CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

vše o co se zajímáte

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Shemik »

PS: Ta CB magie spociva prave v tom, ze v podminkach ktere popisujes, je problem i 5 km, ale ja jsem se treba s ruckou dovysilal sice zasumene, ale domluvitelne na 235 km a na 120 km temer ciste, ale proste za jinych podminek. Pokec mezi auty je mozny i ciste a i na velke vzdalenosti a dokone i z rucky, ale ta antena zvenku na aute (v pripade rucky pripojena na rucku) je k tomu proste nutna. Pak jde i mezi auty kecat (samo ne v horach) i desitky likometru :lol:

No a ten link na superrucku v podstate nepotrebujes, ty mnou vyse popsane ucely si snadno splnis s jakoukoli bezne prodavanou CB ruckou (viz treba zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=191&t=104202" onclick="window.open(this.href);return false; ve spodni casti prvniho prispevku). Rozdily jsou spise ve vybave, funkcich atd, ale dosahove jsou na tom velmi podobne, zadna z nich v tomto ohledu nijak nevycniva. Ja mam Elix K22 a to je ta se kterou jsem dealal i ty dalky, ale jak jsem psal, za splneni jistych podminek ty dalky jdou udelat s jakoukoli z nich :lol:

Uživatelský avatar
Santiago
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1878
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Santiago »

Ty woe, šémo, ty si fakt záviš :D
last train to universe :bot:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Shemik »

Tě pic Santíku :lol:

Myslíš
Záviše z Falkenštejna – významnýho českýho šlechtice ze 13. století,
Záviše Bochníčka – českýho astronoma,
Záviše Holzbechera – významnýho českýho chemika,
Záviše Kalandru – marxistickýho historika a novináře popravenýho komunisty,
nebo Záviše – vlastním jménem Milana Smrčku, současnýho českýho folkovýho zpěváka, písničkáře a básníka :?: :?: :mrgreen: :mrgreen:

Jinak co Ty draku, vysíláš :?: Nebo se jdeš poradit, jakou vysílačku :?: :lol:
Můžem dycinky pokrafat, když frčím přes Tvou hroudu a já přes ní jezdím 1 až 2x měsíčně :lol:

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Auto1 »

Shemik píše:rucky s topenim, pidiantenou a naprosto cistym dosahem na 5km z vnitrku aut od toho necekej jeste hooodne let a u CB jako takoveho, zachova-li si porad stejny status a vyznam, tak spise nikdy
Dobře,to jsem potřeboval vědět,a nyní se táži,jestliže je situace taková,že pro hobby nic pořádneho není,zda se nedá koupit klasická ručka s dobrou výdrží aku,a s integrovanou teleskopickou anténou asi tak 50cm,nebo obyčejný prut,ale aby tam byl nejlepší zisk a nejlepší výkon.Psal jsi,že jsou všechny ručky na tom podobně,ale musí být nějaký vítěz testu,nebo nějaká hvězda,která je nejlepší,ne?
Neumím pročítat Cb fóra hodiny a dny a potřeboval bych tuto informaci.Kdyby někdo věděl,sem s ní.
Plus kdo mi do té ručky naláduje integrované topení,abych sebou netahal kabely,dráty a jiné geréty,prostě šáhnu,vytáhnu z kastlíku ručku,zavolám zjistím a zase to zahodím do kastlíku,ale musí to pořádně makat.Věřím,že dneska není problém se v okolí truckpark center nebo větších pump u dálnice za jízdy z ručky dovolat za jízdy a rychle jistit kde měří,ale jestli nekoupím nějakou pořádnou ručku,tak než se s někým spojím,tak už nemám dosah a jsem pryč.
Nebo skutečně platí,že jsou všechny CB ručky (hobby) jednoduše tak podobné,že nemá smysl vybírat nejlepší?
Já žádný scan ani více kanálů nevyužiji,potřebuju zjistit info na desítce a vypínám to.
Jediná priorita je výkon a zisk,tedy čistá komunikace-v rámci možností.
Naposledy upravil(a) Auto1 dne 01.04.2011 15:53, celkem upraveno 1 x.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Santiago
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1878
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Santiago »

