Jízda bez RZ a Policie

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
vally_ny
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1922
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od vally_ny »

nebo tak,ale prostě jakmile máš zelenou převozku,tak musíš mít pojištění,není to osvobozené.Je to tak Píne ??
Obrázek

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Mirinda »

pepino píše:zelenou papirovou znacku ti vydaji pouze pripade ze je vydan velky TP, v pripade ze uzavres povinne ruceni muzes vozidlo bez omezeni pouzivat 10 pracovnich dnu.
takze osob v aute klidne 5..
..
na prevozkach jsem najezdil dost km a mam i knihu prevoznich znacek kde jsou podminky vydani jasne stanoveny.
vozidlo musi splnovat pouze podminku platne stk a pojisteni, zadne dalsi omezeni neni.
zelena papirova prevozka se da vydat i bez pojisteni, je to pak problem ridice, jen se do knihy zapise ze nebyla sjednana pojistka

Zakon zni jinak :idea:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
vally_ny
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1922
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od vally_ny »

s těma osobama si taky nejsem jistej,prostě co jsem kde slyšel a četl,tak na papírovou převozku jen jeden a to řidič a co vím,tak je to pouze manipulační jízda.Jestli je to jinak,je to možný,ale spíš bych rád viděl,v jakém zákonu to je napsáno --> kolik osob může jet v autě s převozní značkou.
Obrázek

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Mirinda »

Overovala jsem to jak na magistratu na na krajsky sprave policie Plzen :idea:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Shemik »

pepino píše:zelenou papirovou znacku ti vydaji pouze pripade ze je vydan velky TP, v pripade ze uzavres povinne ruceni muzes vozidlo bez omezeni pouzivat 10 pracovnich dnu.
takze osob v aute klidne 5....
na prevozkach jsem najezdil dost km a mam i knihu prevoznich znacek kde jsou podminky vydani jasne stanoveny.
vozidlo musi splnovat pouze podminku platne stk a pojisteni, zadne dalsi omezeni neni.
zelena papirova prevozka se da vydat i bez pojisteni, je to pak problem ridice, jen se do knihy zapise ze nebyla sjednana pojistka
No jak to opravdu je nemam tucha, ale presne tak, jak to pise Pepino to mi to rekli v autosalonu, kde jsem auto kupoval, se slovy, ze muzu jezdit neomezene, tak jsem jezdil, jako drak. Samo pojisteni jsem mel, jinak by mi tu prevozku nevydal autosalon, alespon tak to rekli, ja jsem si ho totiz sjednaval sam, tak rekli, ok, ale ukazete nam doklad o sjednani a pak vam dame prevozku a muzete jezdit neomezene. VTP jsem mel jen kopii cistopisu a cekal jsem, az mi postou dorazi hotovy VTP.

vally_ny píše:nebo tak,ale prostě jakmile máš zelenou převozku,tak musíš mít pojištění,není to osvobozené.Je to tak Píne ??
No ale Vally neodporujes si temi slovy NEBO TAK :?: 8O To se snad vzajemne vylucuje, ne :lol: Nejdriv napises, ze jen pro prevozy salon-domov-urad a bez spolujezdcu a pak na Pepinovo prispevek, ktery rika presny opak (bez omezeni a se spolujezdci) napises NEBO TAK :?: :lol: :lol: To se prece vylucuje, coz :?: :lol: (A ze musi byt pojistka je jsne od zacatku, slo o ta omezeni 8) )

Uživatelský avatar
vally_ny
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1922
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od vally_ny »

ne ne,"nebo tak" jsem psal na to pojištění,né na ty osoby viz další můj příspěvek :wink:

odpovídal jsem Mirindě,ta se ptala,co má společného zelená karta s převozku,píno napsal,že ji nemusíš mít,vystavuješ se tak postihu,chapal ??
Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Shemik »

JJ, jasan, tak sry, ich byl drobet mimon :lol:

Ale stejne v tom tedy nemam jasno, me v salonu rekli, ze je to tak jak psal Pepino, ale mistni certi rikaj, ze je to obracene, tak kde na to, ze to je bez omezeni pohybu i poctu osob prisli Pepino a v tom salonu :?: 8O 8)

