FOŤÁKY-DIGI: kompakty bridge zrcadlovky, rady zkušenosti

vše o co se zajímáte

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

FOŤÁKY-DIGI: kompakty bridge zrcadlovky, rady zkušenosti

Příspěvek od shaft.cz »

Jake mate zkusenosti s Nikon D70s? Foti s nim dneska jeste nekdo? Je to docela postarsi model prave. Diky

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTO-TÉMA: vaše umělecké a zajímavé fotografie

Příspěvek od bora »

shaft.cz ,
nebál bych se toho.
Záleží na tom jak moc ho budeš využívat.
Mrkni sem:
http://www.dpreview.com/reviews/specs/N ... on_d70.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
a pro možnost porovnávání sem:
http://www.digitalversus.com/duels.php? ... =2178&ph=2" onclick="window.open(this.href);return false;
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTO-TÉMA: vaše umělecké a zajímavé fotografie

Příspěvek od Shemik »

Tady je taky, jeho celkem podrobny popis: :arrow: http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/nikon-d70-cislo559" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FOTO-TÉMA: vaše umělecké a zajímavé fotografie

Příspěvek od shaft.cz »

dekuji a jaky kdo pouzivate fotak? 8)

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTO-TÉMA: vaše umělecké a zajímavé fotografie

Příspěvek od Shemik »

Ja mam zatim obycejny turisticky kompakt Ricoh Caplio R3, je podobny tomuto R4: http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/ric ... 4-cislo731" onclick="window.open(this.href);return false; , jen ma o 1 mpx mene. Mam ho asi 5 let a je vynikajici, hlavne dela vynikajici makro, zaostri i od 0 cm cili prosvetleny objekt prilozeny na objektív, takze na to ze to je maly turistak, je fakt moooc sikovny. :lol:

Nicmene, uz si uz pomalu vybiram k podzimnim narozkam novou masinku a rad bych nejak poradne povysil. Vybiram z techto pristroju v zatim tomto poradi:
:arrow: 1) Canon PowerShot SX1 IS: http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/can ... -cislo1455" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: 2) Kodak EasyShare Z980: http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/kod ... -cislo1485" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: 3) Nikon Coolpix P90: http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/nik ... -cislo1618" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: 4) Olympus SP-590: UZ http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/oly ... -cislo1486" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: 5) Pentax X70: http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/pen ... -cislo1768" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: 6) Panasonic DMC-FZ28: http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/pan ... -cislo1318" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale zatim to vypada na ten prvni cili Canon PowerShot SX1 IS, ale jeste nejsem rozhodnut na 100%. Silnym argumentem pro me u tehle masiny jsou:
- sanky pro pridavny blesk
- vyklopny polohovatelny displej (porad se nekde plazim, takze to bych hodne ocenil)
- vysoke rozliseni videa Full HD (1920 x 1080 px)
- solidni opt.zoom 20x a solidni rozliseni 10 mpx (oboji je sice uz u nekterych i vetsi, ale tohle myslim melo byt dobre dostacujici)

Jestli rozliseni snimace bude 9, 10, nebo 12 mpx a zoom 18, 20 nebo 26x neresim, to vsechno je pro me prijatelne, ale dulezite jsou ty vyse zminene periferie. A u pristroju 2 az 6 chybi bud sanky pro blesk, nebo vyklopny displej, nebo maji obyc rozliseni pro video 640x480 (i HD 1280x720 by jeste slo, ale prece jen FullHD 1920x1080 laka vic), nebo chybi ci je slabych vice z techto parametru najednou. Zatim to vse splnuje pouze ten prvni Canon, i kdyz by se mu take par drobnosti dalo vytknout, ale zatim jsem nic lepsiho a dokonce ani nic, co by se mu v teto a dokonce i o neco vyssi, cenove kategorii blizilo, nenasel. Tak uvidime jestli se neco objevi do toho podzimu, nebo mi tento do te doby aspon drobatko zlevni :lol:

Tady je par obrazku meho dosdavadniho favorita:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tady jsem nasel jeste dalsi pekna fota toho pristroje:

Obrázek

PS: Nekde vzadu v hlave mi vrta i myslenka na zrcadlovku, ale musim o tom pokecat s nekym fundovanejsim :lol:
Apropo zrcadlovkari, dejte mi par argumentu proc jit, nebo naopak nejit do zrcadlovky :!:
Pripadne co si myslite o tom Canonu SX1 :?:

Diky za info :lol:

Uživatelský avatar
andydas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 427
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KačeroVW u Kladna

Re: FOTOAPARÁTY DIGI: kompakty, bridge, zrcadlovky

Příspěvek od andydas »

mám asi rok a půl Canon IS 5S.
výběr padnul na něj protože:
*AA baterky (mám 3 sady a nabíječku i do auta)
*výklopný displej
*možnost zoomovat při videu (motůrek nejni vůbec slyšet)
... a hlavně mi opravdu padnul do ruky
" andy "
no road ?? no problem !!
.... syncro ....

