Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od Storm »

Hammer píše:
patper píše:8O no ty vwole - proste klicky v zapalovani nehrajou zadnou roli :!: A pokud s autem stojis ,tak ani nemuzou chtit ridicak... a co je uvedeni auta do pohybu snad vime neeeeee...

Že když s autem stojíš, tak po tobě nemůže policie chtít řidičák, je zcela holý nesmysl. Lépe řečeno každá situace je jiná a není stání jako stání.
Takže, když sedím v autě na parkovišti (určeno pro veřejnost), nemám nastartováno, nepopojíždím, jen sedím, mohou chtít po mě řidičák? Nevím jestli je ještě při tom rozdíl na kterém místě v autě sedím :D

A ještě jeden poddotaz, kamarád mi sdělil, že občanský průkaz po mě policista může chtít jen v odůvodněných případech, třeba pokud jsem podobný nějaké hledané osobě nebo jsem třeba podezřelý ze spáchání nějakého přestupku či trestného činu, jinak ne (nebav me se o tom, že to na kterýkoliv z těchto důvodů může svést), je to pravda nebo ne?
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od selkie »

proc by po tobe meli chtit ridicak, kdyz sedis v nenastartovanym aute, ktery se nehejbe?

na poddotaz jsi si odpovedel sam, tak proc se ptas?

hosi, pripadate mi jako "mladi a vzpurni", proste nutne potrebujete znat nejakou klicku v zakone, kterou chcete vybafnout na policajta a blejsknout se pred kamosema nebo holkou...bohuzel to vetsinou dopada tak, ze danyho policajta spis naserete a pak se tady objevuji temata, jaky sou policajti z*rdi, ze vam dali litr/dvojku pokutu (misto dvou kil za vadnou lekarnicku)

pokud tak moc chcete vedet, jaky mate prava, tak stejne musite vedet, jaky mate povinnosti a toho nejlepe docilte tim, ze si zajdete do knihkupectvi a tam si koupite UZ zakonu a budete studovat. docilite tim dvou veci: jednak budete znali zakona a druhak prestanete mit takovyhle priblbly dotazy :wink:
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od Hammer »

Storm píše: Takže, když sedím v autě na parkovišti (určeno pro veřejnost),
Špatně položená otázka. Jak jsi se tam dostal? Přilítnul? Ne! Přijel. Řídil jsi to auto? Nebo někdo jiný? Kdo? Když ty, byl jsi namordovaný?
No a tak by se dalo pokračovat. Chcete snad na každou situaci, co se může stát, návod? To prostě nejde. Vy chcete universální rady, ale ty neexistují. Musíte znát právo, jak píše Selkie, číst a studovat.
Storm píše: nemám nastartováno, nepopojíždím, jen sedím, mohou chtít po mě řidičák?
Jistě že mohou, je to totiž jeden z průkazů totožnosti. Taky jsi nedodal, co jsi dělal předtím. To prostě nejde zodpovědět, otázky máš jako děcko v mateřské školce, nezlob se ale je to tak. Řekneš z celé škály možností jednu padesátinu a chceš odpověď.
Storm píše: A ještě jeden poddotaz, kamarád mi sdělil, že občanský průkaz po mě policista může chtít jen v odůvodněných případech, třeba pokud jsem podobný nějaké hledané osobě nebo jsem třeba podezřelý ze spáchání nějakého přestupku či trestného činu, jinak ne (nebavme se o tom, že to na kterýkoliv z těchto důvodů může svést), je to pravda nebo ne?
Není to pravda, je to v zákoně o Policii ČR. Důvodů, proč po tobě může chtít policista OP aneb prokázání totožnosti (což není zdaleka jen OP ale i např. součinnost nebo jiný průkaz, kde je fotka, jméno a příjmení, bydliště...), je ale značně více a jsou pojaty tak, že po tobě kdykoliv a kdekoliv může policista vyžadovat prokázání tvé totožnosti. Jeho důvody mohou být opravdu různé, ale vždy to v pohodě svede na zákon. Není povinnen ti důvody sdělovat a je to z jeho strany i hrubě netaktické. Pokud neuposlechneš jeho první výzvy a ptáš se jako ocas, je to přestupek § 47/1 a) zákona 200/90 Sb = 1000,-kč flastr a 1500,-Kč správní poplatek, za ten přestupek se totiž nedá pokutovat blokově nebo-li na místě. Stačí?