Shemo ... no myslim neco jineho ale budiž :D

ja nevysilam, pac v aute ridim, protoze tak je vyrobeno a takovy ma ucel, dale tam na to neni misto, a nejaky prasarny se mi tam nechce delat, stejne jako se mi tam nechce delat antenu velikosti arkansasu :D

a jinak s tim mam podobnej problem jako Auto 1, mel sem to ve strary kraksne a to plkani mi casem zacalo lizt na mozek tak to stejne bylo furt vypnuty :D

ale jestli jedes kolem tak ted mame pincesovy pondelky :D

ja sem se jen dovolil ozvat kdyz sem videl ze sis zase neco koupil a hned sis vo tom precet celou knihovnu, pac to je ti proste podobny :D :D :D
last train to universe :bot:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Shemik »

Ja vim, ze myslis neco jineho, ja si delam prsa :mrgreen:
Jinak ja v aute taky ridim, ale to vis, automat dela pulku veci za me, tak u toho rizeni mohu delat jeste ruzne ptakoviny :lol:

No s tou knihou je to jinak, ja v 90tych letech bejvaval sibickar jak poleno, pak jsem si asi na 10-12 let dal pauzu a ted jsem jen oprasil staryho kone :lol: Ono to neni jenom o tom krafani, ja si sem tam vyjedu na nejakou tu CB expedicku, nebo spise portejblik, pac zas takovej CB maniak nejsem, abych na tech kopcich travil cele vikendy, ale sem tam na nejakej ten vecer si nekam na nejakej ten kopec vyjedu a fajne si zavysilam :lol: Jojo sum etheru ma pro me sladkou prichut :mrgreen:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Shemik »

Auto1 píše:
Shemik píše:rucky s topenim, pidiantenou a naprosto cistym dosahem na 5km z vnitrku aut od toho necekej jeste hooodne let a u CB jako takoveho, zachova-li si porad stejny status a vyznam, tak spise nikdy
Dobře,to jsem potřeboval vědět,a nyní se táži,jestliže je situace taková,že pro hobby nic pořádneho není,zda se nedá koupit klasická ručka s dobrou výdrží aku,a s integrovanou teleskopickou anténou asi tak 50cm,nebo obyčejný prut,ale aby tam byl nejlepší zisk a nejlepší výkon.Psal jsi,že jsou všechny ručky na tom podobně,ale musí být nějaký vítěz testu,nebo nějaká hvězda,která je nejlepší,ne?
Neumím pročítat Cb fóra hodiny a dny a potřeboval bych tuto informaci.Kdyby někdo věděl,sem s ní.
Plus kdo mi do té ručky naláduje integrované topení,abych sebou netahal kabely,dráty a jiné geréty,prostě šáhnu,vytáhnu z kastlíku ručku,zavolám zjistím a zase to zahodím do kastlíku,ale musí to pořádně makat.Věřím,že dneska není problém se v okolí truckpark center nebo větších pump u dálnice za jízdy z ručky dovolat za jízdy a rychle jistit kde měří,ale jestli nekoupím nějakou pořádnou ručku,tak než se s někým spojím,tak už nemám dosah a jsem pryč.
Nebo skutečně platí,že jsou všechny CB ručky (hobby) jednoduše tak podobné,že nemá smysl vybírat nejlepší?
Já žádný scan ani více kanálů nevyužiji,potřebuju zjistit info na desítce a vypínám to.
Jediná priorita je výkon a zisk,tedy čistá komunikace-v rámci možností.
Cece Ty jsi jak zaseklej gramofon :mrgreen: Tak naposledy :lol: :
Rucky s integrovanym tleskopem se delaly drive, ale prave pro skladnost a zachovani co nejvetsi mobility a manevrovatelnosti se stanici v ruce, se zacaly na rucky delat jenom kratke (cca 15-25cm) gumove pendreky, ale dlouhe teleskopy se delaji porad, ale jako externi prislusenstvi, cili je potreba teleskop dokoupit zvlast, sundat pendrek a nasadit teleskop. Ten pak ale stejne nejde zastrcit do rucky a i ve slozenem stavu (cca 20-30cm) je nahore na rucce, takze ma vysilacka priblizne stejne rozmery jako s pendrekem. Je ale fakt, ze s teleskopem se obvykle vyrazne zvysuje prijem i dosah rucky, nicmene na pouzivani v aute to stejne neni, protoze po vytazeni ma teleskop i s ruckou cca od 3/4 metru do metru a ctvrt viz obrazek moji rucky s teleskopem:
Obrázek Obrázek
takze s tim bys v aute pozabijel zbytek posadky, vypichal jim oci a okna a nejspis to zlamal :lol: Dalsi vychytavkou je pouziti kabelove protivahy na patu anteny a to jde jak na teleskop, tak i na kratky pendrek, popsal a nafotil jsem to tady: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1766271#p1766271" onclick="window.open(this.href);return false;. Nicmene znamena to cca 2,75m kabel vysici z rucky, coz zjevne take neni to co chces. Prodlouzeni prijmu a dosahu je pak velke, ale opet je to na venkovni pouziti, na hrani, na expedicni vysilani, ale ne na to co postrebujes Ty. To proste neobejdes, pokud chces velke dosahy, tak ta antena proste musi byt velka, jinak to nejde, tak uz nad tim nekoumej a smir se s tim :lol: V tomto ohledu (ale u Tebe nejen v nem) CB-rucka vubec neni to co by mohlo vyresit Tve pozadavky.

