CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

vše o co se zajímáte

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od vwgecko »

hůř, laminátová :D a kov je tam akorát zahrádka,pak zadní panty a vepředu hrazdička...nic za co by šlo cokoliv přišroubovat :D

zatím to vypadá buď na okapničku a nebo zepředu jako je anténa na rádio...(obojí naprd :( )
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
Aero
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 29.07.2009 23:34
Bydliště: Verona Italia
Kontaktovat uživatele:

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od Aero »

Kdo uvazuje o koupi male ale vykonne rucky (jako ja), snad by mohla vyhovovat
BAOFENG UV-3R Mark II.
Tady v Italii zaziva naprosty boom a co tak ctu po ruznych forech tak i kdyz je to Made in China, snad vsichni jen chvali.
Videl jsem ji asi pred pulrokem na elektronicke burze za 80€, ted uz stojej kolem 60€.
Standartne se 2 antenami, jedna mala druha asi pul metru a dosah to ma opravdu slusnej.
Tady je mala prezentace v anglictine, kdo ma zajem vice info si najde sam. :)

Obrázek

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od vwgecko »

tak u mě trochu posun s přemýšlením s kam s ní...

nejdřív sme mylsel že dám dvě antény..každou na jednu stranu a chytit za okapničku... druhá možnost by byla jen jednu a vybrat na kteroiu stranu ..pak mě napadlo udělat rám...takovej poikus o zahrádku,akorát jen jednoduchou a na to dát anténu.. a nakonec poslední možnost je navařit kus plechu dopředu na střečchu aby to včumělo dopředu kousek nad čelní sklo a tam dát anténu....


prosím o posouzení a doporučení nejlepší možnosti...dík...
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
Řízek
Profík
Profík
Příspěvky: 976
Registrován: 04.06.2009 11:35
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od Řízek »

vwgecko píše:tak u mě trochu posun s přemýšlením s kam s ní...

nejdřív sme mylsel že dám dvě antény..každou na jednu stranu a chytit za okapničku... druhá možnost by byla jen jednu a vybrat na kteroiu stranu ..pak mě napadlo udělat rám...takovej poikus o zahrádku,akorát jen jednoduchou a na to dát anténu.. a nakonec poslední možnost je navařit kus plechu dopředu na střečchu aby to včumělo dopředu kousek nad čelní sklo a tam dát anténu....


prosím o posouzení a doporučení nejlepší možnosti...dík...

Já bych volil tu možnost dvou antén na okapničky,bude to vypadat lépe,než mít nad oknem vpředu kus železa a natom anténu... ;)

Uživatelský avatar
Tomas_B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.12.2010 15:09
Bydliště: Brno

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od Tomas_B »

Přimlouvám se za okapničky, antény na rámu řešili na offroad fórech (výsledek: nic moc) a není to jak na střeše z plechu - chybí protiváha. Na okapničce to bude taky naprd, ale se aspoň nenaruší vzhled vestfálky :-) Jak dlouhou anténu tam dáš?
Ten kus plechu, na který se to montuje se jmenuje klema a je toho asi milion tvarů. Zkus se zastavit v obchodě s vysílačkama a otestuj, viděl jsem poláky, co to měli skříplý na zadních dveřích anebo na hagusech... kabel šel přes dveře (jak u magnetky).
Jo a Shemik vozí krátkou magnetku vepředu na deklu od motoru, protože má taky plastovou střechu a docela si to užívá, tohle vlákno, strana 13...