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od pino.t »

Policisté jsou veřejnými činiteli a kromě jiného jim přísluší veřejnoprávní oprávnění požadovat prokázání totožnosti. U městských strážníků je situace obdobná. Podle § 13 zákona o Policii ČR je policista oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti osobu,
- přistiženou při jednání, které má znaky trestného činu nebo přestupku,
- od které je požadováno vysvětlení,
- která odpovídá popisu hledané nebo pohřešované osoby,
- která se bezdůvodně zdržuje v bezprostřední blízkosti chráněných objektů,
- která má na místě veřejně přístupném zbraň a je důvodné podezření, že zbraně může být užito k násilí nebo pohrůžce násilím,
- která se zdržuje v blízkosti místa, kde došlo ke spáchání trestného činu, k dopravní nehodě, požáru nebo jiné mimořádné události, aby prokázala svou totožnost;
- která má být předvedena na žádost příslušného orgánu podle zvláštních předpisů,
- která je oznamovatelem (trestného činu, přestupku),
- na žádost jiné osoby, jestliže tato osoba má na zjištění totožnosti právní zájem, jakož i osobu, která o prokázání totožnosti žádá (typicky revizor nebo poškozená osoba, která požaduje pro účely náhrady škody identifikaci „škůdce“).
A jako prokázání totožnosti se může brát dalšími použitelnými doklady mohou být cestovní pas, řidičský průkaz, zbrojní průkaz. Tyto jako veřejné listiny vydávají příslušné správní úřady. Za určitých okolností postačí i rozmanité služební průkazy či doklad o studiu. Možná je snad i vzájemná kombinace několika samo o sobě nedostačujících průkazů. Totožnost lze např. prokázat i prohlášením třetí osoby, která dosvědčí zmíněné údaje osobě další. Je však mít na paměti, že totožnost je třeba spolehlivě zjistit.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od Storm »

Hammer píše:
Storm píše: Takže, když sedím v autě na parkovišti (určeno pro veřejnost),
Špatně položená otázka. Jak jsi se tam dostal? Přilítnul? Ne! Přijel. Řídil jsi to auto? Nebo někdo jiný? Kdo? Když ty, byl jsi namordovaný?
No a tak by se dalo pokračovat. Chcete snad na každou situaci, co se může stát, návod? To prostě nejde. Vy chcete universální rady, ale ty neexistují. Musíte znát právo, jak píše Selkie, číst a studovat.
Storm píše: nemám nastartováno, nepopojíždím, jen sedím, mohou chtít po mě řidičák?
Jistě že mohou, je to totiž jeden z průkazů totožnosti. Taky jsi nedodal, co jsi dělal předtím. To prostě nejde zodpovědět, otázky máš jako děcko v mateřské školce, nezlob se ale je to tak. Řekneš z celé škály možností jednu padesátinu a chceš odpověď.
Storm píše: A ještě jeden poddotaz, kamarád mi sdělil, že občanský průkaz po mě policista může chtít jen v odůvodněných případech, třeba pokud jsem podobný nějaké hledané osobě nebo jsem třeba podezřelý ze spáchání nějakého přestupku či trestného činu, jinak ne (nebavme se o tom, že to na kterýkoliv z těchto důvodů může svést), je to pravda nebo ne?
Není to pravda, je to v zákoně o Policii ČR. Důvodů, proč po tobě může chtít policista OP aneb prokázání totožnosti (což není zdaleka jen OP ale i např. součinnost nebo jiný průkaz, kde je fotka, jméno a příjmení, bydliště...), je ale značně více a jsou pojaty tak, že po tobě kdykoliv a kdekoliv může policista vyžadovat prokázání tvé totožnosti. Jeho důvody mohou být opravdu různé, ale vždy to v pohodě svede na zákon. Není povinnen ti důvody sdělovat a je to z jeho strany i hrubě netaktické. Pokud neuposlechneš jeho první výzvy a ptáš se jako ocas, je to přestupek § 47/1 a) zákona 200/90 Sb = 1000,-kč flastr a 1500,-Kč správní poplatek, za ten přestupek se totiž nedá pokutovat blokově nebo-li na místě. Stačí?
Šlo mi o situaci, kdy jsem s tím autem nepřijel, přijel s tím řekněme kamarád. Já si mohl i sednout na to místo řidiče z nějakého důvodu, ale to ten policista vůbec nemusí vědět, protože mě u toho neviděl. Tedy řidičský průkaz nemusím teoreticky ani vůbec vlastnit. Nejde mi o situaci, kdy bych byl na mol. A neberte to někdo tak, že hledám nějaké kličky v zákoně, prostě mě zajímá řešení některých ne úplně běžných situací. S občankou je mi to jasný, díky :wink:
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od Hammer »