* G II Country
* T3 syncro multivan
....břichoplaz....
* POLO 86C coupé
* POLO 6n1

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: FOTO-TÉMA: vaše umělecké a zajímavé fotografie

Příspěvek od parizek_ltm »

Shemik píše:Ja zatim obycejny turisticky kompakt Ricoh Caplio R3, je podobny tomuto R4: http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/ric ... 4-cislo731" onclick="window.open(this.href);return false; , jen ma o 1 mpx mene. Mam ho asi 5 let a je vynikajici, hlavne dela vynikajici makro, zaostri i od 0 cm cili prosvetleny objekt prilozeny na objektív, takze na to ze to je maly turistak, je fakt moooc sikovny. :lol:

Nicmene, uz si uz pomalu vybiram k podzimnim narozkam novou masinku a rad bych nejak poradne povysil, takze zatim to vypada na tento Canon PowerShot SX1 IS: http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/can ... -cislo1455" onclick="window.open(this.href);return false; , ale jeste nejsem rozhodnut na 100%. Silnym argumentem pro me u tehle masiny jsou:
- sanky pro pridavny blesk
- vyklopny polohovatelny displej (porad se nekde plazim, takze to bych hodne ocenil)
- vysoke rozliseni videa Full HD (1920 x 1080 px)
- solidni opt.zoom 20x a solidni rozliseni 10 mpx (oboji se sice uz dela i vetsi, ale tohle myslim melo byt dobre dostacujici)

Nekde vzadu v hlave mi vrta i myslenka na zrcadlovku, ale musim o tom pokecat s nekym fundovanejsim :lol:
Apropo zrcadlovkari, dejte mi par argumentu proc jit do zrcadlovky.
Pripadne co si myslite o tom Canonu SX1 :?:

Diky za info :lol:
Shemiku ten nevypada vubec spatne. Ma paradni zoom, i kdyz na konci skla zadna extra svetelnost. Stabilizator je plus, vyklopne lcd je prijemna vec. Vyhoda je, ze bys mel hezky fotici univerzal, nemusis menit skla a pritom fotis v brutalnim rozsahu 28-570mm. Ja se tak dva roky zpatky rozhodoval mezi Canonem S5 a Fuji 9600, vyhrala Fujina, sedla mi do ruky a ma stelovatelnej zoom, samozrejme na ukor vetsiho tela. Ja ted slintam po zrcadlovce, ale neni rozpocet. Aby te nekdo nutil do zrcadla nema smysl, to musis poznat sam, jinac budes toho cloveka nesnaset, kdyz ti to se zrcadlem nepujde. Ja mel moznost fotit s Canonem 40D a to je luxus. Fotky jsou na uplne jine urovni, vyhrajes si hlavne s ostrenim a ta barevna hloubka, hmmm. Ale zrcadlovky jsou na jine cenove urovni, hlavne kvuli sklum, ktere musis dokoupit a taky se s tim budes muset tahat :)

Jinac jako prechod z kompaktu to mas moc pekny a budes spokojen, po zrcadlu bych asi hned nesahal, zalezi na tobe. Prodat tohle muzes vzdycky :)

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FOTOAPARÁTY DIGI: kompakty, bridge, zrcadlovky

Příspěvek od shaft.cz »

Diky a co rikate kombinaci toho D70 + Nikkor AF 28-80G ? Mam nabidku na kompletni baleni za 8ku ale uz bez zaruky.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOAPARÁTY DIGI: kompakty, bridge, zrcadlovky

Příspěvek od Shemik »

Parizek:
Jasne, ja na zrcadlo nespecham, naopak jsem si take rikal, jestli ten prechod nebude lepsi pomalu. Je mi jasny, ze se zrcadlem to covek jednak musi umet a ta kvalita foceni je na ukor komfortu (hodne velkych veci a pod.) Nicmene ta SX1 se tou kvalitou foceni tomu zrcadlu uz drobatko priblizuje, nebo si to aspon myslim :lol:

Ale jak rikam, nechci to uspechat, proto jsem si rikal najit fotak vhodny k prechodu, pac tusim, ze za par let u toho zrcadla mozna stejne zkoncim :lol:

Jinak jak je to s tim videem a zrcadlovkama :?: Maji ho :?: Vetsinou asi ne, ze :?: Nebo urcite ne ve FullHD rozliseni, jako ta SX1.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: FOTOAPARÁTY DIGI: kompakty, bridge, zrcadlovky

Příspěvek od parizek_ltm »

Shemo
jako prechod mezi kompaktem a zrcadlem to je paradni vyber a sel bych do toho taky tak.
A videa a zrcadlovky nejdou dohromady, neumi to. Pokud vim, je to prave kvuli slozitejsimu systemu zrcadel.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOAPARÁTY DIGI: kompakty, bridge, zrcadlovky

Příspěvek od Shemik »

Ja si to zatim taky myslim. Nicmene narozky mam az na podzim, tak uvidime jestli na trhu nevysratuje jeste neco lepsiho v tomhle ohledu (zatim jsem lepsi bridge nenasel, resp. jsou i masiny s zoomem 24x a 12 Mpx, jako treba Nikon P90: http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/nik ... -cislo1618" onclick="window.open(this.href);return false; , ale tem zas chybi jine veci jako sanky na blesk, maji slabsi video, pripadne chybi vyklopny displej, nebo neco jineho) a nebo pripadne se mi to do te doby aspon o neco zlevni. Ted uz je k sehnani od 12.500 do 14.000, tak na ten podzim uz by doufam mohl jit sehnat od nejake 9 ci 10tky :lol: Jedine v cem ma min, nez nektere ostatni modely, je tech 10 Mpx oproti nejterym co maji 12 a ten zoom 20x, oroti nekterym co maji dokonce 26x, jako treba Olympus P590: http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/oly ... -cislo1486" onclick="window.open(this.href);return false; , ktery ma tyto hodnoty vysoke, ale chybi mu toho jinak hodne :lol:

S tema videama je to taky asi logicky, zrcadlovka uz je pomerne specialni pristroj zamereny na kvalitni fotografii, tak to asi logicke, ze takhle zamerenou masinu nebudou v uvozovkach "mrvit" nejakym videem :lol:

Jinak cece koukam, ze ta S5: http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/can ... s-cislo713" onclick="window.open(this.href);return false; je temer to samy jako ta SX1, jen s malicko slabsim zoomem, videem a o 2 mega mene, ale jinak prakticky stejna masina vcetne toho vyklopneho displeje :lol:

A koukam ze ta Fujina S9600: http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/fuj ... 0-cislo535" onclick="window.open(this.href);return false; je take hodne podobna. Sanky, vyklopnak, rozliseni, ... taky skoro to samy, na tu dobu taky vynikajici volba :lol:

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: FOTOAPARÁTY DIGI: kompakty, bridge, zrcadlovky

Příspěvek od prassat »

V práci fotím Nikonem D70 se sklem Sigma 28-105mm a doma mám Nikon D40 se sklem Tamron 18-200mm. Jak začnete fotit se zrcadlovkou, je to návykový :twisted:
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: FOTOAPARÁTY DIGI: kompakty, bridge, zrcadlovky

Příspěvek od prassat »

shaft.cz píše:Diky a co rikate kombinaci toho D70 + Nikkor AF 28-80G ? Mam nabidku na kompletni baleni za 8ku ale uz bez zaruky.
Fotky z něj budou pěkný, jen má na mě malý display (i když o tom focení není), navíc s tímto objektivem si pravděpodobně časem nevystačíš. Bez záruky za 8 tis si myslím že to už dneska není žádná bomba, sklepni ho na 6 :twisted: Nebo si lehce přidej a kup novější model v obchodě se zárukou.
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: FOTOAPARÁTY DIGI: kompakty, bridge, zrcadlovky

Příspěvek od parizek_ltm »

Shemo
Jakmile je rozliseni nad 10Mpix, tak ty 2Mpix rozdilu uz jsou zanedbatelny. O to vic, ze obrovske fotky nejspis tisknout nebudes. A kdybys chtel presto tisknout, tak s 10Mpix si vystacis bohate. Z me Fujiny uz jsem tlacil veelky banner a bylo v pohode :)
SX bude nastupce S5, to je jasne. Fujina se mi zalibila kvuli telu, padla mi do ruky a ma stelovatelny zoom. Oproti S5 zase nema displej vyklopny do stran a stabilizator, coz me ale nechybi. Zase muzu manualne ostrit :)
Pokud do Vanoc vyjde jinej model, tak bude zase zbytecne drahej a naopak tohle zlevni. Takhle se na to koukam ja.

