Pojištění proti krádeži vozidla

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: pojištění proti krádeži

Příspěvek od Bastard »

Vysvětlí mi tady někdo, jak pro úplnýho blba, proč se to nevyplatí? Např. když si sjednám pojištění na svýho 13let starýho Passata na částku 80000,- ... V čem je problém?

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: pojištění proti krádeži

Příspěvek od Hammer »

Problém je v tom, že auta jsou pojištěné na časovou cenu. To je cena, za kterou se daná věc prodává v danou dobu. Jinak: VW Passat r.v. 1997 jednou bouraný při prodeji v roce 2007 nestojí jako ostatní nebourané tohoto typu v bazaru časovou cenu 150 000,-Kč, ale jen 90 000,-Kč. Proč v bazaru? Protože je to časová cena a tyto vozidla se už v autosalonech neprodávají. Bazarová cena určuje hodnotu, kterou pojišťovna proplácí. Miri to zná: je to cena, za níž se pořídí věc stejná nebo podobná v dané době a daném místě jako ta, co byla zničena škodnou událostí. Tak přibližně nějak se to píše i v trestním právu, tuším že § 89 TZ.
Přejedou mi Mazlika tankem, dneska má hodnotu 70 tisíc, dostanu sedmdesát tisíc. Nem ještě deset let stáří. Ještě mi pojišťovna proplatí to, co to skutečně stojí, i když je to málo. To je obecná známá věc.
Další zrada, kterou ti žádná pojišťovna neřekne je, že pro pojišťovnu má auto cenu po uplynutí deseti let věku účetní hodnotu nula. Nevyplatí nic - lépe řečeno částky, za které si už nepořídíte ani to stejně staré auto. Proč to? Protože jinak by to fungovalo jako perpeetum mobile? Zrušil by jsi starou plečku s odečtovou hodnotou nula a pojišťovna by zbytečně musela cálovat navíc, už takhle je to se staršími vozidly a lidmi co ten systém chápou a auta do deseti let nějakým švindlem "zruší", potíž.
Havarijní pojištění pořítá každá pojišťovna jinak. My to děláme tak, že se na netu najde nová cena auta a z ní se pak odečítá stáří atd atd. Na tom výpočtu vidíš jaká je to lumpárna!!! Zatímco auto jde s hodnotou dolů každý měsíc, pojišťovna bere jeho hodnotu stejnou tři roky, pak klesne ale zase tři roky stejně...
Proto bych chtěl Miri opravdu říct, aby ty prachy dávala jinam. To auto má pro ni, stejně jako Mazlik pro mě, nejen věcnou ale jak to čtu i citovou hodnotu, tak měsíčně 4 a půl tácu bych vrážel do jeho vylepšování, ošetřování, ale ne pojišťovně, která mě už rizika nezaplatí. Havarijní ano, ale do stáří pěti let auta. U těch hodně drahých do šesti, ale víc ne. Miri, nedělám to moc dlouho, ale tohle je na tobě už zlodějna.
Pepíno ví o čem mluví, s Jirkou jsme se snažili ho z toho vymotat jako viníka.... Dostal to jen na havarijku.
Když chceš platit pojišťovně, udělám ti za ty prachy návrh úrazovky. Ozvi se mi na SZ když budeš chtít.

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: pojištění proti krádeži

Příspěvek od Mirinda »

