Parkovaní před barákem a sousedi...

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
RomisTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 05.03.2009 12:59
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od RomisTDi »

Shemik píše:
RomisTDi píše:...ale před vjezdem nemaji žadnou značku a ani na vratech..mužu tam parkovat??
Cece a nepripada Ti uz samo o sobe divny, nebo mimo, zjistovat, jestli muzes nekomu parkovat pred vjezdem :?: :idea: :roll: :lol:
Tak označené to nijak nema..jen nevim jestli to je nekde v zakoně nebo tak..jestli to musi byt označene nebo tak...Pokud ne tak mu tam parkovat budu...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=88511" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od Bastard »

Tak ještě jednou a pomalu...
pepanos píše:Mě se takhle v neoznačeném vjezdu snažili MP Praha odtáhnout,tak jsem na ně vyběhl,musel jsem odjet a teď se to řeší přes DAS ve správním řízení.
Takže jestli si pro auto nechceš jít na záchytný parking,tak ho tam nestrkej.
Taky jsem žil v mylné představě,že vjezd musí být označen.
Ale podle právního rozkladu,je to tak,jak někdo psal výše

§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
n) před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa
ležícího mimo pozemní komunikaci,


Zastavení a stání

§ 25

(4) Při zastavení a stání nesmí řidič znemožnit ostatním řidičům vyjetí z řady stojících vozidel. Při zastavení a stání vedle vozidla s označením "Označení vozidla přepravujícího osobu těžce pohybově postiženou" musí ponechat boční odstup nejméně 1,2 m.

Uživatelský avatar
RomisTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 05.03.2009 12:59
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od RomisTDi »

Bastard píše:Tak ještě jednou a pomalu...
pepanos píše:Mě se takhle v neoznačeném vjezdu snažili MP Praha odtáhnout,tak jsem na ně vyběhl,musel jsem odjet a teď se to řeší přes DAS ve správním řízení.
Takže jestli si pro auto nechceš jít na záchytný parking,tak ho tam nestrkej.
Taky jsem žil v mylné představě,že vjezd musí být označen.
Ale podle právního rozkladu,je to tak,jak někdo psal výše

§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
n) před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa
ležícího mimo pozemní komunikaci,


Zastavení a stání

§ 25

(4) Při zastavení a stání nesmí řidič znemožnit ostatním řidičům vyjetí z řady stojících vozidel. Při zastavení a stání vedle vozidla s označením "Označení vozidla přepravujícího osobu těžce pohybově postiženou" musí ponechat boční odstup nejméně 1,2 m.
Jj jasné,rozumím a díky...Asi budu muset ustoupit a parkovat na konec ulice a nebo jim ty značky sundat...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=88511" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od Bastard »

....... :roll:

Žádný značky tam mít nemusí!!!

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od Shemik »

RomisTDi píše:
Shemik píše: Cece a nepripada Ti uz samo o sobe divny, nebo mimo, zjistovat, jestli muzes nekomu parkovat pred vjezdem :?: :idea: :roll: :lol:
Tak označené to nijak nema..jen nevim jestli to je nekde v zakoně nebo tak..jestli to musi byt označene nebo tak...Pokud ne tak mu tam parkovat budu...
Cece ja nevim jak se na to divas, ale o nejake oznaceni prece nejde, ne :?: Jednou je to vjezd, tak je to vjezd, proste tam potrebuji jezdit auta, tak nekomu znemoznovat takovouhle zakladni potrebu, je to trochu mimo, ne :?:

Tak on to nastesti, jak Ti tady napsal Basta, resi zakon, cili perd zadnym zjevnym vjezdem nesmis parkovat, at je oznaceny nebo neni, protoze to bych Ti to mohl, pokud bys mel garaz, pichnout pred ni a rikat, ze tam nemas znacku :lol: Toby tady vsichni mohli blokovat vsechny, takze zaplat pambuh za ten zakon, aby si lidi nemohli delat co chteji, jako se o to snazis Ty.

