už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
labolatolni_mys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 818
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: E.ON Distribuce a.s.
Kontaktovat uživatele:

Re: už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

Příspěvek od labolatolni_mys »

mě by zajímalo jak prokážeš že jsi nikdy to auto nevlastnil?
Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

Příspěvek od Shemik »

Nepotrebujes prokazovat, ze jsi neco nevlastnil, oni Ti musi prokazat, ze jsi to vlastnil. Prukazni povinnost je na druhe strane. A to ze nekde nekdo neco nahlasi neni dukazem o tom, ze jsi neco koupil. K tomu je potreba prokazat nejaky ukon ze Tve strany a ten neexistuje :lol:

A tvrzeni o ustni smlouve je oboustranne tvrzeni proti tvrzeni vcetne svedku na obou stranach. Prokazovat musi ten kdo nekoho obvinuje. Presumpce neviny :lol:

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

Příspěvek od Hammer »

labolatolni_mys píše:tys to ani hamre ani hemo nepochopili. ano je sice hezký že mi teda nic nehorzí, nikdo jeste do teď neodpovědel na to jestli busu muset platit poviné ručení,
Ale já jsem ti odpověděl jasně, pokud tomu nerozumíš, to už je tvůj problém.
labolatolni_mys píše: ale jde tady taky o to že s tím najednou budete mít oplétačky vy. Jak budete vypadat před sousedy když se budou na vás a na vaše auto policajti vyptávat? Ve městě možná v poho ale na vesnici se zeptají jednoho souseda a na druhé straně vesnice z vás bude boos mafianů kšeftařů s autama. A v tom je to taky hrozný.
Strašné, fakt. Nic horšího už neznám. Tak to plať, no!!!!
labolatolni_mys píše:A nedělej tady Hamre frajera z policajtů, ti na to serou, že to polda vyšetří, přesně je to napsaný v tom článku: Pachatel bude mít dva svědky, ty budeš mít dva svědky, policje uončí spor s tím že se jí nepodařilo najít majitele že to je věcí občanskýho zákoníku protože pro policii slovo proti slovu a čau párky. To je práce policie to že se pak ty budeš s pachatelem soudit je věc jiná, co tě bude stát prachy, nervy a možná i zlámaný hnáty... :evil: :evil: :evil:
Nechápu o čem vůbec mluvíš. Přečti si znovu moji odpověď. Napsal jsem tam jenom postup, který znám já a můj styl práce. Pak jsem napsal, že to každý polda dělá jinak (jak to píšeš ty je to tak) a tenhle odstavec svým smyslem řadím do nesmyslných. Lépe řečeno tady už opakovaných cca desetkrát. Máš v něm plnou pravdu, ale nikdo se s tebou o ni nepře, tak co chceš? Jo, neumíš číst, tak to je.

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

Příspěvek od frantisek939 »

Veca cist umi, ale porozumet psanemu textu, to je disciplina, ktera (nejen jemu) moc nejde.

Jinak doplnim jednu podstatnou informaci, ktera tu od zacatku nezaznela - majitelem auta nemusi byt vzdy ten, ktery je jako majitel uveden v TP a je takto zaznamenan v evidenci DI. Plati u fyzickych i pravnickych osob.
Vlastnikem veci movite je ten, kdo ma platnou nabyvaci smlouvu a v pripade sporu je jedinym a konecnym rozhodcem soud. Vlastnik nemuze byt urcen rozhodnutim pojistovny.
Obrázek
OSBID o.s. - s autem svobodně a bezpečně :-) http://www.osbid.org

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

Příspěvek od Hammer »

frantisek939 píše:Veca cist umi, ale porozumet psanemu textu, to je disciplina, ktera (nejen jemu) moc nejde.

Jinak doplnim jednu podstatnou informaci, ktera tu od zacatku nezaznela - majitelem auta nemusi byt vzdy ten, ktery je jako majitel uveden v TP a je takto zaznamenan v evidenci DI. Plati u fyzickych i pravnickych osob.
Vlastnikem veci movite je ten, kdo ma platnou nabyvaci smlouvu a v pripade sporu je jedinym a konecnym rozhodcem soud. Vlastnik nemuze byt urcen rozhodnutim pojistovny.
Jinými slovy: nejhorší smrt je z vyděšení.
Jenom pozor Františku s těma autama: tady existuje spousta případů, kdy jeden blbec auto nepřihlásí a prodá ho dalšímu, ten dalšímu atd atd. Je ale fakt, že pro takové lidi nemám soucit. S tím se pak už dá opravdu těžko něco dělat.
Obrana toho, co auto prodává, je odhlásit ho na kupujícího. Pokud kupující nepřihlásí auto na sebe a prodá nebo dá ho dále, jeho smůla. Pak vzniká tenhle bordel.