Hammer píše:Problém je v tom, že auta jsou pojištěné na časovou cenu. To je cena, za kterou se daná věc prodává v danou dobu. Jinak: VW Passat r.v. 1997 jednou bouraný při prodeji v roce 2007 nestojí jako ostatní nebourané tohoto typu v bazaru časovou cenu 150 000,-Kč, ale jen 90 000,-Kč. Proč v bazaru? Protože je to časová cena a tyto vozidla se už v autosalonech neprodávají. Bazarová cena určuje hodnotu, kterou pojišťovna proplácí. Miri to zná: je to cena, za níž se pořídí věc stejná nebo podobná v dané době a daném místě jako ta, co byla zničena škodnou událostí. Tak přibližně nějak se to píše i v trestním právu, tuším že § 89 TZ.
Přejedou mi Mazlika tankem, dneska má hodnotu 70 tisíc, dostanu sedmdesát tisíc. Nem ještě deset let stáří. Ještě mi pojišťovna proplatí to, co to skutečně stojí, i když je to málo. To je obecná známá věc.
Další zrada, kterou ti žádná pojišťovna neřekne je, že pro pojišťovnu má auto cenu po uplynutí deseti let věku účetní hodnotu nula. Nevyplatí nic - lépe řečeno částky, za které si už nepořídíte ani to stejně staré auto. Proč to? Protože jinak by to fungovalo jako perpeetum mobile? Zrušil by jsi starou plečku s odečtovou hodnotou nula a pojišťovna by zbytečně musela cálovat navíc, už takhle je to se staršími vozidly a lidmi co ten systém chápou a auta do deseti let nějakým švindlem "zruší", potíž.
Havarijní pojištění pořítá každá pojišťovna jinak. My to děláme tak, že se na netu najde nová cena auta a z ní se pak odečítá stáří atd atd. Na tom výpočtu vidíš jaká je to lumpárna!!! Zatímco auto jde s hodnotou dolů každý měsíc, pojišťovna bere jeho hodnotu stejnou tři roky, pak klesne ale zase tři roky stejně...
Proto bych chtěl Miri opravdu říct, aby ty prachy dávala jinam. To auto má pro ni, stejně jako Mazlik pro mě, nejen věcnou ale jak to čtu i citovou hodnotu, tak měsíčně 4 a půl tácu bych vrážel do jeho vylepšování, ošetřování, ale ne pojišťovně, která mě už rizika nezaplatí. Havarijní ano, ale do stáří pěti let auta. U těch hodně drahých do šesti, ale víc ne. Miri, nedělám to moc dlouho, ale tohle je na tobě už zlodějna.
Pepíno ví o čem mluví, s Jirkou jsme se snažili ho z toho vymotat jako viníka.... Dostal to jen na havarijku.
Když chceš platit pojišťovně, udělám ti za ty prachy návrh úrazovky. Ozvi se mi na SZ když budeš chtít.
ja jsem se ti smala protoze ja neplatim mesicne 4500 ale rocne 8) 8) proto jsem byla zvedava za jak dlouho bys z toho usetril na nove auto a ty jsi mi rekl ze za rok :lol: ted budu prekopavat pojistku tak se na to schvalne zeptam, protoze ucetni hodnota a trzni hodnota jsou dve rozdilne veci, a skoda pro pojistovnu a skoda pro trestni rizeni jsou dalsi dve rozlisne castky...vetsinou ta pro policii je nizsi a pojistovna k tomu neprihlizi a dela si odhad svuj a proc? protoze se vzdy stanovuje skoda ktera je pro pachatele vyhodnejsi (pro pravni kvalifikaci)...a i kdyby mi dali nejakych 100 tis tak pro me je to dost penez, proto si pojisku platim 8)

btw. muj tata delal financniho poradce u OVB takze mam pojistky skoro na vse...zivotku, penzijku, stavebni, pojisteni na blbost ....a to mi staci ale diky za nabidku 8)
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: pojištění proti krádeži

Příspěvek od Hammer »

Jožíš já jsem vůl!!! No jasně že to je pojistka za rok a ne za měsíc!!!! :lol: :lol: :lol:
Jinak nepleť do škody co platí pojišťovna trestní řízení a jejich vlastní odhady škody. Tohle je byznys, který nezná hranice podrazu.
Když jsme u životky: máš tam i připojištění na úraz, Miri?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pojištění proti krádeži vozidla

Příspěvek od Bastard »

Lidičky, úrazovku probírejte zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=190&t=98855" onclick="window.open(this.href);return false; dík :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“