pino.t píše:Policisté jsou veřejnými činiteli a kromě jiného jim přísluší veřejnoprávní oprávnění požadovat prokázání totožnosti. U městských strážníků je situace obdobná. Podle § 13 zákona o Policii ČR je policista oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti osobu,
- přistiženou při jednání, které má znaky trestného činu nebo přestupku,
- od které je požadováno vysvětlení,
- která odpovídá popisu hledané nebo pohřešované osoby,
- která se bezdůvodně zdržuje v bezprostřední blízkosti chráněných objektů,
- která má na místě veřejně přístupném zbraň a je důvodné podezření, že zbraně může být užito k násilí nebo pohrůžce násilím,
- která se zdržuje v blízkosti místa, kde došlo ke spáchání trestného činu, k dopravní nehodě, požáru nebo jiné mimořádné události, aby prokázala svou totožnost;
- která má být předvedena na žádost příslušného orgánu podle zvláštních předpisů,
- která je oznamovatelem (trestného činu, přestupku),
- na žádost jiné osoby, jestliže tato osoba má na zjištění totožnosti právní zájem, jakož i osobu, která o prokázání totožnosti žádá (typicky revizor nebo poškozená osoba, která požaduje pro účely náhrady škody identifikaci „škůdce“).
A jako prokázání totožnosti se může brát dalšími použitelnými doklady mohou být cestovní pas, řidičský průkaz, zbrojní průkaz. Tyto jako veřejné listiny vydávají příslušné správní úřady. Za určitých okolností postačí i rozmanité služební průkazy či doklad o studiu. Možná je snad i vzájemná kombinace několika samo o sobě nedostačujících průkazů. Totožnost lze např. prokázat i prohlášením třetí osoby, která dosvědčí zmíněné údaje osobě další. Je však mít na paměti, že totožnost je třeba spolehlivě zjistit.
Ale zákon 283/981 Sb. už neexistuje, dneska je to trolinku jinačí zákon, ale nemám teď čas to tady rozebírat.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od Hammer »

Storm píše:
Hammer píše: Špatně položená otázka. Jak jsi se tam dostal? Přilítnul? Ne! Přijel. Řídil jsi to auto? Nebo někdo jiný? Kdo? Když ty, byl jsi namordovaný?
No a tak by se dalo pokračovat. Chcete snad na každou situaci, co se může stát, návod? To prostě nejde. Vy chcete universální rady, ale ty neexistují. Musíte znát právo, jak píše Selkie, číst a studovat.
Jistě že mohou, je to totiž jeden z průkazů totožnosti. Taky jsi nedodal, co jsi dělal předtím. To prostě nejde zodpovědět, otázky máš jako děcko v mateřské školce, nezlob se ale je to tak. Řekneš z celé škály možností jednu padesátinu a chceš odpověď.
Není to pravda, je to v zákoně o Policii ČR. Důvodů, proč po tobě může chtít policista OP aneb prokázání totožnosti (což není zdaleka jen OP ale i např. součinnost nebo jiný průkaz, kde je fotka, jméno a příjmení, bydliště...), je ale značně více a jsou pojaty tak, že po tobě kdykoliv a kdekoliv může policista vyžadovat prokázání tvé totožnosti. Jeho důvody mohou být opravdu různé, ale vždy to v pohodě svede na zákon. Není povinnen ti důvody sdělovat a je to z jeho strany i hrubě netaktické. Pokud neuposlechneš jeho první výzvy a ptáš se jako ocas, je to přestupek § 47/1 a) zákona 200/90 Sb = 1000,-kč flastr a 1500,-Kč správní poplatek, za ten přestupek se totiž nedá pokutovat blokově nebo-li na místě. Stačí?
Šlo mi o situaci, kdy jsem s tím autem nepřijel, přijel s tím řekněme kamarád. Já si mohl i sednout na to místo řidiče z nějakého důvodu, ale to ten policista vůbec nemusí vědět, protože mě u toho neviděl. Tedy řidičský průkaz nemusím teoreticky ani vůbec vlastnit. Nejde mi o situaci, kdy bych byl na mol. A neberte to někdo tak, že hledám nějaké kličky v zákoně, prostě mě zajímá řešení některých ne úplně běžných situací. S občankou je mi to jasný, díky :wink:
Znovu opakuju: není možné na vaše fantasy nápady reagovat a sdělovat jak by to bylo. Přijel s ním řekněme kamarád. Tak. Co jste dělali předtím než jste přijeli, co je kamarád zač a už jsme zase někde jinde. Neexistuje odpověď na nereálné situace, ale jen na reálné.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od Storm »