Dale co se tyka toho favorita mezi ruckama, opravdu zadny neni, ty vysilaci parametry maji prakticky stejne, coz je dane povolenim CTU, proste maximalni vykon 4W a topeni zadna :lol: Lisi se jen ve velikostech a funkcich, tam je moznost vybirat si podle vlastnich potreb. Me osobne vyhovuje Elix K22, protoze je nejmensi ze vsech na trhu, takze kdyz chci, tak ji snadno mohu tahat s sebou i v kapse, kdyz lezu po kopcich a rozhlednach, coz delam rad, pac mam rad kopce, veze, rozhledny atd atd a tak si to spojuju s tim, ze kdyz uz se nekam vyskrabu, tak si odsud hned i zavysilam, pac jak znamo, cim vyse jsi, tim dale se dovysilas a tim vzdalenejsi stanice slysis. Proto se s ruckou treba z hory Klet dovysilam i stovky kolimetru daleko. Ale jak rikam, kazdemu vyhovuje neco jineho. Nejdelsi vydrz take v podstate neexistuje, tam zalezi na tom jak dobre mas baterky, to je to co urcuje vydrz a ne stanice, .. a pak samo take pomer vysilani a prijmu, pac pri vysilani je vydej energie mnohonasobne vyssi, nez pri prijmu.

Dale k topeni do rucky :mrgreen: Ty me uzemnujes covece cim dal vic, ja myslel, ze spadnu ze zidle, kdyz jsem si to precet :rofl: Ja doufal, ze vis, jak jsou rucky asi velke, topeni je skoro vetsi nez rucka, tak jak bys ho chtel narvat do rucky :?: :lol: Cece v te rucce, aby to byla rucka, to znamena aby byla malicka, je to tak narvane, ze se do ni navic nevejde pomalu ani moucha, natoz pak vykonny zesilovac :lol: Nemluve o zakazu pouzivani zesilovacu, proti ketermu nejsem nejak plosne, ale kdyz uz, tak se musi pouzivat s rozumem a ne ho pouzivat stale, coz podle toho co pises, mas v umyslu. Nicmene, i kdybys zesilovac k rucce (samozrejme externe) pripojil, tak je Ti to uplne k nicemu, protoze tim docilis toho, ze se dovysilas dal, nez jsi schopen s danou antenou slyset, takze Te v urcitem terenu uslysi stanice treba 30 km daleko, ale pokud nebude mit zesilovac i ona, tak Ty ji neuslysis a tim padem je Ti zesilovac uplne k prdu :lol:

Takze zaverem, presne to co pozadujes v nize uvedene citaci
prostě šáhnu,vytáhnu z kastlíku ...,zavolám zjistím a zase to zahodím do kastlíku,ale musí to pořádně makat.
Jediná priorita je výkon a zisk,tedy čistá komunikace-v rámci možností.
... splnuje mobilni telefon, ale ne mala rucni vysilacka. Rikas v ramci moznosti, tak to co tady chces v moznostech CB tak jak to chces Ty (bez poradne anteny z vnitrku auta) neni :!: :lol:

Jinak receno, je to v jeho moznostech, ale ne tak jak to chces Ty, z minivysilacky s miniantenou, ze vnitrku auta a s megavykonem. Tak jsme tam kde jsme byli, proste normalni CB antenu na auto z venku a na ni uvnitr auta pripojit treba rucku, kterou muzes pak hazet do toho kasliku (pripadne normalni autostanici) a pak muzes kvalitne poslouchat dopravni info a vysilat az do aleruja. Takze vem tech 10.000, co by jsi byl ochotny dat za tu super-rucku ktera neexistuje a provolej je normalnim mobilem na infolinku a mas 100% zpravy, ciste a tech 10.000 Ti vystaci na hooodne let volani :lol: Kapisto :?: Timto Ti to povazuji za vysvetlene :lol:

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od vwgecko »

ahoj pro běžnýho CBčkáře je lepší samostatná anténa na CB a nebo stačí ta kombinovaná s radiem a gsm?

ptám se protože mám T3westfálku sw laminátovou střechou,tak přemejšlim jestli tam ěnjak páchat samostatnou anténu na cb a nebo hodit na místo standartní antény tu 3v1 :)

dík za rady :)

(píšu to sem protože to možná bude zajímat i jiné lidi)
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
Tomas_B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.12.2010 15:09
Bydliště: Brno

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od Tomas_B »

Na 3v1 jsem nikde nenasel dobry ohlas. Ja mam Sirio CELLULAR 33 S, 33cm s kloubem ktery umozni 0-90 stupnu naklon, laminatovej prut. Montazni dira 10mm. Maji to kluci v Miline. Dosah - podle podminek i vic jak 15 km, na silnicni tlachani staci (ja to mam na Touranu misto ploutvicky vzadu na strese). To kdyby jsi snesl 2 anteny na aute (CB musi mit protivahu - cili bud antena do plechu anebo pod plastovou strechu nalepit nejakou kovovou folii - nekde se to resilo)
Na radio mam antenu v zadnich oknech. Je to od vyroby, takze to ma dobry prijem, davam do placu jako alternativu, kdyby jsi sundaval tu radiovou.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od Shemik »

Presne tak, 3v1 je jen nefunkcni marketingovej tah. Spatny prijem radia i CB, o vysilani ani nemluvim a na GSM je signal prakticky po cele Evrope dobry, tedy aspon v obydlenych a civilizovanych oblastech a na jinych mistech pokud signal neni, tak to nezachrani ani antena a uz vubec ne takova, ktera je zmixovana s radiem a jeste CBckem. Takze antenu na GSM povazuji za prezitek podnikateliku 90tych let, co meli mobily jak cihly a nestacil jim ani trictvrtemetrovej vysouvaci prut.

