Postup při přepisu auta

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Postup při přepisu auta

Příspěvek od Hammer »

ryba79 píše:
Hammer píše:Jo, bere se to, u slušných lidí. Stejně jako když si zapomeneš doklady. Nic se neděje. Všechno se totiž dá lustrací ověřit.
Jinak osobně jsem nikdy nezažil, že by někdo psal oznámení ČKP. To je hafo zbytečného psaní.

nooo...mám v revíru pár drbanů u kterých se oznámeníčko na ouřad dá vytrpět. A jestli ouřad komuniku s ČKP.....jde mimo mě...neni má starost:)

Jasně, ale my to měli ještě složitější: šéfstvo to neuznávalo a ještě tě za to zdrbali. Pro ně to byla věc pojišťovny a jejich názor na věc...

Uživatelský avatar
Mijousek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 02.03.2008 21:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Postup při přepisu auta

Příspěvek od Mijousek »

tak jsem to procital 2x a vubec jsem to nepochopil, pardon :oops:

dam nazorny priklad, pojedu koupit auto na druhou stranu republiky. Abych to mel v poradku, pojedu v tydnu s tim, ze se s prodavajicim domluvim, ze auto rovnou odhlasi. Ja bych s nim chtel jet zase zpatky a u sebe bych si to prehlasil na sebe. Je tohle nejak resitelne?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Postup při přepisu auta

Příspěvek od Bastard »

Dojedeš za prodávajícím, (sepíšete si smlouvu), on to skočí odhlásit, ty už musíš mít zařízenou pojistku, abys s tím mohl legálně jet, dojedeš dom, evidenčka, přihlášení a hotovo. Většinou se to ale dělá spíš tak, že si prodávající techničák nechá, ty jedeš domů na jeho pojistku, pošleš mu malej techničák poštou nebo ho on nahlásí jako ztracenej, ale to je 100,- a cca 2hodiny na magistrátu v kýblu, odhlásí to a pošle ti velkej a malej TP k tobě domů, ty si uděláš pojistku, evidenčku a přihlásíš to.

Uživatelský avatar
Mijousek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 02.03.2008 21:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Postup při přepisu auta

Příspěvek od Mijousek »

jasny, dekuji za shrnuti, jeste dotaz. Pojistku si muzu uzavrit i v ten den, co potrebuju auto prevest? Abych tam jel, koukl se na auto, uzavrel pojistku a odjel. A druhy dotazek je tento. V topiku http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=190&t=69156" onclick="window.open(this.href);return false; je kupni smlouva predelana z Bazos.cz, co jsem tak koukal, je tam tenhle bod:

V.Prohlášení kupujícího

Kupující tímto prohlašuje, že byl podrobně seznámen s technickým stavem předmětného vozidla, jeho obsluhou, a že s ním byla provedena zkušební jízda. Se stavem vozidla, který odpovídá stáří a opotřebení vozidla kupující souhlasí.
Kupující dále potvrzuje , že převzal od prodávajícího VTP, 2 ks originálních klíčů k vozidlu, servisní knížku atd.……………, plnou moc k provedení převedení vozidla v evidenci………
Zároveň tímto bere na vědomí, že změnou vlastníka zaniká pojištění povinného ručení vozidla, a že je povinen vozidlo pojistit.

tucne zvyraznene musi byt nebo to je jen v teto smlouve?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Postup při přepisu auta

Příspěvek od Bastard »

To je smlouva jak na mercedes za 5 mega... Tak psát to tam nemusíš, ale mělo by tam být něco o tom, že auto je odhlášený na novýho majitele... Prostě potřebuješ buď plnou moc a na jeho domovským úřadě si to odhlásíš za něj a nebo ti to odhlásí on a na to pak plnou moc nepotřebuješ.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“