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

Příspěvek od frantisek939 »

Jj Hammere, to je pohled z jedne strany. Videno naopak je to asi takhle:

vlastnim 4 auta, v TP maji zapsane jako vlastnika Obcanske sdruzeni XY. To OS ma ze stanov jedineho zodpovedneho cloveka, predsedu. Toho casu je radne zvolenym predsedou jisty bezdomovec, jehoz obcanku jsem si ofotil za flasku rumu. Tyz bezdomovec se mnou navstivil notare a nechal overit svuj podpis na kupnich smlouvach kde je prevadi na mne, smlouvy mam bezpecne ulozene.

A ted mi povez, kam dojdou uredni predvolani - prekrocena rychlost, spatne parkovani, nedoplatky na pojistnem a dalsi uredni pozdravy ....
Samozrejme, jako vlastnik vozidla bych prislusne prestupky velmi rad resil, ovsem musel bych o nich vedet.
**Toto je pouze hypoteticky pripad, sva auta mam samozrejme psana na sebe, dopravni predpisy neporusuju a vubec jsem vzorny obcan.
Obrázek
OSBID o.s. - s autem svobodně a bezpečně :-) http://www.osbid.org

Uživatelský avatar
labolatolni_mys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 818
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: E.ON Distribuce a.s.
Kontaktovat uživatele:

Re: už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

Příspěvek od labolatolni_mys »

S VÁMA JE TO FAKT JAK S DEMENTAMA :!:


TAKŽE ZNOVU A POSTUPNĚ A POMALU:


1. pachatel odhlásí auto na mě



2. vzniká povinost platit poviné ručení mou osobou.


3. po měsíci ČKP zjísti že jsem nic nezaplatil a pošle mi upomínku na 3000,-kč


4. zjístím že mám na sebe odhlášený auto.


5. nahlásím vše na policii

6. ta zjístí že je to ústní dohoda a slovo proti slovu a že auto nenašli.

7. zajdeš na magistrát nahlásit že ........... a teď co že je auto odcizné? že není tvoje? kdo zaplatí tu pokutu čkp?

8. a jsme u toho o čem tady mluvím, že se najednou budete muset vy soudit a vy hledat důkazy že jste to auto nikdy nevlastnili.
Obrázek

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

Příspěvek od frantisek939 »

Vecerdo ... s dementama :?: :?: :?:
vopatrne :!: :evil: :!:

jinak chybu delas v bode cislo 5.
me se stat neco takoveho, kontaktuji CKP a poslu jim cestne prohlaseni v tom smyslu ,ze se necitim byt povinen cokoliv platit, ze predmetne auto neni moje. A koncim.
Dalsi jednani povede CKP a "puvodni" majitel.
Pokud na mne zkusi soud a vytahne falesne svedky - vzdycky se najde ochotny soused, ktery vi co se s vrakem pred lety stalo ... za krive svedectvi je slusny flastr, ti dva falesni svedci by museli byt hodne odvazni, aby stali na svym ...
Obrázek
OSBID o.s. - s autem svobodně a bezpečně :-) http://www.osbid.org

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

Příspěvek od Hammer »

frantisek939 píše:Jj Hammere, to je pohled z jedne strany. Videno naopak je to asi takhle:

vlastnim 4 auta, v TP maji zapsane jako vlastnika Obcanske sdruzeni XY. To OS ma ze stanov jedineho zodpovedneho cloveka, predsedu. Toho casu je radne zvolenym predsedou jisty bezdomovec, jehoz obcanku jsem si ofotil za flasku rumu. Tyz bezdomovec se mnou navstivil notare a nechal overit svuj podpis na kupnich smlouvach kde je prevadi na mne, smlouvy mam bezpecne ulozene.

A ted mi povez, kam dojdou uredni predvolani - prekrocena rychlost, spatne parkovani, nedoplatky na pojistnem a dalsi uredni pozdravy ....
Samozrejme, jako vlastnik vozidla bych prislusne prestupky velmi rad resil, ovsem musel bych o nich vedet.
**Toto je pouze hypoteticky pripad, sva auta mam samozrejme psana na sebe, dopravni predpisy neporusuju a vubec jsem vzorny obcan.