Tak teď uplně nechápu jaký význam má co jsme před tím dělali a co je kamarád zač, já tam v tom autě sedím sám, oni neviděli kdo s tím autem přijel, předpokládají, že jsem ten řidič, který s autem i přijel. Často stojím třeba na parkovišti někde u supermarketu a na někoho čekám. Procházejí tam hlídky mezi autama a u takového příkladu mě zajímalo, zda může chtít vidět i řidičák nebo třeba jen občanský průkaz.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od Hammer »

Já jsem se vyjádřil sice jasně, ale ke skutečnému pochopení by jsi musel chvíli u policie dělat.
Takže teď jsi, Storme, jmenován jako člen dvoučlenné hlídky policie ČR v hodnosti strážmistra a máte předepsaný dvě hodiny pohybu na parkovišti u supermarketu. Zaměření vaší práce je na kapesní krádeže (uniformovaná policie dělá prevenci), věci ponechané v zaparkovaných vozidlech, krádeže v obchodu, veřejný pořádek atd atd. Každou službu když nastoupíš musíš vlézt do PC, tam zadat svoje heslo a přístupový kód a projít si:
-pátrání - cca 20 fotek, nějaké identikity, další tři až pět kusů jen popisy buď osob nebo věcí, pak auta, osádky aut daných SPZ a co s nima máš dělat atd atd atd.
- svodky - kde se co událo v okolí včetně vlastního útvaru - aby jsi měl přehled jak, co kde, kdo, kdy...
- IAŘ - interní akty řízení - jak co máš nově dělat, co nově nemáš dělat a co bys mohl dělat kdybys to mohl dělat...
- ETŘ aneb evidence trestního řízení, kde máš veškeré události na vlastním oddělení,
- instruktáž od vedoucího co, kterou hodinu, kde a jak budeš dělat - v podstatě tě mají za debila kterému musí říkat kdy a kdy bude a co tam bude dělat, nebude dělat, jak to bude dělat...
a kolegové v činné službě mě doplní co ještě za hrůzy...
Takže abys to celé pochopil, v hlavě máš obrovský guláš informací.
Chodíte si takhle po parkovišti a hodnotíte baby od jedné do deseti a volá operační všem hlídkám daného území, kde jste i vy, že se pátrá po osádce červeného VW Golf čtverkové řady, SPZ nebyla zjištěna, osádka dva mladíci, popis bude ještě upřesněn. Osádka se měla podle předběžných informací dopustit hrubého ohrožení bezpečnosti sil. provozu opakovanými nájezdy do protisměru asi třicet kilometrů od vás a to před tři čtvrtě hodinou. Někteří svědci údajně tvrdí, že na ně spolujezdec mířil pistolí.
Po pěti minutách obchůzky uvidíš toto stojící auto, ve kterém sedí Storm číslo dva jakožto ty nic nechápající a netušící občan, sedí na místě řidiče ačkoliv na místo přijel jeho kámoš, který si šel jen koupit vychytanou pikslu. Ty jsi si tam sednul protože jsi si chtěl zkusit jaký by to bylo tohle fáro řídit, aniž máš ale ŘP. Předtím jsi něco popil, dobře jste se bavili, nicméně je to z tebe cítit. Dveře od spolujezdce u auta jsou otevřené.
Jak auto, tak barva odpovídají, časově je možné, aby tam na tom parkovišti bylo, co asi tak udělá Storm jako polda?
Storm jako polda je plně oprávněn považovat člověka sedícího za volantem vozidla uvedeného v pátrání za jeho řidiče, který dost možná před chvílí někoho málem na silnici zabil, který je dost možná zfetlý a Storm polda ví h***o, co od něj má čekat.
Takže Storm polda, pokud není úplně prdlý na palici, jde k autu z jedné strany, ruku na kvéru, jeho parťák z druhé. Storm jde požádat řidiče o papíry, jeho parťák kontroluje z druhé strany řidičovy ruce s vlastní rukou na pažbě své pistole. Tak jsme to dělali desetkrát nebo dvacekrát denně, mnohdy ale i stokrát, když bylo třeba šest hodin DBA.
Teď už možná tušíš, jak pitomé jsou tvoje dotazy a jak ti reálně jako nicnetušícímu a nic neproveduvšímu občanu hrozí průstřel palice, co? Ale kdyby ne, budu pokračovat.
Storm polda přijde zezadu za sloupek předních dveří, aby se na něj řidič musel otočit dozadu a on mu viděl do klína a na ruce, pozdraví a požádá ho, aby mu předložil doklady, třeba řidičský průkaz. Dále mu sdělí, aby zůstal sedět ve vozidle a že chce vidět jeho ruce.
Nic nechápající Storm číslo dvě, lehce přidrblý alkoholem, začne o tom, že on neřídil, že není řidič, že ani nemá řidičák a ještě jim řekne, kdo ho viděl za volantem, hahaha....
Jako by poldovi jinými slovy říkal: ty vole, to jsme fakt my, už začínám zpívat!!!! Nechápající Storm se žene po hlavě do průseru jen proto, že je český vychytralý človíček, který prostě neudělá co se mu řekne a netuší, že možná odbíjí poslední vteřiny jeho života, protože ti dva poldové jsou mladí a docela vyklepaní.
Teď Storm polda nasaje vzduch a cítí, jak z toho maníka táhne. Maník navíc neposlechne příkaz aby zůstal sedět a leze ven honem pobouřeně vysvětlovat proč po něm kdo chce řidičák, když on přece vůbec s tím autem nejel, nikoho neohrožoval...
Storm polda zařve, aby zůstal sedět, udělá dva kroky na distanc vzdálenost vzad, kolega na druhé straně auta couvá rovněž tak, aby měl na Storma nechápavce nezakrytý palebný úhel... Oba hledají, kde má Storm přidrblý kvéra, zda za opaskem nebo v podpažním pouzdru, zda zůstal v autě, kde je ten druhý... Je to typická průserová situace, kterou musí Storm polda řešit tak, aby nic nezprasil, přitom má jen velice kusé informace.
Přidrblý Storm nechápavec ale dál mele svou.....

