ODPOČET DPH u všech nových automobilů

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Standa*
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 23.01.2009 07:55
Bydliště: Bílina

ODPOČET DPH u všech nových automobilů

Příspěvek od Standa* »

Ahoj kluci dnes byl schválen návrh na odpočet DPH u nových osobních automobilů u podnikatelů.Nevíte někdo jak je to dále?? Tuším,že ještě senát,president a sbírka zákonů.Má to být podle toho co psali nějaké zrychlené řízení.Mám v prodejně nového Golfa má být k převzetí příští týden,ale ve smlouvě s prodejnou mám,že nejpozději do 15.4 auto převezmu.Kdyby to mělo platit od 1.4 tak ušetřím na DPH 80tis.

Uživatelský avatar
stredis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov

Re: ODPOČET DPH u všech nových automobilů

Příspěvek od stredis »

Tak teď o tom mluvili v telce, ještě senát, pak prezident a platit by to kdyžtak mělo od 1.4.
VW Passat 1,9TDI Variant 96kW Tiptronic

Uživatelský avatar
Standa*
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 23.01.2009 07:55
Bydliště: Bílina

Re: ODPOČET DPH u všech nových automobilů

Příspěvek od Standa* »

ahoj jo taky jsem to slyšel tak snad prodejce nebude nekompromisní auto je tady u prodejce ještě do něj budou dodělávat pár maličkostí ve smlouvě je do 5. dnů od vyrozumění ale nejdéle 15.4. Snad jim bude jedno,že auto u nich bude 3 neděle stát necham vypsat 2 zálohovou fakturu na cenu auta a třetí platba bude doplňky a převzetí no uvidíme.

Mik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZL Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: ODPOČET DPH u všech nových automobilů

Příspěvek od Mik »

Ahoj. Pokud Ti auto vyfakturují po 1. dobnu, tak jsi v klidu. Nebo se to dá taky řešit zálohovou fakturou třeba na 95% z ceny vozu a jak to bude černé na bílém, tak ti daj konečnou fakturu, ale to je myslím zbytečné. Co se může stát (ale moc si to nemyslím) je to, že Ti budou říkat, že TP už je vypsaný na ketegorii N1 (pokud jsi to objednával třeba v lednu) a že to nejde změnit. Ale všechno jde, jen to pak stojí nějakou kačku za storno již vypsaného TP. Do něj nesmí být pochopitelně nic zapsáno a měměl by být ještě odeslán k prodejci, pak to jde moc těžko. Je to paráda, odpadne trošku papírování pro prodejce (záleží na značce) a lidi si to budou řešit "sami".

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“