POV u Dolnorakouské pojišťovny

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od Hammer »

Protože mně chodí SZ na toto téma, napíšu to raději všem:
DrP je regionální pojišťovnička bez aparátu darmožroutů a drahých paláců, v Rakousku funguje 80 let, tady od roku 2005. V Rakousku je druhá největší pojišťovna.
POV má tyto parametry:
základní sazby OA:
do 1000 ccm = 2300,-Kč
do 1350 ccm = 2860,-Kč
do 1850 ccm = 4200,-Kč
do 2500 ccm = 7100,-Kč
nad 2500 10500,-Kč.

Dále je výpočet jednoduchý: základní tarif příslušné kubatury se násobí koeficientem regionu, Praha má 1.5 (tedy o polovinu dražší) Brno, ČB, Chomutov, Děčín, Frýdek-Místek, Havířov, Hradec Králové, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Liberec, Most, Olomouc, Opava, Orlová, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Teplice, Ústí nad Labem a Zlín koeficient 1.15 a zbytek koeficient 1.

Dále zde máme koeficient věku, osoby do 25 let x 1.5, tedy zase o polovinu dražší.
Podníkatelé (auta na IČO) x 1.25.

Področní placení je u půlročního o 3% dražší, čtvrtletní o 5% dražší.
Nakonec bonus: přiznávám každému maximum co podle zákona jde a to 40%, tedy násobte to celé x 0.6.

Teď máte cenu POV u Dolnorakouské pojišťovny.
Za 660,-Kč ročně pojištění všech skel, za 340,-Kč připojištění sedmi osob ve vozidle na následky.
Následky máme 50/50 mil. Klasické služby Euro asistance, čili jak kdy a jak kde se to sejde.

Zdražování POV zařizuje ČKP, která jednotlivým pojišťovnám nařizuje na kolik přesně mají které kubatury upravit. Přichází to někdy v říjnu.

Změna pojišťovny: koupě auta nebo po vypršení ročního pojištění. Koupě auta může být i fiktivní, kdy se stávající pojišťovně oznámí, že auto jste prodali, nebyla sepsána kupní smlouva a že žádáte do třiceti dní vrátit zbytek pojistného.

To je celé.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od Mára_VR6 »

jdeš jak na zavolanou, zrovna se to chystám řešit, protože už i Generali je drahá a to byla pro mě jedna z levnějších, protože jsem obce do 30 000 obyvatel, ale i ta zdražila a o DrP zrovna přemýšlím. Mám 2 auta, obě do 2500ccm.
Takže to nějak doladím a ozvu se ti, ať máš alespoň malinkej kšeft - číslo mám :mrgreen: :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od Hammer »

Jinak služby s tím spojené jsou celkem super. Protože to je ale závislé od lidí, co to dělají, nemůžu samozřejmě říct, jak rychle dodá Euroasistance likvidátora v tom kterém regionu, protože tahle služba dělá likvidaci pro spoustu pojišťoven mimo ty největší a nejdražší jako je Česká.

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od elit »

Změna pojišťovny: koupě auta nebo po vypršení ročního pojištění. Koupě auta může být i fiktivní, kdy se stávající pojišťovně oznámí, že auto jste prodali, nebyla sepsána kupní smlouva a že žádáte do třiceti dní vrátit zbytek pojistného.
Dival jsem se na podmínky pojišťoven a požadují buď smlouvu nebo velký TP s novým majitelem. Takže?
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
mikki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od mikki »

až mi skončí stávající POV jdu do toho, vychází mi to na 4260,- teď platím asi 5700,-

lovec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.06.2008 22:12

Re: POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od lovec »

Opravdu asi nej .pojišťovna .Mám u ní už druhé auto a vše probíhá rychle .Hlavnbě za 660 ,-pojištění všech skel ,ostani pojišťovny za tuhle cenu nenabídnou ani čelní sklo.