Me spis jen nejde na rozum, proc chces nekoho blokovat naprosto umyslne :?: :roll: :?:
Proste jednou je to naprosto zjevny vjezd a spekulace o jeho oznaceni vubec neni na miste cece :!: :lol:
RomisTDi píše:...Asi budu muset ustoupit a parkovat na konec ulice a nebo jim ty značky sundat...
Jinak koukam, ze jsi cece asi fakt trosku natvrdlej :lol: Sundanim znacek si nepomuzes, viz jak psano o par prispevku zpet :lol: Zakon o zadnych znackach a znaceni nemluvi, je uplne jedno, jestli tam jsou nejake znacky, nebo ne, zakon mluvi jasne, jde o to ze tam je vjezd a ten asi neodstranis :lol: LEDA VEM CIHLY A MALTU A ZAZDI JIM VJEZD, PAK TAM OPRAVDU MUZES PARKOVAT A KVULI PARKINGU TI NEMUZE NIC ANI POLICIE ANI TA FIRMA, jen mozna budes mit malej problem kvuli zazdenymu vjezdu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Myslim, ze jinak uz se Ti poradit neda :lol: :mrgreen:

Uživatelský avatar
RomisTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 05.03.2009 12:59
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od RomisTDi »

Shemik píše:
RomisTDi píše: Tak označené to nijak nema..jen nevim jestli to je nekde v zakoně nebo tak..jestli to musi byt označene nebo tak...Pokud ne tak mu tam parkovat budu...
Cece ja nevim jak se na to divas, ale o nejake oznaceni prece nejde, ne :?: Jednou je to vjezd, tak je to vjezd, proste tam potrebuji jezdit auta, tak nekomu znemoznovat takovouhle zakladni potrebu, je to trochu mimo, ne :?:

Tak on to nastesti, jak Ti tady napsal Basta, resi zakon, cili perd zadnym zjevnym vjezdem nesmis parkovat, at je oznaceny nebo neni, protoze to bych Ti to mohl, pokud bys mel garaz, pichnout pred ni a rikat, ze tam nemas znacku :lol: Toby tady vsichni mohli blokovat vsechny, takze zaplat pambuh za ten zakon, aby si lidi nemohli delat co chteji, jako se o to snazis Ty.

Me spis jen nejde na rozum, proc chces nekoho blokovat naprosto umyslne :?: :roll: :?:
Proste jednou je to naprosto zjevny vjezd a spekulace o jeho oznaceni vubec neni na miste cece :!: :lol:
RomisTDi píše:...Asi budu muset ustoupit a parkovat na konec ulice a nebo jim ty značky sundat...
Jinak koukam, ze jsi cece asi fakt trosku natvrdlej :lol: Sundanim znacek si nepomuzes, viz jak psano o par prispevku zpet :lol: Zakon o zadnych znackach a znaceni nemluvi, je uplne jedno, jestli tam jsou nejake znacky, nebo ne, zakon mluvi jasne, jde o to ze tam je vjezd a ten asi neodstranis :lol: LEDA VEM CIHLY A MALTU A ZAZDI JIM VJEZD, PAK TAM OPRAVDU MUZES PARKOVAT A KVULI PARKINGU TI NEMUZE NIC ANI POLICIE ANI TA FIRMA, jen mozna budes mit malej problem kvuli zazdenymu vjezdu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Myslim, ze jinak uz se Ti poradit neda :lol: :mrgreen:

Myslel jsem sundat značky, které maji mimo ten vjezd. Maji je podel baraku a naproti podel jejich firmy a tam parkujou kamiony...Neni tam žadný vjezd jen misti kde se normalne parkoval do doby než si tam dali ty značky!!!Ted se musi parkovat mimo barak kde neni vidět!!A neni to zrovna klidná čvtvrť..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=88511" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od Shemik »

RomisTDi píše:...Myslel jsem sundat značky, které maji mimo ten vjezd. ....
Cece ja bych Te hnal ... :evil: 8) :mrgreen:

Ja chapu, ze je neprijemne nevidet si na auto, nicmene podle toho co tady pises, tak ta firma za to nemuze, ta tam proste je, je tam legalne a ten vjezd a ty parkovaci mista jen jednoduse potrebuje a tez pouziva naprosto legalne. Ja si nemyslim, ze by Ti cokoli delali naschval. Pokud Ti blokli auto, tak to byla jen odpoved na Tve prekazeni v jejich legalnim vjezdu ci parkingu a ta znacka jen chrani jejich naprosto legalni pravo uzivat to co tam maji legalne pridelene uradem.

