Jízda bez RZ a Policie

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od alean »

ví někdo jestli je v podmínkách při používání zelené tzv.převozní značky ,že ve vozidle smí být jen řidič bez spolujezdce?

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Shemik »

Jestli je to tak, tak teda nazdar hodiny, ja jsem s prevozkou podnikal rodinne vylety jen to hvizdalo a nalital jsem s ni dkoro 1000 km a temer vzdy s nekym i vice lidma v aute :lol:

V autosalonu mi rekli, pohoda, ted si muzete uzivat neviditelnosti z predu, protoze prevozku mate jen vzadu a jeste za cernym sklem, takze jste neviditelnej temer uplne, tak jsem to chtel vratit aspon tem radarum, co me uz driv zmerili ve strahovskym tunelu, ale nakonec k tomu nedoslo, omezovac rychlosti-manzelka zafungoval vzdy spolehlive. :lol:

Uživatelský avatar
vally_ny
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1922
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od vally_ny »

alean píše:ví někdo jestli je v podmínkách při používání zelené tzv.převozní značky ,že ve vozidle smí být jen řidič bez spolujezdce?
používání zelené omezené převozní značky se smí použít jen za podmínek při jízdě z autosalonu (bazaru) do místě bydliště (nebo do servisu) a pak na úřad pro vydání RZ,nebo na technickou či evidenční kontrolu.Tato "převozka" znamená,že je auto pojištěné a že může jezdit po komunikacích.Jelikož tato značka slouží pouze k manipulačním účelům a né k normální jízdě,měl vozidlo s touto jednorázovou značkou řídit pouze řidič.

Kód: Vybrat vše

243/2001 Sb.V Y H L Á Š K A Ministerstva dopravy a spojů ze dne 29. června 2001 o registraci vozidel §21 odst. 4)
Obrázek

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Mirinda »

vally_ny píše:
alean píše:ví někdo jestli je v podmínkách při používání zelené tzv.převozní značky ,že ve vozidle smí být jen řidič bez spolujezdce?
používání zelené omezené převozní značky se smí použít jen za podmínek při jízdě z autosalonu (bazaru) do místě bydliště (nebo do servisu) a pak na úřad pro vydání RZ,nebo na technickou či evidenční kontrolu.Tato "převozka" znamená,že je auto pojištěné a že může jezdit po komunikacích.Jelikož tato značka slouží pouze k manipulačním účelům a né k normální jízdě,měl vozidlo s touto jednorázovou značkou řídit pouze řidič.

Kód: Vybrat vše

243/2001 Sb.V Y H L Á Š K A Ministerstva dopravy a spojů ze dne 29. června 2001 o registraci vozidel §21 odst. 4)
jen ridic a jizda jen pro potreby schváleni a prihlaseni vozidla tzn, STK, opravna, atd. ale musí to být pojistený 
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Shemik »

Tak to je vodvazek, tak to jsem na radu typka z autosalonu mozna trhnul i nejakej ten rekord, coz :?: :lol:

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od alean »

vally_ny ,Mirinda díky

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Mirinda »

Shemik píše:Tak to je vodvazek, tak to jsem na radu typka z autosalonu mozna trhnul i nejakej ten rekord, coz :?: :lol:
Funguje to podobne jako se driv davaly papirky na dojeti kdyz ti policajti vzali technicak...taky jsi s tim nemohl jezdit :mrgreen:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
vally_ny
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1922
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od vally_ny »

Mirinda píše:
vally_ny píše: používání zelené omezené převozní značky se smí použít jen za podmínek při jízdě z autosalonu (bazaru) do místě bydliště (nebo do servisu) a pak na úřad pro vydání RZ,nebo na technickou či evidenční kontrolu.Tato "převozka" znamená,že je auto pojištěné a že může jezdit po komunikacích.Jelikož tato značka slouží pouze k manipulačním účelům a né k normální jízdě,měl vozidlo s touto jednorázovou značkou řídit pouze řidič.

Kód: Vybrat vše

243/2001 Sb.V Y H L Á Š K A Ministerstva dopravy a spojů ze dne 29. června 2001 o registraci vozidel §21 odst. 4)
jen ridic a jizda jen pro potreby schváleni a prihlaseni vozidla tzn, STK, opravna, atd. ale musí to být pojistený 
vždyť jsem to psal :old: a zelenou kartu bez pojistky nedostaneš,takže je logický,že to musí být pojištěný :!:
Obrázek

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Mirinda »

vally_ny píše:
Mirinda píše: jen ridic a jizda jen pro potreby schváleni a prihlaseni vozidla tzn, STK, opravna, atd. ale musí to být pojistený 
vždyť jsem to psal :old: a zelenou kartu bez pojistky nedostaneš,takže je logický,že to musí být pojištěný :!:

Jen jsem odpovidala aleanovi :idea:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
vally_ny
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1922
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od vally_ny »

s mojí citací ??
Obrázek

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Mirinda »

vally_ny píše:s mojí citací ??
:roll: posledni prispevek....tak sorry priste si udelam novy a svuj :idea:

Jinak nechapu co ma spolecneho zelena karta ze zelenou prevozkou :?:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
vally_ny
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1922
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od vally_ny »

aha,já že jsi použila "citace" na můj příspěkvek
Obrázek

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od Mirinda »

vally_ny píše:aha,já že jsi použila "citace" na můj příspěkvek
rikam ze priste si napisu svuj...jak kdyby to nebylo jedno :roll: Nenapsala jsem ze je to spatne nebo ano?
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
vally_ny
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1922
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od vally_ny »

no,jen to vypadalo,že jsi odpovídala na můj příspěk,když jsi na něj použila funkci "citace"¨,jinak jsi to nenapsala špatně a nevím,co má společného zelená karta s převozkou,ale pokud dobře vím,tak musíš mít auto pojištěný a pak dostaneš převozku.Buď jednorázovou nebo dovozi apod.,co mají pojištěnou značku,tak plechovou.Takže dřív pojštění (kartičku) a podle nového zákona zelenou kartu.Je bez čísla a až ti přidělý RZ,tak hlásíš změnu na pojišťovně.
Obrázek

Uživatelský avatar
pepino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda bez RZ a Policie

Příspěvek od pepino »

zelenou papirovou znacku ti vydaji pouze pripade ze je vydan velky TP, v pripade ze uzavres povinne ruceni muzes vozidlo bez omezeni pouzivat 10 pracovnich dnu.
takze osob v aute klidne 5....
na prevozkach jsem najezdil dost km a mam i knihu prevoznich znacek kde jsou podminky vydani jasne stanoveny.
vozidlo musi splnovat pouze podminku platne stk a pojisteni, zadne dalsi omezeni neni.
zelena papirova prevozka se da vydat i bez pojisteni, je to pak problem ridice, jen se do knihy zapise ze nebyla sjednana pojistka

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“