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od vwgecko »

dík za diskusi, nemysliom si že bych sežral všechnu moudrost světa a proto některý věci radši x-krát proberu než je uskutečnim.

v tuhle chvíli mám akorát magnetku, protože dlouhou pevnou mi ukradli za pravýho poledne z parkoviště pár kroků od baráku...

takže antény bych kdyžtak kupoval.

jinak teoreticky by stačila jedna antéína vlevo na klemě ne? (protože nevim jak bych ty dvě udělal do staničky jako jednu (kdyžtak pls. rada skušenějších, škoda že nevim o nikom kdo by byl blízko, protože je lepší vždycky řešit u vozu než za stolem) jinak staničky mám teď 2... maxom MX1000 a pak danita rallye a anténu bych nejradši koupil sirio, protože myslim že má dobrej poměr cena/výkon, ale samo že takovej president apod. budou někde jinde... výkonem ale i cenou...

ještě jednou dík za rady. škoda že neni shemik blíž...
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
Řízek
Profík
Profík
Příspěvky: 976
Registrován: 04.06.2009 11:35
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od Řízek »

2 antény zapojíš třeba díky tomu to : http://vysilackymilin.cz/detail/katalog ... inac_3243/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od vwgecko »

zajímavý, ale mylsim že mám za jízdy lepší věci na práci než 1000x za sekundu točit knoflíkem :D
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od Bastard »

Snad nechceš valit do dvou antén současně?

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od vwgecko »

tak ono by to mělo jít, ale kdo by se s tim ladil :D ideální by bylo v každym rohu jedna :)

ale když nic tak radši vlevo vepředu na okapničce, co vy na to? a valí vůbec někdo ještě na klasickym CBčku (27MHz 40kanálů) ?

já občas chytnu na 10ce kamioňáky
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
Wegas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: hen tam kosek vod Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od Wegas »

ja CB v aute mam, prave kvuli kamionakum na 10ce, ale je decentne kaput, obcas vysila, ale neprijma :D
Kdybyste nepřetržitě prděli 6 let a 9 měsíců, vyprodukovali byste tolik plynu, jehož energie se rovná energii jedné atomové bomby.

Uživatelský avatar
Tomas_B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.12.2010 15:09
Bydliště: Brno

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od Tomas_B »

Je toho pomálu - přes týden na 10-ce tiráci, jinak rušení a v létě přes víkendy expedice a soutěže (o mobilky z aut nemají moc zájem) a pár chalupářů... Občas je to dobrý interkom do tiráku co se na okresce těžce předjíždí. Oslovíš ho a požádáš aby ti řekl kdy se dá jet. Jestli není vůl, tak si i pokecáte.

Uživatelský avatar
Řízek
Profík
Profík
Příspěvky: 976
Registrován: 04.06.2009 11:35
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od Řízek »

mám v osobáku a když potkávám kámoše tak je pokec,nebo stále 10 ;) tam je nějak tak furt živo ;)

kovikovi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 27.11.2009 11:55
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od kovikovi »

Ahoj.

Chci se zeptat. Koupil jsem si anténu Sirio turbo 2000 a pak jsem se dozvěděl, že budeme prodávat auto, tak jak to mám vyřešit, abych nemusel vrtat do střechy. Mám Fabii combi a na střeše mám hagusy.

Díky za odpovědi.

A jinak jsem taky pořád na 10. a jsem od Jindřichova Hradce.
Peugeot partner 2.0 HDI 80kw r.v. 2002 mr03 bílá barva. CB TTI 771 a magnet TTI ML-145 stále 10. kanál
Škoda Fabia 1.4 TDI 55kw r.v. 2004 mr05 capucino barva. CB President HARRY III a Snake, 115 cm

kovikovi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 27.11.2009 11:55
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od kovikovi »

Kdybych chtěl magnet na tu mojí anténu, tak jaký? Chtěl bych nějaký ten větší.
Anebo klem na hagusy a k tomu dodělat kostru, šlo by to? A chytil bych na to něco.
Anténa Sirio turbo 2000

Díky za odpověď.
Peugeot partner 2.0 HDI 80kw r.v. 2002 mr03 bílá barva. CB TTI 771 a magnet TTI ML-145 stále 10. kanál
Škoda Fabia 1.4 TDI 55kw r.v. 2004 mr05 capucino barva. CB President HARRY III a Snake, 115 cm

Odpovědět

Zpět na „Hobby - zájmy - koníčky“