POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

vše o co se zajímáte

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Havlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 12.04.2008 20:44
Bydliště: Strakonicko

POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od Havlos »

Tak se pochlubte vy co točíte jaký je váš osobák :D
Já stím bojuju cca měsíc a nejvíc sem z toho zatím vyždímal 11843 ot/min

Kdyby nekdo nevěděl WocoGo:

Představení Powerballu:
Co je Powerball…
Má velikost tenisáku, asi stejnou hmotnost a můžete s ním dělat úžasné věci. To je Powerball, světově nejpropracovanější ruční gyroskop, ketrý díky precizní technologii dosahuje rychlosti až 15.000 otáček za minutu, přičemž dává odpor rovnájící se hmotnosti přes 18 kilogramů. Kdo ho ovládne, zamiluje si ho a bezmála se na něm stane závislý. Fantastickým způsobem pracuje se svaly paží a nejen, že přináší výsledky při formování svalstva, při rehabilitaci a běžném tréninku, ale zároveň je i výjimečným zdrojem zábavy a soutěžení.

Jak Powerball pracuje…
Powerball pracuje na principu gyroskopu. Je to koule rotující kolem osy, jejíž konce jsou zapojeny do ocelového prstence. Rychle roztočený powerball má osovou stabilitu, vysoký točivý moment a tendeci setrvávat v původní poloze, což vede k odolávání silám směřujícím k naklonění osy, a to pohybem kolmým k působící síle. Prakticky to znamená, že síla ruky zvyšuje rotaci powerballu, ale zároveň s tím zvyšuje i jeho odpor, takže vzniká dojem, že držíte živý objekt, který vždy přesně reaguje na pohyb vaší ruky.¨

Komu je Powerball určen…
Powerball má široké uplatnění při posilování a rehabilitaci, pro sporty jako je golf, tenis, cyklistika, lezectví, pro hráče na strunné, dechové a klávesové nástroje a pro operátory počítačů a další pracovníky, pro něž je klávesnice počítače základním pracovním nástrojem. Každý z nich ocení přínosy, které má používání powerballu.
Žádný jiný cvik, nářádí nebo zařízení nemá tak rychlý a významný vliv na formování a posilování prstů, rukou, zápěstí a paží. Kromě toho má powerball neocenitelnou schopnost uvolňovat a posilovat ramena.
Jakmile se s powerballem sžijete a naučíte se jej používat, okamžitě pocítíte efekt a každodenní růst výkonu a síly.
V oblasti rehabilitace má powerball roli především při řešení syndromu karpálního tunelu a RSI (postižení ruky vzniklé při práci s klavesnicí počítače).

Použijte Powerball!
Použití Powerballu je skutečně všestranné:

pro trénink a posilování
sport
rehabilitaci
zábavu
Naposledy upravil(a) Havlos dne 21.01.2010 16:58, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od Petr74 »

okolo 9900
jednou
Obrázek

MuFFin0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 10.09.2009 14:38

Re: POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od MuFFin0 »

no ja uz mam svoj powerball dobre 3 roky a tocil som si s nim tak mozno 30krat a max som mal zatial nieco malo cez 12 a pol...musim ho uz konecne "oprasit" a zacat aj pouzivat, uz by bolo tusim na case :)

Uživatelský avatar
vwoky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Re: POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od vwoky »

tak s intenzitou točení sem na tom asi jako muffino zatim nejvíc 12 400ot.

Uživatelský avatar
Jenda.90
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 17.01.2010 14:32
Bydliště: Středočech

Re: POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od Jenda.90 »

Zdravím, s mými 10 560 vás sice netroufnu, ale budu cvičit :D

Uživatelský avatar
semik86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 10.03.2009 19:32
Bydliště: Vysočina

Re: POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od semik86 »

Hoši, nijak tohle teda moc neznám :oops: , chtěl bych to zkusit, koukal jsem na netu na Powerbally a je jich tam několik druhů, resp. barev, cen, apod, jaký je asi tak nej nebo to je jedno..??? Předem díky za rady :wink:
De omnibus est dubitandum ;-)

Na prodej:
- pár dílů na B5, B5.5: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=172086" onclick="window.open(this.href);return false;
- VW Passat na ND: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=184420" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jenda.90
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 17.01.2010 14:32
Bydliště: Středočech