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: FOTOAPARÁTY DIGI: kompakty, bridge, zrcadlovky

Příspěvek od prassat »

Když jste se zde kluci tak rozkecali o focení, tak moje (digi)fotozačátky byli někdy před 10-ti lety.
Tenkrát s Minoltou (označení si už ani nevzpomenu) s rozlišením 640x480 bodů. - no hrůza fotil asi jako dnes ten nejlevnější mobil, ale v té době učiněný zázrak. Potom s kompaktím Olympusem C100 1,3 Mpix - to už bylo o poznání lepší, ale slušné barvy neumí Olympus do dnes. O něco později přibyl k tomu ještě nějaký noname (Orite 3210) kompakt - hnus fialovej, ale v té době za 5.000,- jsem měl malinkatý kompakt s 2,1 Mpix rozlišením - takže jsem byl King.....
Focení se začlo líbit (ale moje fotky ne), tak byl čas si pořídit něco lepšího. Nebyli peníze a tak jsem musel nějaký ten měsíc šetřit a čekat, až se moje vysněná Minolta Dimage Z1 (10xopt. zoom/ 3,2 Mpix snímač CCD) začlala doprodávat a skočila během několika měsíců z cen kolem 15 tis až na 7tis. a byla vytlačována novějším modelem.

Minolta Z1 měla už konečně scénické i manuální režimy a možnost nastavení citlivosti až na 400 (ISO). Tak tady už jsem se trošku vyřádil - noční snímky s rozmazanými světli aut a ostým okolím, portréty pořizované ze stavivu na dlouhou ohniskovou vzdálenost (jediná možnost jak u toho druhu fotoaparátu se omezit na malou hloubku ostrosti - clona sice nastavovat šla, ale v tak malém rozsahu, že to němělo valný efekt)..... Úžasná ostrá makra.... O těchto aparátech se mluví dnes jako o "elektronických zrcadlovkách", jenž mají nepřeberné množství funkcí s možností natáčení videosekvencí.

S minoltou jsem toho nafotil mnoho, ale nakonec šla do světa.... A jak šel čas pořídíl jsem si kompakt Panasonic Lumix DMC-TZ1 (využívá především žena) a zrcadlovku Nikon D40 (s původně setovým objektivem Nikkor 18-55mm) + objektiv Tamron 18-200mm (alespoň nemusím pro mé potřeby měnit objektiv a tahat se s nimi. Na delším ohnisku jen klesá dost světelnost - jako všude). Až s digitální zrcadlovkou jsem objevil nový rozměr focení..... (Doma D40, v Práci D70 někdy D90)

Jak se výše dotazoval Shemik k hlavním rozdílům - popř. výhodám či naopak mezi kompaktem (popř. elektronickou zrcadlovkou) a digitální zrcadlovkou jsou tyto:
(srovnání je relativní - to co mě nevyhovuje jiným bohatě stačí)


Kompakt:
+ malá cena
+ malé rozměry
+ velký zoom
+ videosekvence
- velké zašumění (digitální šum, větší hodnoty ISO jsou nepoužitelné)
- nekvalitní večerní foto
- rychlost, odezva
- z blízka foto s bleskem s přepaly
- omezené manuání nastavení (zpravidla jen scénické režimy s korekcí bílé, někdy i něco málo navíc)
- kresba, ostrost a hlouka ostrosti (nastavení clony)
- malý snímač (čím menší snímač, tím více šumu)

Digitání zrcadlovka:
- rozměr (pro někoho ovšem +)
- cena
- videosekvence (i když třeba dražší D90 ho umí v HD, má dokonce i liveview - ovšem k čemu?..... ale kamera je kamera)
+ nízké zašumění - v důsledku většího snímače (možnost používat vyšší citlivost = kratší doba expozice) - pro mě velmi důležité
+ okamžitá odezva a rychlost focení - pro mě velmi důležité
+ od automatiky až po úplné manuální nastavení - pro mě velmi důležité
+ můžete ho tunit (dokupovat různé sarapetičky - když na to máte)
+ při nížších clonových číslech opravdu malá hloubka ostrosti, popř na delších ohniskách (naprosté separování foceného objektu od okolí)

Elektonická jako zrcadlovka je něco mezi tím, ovšem dost často ještě s malým snímačem s mnohým omezením manuálního nastavení.