No, to by snad stačilo jako vysvětlení.
Teď reálný příběh, jedne z mnoha: pátrání po bílém VW Transporter, el paso v blízké vsi, je provedena uzávěra. Pachatel nějaký mladík, auto řídila pravděpodobně žena dlouhých plavých vlasů. Jedna z hlídek hlásí takové auto stojící v hájku u jejich stanoviště, dostává pokyn to prověřit.
Tam nachází ženu dlouhých plavých vlasů s maníka, jak si to rozdávají až se Transportéru kříží světla, oba jsou vytaženi pod namířenými pistolemi ven nahatí na trávu, kde si musí lehnout, řvou se na ně povely co mají dělat, oba jsou spoutání a leží tak v deseti stupních nad nulou, dokud nepřijede posila.
Ti dva pašíci nebyli muž a žena, ten druhý maník měl dlouhé blond vlasy. Tihle dva milenci byli ve špatnou dobu na špatném místě.
Stačí?
Naposledy upravil(a) Hammer dne 24.10.2009 15:43, celkem upraveno 1 x.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od Hammer »

To nemluvím o tom, že tvůj obličej se dá srovnat s asi desítkou indentikitů nebo špatných fotek různých kamer od bankomatových pastí až po benzinky.
Jakmile přijde policie, dělej co ti řeknou. Pokud se jedná o nějaký banální přestupek, tak se klasicky haj, diskutuj atd, ale nikdy to nedělej, když chtějí doklady. Víš kulové oč jde a reálně ti hrozí pořádný průser, když blbě začneš diskutovat.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od widle »

jj, Hammere, kdo nezažil, těžko uvěří..........
a to nejsou ojedinělé případy, tohle se může dít dennodenně
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od Hammer »

hele, Widle, že by jsi taky něco přihodil, já tady vypisuju jako magor relitu všedního dne poldy... :lol: :lol: :lol:

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od Hammer »

Nyní realita všedního dne elektrikáře. Pracovali jsem minulý týden na stavbě technické údržby běžeckého areálu. Zima jak v ruském filmu a hlavně vichr, stavba bez oken, střechy, průvan jako svině.
Kolega křiví držku, pravíc: doprčic, slyším kroky! Jde na mě sraní! Do oběda do hospody to nevydržím, musím, ku*va, musím!!!
Tak musel na tu jejich kadibudku sestavenou z palubek. Za čtvrt hodiny se vrátí celý od bláta, co bylo venku a říká: tak kdybych se měl příště posrat, tak tam už nejdu. Mělo to celkem tři droboučké nedostatečky: první bylo, že dírou strašně táhlo na zadnici, to by ještě šlo, druhý byl asi 40 cm výkyv na všechny strany podle toho, jak foukalo, takže čekal kdy někam spadne i s budkou ale třetí, ten byl přímo strašlivý. Když potřebu dokonal a utřel se, hodil papír do ďoury pod sebou. Najednou něco se mihne nahoře nad ním v budce, že by duch? Pepa zvedne hlavu a jeho posraný papír lítá pod stropem a zaměřuje se evidentně na něj. Jako správný tvrďák zavrhl další utření zadnice, vystartoval s gaťama na půl žerdi ven, tam dostal smyk a ťápl na kolena do bláta... Šráky od gatí taky v blátě... To už posraný hajzlák vylítnul ven a začala honička po poli.... Pepa nakonec vyhrál a hajzlák odlétl, aniž dosáhnul zásahu, směrem na Vídeň.
Jak jsme jeli domů, tak ten ničema dole visel na stromě u dědiny a mával nám na odjezdu....

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od widle »

když už jsme u toho sezení za volantem na parkovišti.
dodal bych jen....polda neví, že ten, co tam sedí a je nacamraný, je řidič, nebo si tam jen sedl. Jeho prací je dohled nad bezpečností, a to jak na silnici, tak i nad občanským osužitím. Takže jsme u jádra věci. Sedíš za volantem, táhne z tebe, jsi potencionální opilec za volantem. Je zde velké podezření, že s autem vyjedeš. 99,9% lidí sice bude tvrdit, že nechtělo jet, ale stejně by jeli. Proto musí zabránit nějakému něštěstí, což si myslím, je logické.
Práce pochůzkářů je nejšpinavší u celé policie a také má největší záběr. od pomoci zbloudilým turistům v ukázání cesty až po vrahy, o kterých kolikkrát ani neví, že jsou vrahové, uvádím sice extrémy, ale potkat to může každého. Musí zvládat spoustu situací, pořád být bdělý, páč nikdy neví, co s z člověka vyklube, musí si držet odstup, musí vědět, kde má parťáka atd....je toho spousta. Dennodenně musí zvládat rozmanité stresové situace, jinou možnost ani nemá, a taky musí myslet na to, aby se on a jeho parťák, vrátili večer, nebo ráno, zdraví domů.
avíc na ně na cestách číhá spousta rádoby chytráků, kteří si myslí, že pobrali veškerou moudrost světa, a jak se pak šeredně mýlí a brečí na webu, že oni vlastně nic, oni jsou svatí.....
Jeden malý příklad za všechny.
Zastavíme auto za překročení rychlosti, řidič vystoupil z auta a ihned spustil..na řidičích si chladíte žáhu, a že se všude krade, to nás nezajímá, na to jsem mu řekl jediné: Pane pokud jste někde viděl někoho krást, proč jste nesplnil svou občanskou povinnost a neohlásil to? V klidu jsme dořešili tu rychlost a pán si jel dál, koukat, kde se krade. Jen pro doplnění, nikdy jsem se nesnažil nikoho buzervat, každý poznal svou pokutu podle chování ke mně....jsme jen lidi a kdo se jako člověk choval, měl vyhráno, dostal symbolickou pokutu.....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Problém s policií (Mohu pod vlivem pouze sedět za volantem?)

Příspěvek od Storm »

No nemusel jsi se tak rozepisovat, stačilo to jednodušeji vysvětlit :D Ale jako vysvětlení dobrý, teď už snad nebudu jezdit ani nakupovat :) Díky :wink:
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“