Pepino, odkud cerpas Ty :?:

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Hammer »

Tak tohle jsem slýchával až moc často: mně v autosalonu, v servisu, na STK řekli... Já Ti řeknu: skoč do studny! Už jsi tam? Herdek, jakto že nejsi?
No, v autě s převozkou může jet osob kolik chce, ale takové auto může být užito jen takto: Účel jízdy je k zajištění registrace vozidla a úkonů s tím souvisejících - tzn. pojištění, STK, ME, servis, MěÚ s rozšířenou pravomocí.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Shemik »

Takze pravda je nakonec presne mezi, omezeni v poctu osob neni, v pohybu vozu ano 8)

Pristi tyden s tim typkem ze salonu budu mluvit, tak mu reknu, aby lidem neblbli hlavy a nenabadali je k porusovani vyhlasky. :evil:

Hammere a co za to hrozi a jak se to prokazuje :?:
Kdyz reknu, ze jedu z uradu nebo ze servisu (byt i v noci, nebo o vikendu, reknu, ze jsem si byl jeste nakoupit, nebo jsem prespal u znameho a vracim se az druhy den), tak muzou mi neco :?:

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Hammer »

Shemik píše:Takze pravda je nakonec presne mezi, omezeni v poctu osob neni, v pohybu vozu ano 8)
Tys to nepochopil: v tom autě, pokud bude policajt dělat co má a použije rozum, nemá krom řidiče nikdo jiný co hledat. Na STK, emise ani servis nemá mimo majitele vozidla nikdo jiný jaksi co pohledávat.
Shemik píše:Pristi tyden s tim typkem ze salonu budu mluvit, tak mu reknu, aby lidem neblbli hlavy a nenabadali je k porusovani vyhlasky. :evil:
Jenom mu předej tu větu.
Shemik píše:Hammere a co za to hrozi a jak se to prokazuje :?:
Nijak se to neprokazuje, všichni na to kašlou. Jaká je za to sankce nevím, ani jsem nezjišťoval co to je za zákon nebo vyhlášku. V praxi jsme na to upozorňovali vcekrát, ale vždycky jen jsme vysvětlili o co jde a jak se věci mají a to bylo celé. Někdo řekne, že jsme ho buzerovali. Budiž.
Shemik píše:Kdyz reknu, ze jedu z uradu nebo ze servisu (byt i v noci, nebo o vikendu, reknu, ze jsem si byl jeste nakoupit, nebo jsem prespal u znameho a vracim se az druhy den), tak muzou mi neco :?:
Shemiku, přečti si to ještě jednou, pak si přečti po sobě co jsi napsal v tomto odstavečku nad tímto mým a co bys jim vlastně řekl, tak nějak si v hlavě srovnej co by jsi vlastně těmi svými slovy po právní stránce laika udělal a máš výsledek. (nápověda - víš kam vylezla Baga Jaga Ivanovi) :D :D :D
Kdyby se to nějak řešilo, řidič by z lopaty Ivanovi neutekl: na STK jsi objednaný a mají tě v evidenci když jsi tam byl, v servisu taky vědí že jsi tam byl nebo jsi objednaný... prostě tady kdyby policajt chtěl, jsi v rejži. Na úřadu ani nemuvím, že jo. Zbytečné téma od samého začátku.

Jo, ještě jsem Vám zapomněl sdělit jednu věc: policajti dostávají platné předpisy, aby je měli s sebou, jen jednou za cca pět až sedm let - vlastní praxe. Když chci něco vědět, musím si to naiít sám, doma, doma vytisknout do brožurky nebo si to koupit za svoje. A těch zákonů je hodně. Stojí to moc peněz, někde to musíte s sebou tahat. Takže i proto je tohle téma zbytečné.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Shemik »

JJ, Hammere, dik za vysvetleni a mas pravdu, staci se nad tim zamyslet, coz jsem pred dotazem neudelal.
Nicmene, ohledne tech osob ve voze, kdyz napises
Hammer píše:No, v autě s převozkou může jet osob kolik chce, ale takové auto může být užito jen takto: Účel jízdy je .....
tak snad neni tolik divu, ze jsem to tak i pochopil, ne :?: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“