Zrušení havarijního pojištění

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vvvenoushek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 494
Registrován: 03.03.2008 19:11
Bydliště: České Budějovice

Zrušení havarijního pojištění

Příspěvek od Vvvenoushek »

jde nejak zrusit pri uveru na auto havarijni pojisteni u GE ???? slysel jsem ze nejak to lze po roce splaceni.......

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: ZRUSENI HAVARIJNIHO POJISTENI

Příspěvek od bear »

pokud to máš na lízačku tak to asi nejde !
jinak havarijka a povinný se dá rušit vždy k výročí smlouvy a musí se zažádat 3měsíce před ročním výročí !

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: ZRUSENI HAVARIJNIHO POJISTENI

Příspěvek od pino.t »

Někde to je myslím měsíc před výročím, pokud ji platíš pololetně tak by to mělo jít dvakrát do roka vždy měsíc před pololetním výročím.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Vvvenoushek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 494
Registrován: 03.03.2008 19:11
Bydliště: České Budějovice

Re: ZRUSENI HAVARIJNIHO POJISTENI

Příspěvek od Vvvenoushek »

bear píše:pokud to máš na lízačku tak to asi nejde !
jinak havarijka a povinný se dá rušit vždy k výročí smlouvy a musí se zažádat 3měsíce před ročním výročí !
jedna se o uver

Uživatelský avatar
Vvvenoushek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 494
Registrován: 03.03.2008 19:11
Bydliště: České Budějovice

Re: ZRUSENI HAVARIJNIHO POJISTENI

Příspěvek od Vvvenoushek »

pino.t píše:Někde to je myslím měsíc před výročím, pokud ji platíš pololetně tak by to mělo jít dvakrát do roka vždy měsíc před pololetním výročím.

mesicne

Uživatelský avatar
Vvvenoushek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 494
Registrován: 03.03.2008 19:11
Bydliště: České Budějovice

Re: ZRUSENI HAVARIJNIHO POJISTENI

Příspěvek od Vvvenoushek »

bear píše:pokud to máš na lízačku tak to asi nejde !
jinak havarijka a povinný se dá rušit vždy k výročí smlouvy a musí se zažádat 3měsíce před ročním výročí !

diky vsem za info

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZRUSENI HAVARIJNIHO POJISTENI

Příspěvek od Chudej student »

Prihereju si polivcicku..mam kompletni pojistku,ruceni,havarijku i kradez a chtel bych ji zrusit a zalozit ji u jiny pojistovny..jde to?
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: ZRUSENI HAVARIJNIHO POJISTENI

Příspěvek od vtuni »

jo jde... :wink: napíšeš "jako kupní smlouvu" a přijdeš do pojištovny že dnem x.y .2009 jsi prodal auto a chceš teda zrušit všechny pojistky s ním spojený...baba si ofotí smlouvu..někdy to ani nechce... a ukončí ti smlouvy s odůvodněním prodej auta..

no a od dalšího dne si to uzavřeš jinde kde chceš.. :wink:
není to sice úplně košér ale když je debilně nastavenej systém... :? .
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Alinek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 10.08.2008 14:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení havarijního pojištění

Příspěvek od Alinek »

Taky se mi zdá, že platim nějak hrozně moc :(.... která pojišťovna je podle vás nejlepší?

jinak vtuni, dobrej návod :), ale jinak to s nima bohužel nejde. Jen teď nevim, jestli se to uplně vyplácí dělat v průběhu tý zaplacený doby. Já takhle prodával auto, resp. opravdu prodával a z pojišťovny mi přišly jen nějaký ubohý peníze jako vrácení pojistky.
Ex: VW Golf IV 1.9 TDI ASZ Pacific, chip @ 160 PS/390 Nm, EGR off, kovokeramická spojka Renovak, K&N filtr, brzdy Zimermann sport.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení havarijního pojištění

Příspěvek od pino.t »

Nedá se říct která pojišťovna je nej, vždycky je něco na úkor něčeho, některý určují cenu na základě objemu, jiný výkonu, někde jsou zvýhodnění pro hasiče, doktory atp.
http://www.povinne-ruceni.com/
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení havarijního pojištění

Příspěvek od Hammer »

Jakékoliv pojištění se platí vždy na rok. Pojistka je něco jako věc trvající rok. Odstoupení od pojištění lze výpovědí, kterou musíte podat nejpozději šest týdnů před ukončením toho kterého roku. Bavíme se teď o POV a HAV.
Další důvody odhlášení vozidla jsou tyto:

Zánik pojištění odpovědnosti
§ 12

(1) Pojištění odpovědnosti podle tohoto zákona zaniká
a) dnem, kdy pojistník oznámil pojistiteli změnu vlastníka tuzemského vozidla,
b) dnem, kdy vozidlo přestalo jako vozidlo fyzicky existovat,
c) dnem vyřazení tuzemského vozidla z evidence vozidel,
d) odcizením vozidla; nelze-li dobu odcizení vozidla přesně určit, považuje se vozidlo za odcizené, jakmile Policie České republiky přijala oznámení o odcizení vozidla,
e) uplynutím 30 dnů od doručení upomínky pojistitele k zaplacení dlužného pojistného, nebylo-li v této lhůtě dlužné pojistné zaplaceno, nebo
f) výpovědí podle zvláštního právního předpisu.19)

(2) Pojistník je povinen bez zbytečného odkladu oznámit pojistiteli skutečnosti uvedené v odstavci 1 písm. a) až d).
§ 13

(1) Po zániku pojištění odpovědnosti je
a) pojistník povinen bez zbytečného odkladu odevzdat pojistiteli doklad o pojištění a zelenou kartu, pokud byla vydána,
b) pojistitel povinen pojistníkovi na základě jeho žádosti vydat ve lhůtě 15 dnů potvrzení o době trvání pojištění odpovědnosti a škodném průběhu zaniklého pojištění.

Náležitosti tohoto potvrzení stanoví ministerstvo vyhláškou.

(2) Zanikne-li pojištění odpovědnosti před uplynutím doby, za kterou bylo pojistné zaplaceno, má pojistitel právo na pojistné do konce kalendářního měsíce, ve kterém pojištění odpovědnosti zaniklo. Zbývající část pojistného je pojistitel povinen vrátit. Nastala-li v době do zániku pojištění odpovědnosti škodná událost, vzniká pojistiteli právo na pojistné podle věty první; povinnost zbývající část pojistného vrátit má pouze tehdy, jestliže mu z této škodné události nevznikne povinnost plnit.

(3) Jestliže pojistník nesplnil povinnost podle odstavce 1 písm. a), není pojistitel povinen do doby splnění této povinnosti vrátit pojistníkovi pojistné podle odstavce 2 ani vydat potvrzení podle odstavce 1 písm. b).

Takže jednoduše oznámíte změnu vlastníka vašeho vozidla k datu toho a toho dne. Nejste povinni předkládat žádnou kupní smlouvu ani na koho bylo auto převedeno. To je celé.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“