Takze cely problem je nekde uplne jinde, s tou firmou se neper, oni jsou ohledne vjezdu a parkingu a Tveho auta pred nim, naprosto v pravu. Chyba mohla nastat na mestskem urade pri povolovani te firmy, ktera potrebuje kamionovou dopravu v takto obydlene oblasti, takze resit by jsi to mel s mestem, ktere to tam povolilo a ne s tou firmou, oni zjevne nic neporusuji, to ty se tam ted chovas, jako decko ktere si mysli, ze mu to tam patri, pokud tam chces scizovat znacky :!: :roll:

Ja byt majitelem te firmy, tak pokud bys mi tam takhle blokoval vjezd ci prostor pro manipulaci firemnich aut ci zasobovani firmy, tak Ti to necham odtahnout treba 10x denne, protoze podle toho, co tady popisujes, bych byl v naprostem pravu :lol: Jsou tam jasne dane podminky a ty nastavil urad, tak si jdi stezovat na urad, ale neper se s firmou, v tom jednak nemas prakticky zadnou sanci a akorat ublizis sobe a svemu autu, jdi si to vyrizovat s tim, kdo tam tu firmu ci manipulacni prostor a znacky povolil. :!:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od parizek_ltm »

Romis4 píše:Určitě nejsem sám kdo ma problem se sousedy a nějkou firmou v okoli sveho bydleni...Bydlim v Ostravě a naproti baraku je firma Dunaj(rozvoz brambor)ještě do nedavna jsem parkoval vždy pod okna,jelikož chci mít auto na očich a blíž ke vchodu ale firmě dunaj tam vyloženě vadilo me parkovaní,jelikož když přijede kamion vyložit zboží tak mu tam udajně zavazí moje G IV.Tak si tam nechali dat značky zákaz staní,tim pádem tam už nparkuju a anebudu parkovat někde za barak do tmy a podobně,tak parkuju na druhou stranu přímo pod lampu,kde sidlí firma Dunaj.Několikrát jsem se pohadal s majitelem,vyhrožoval mi abych dělal tak abych rano nepřšel k autu a neměl ho cele podřené a podobně...Přesto všechno parkuju mezi branami kde vjiždí dodavky a podbně a tak 3x do týdne mi zablokuji auto abych nemohl vyjet viz foto...
Nechci procitat vsechno, ale jak to tak vidim, tak by sis mohl poridit tazne :mrgreen: Pak je to slovo proti slovu, on ti nenechal misto a ty sis nevsim, ze jsi do nej stouch. Kdyby doslo na nejhorsi...
Tohle udelat nejaky arogantni hovadko me, tak uz tam kouli na tom blataku ma. Neperu se, jsem hodnej, ale jak nekdo prekroci lajnu a je na me hnusnej, tak me to hrozne vytaci :roll:
preju pevny nervy

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od parizek_ltm »

Shemiku ty jsi koukam taky celej legalni :mrgreen: :lol:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od Shemik »

Jo, nicit jim auta, tos mu tedy poradil cece, boze boze :roll: Parizku, tak si to tema procti a pak zkus poradit jeste jednou cece :lol: Ja myslim, ze z toho celkem jasne vyplyva, ze prave nas dotycny klubak jedna, nebo chce jednat, jako arogantni hovadko, jestli tam chce parkovat auto pred vjezdem do neci firmy, sundavat znacky a podobne, A to Ti pripada v pohode, jo :?: :roll: Tohle a dalsi by ses dovedel, kdyby sis to tema procet, nez cece zacnes radit :idea: :lol:

Ja myslim, ze je to tam jasny jako facka, jednou je tam vjezd a znacky zakaz stani, tak neni co resit a Ty mu poradis, at jim jako oboucha auta taznym a dela ze o tom nevi a slovo proti slovu a ja nevim co jeste, jo :?: :lol: Tak az mu to tam, potom co jim tam oboucha ty sluzebaky, opravdu obtahnou petikorunou, jak uz mu naznacili, tak aspon vi komu podekovat za radu diky ktere si tu petikorunu do toho laku vykoledoval :lol: Jak jsem psal vyse v modrem prispevku, ja ho chapu, ze je neprijemne nevidet si na auto, ale prat se tam s tou firmou, vzajemne si nicit auta, sundavat znacky a delat podobny ptakoviny je uplne to nejhorsi co muze udelat. Dyt mu radis, aby se jako to, jak sam pises, arogantni hovadko, choval prave on, cece :idea: :mrgreen: At si to jde vyrizovat s tema, co tam tu firmu a znacky povolili, ale ne s tou firmou, dyt si to precti, alespon z toho co tady dotycny pise, mi nevyplyva jedine jejich pochybeni :idea: :lol:

Jinak legalni nelegalni, cece hlavne jsem haklivej na vjezdy, pac mam garaz ve dvore, kde nas parkuje cca 30 aut a kdyz prijede jedno takovyhle arogantni hovadko, co si mysli, ze kdyz neni zluta cara na zemi a na totalne zjevnem vjezdu neni znacka zakaz stani, tak si tam muze delat co chce, tak to se mi vari krev cece, to mi ver. Prijed se na to nekdy podivat, jak to vypada, kdyz takhle v podvecer, na jednoho vymastenyho kretena ceka 15-20 nasr_nych lidi venku, aby mohli zajet do dvora a uvnitr 6 az 7 lidi, co nemohou odjet do prace na nocni :roll: :lol: To je fakt paradni pohled. :twisted: :lol:

Takze prave po precteni celeho tematu nemohu dojit k jinemu zaveru, nez ze takhle nejak se tam chova ci chce chovat i nas klubak, pokud jim chce parkovat auto pred vjezdem do firmy, sundavat tam znacky a delat jiny podobny pikacoviny :roll: A o to je to horsi, ze to dela opakovane a umyslne. U nas aspon vetinou to byva vzdy nekdo jiny, vetsinou zakaznici knihovny, nebo CVUT, kteri se tady stridaji. Bydlim tady cca 6 let, z toho prvni 3-4 roky jsme se sousedy jen davali listky za sterac a ja proklickovaval po sirokym chodniku, ktery deli dum a krajnici na ktere se parkuje pred domem, ale riskoval jsem tim jizdu po chodniku a pokutu, coz se mi jednou malem stalo, kdyz me u toho fakt drapli kolemjedouci statni, ale kdyz videli ten zablokovanej vjezd, tak nastesti meli pochopeni a pustili me, ale zdaleka ne vsichni sousedi maji naturu na klickovani po chodniku, tak na toho blbce, nebo odtahovku holt musi cekat. A protoze je to v posledni dobe cim dal castejsi, tak uz nekompromisne ihned volame MPiky s odtahovkou a oni to bez jedineho slova odtahuji, protoze uz nemam nervy na psani listecku a klickovani s MPVckem po chodniku :twisted: :mrgreen:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od parizek_ltm »

Cist to fakt nebudu, jen rikam, ze na takovehle pripady mam vzadu tazne. Nikdy jsem ho nemusel pouzit ani nechci, ale pokud by mi delal nekdo naschvaly...
Me by nas*ala situace, kdy me takhle nekdo evidentne blokne. A to samozrejme za okolnosti, ze nestojim ve vjezdu. Golf ve vjezdu preci nestoji, nebo aspon tak, ze se tam da v klidu dostat, aniz by to museli objizdet po chodniku :wink:
A kazdy ma prece vlastni hlavu, takze nikoho nenabadam.
Uz sis Shemo vymenil klavesku ? :mrgreen:
Hele ja bych se taky moh napovidat, jak zajizdim na nase sice skvele velky, ale deravy parkoviste, jeden knecht se rad stavi do zatacky tvaru U, ktera tam vede, jeste k tomu je to do rozrytyho kopce a ja jak tam ten korab lamu...no v tu chvili bych se neznal. Ale na takovym chudomozkovi si nic nevemes... :roll:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od Shemik »

parizek_ltm píše:.... jak to tak vidim, tak by sis mohl poridit tazne :mrgreen: Pak je to slovo proti slovu, on ti nenechal misto a ty sis nevsim, ze jsi do nej stouch.....
Jak nenabadas :?: Nabadas :!: :lol:

Jinak prave kdyby sis to precet, tak bys vedel, ze v tom vjezdu uz nejednou stal, zablokoval vjezd do firmy a pak tady zkoumal, jestli jim muze parkovat pred vjezdem do firmy, kdyz tam neni znacka zakaz stani, i kdyz mu tu bylo nekolika klubakama vysvetleno (i citacema zakona), ze pred vjezdem parkovat nesmi, i kdyz pred nim neni zadna znacka zakazujici parkovani atd atd. Ted tam znacku dali, tak zase zkouma, jak ji svepomocne odstranit :roll: :mrgreen: Tak se pak nemuze divit, ze oni bloknou jeho a to jeste jednaji celkem slusne, kdyby byli jo svine, tak si pro golfika chodi na zachytne parkoviste nekolikrat mesicne :lol: Oni mu odpovedeli stejne jako konal on vuci nim, ale to je tezke kdyz cist nechces, ale radit jo :mrgreen:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od parizek_ltm »

Shemo, ty me vzdycky prepises.
Ja jsem reagoval na ten zacatek. Nekde to preci zacit muselo ne ? A zacalo to tim, ze firme zacalo vadit jeho parkovani a tak ho suverene zablokovali.
To co bylo mezi tim neresim, ani nepotrebuju, nevim, proc to sem tahas. Reaguju na prvni cast, na fotku, na kterou jsi ty, precvitvsi si to vsechno, mozna uz zapomnel.

At si to tazny klidne koupi, kdyz se s nima bude chtit hadat, tak stejne bude mit svoji hlavu ne ? Tak co te cili porad, tatko :!: :wink:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od Shemik »

Ja te neprepsal, to klavesnice a neco ve me :mrgreen: Jinak "co bylo mezi tim me nezajima" je spatnej pristup. Myslis, ze kdyz to sem napsal jako prvni a dal obrazek, tak musi mit pravdu a byt v pravu :?: Proc :?: Protoze je to nas klubak :?: Ted tedy nechapu ja Tebe. :idea: Prave kdybys cetl, tak bys vedel, ze ta jeho blokace nebyla prvnim krokem v jejich sporu. Jak sam pises
parizek_ltm píše:...A zacalo to tim, ze firme zacalo vadit jeho parkovani...
coz ale asi nebude zadna chyba ani schvalnost firmy, ze ji zacalo vadit jeho parkovani, co myslis :idea: Proste holt byl na neco zvyklej, pak prisla firma a podminky se zmenily, ale nezmenila je firma, zmenil je urad, kterej tam firmu povolil, takze on se porad snazi prat s tim nespravnym protivnikem a Ty ho v tyhle kravine jeste podporujes :idea: To je to co vy hlavy dubovy porad nechapete, i kdyz Vam to do nich sypu trychtyrem :mrgreen:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Parkovaní před barákem a sousedi...

Příspěvek od parizek_ltm »

Me jen bavi, ze ty se peres za neco, co si myslis, ze je spravny. Tahle situace i klubak jsou mi celkem ukradeny, jen pozoruju, jak te to hrozne bere a tva klavesnice se stava nepricetnou :mrgreen: :lol:
A jelikoz obvykle mivam svuj nazor, tak radsi koncim.
Kazdy si bude delat co chces, at firma, nebo klubak. Jestli mu pak nekdo zapali auto, tak aspon bude vedet, ze se o to zapricinil sam ne ? Alespon ja, pokud do neceho jdu, pocitam se vsim moznym, a to vse vsem, at nekam jedu (vim ze nemusim dojet, muzu pichnout) apod.
howgh

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“