Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od Hammer »

Mimo některé majetkové věci jsme řešili všechno od ztráty kočky přes ztrátu důchodkyně až po nález a likvidaci munice - k sobě do obýváku....eee co to kecám. Tak se klidně ozvěte. Když nebudu vědět, aspoň poradím, kam se obrátit. Život to nejsou jen autí a silnice.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od Benne »

patri ti moj obdiv chlape :)

Uživatelský avatar
Marty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kozomín

Re: Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od Marty »

No muj taky to se hodi :lol:

Uživatelský avatar
ťoušek
Člen klubu
Příspěvky: 1330
Registrován: 19.12.2007 16:46
Bydliště: 4 km SZ směrem od ČABANOVA

Re: Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od ťoušek »

Hele chlape,nechceš to zkusit rozjet soukromě pro VW CLUB? :wink:
Tady se mi líbí způsob loučení,jeden řekne ahoj a z davu se sborově ozve "jdi do pr**le"

https://www.youtube.com/watch?v=b33JAIM ... fA&index=7

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od Hammer »

Chacha cha, to teda nechci, nevím kde mi hlava stojí. Dodělávám domek, trénuju fotbal, chodím po fuškách....

Marango
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.05.2009 16:50

Re: Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od Marango »

Ahoj, zaujal si mě, jak tedy vymazat exekuční příkazy k prodeji nemovitosti, když exekutor to odepsat nechce ... prý na to není zákon ani žádná lhůta ... soud? jak dlouho to trvá? Vše myšleno z pohledu vydražitele, nikoli povinného. Já mám nárok podle §10 zákona o vlastnických právech aby katastr uvedl vše do řádného a správného stavu, jenže oni se odvolávají na zákon o exekutorech ... takže pikaču

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od Hammer »

A chápeš to, že já vůbec netuším o čem to mluvíš? Tak jak jsi to napsal ti neodpoví ani doktor práv na vejminku. O co vůbec jde? Z jakých vycházíš zákonů?
Marango píše:Ahoj, zaujal si mě, jak tedy vymazat exekuční příkazy k prodeji nemovitosti, když exekutor to odepsat nechce ... prý na to není zákon ani žádná lhůta ... soud? jak dlouho to trvá? Vše myšleno z pohledu vydražitele, nikoli povinného. Já mám nárok podle §10 zákona o vlastnických právech aby katastr uvedl vše do řádného a správného stavu, jenže oni se odvolávají na zákon o exekutorech ... takže pikaču

Marango
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.05.2009 16:50

Re: Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od Marango »

reaguji na tvou výzvu Problém se zákony v běžném životě - volejte taky.

Prostě vydražíš dům, zůstanou ti na LV čku od nemovitosti exekuční příkazy k prodeji nemovitosti, od exekutorů, kteří řeší jiné pohledávky povinného. Jak je vymazat, když exekutoři nechtějí.

Zákon o zápisech vlastnických a jiných věcných práv k nemovitostem
§10

Poznámku zruší katastrální úřad na základě doručeného rozhodnutí nebo oznámení soudu, správce daně, osoby oprávněné provádět veřejné dražby či k doloženému návrhu toho, v jehož zájmu má být poznámka zrušena, pokud důvody pro její vyznačení pominuly.

Vydražením pominuly, já nemám dluh, chci mít čisté LV. Jak na to?

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od Hammer »

Tak půlka věci je jasná. Co s tím že se to nevymaže mají společného exekutoři? Na základě čeho to mají mazat exekutoři?
Někdo něco dlužil, to se prodalo. Prachy z prodeje zabavil tomu předešlému majiteli exekutor. Majetek je už někoho jiného. Mám pravdu?
Katastrální úřad podle zákona má poznámku o nějakém dluhu na tvoje jméno nebo tedy spíše na tu nemovitost vymazat. Proč to teda neudělá? Ale přesně.

Marango
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.05.2009 16:50

Re: Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od Marango »

AHOJ

Toto jsem jim napsal:
(Komu: kp.prostejov@cuzk.cz )
Předmět: žádost Žádost

Dobrý den, chtěl bych požádat o výmaz poznámky o exekučním příkazu k prodeji nemovitosti vedené na nemovitosti Ne...... číslo .......

Dle § 10 zákona č. 265/1992 který hovoří o návrhu toho, v jehož zájmu má být má být poznámka zrušena. Tím je nepochybně nový vlastník nemovitosti a ne exekutor, jehož exekuční příkaz pozbyl účinnosti prechodem vlastnického práva.