Na CB to chce normalni CB antenu, protoze jinak nebude behat jak ma a bude to jen sumidlo k zlosti a coveka to za takovych podminek akorat tak prestane bavit. I kdyby to mela byt mensi antena s mensim dosahem (ja mam take malou), tak je to lepsi, nez tyhle zbastleniny :lol:

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od vwgecko »

proto se ptám vás chytřejších :) já to taky nepotřebnuju na GSM...šlo mi jen o FM a CB (což je teda taky fm ale od cca 27 do cca 28mhz :D )

momentálně mám po minulém majiteli kutilovy místo antény na rádio jen červenej kabel omotanej kolem madla na ruce :D

tak se právě rozhoduju jeslti koupit elektrickou jen na rádio a dlaší na cb šoupnout jinam...a nebo jak to provést :D

hlavně potřebuju aby mi tu cb anténu nikdo nezprivatizoval jak minule a předminule :D (proto sem měl na golfovi magnetku..ale ta je mi na vanagonu trochu naprd :D

zítra skusím nafotit tu obludu co mám aŤ vidíte že neni snadný to někam dát... :D
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
Tomas_B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.12.2010 15:09
Bydliště: Brno

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od Tomas_B »

Možná trochu odbočím z témy CB ale zůstanu u vysílaček - PMR. Parkuju před činžákem, občas se nám kolem aut motají divní lidé. V autě mám od výroby alarm. Zkoušel to někdy někdo propojit s PMR vysílačkou? Když spustí alarm, vysílačka začne vysílat podobně jako dětská chůvička. Máme doma pár PMR a má to v okolí činžáku docela slušnej příjem. Hoďte link, jestli o tom už někdo psal. Díky

Uživatelský avatar
Tomas_B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.12.2010 15:09
Bydliště: Brno

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od Tomas_B »

To vwgecko: Nějaká T1 westfálka mi parkuje na cestě do práce. Koukni kde to má na kapotě plasty a kde je plech. Anténa nemusí být nutně na střeše, ale je dobré aby byla na plechu... Experti budou možná namítat, ale tiráci to mají všude možně a v pohodě kecají.
Soused má offa se dvěma krásnýma turbo-magnetkama 150-kama a zatím mu je nešlohli. Parkuje u parku, za rohem máme Brněnský Bronx. Je to sice PaTroll ale antény má na kraji střechy a průměrně vysoký spoluobčan by na ně mohl klidně dosáhnout. Nechci provokovat štěstí, ale myslím, že doba, kdy se kradli CB antény je asi pryč. Dnes menší je lepší.

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od vwgecko »

ahoj já mám t3 westfálku :)

navíc se zvedací stanovou střechou...
Přílohy
vanagon2b_600.jpeg
vanagon3_600.jpeg
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
Tomas_B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.12.2010 15:09
Bydliště: Brno

Re: CB STANICE A RÁDIA: vše kolem CB vysílání (-:

Příspěvek od Tomas_B »

Celá střecha je asi plastiková... Je tam někde nějakej plechovej rám? Jestli ano, tak to našroubuj tam. ale hezké to nebude. Alternativa - udělat to "po tirácku" - někam nabok aby z toho nebyl trolejbus (asi jak je v zadní části ten větráček, tak někam kolem něj). Mám zkušenost pouze s tou krátkou Sirio CELLULAR 30 - má kloub, nepotřebuje velkou díru a dá se dát i z boku. Další výhoda je, že je nenápadná. Dosah nic moc (na d1 na Vysočině si pokecáš, na Moravě taky), ale to nic neznamená - v autě je to asi spíš na kanál 10, než na nějaké DXování. Jestli dáš větší a tvrdší anténu, tak to rozmysli tak, aby se ti neohýbal plech - základna antény se při větru při jízdě potrebuje "opřít" - jestli dáš 1,5m anténu jen tak do plechu karoserie, tak to asi nevydrží - to se pak dává do nějakého nosného prvku.

Odpovědět

Zpět na „Hobby - zájmy - koníčky“