zkusím vymyslet nějakou bejkovinu... Musím se podívat, podle čeho se to vůbec flastruje a jak to zní.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Hammer »

Takže zákon 56/2001 Sb. a návazně na to vyhláška 291/2004 Sb.

§ 38 z. č. 56/2001 Sb. říká, že:

Silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla v provozu
(1) Provozovatel silničního motorového vozidla a přípojného vozidla nesmí provozovat na pozemních komunikacích vozidlo,
...
c) které není opatřeno registrační značkou nebo registrační značkou jiného státu,

Zákon o přestupcích, který je rozhodující o výši trestu a zavinění, praví:
§ 22 Přestupky proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo v provozu na pozemních komunikacích
a) řídí vozidlo,
1. na němž v rozporu se zvláštním právním předpisem není umístěna tabulka státní poznávací značky (registrační značky) nebo je umístěna jiná tabulka státní poznávací značky (registrační značky), než která byla vozidlu přidělena,
2. jehož tabulka státní poznávací značky (registrační značky) je zakryta, nečitelná nebo upravena či umístěna tak, že je znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost,

No a tohle je nějaká vyhláška, číslo jsem nezjistil, kde se praví:
(K § 7 odst. 4 a § 79 odst. 1 a 5 zákona)

(1) Tabulku registrační značky umístí vlastník nebo provozovatel vozidla do místa určeného konstrukčním řešením vozidla tak, aby při běžném provozu na pozemních komunikacích nedošlo k její ztrátě.

(2) Tabulka registrační značky musí být na vozidlo umístěna svojí spodní hranou dole a přibližně vodorovně k vozovce. Na tabulku registrační značky ani do její těsné blízkosti nesmí být umístěny žádné nápisy nebo vyobrazení, které by narušily její čitelnost nebo rozlišovací schopnost, pokud není v této vyhlášce nebo zvláštním právním předpisu stanoveno jinak.

Takže jediná výmluva, když vám chybí jedna SPZ: hergot, já jsem ji ztratil!!! Když jsem vyjížděl, ještě jsem ji měl, tím jsem si jistý. Pokud vám chybí obě SPZ, jste v hajzlu!

tohle za to hrozí:
(7) Pokuta od 5 000 Kč do 10 000 Kč a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku se uloží za přestupek podle odstavce 1 písm. a), písm. e) bodů 2 až 4, písm. f) bodů 2, 7, 10.

No tě prsk!!!! Jestli tohle není buzerace, tak nevím. Já si SPZ nalepil obě silikonem, to se nedá urvat ani když chcete, hahaha!!!!

Uživatelský avatar
vacekzl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od vacekzl »

Filip píše:Taxe mi povedlo,než jsem stihl nalepit na novej nárazník RZ,že mně odchytla v Brně u Vaňkovky Policie,nafotili si přední nárazník,já do protokolu napsal,že RZ upadla v křižovatce v důsledku toho, že mi to urazil jiný vůz kousek od tama a že jsem nechtěl blokovat provoz a samo už došlo předvolání. Taxe chci zeptat jak na to,bo nic platit se mi nechce a o papíry přijít to už vůbec.

Ještě dodám,že dojeli pecky za minutu,co jsem zastavil na jisto,ale kameru neměli,takže zkusit:
- říct,že jsem to neřídil,že to byl kamarád a ten šel koupit pásku...
- auto není napsaný na mně,ale na mátinu firmu,tak něco s tím...
- nechat to na tom,že jsem nechtěl blokovat provoz...
- zkusit klasickou flignu, že mně nepoučili o mých právech (ale jsou vypsaný na zadu předvolání)

jinak za to správní řízení se něco platí i kdyby mne pustili bez pokuty???

:mrgreen: :mrgreen: ...ty jsi úplný básník... :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Mirinda »

Filipe drzim palce, za tohle se hned bere na pul roku ridicak :? Snad to okecas, ale i tak bys mel mit nahlasenou ztratu znacky na magistratu, radeji :idea:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
GMKcz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od GMKcz »

Hammer: bravo :!: konečně jsi mi to osvětlil - díky moc :)

filipe hodně štěstí :|
Koupím světla na VENTO s čočkou - nejlépe s poničenými skly - rozhoduje cena!!
Dále poškozenej naraznik na taky na VENTO!!
Piště SZ!

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Hammer »

Osvětlil, osvětlil,,,hmnooo ale k čemu to je. Tady se nerozlišuje člověk, který ztratí jednu tabulku RZ, nebo z důvodu opravy ji tam ještě nemá a pirát, který to dělá schválně. Pravdou je, že sám bych nedokázal dát dohromady jak by to mělo znít. Snad bych věděl jak na to, když první trest by byl jen za pokutu a až druhý za papíry. Tady jsou to papíry hnedka a minimálně 6 táců i se správním poplatkem pryč.
Já nevím, jestli právě tento přestupek je zrovna tak závažný a tak ovlivňuje BESIP, spíš bych řekl, že to je české ode zdi ke zdi. Napřed to zákon téměř neřešil a teď to mydlí hlava hlava.

Uživatelský avatar
GMKcz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od GMKcz »

No osvětlil jsem myslel tak, jakože je potřeba si fakt dát pozor na tuhle pitomost :roll: resp pitomě napsanej zákon
Koupím světla na VENTO s čočkou - nejlépe s poničenými skly - rozhoduje cena!!
Dále poškozenej naraznik na taky na VENTO!!
Piště SZ!

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od vtuni »

já ji měl aspon za předním sklem....když jsem převážel auto bez celýho předního nárazníku.........
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Koira
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 472
Registrován: 18.02.2008 20:27
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Koira »

Tak to je hustý! 8O 8O 8O Takže když mi upadne značka a nebo mi jí někdo ukradne, tak si musím zavolat odtah, abych nepřišel o řidičák? :roll: 8O 8O

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Bastard »

Už se to tu kdysi řešilo, když ti upadne po cestě, tak musíš tvrdit, že o tom nevíš a musíš si sehnat svědka, kterej ti potvrdí, že jsi tu SPZ když jsi odjížděl na autě mel. ale samozřejmě ji musiš schovat pod rezervu nebo za tapec tak, aby ji nemohli najít, pak by to totiž jaksi nefungovalo ta výmluva...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od vtuni »

no ono i na nově nalakovaným nárazníku když nemáš jedinou čmouhu, nemáš dírku po šroubku se ti to bude vysvětlovat docela blbě...že tam byla... :wink: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
lucastone
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 10.03.2008 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od lucastone »

Me když se ztratila RZ zastavili asi trikrát a musel jsem se vymluvit,že mi ji nekdo ukradl ale že nestíhám nic vyrizovat páč jsem nonstop v práci a musel bych do KV a pokaždé to prošlo jen s radou at si to brzy vyridim :D ....no :roll: jezdil jsem bez ní asi dva mesíce :mrgreen: záleží jaký chytneš benga :roll: .........a možná i na tom jak jezdíš.
Pravidelný sraz VW LAST STŘEDA v měsíci od 18:00 MC DONALD PDY

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“