Několik příkladů:
např. fotíte v místnosti, dítě se rychle pohybuje......

kompaktem - musíte použít blesk jinak by to byla jedna velká rozmazanina, ovšem blesk se velmi často synchronizuje s časem 1/30s a je to stejnak mázlé, navíc bílé plochy mají často přepaly

elektronickou jako zrcadlovkou - čas si můžete měnit manuálně ovšem bez blesku nic moc, fotku máte sice ostrou, ale podexponovanou (tmavou)
,takže stejnak použije blesk , který se dost často synchronizuje na čas 1/60s (alespoň minolta to tak měla) - což je o mnoho lepší.

digitální zrcadlovkou - z důvodu většího snímače (dopadne na něj více světla a tak tolik nešumí) si můžete dovolit nastvit vyšší ISO, tím se vám zkrátí čas expozice a dovolí vám běž fotit (samozřejmě dle světelných podmínek, použitém objetivu) určitě něco kolem 1/60 a kratší časy. Popř. v hodně mizerných svět. podmínkách s bleskem není problém fotit s časy 1/500s - s tím chytnete i kemr ve vzduchu - pěkně ostrej a nepřepálenej. Přepaly nevznikají, ani když z blízka fotíte novinový článek s bleskem či makro s bleskem.

např. fotíte venku.
zde uděláte často podařenou fotku se všemi druhy fotoaparátů (z důvodu dostačujícího světla), ovšem různé hlouky ostrosti dosáhnete (focení konkrétní věc až po krajinu) omezeně s "elektronickou-jako-zrcadlovou". Neomezeně pak jen se zrcadlovkou digitální....

Teď to vypadá, že zrcadlovky vychvaluji až do nebe, ale pravdou je, že mi jako fotoamaterérovi prošly rukama všechny tři druhy fotoaparátů a nyní používám kompakt (hodím ho do trenek a jdu, fotí si s ním žena věci na mimibazar) a nebo zrcadlovku (fotografie na kterých mi opravdu záleží - rodina, dovolená, auta, příroda).

Největší chyby při výběru fotoaparátu je slepé zaměření se pouze na Mpix, Zoom, (někdy i ISO) - čím větší čísla vám prodejce řekně, tím si myslíte že je foťák lepší?

např. hodně Mpix je sice hezké, ale pokud neděláte fotografie pro reklamní průmysl - na billboardy a podbné obr věci tak vám bohatě stačí i hodnoty 3-6 Mpix (a to ještě jen pro případ ožezu v počítači) - protože na foto 15*10cm stačí i 2Mpix foťák a na náhled v PC ještě míň.
Navíc k čemu je fotka focená např. 10Mpix, když je zašuměná a neostrá a výřez z této fotografije postrádá smysl. (viz. Kompakty)

Zoom, určitě je potřeba, ale přiznejme si, kolik z Vás potřebuje větší Zoom než 10x (pokud jste Paparrazzi tak to je jiná). Čím více zoomujete (prodlužujete ohnisko) tím více se projeví chvění rukou, foukající vítr a rapidně klesá světelnost a prodlužuje se čas expozice (když se to sečte, vychazí z toho někdy nepěkně rozmázlé snímky. Stabilizace očas něco zachrání, ale nevěřte tak úplně reklamám. Fotit tedy ze stativu se taky všude zrovna nehodí/nedá....

ISO - můj kompakt Panasonic má až 1600 heč! ovšem hranice použitelnosti je někde kolem 400 a pěkné foto vznikají bohužel pouze při 100 - 200 - takže opět potřebuju hodně světla, nebo sakra dlouhý časy.

Tímto jsem chtěl říct, že né vždy více znamená lépe.
Neznamená to ovšem že je špatné mít snímač s hodně Mpix či možnost nastavit vysoké ISO, s kvalitní optikou a velkým snímačem je to dobré.
Naposledy upravil(a) prassat dne 12.06.2009 13:19, celkem upraveno 2 x.
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Odpovědět

Zpět na „Hobby - zájmy - koníčky“