Toto mi sdělili:

V souvislosti se zápisem usnesení o udělení příklepu sp.zn. ........ ze dne 18.2.2009 došlo k výmazu poznámky o exekučním příkaze Exekutorského úřadu ...... sp.zn........ ze dne 18.7.2005.

Poznámky o exekučních příkazech, které nebyly vymazány, nebyly vytvořeny v souvislosti s výše citovaným exekučním řízením, ale na základě exekučních příkazů Exekutorského úřadu v ....... sp.zn................ a Exekutorského úřadu v Přerově sp.zn.......... K jejich výmazu je proto v souladu s §14 zákona č.119/2001 Sb. o souběžně probíhajících výkonech rozhodnutí třeba, aby i tato řízení byla ukončena, a to jejich zastavením podle §268 odst.1 písm. h) občanského soudního řádu nebo zrušením exekučních příkazů, podle §47 exekučního řádu, a to těmi exekutorskými úřady, kterými byly zřízeny.





JUDr. Daňková, KP Prostějov





Přerov mi poznámku vymazal hned......

Díky

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od Hammer »

Tak napiš na ten exekutorský úřad, vždyť ti to píší jasně. Nebo si myslíš, že exekutoři jen čekají až někdo koupí nějaký domek kde kdysi něco dělali a hnedka mu nabídnou výmaz toho zápisu?

Marango
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.05.2009 16:50

Re: Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od Marango »

A ty myslíš že, neudělal jsem to?, paní se neustále vymlouvá, že musí nabýt právní moci to že ukončuje exekuci na mé nemovitosti, a neexistuje žádná doba, ve které oni musí reagovat. Zatímco pánovi v přerově stačilo LVčko, tak paní v prdelákové lhotě prostě mi vyhovět nechce, napsala na katastr papír o výmazu, ale ten je právně neplatný.

Myslíš že bych se ptal tady 5 mejly a řešil to tady 4 měsíce na něco co je jednoduchý jako facka? S tímhle neumí hnout zatím nikdo koho jsem potkal, protože jak jsem výše psal, máš na to právní nárok TY jako vydražitel, ovšem STÁT, ti toto právo upírá. Je to rozdíl výkladu zíkona katasrálního a exekučního.

Marango
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.05.2009 16:50

Re: Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od Marango »

HAMMER

Děkuji alespoň za snahu ...

Dobrý den,

usnesení o zrušení exekučního příkazu již nabylo právní moci a tento týden
bude zasláno na příslušné KP.

Klára K....

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od Hammer »

No není zač, já jsem z toho celého totiž doteďka jelen. Nabytí právní moci je vždy termínované, tzn. že je vyneseno nějaké rozhodnutí a pokud se proti němu některá strana řízení neodvolá do určité lhůty (bývá to 3 dny ale i měsíc podle toho o co se jedná) tak po uplynutí té lhůty nabude právní moci. Pozor ještě, pokud se s tím, že něco nabylo právní moci, chtěl někdo ohánět při nějakém svém řízení, musel si na příslušném úřadu vyžádat potvrzení o této skutečnosti = rozhodnutí nabylo právní moci tehdy a tehdy. Razítko, podpis. Jak je to teď nevím, ale pochybuju, že by se něco změnilo.

Marango
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.05.2009 16:50

Re: Problém se zákony v běžném životě - volejte taky

Příspěvek od Marango »

Dobrý den

exekutor A Vám poznámku o exekučním příkazu k prodeji nemovitosti vymaže po nafaxování LV kde jste majitel, je mu jasný, že je vydraženo a zaplaceno, zápsáno na nového majitele. 8)

exekutor B Vám poznámku vypíše až po ukončení nějakého jeho řízení, které si vede on sám. Nedovedu si představit, že by se někdo odvolal a on mi nechal poznámku zapsanou i nadále. :x

exekutor C Vám poznámku neodepíše vůbec, dělá mrtvého brouka. Nebo řekne za 5 tisíc :evil:

Nákup nemovitostí = jedno velké h***o. Finanční úřad může shodit Vaši kupní smlouvu pro dluhy prodávajícího a Vy musíte škodu vymáhat po někom kdo nemá vůbec nic. Prostě Váš byt finančák vesele prodá a nezajímá nikoho, že LV bylo čisté.

A to je půl cesty, druhá půlka je jak dostat lidi z domu ven. Myslím že pokud se v prvním kole draží za 2/3 ceny, je to strašně drahé.

Prostě toto je právní beznaděj.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“