No tak to jsi nezvolil dobrý příklad. On ten předseda totiž musí za to OS taky ať chce nebo nechce jednat... Tím padá bezdomovec, kterého občanka se ofotila za flašku rumu.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

Příspěvek od Hammer »

frantisek939 píše:Vecerdo ... s dementama :?: :?: :?:
vopatrne :!: :evil: :!:

jinak chybu delas v bode cislo 5.
me se stat neco takoveho, kontaktuji CKP a poslu jim cestne prohlaseni v tom smyslu ,ze se necitim byt povinen cokoliv platit, ze predmetne auto neni moje. A koncim.
Dalsi jednani povede CKP a "puvodni" majitel.
Pokud na mne zkusi soud a vytahne falesne svedky - vzdycky se najde ochotny soused, ktery vi co se s vrakem pred lety stalo ... za krive svedectvi je slusny flastr, ti dva falesni svedci by museli byt hodne odvazni, aby stali na svym ...
Přesně tak. Jenže stačí nějaká maličkost a případ chce něco jiného....

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

Příspěvek od frantisek939 »

Hammer píše:
frantisek939 píše:Jj Hammere, to je pohled z jedne strany. Videno naopak je to asi takhle:

vlastnim 4 auta, v TP maji zapsane jako vlastnika Obcanske sdruzeni XY. To OS ma ze stanov jedineho zodpovedneho cloveka, predsedu. Toho casu je radne zvolenym predsedou jisty bezdomovec, jehoz obcanku jsem si ofotil za flasku rumu. Tyz bezdomovec se mnou navstivil notare a nechal overit svuj podpis na kupnich smlouvach kde je prevadi na mne, smlouvy mam bezpecne ulozene.

A ted mi povez, kam dojdou uredni predvolani - prekrocena rychlost, spatne parkovani, nedoplatky na pojistnem a dalsi uredni pozdravy ....
Samozrejme, jako vlastnik vozidla bych prislusne prestupky velmi rad resil, ovsem musel bych o nich vedet.
**Toto je pouze hypoteticky pripad, sva auta mam samozrejme psana na sebe, dopravni predpisy neporusuju a vubec jsem vzorny obcan.
No tak to jsi nezvolil dobrý příklad. On ten předseda totiž musí za to OS taky ať chce nebo nechce jednat... Tím padá bezdomovec, kterého občanka se ofotila za flašku rumu.
To neni jen tak priklad, to je ze zivota. To OS ma navic docela provokujici nazev :twisted: ....
Cele je to zalozene prave na tom, ze predseda nejedna..... pokud by se nejaky ourada nasloupl natolik, ze by za tim sel, jedine, co se stane, bude rozpusteni OS ze ze strany MV. Pak se proste zalozi OS nove, je to jen technicky problem.
Tohle martyrium se samozrejme jen kvuli schovavani prestupku nevyplati, to je jen prijemny bonus. Jde o auta, ktera nemaji byt dohledatelna z jinych duvodu.
Obrázek
OSBID o.s. - s autem svobodně a bezpečně :-) http://www.osbid.org

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

Příspěvek od Hammer »

frantisek939 píše:To neni jen tak priklad, to je ze zivota. To OS ma navic docela provokujici nazev :twisted: ....
Cele je to zalozene prave na tom, ze predseda nejedna..... pokud by se nejaky ourada nasloupl natolik, ze by za tim sel, jedine, co se stane, bude rozpusteni OS ze ze strany MV. Pak se proste zalozi OS nove, je to jen technicky problem.
Tohle martyrium se samozrejme jen kvuli schovavani prestupku nevyplati, to je jen prijemny bonus. Jde o auta, ktera nemaji byt dohledatelna z jinych duvodu.
A jo takhle, pardon, stál jsem si na vedení. Tak to jo, to jo!!!! Tomu se říká výmrd zleva!

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

Příspěvek od Hammer »

Jinak tohle téma ale i jiná jsou tady už silně o tom, že spousta lidí ví jak a co má dělat a jak se věci mají, což mě velice těší.

Uživatelský avatar
labolatolni_mys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 818
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: E.ON Distribuce a.s.
Kontaktovat uživatele:

Re: už je to tady - evidence: podvod-odhlaseni vozu na cizi lidi

Příspěvek od labolatolni_mys »

já nedělám radši nic 8)

jedu podle starýho hesla: Nic neděláme nic neskurvíme :lol:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“