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od elit »

Ja ted platím čtvrtletně u Kooperativy 1800 :evil:
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od Nalim »

wustenrot 1.9 tdi 66kw - ctvrtletne 780 :lol:

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od Hammer »

elit píše:
Změna pojišťovny: koupě auta nebo po vypršení ročního pojištění. Koupě auta může být i fiktivní, kdy se stávající pojišťovně oznámí, že auto jste prodali, nebyla sepsána kupní smlouva a že žádáte do třiceti dní vrátit zbytek pojistného.
Dival jsem se na podmínky pojišťoven a požadují buď smlouvu nebo velký TP s novým majitelem. Takže?
Takže nic. Ty si svůj majetek můžeš prodat komu chceš a jak chceš. Sepsání kupní smlouvy není zákonná povinnost. Je to jen snaha nepřijít o klienty. Problém bude v tom, že oni nebudou chtít prachy za zbytek pojištění vrátit, dokud to z nich nevymlátíš soudně, což hodně lidí neudělá.

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od jkjirka »

liší se nějak cena na obytný auto, nebo je pořád stejná?

Uživatelský avatar
hsotek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 26.04.2008 23:27

Re: POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od hsotek »

Nalim píše:wustenrot 1.9 tdi 66kw - ctvrtletne 780 :lol:
to samé v bledě stříbrný ..... měsíčně 1200!!! :arrow: :evil: ČSOB ( Ale s "ALLrisk" )

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od Hammer »

Nalim píše:wustenrot 1.9 tdi 66kw - ctvrtletne 780 :lol:
Jo, Wustenrot přizná nezákonně bonus padesát procent ale zapomněli ti říct co se stane, jakmile s tím bouchneš. Takže: napočítají ti všechno tak jak má být. To ti doufám řekli.
Poučení z toho: nebourej, budeš to mít sakra laciné.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od Hammer »

Co jsem ještě vykoumal a jak se to dá dělat v rámci slušnosti:

- pošlu 27 otázek, abych mohl návrh smlouvy vyplnit
- vyplním návrh smlouvy doma, dám max bonus, dneska 103 měsíců alias 40% bonus.
- pošlu ho poštou zájemci spolu s upozorněním co dělat když bude průšvih a tiskopisem čestné prohlášení o prodeji vozidla bez kupní smlouvy (okamžitá změna pojišťovny)
- zájemce to zkontroluje, podepíše, nechá si zelenou kartu, zaplatí a dodá kopii složenky a pošle to zpátky. Jednoduché, jasné. Upozorňuju, že data ve smlouvě kontroluje maník, který má k dispozici všechny evidence jak vozidel, tak řidičů.

O koeficientu za věk rozhoduje ten, kdo pojistku platí, tedy pojistník. Takže méně než 25 let na rodiče nebo někoho staršího. I když vlastník nebo provozovatel vozidla je někdo jiný a třeba mladší 25-ti let, rozhoduje věk pojistníka. Pojistník nemusí mít přitom vůbec ŘP!

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od Nalim »

Hammer píše:
Nalim píše:wustenrot 1.9 tdi 66kw - ctvrtletne 780 :lol:
Jo, Wustenrot přizná nezákonně bonus padesát procent ale zapomněli ti říct co se stane, jakmile s tím bouchneš. Takže: napočítají ti všechno tak jak má být. To ti doufám řekli.
Poučení z toho: nebourej, budeš to mít sakra laciné.
No jasne a proc byc nemel bourat?Od toho mam zakonne,tak si to uhradi wustenrot.Me dotoho nemuzou zatahovat.A ze prijdu o bonus to je mi jasne...ale to u vsech pojistoven
Hele a kdyz tady neco nabizis jako komercni produkt,tak bys mel byt partner jako my vsichni ostatni. :wink:

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: POV u Dolnorakouské pojišťovny

Příspěvek od Hammer »

Nalim píše: Hele a kdyz tady neco nabizis jako komercni produkt,tak bys mel byt partner jako my vsichni ostatni. :wink:
Co to je? Něco jsem zhnojil? Vysvětli, prosím, blíže.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“