Re: POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od Jenda.90 »

semik86 píše:Hoši, nijak tohle teda moc neznám :oops: , chtěl bych to zkusit, koukal jsem na netu na Powerbally a je jich tam několik druhů, resp. barev, cen, apod, jaký je asi tak nej nebo to je jedno..??? Předem díky za rady :wink:
Tak podle mě je nejlepší originál, třebe na powerball.cz. Určitě si nekupuj nějake levné napodobeniny, určitě se nevyplatí :wink: Taky jsem jeden měj na zkoušku- chvíli se i točil :D Ale pak jsem si koupil originál a to bylo uplně o něčem jiném.
Typ už je jedině na tobě, já osobně mám s modrým podsvětlením a jsem naprosto spokojen, jinak se od sebe ty plastové myslím moc neliší. No a pak máš i kovový, ale to už je zase jiná cena. A doporučuji k Powerballu ješte ten měřák, ten se určitě vyplatí :wink:

Uživatelský avatar
semik86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 10.03.2009 19:32
Bydliště: Vysočina

Re: POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od semik86 »

Jenda.90 píše:
semik86 píše:Hoši, nijak tohle teda moc neznám :oops: , chtěl bych to zkusit, koukal jsem na netu na Powerbally a je jich tam několik druhů, resp. barev, cen, apod, jaký je asi tak nej nebo to je jedno..??? Předem díky za rady :wink:
Tak podle mě je nejlepší originál, třebe na powerball.cz. Určitě si nekupuj nějake levné napodobeniny, určitě se nevyplatí :wink: Taky jsem jeden měj na zkoušku- chvíli se i točil :D Ale pak jsem si koupil originál a to bylo uplně o něčem jiném.
Typ už je jedině na tobě, já osobně mám s modrým podsvětlením a jsem naprosto spokojen, jinak se od sebe ty plastové myslím moc neliší. No a pak máš i kovový, ale to už je zase jiná cena. A doporučuji k Powerballu ješte ten měřák, ten se určitě vyplatí :wink:
Hmm, tak koukám, že nějaký tipy a rady jsou :wink: Kouknu na ty stránky, myslím, že ten plastovej na začátek bude stačit :wink:
De omnibus est dubitandum ;-)

Na prodej:
- pár dílů na B5, B5.5: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=172086" onclick="window.open(this.href);return false;
- VW Passat na ND: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=184420" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
semik86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 10.03.2009 19:32
Bydliště: Vysočina

Re: POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od semik86 »

Tak jsem na ty stránky mrknul a jsem z toho potěšen :D Teď si jen vybrat jaký model :lol:
De omnibus est dubitandum ;-)

Na prodej:
- pár dílů na B5, B5.5: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=172086" onclick="window.open(this.href);return false;
- VW Passat na ND: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=184420" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jenda.90
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 17.01.2010 14:32
Bydliště: Středočech

Re: POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od Jenda.90 »

Tak to už je jen a jen na tobě :D
Jen fakt doporučuji ten "otáčkoměr", chvíli budeš cvičit a pak už tě začne zajímat ta rychlost a rekord :D Má různé fukce, třeba okamžitou rychlost, maximální aktuální i celkovou, pak i něco jako trénink. U některých modelů je i rovnou vložen, ale skoro ke všem se dá dokoupit a nacvaknout :wink:
Naposledy upravil(a) Jenda.90 dne 27.01.2010 19:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jenda.90
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 17.01.2010 14:32
Bydliště: Středočech

Re: POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od Jenda.90 »

A trochu jsem jěšte pocvičil a zvednul osobní rekord na 11287 :D

Uživatelský avatar
semik86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 10.03.2009 19:32
Bydliště: Vysočina

Re: POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od semik86 »

Jj, koukal jsem, že u některých modelů je už ten otáčkoměr danej k tomu :D Záleží na ceně.. Jinak gratuluji k NEW rekordu :mrgreen:
De omnibus est dubitandum ;-)

Na prodej:
- pár dílů na B5, B5.5: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=172086" onclick="window.open(this.href);return false;
- VW Passat na ND: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=184420" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Havlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 12.04.2008 20:44
Bydliště: Strakonicko

Re: POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od Havlos »

Konečně se to tu truchu probudilo už sem myslel že jsem jediný "pako" :) co stím občas točí.
Já mám model Signature Svítí krásně bíle :P
A ted už dost slov jdu si zatočit je třeba se navzájem pohecovat

Uživatelský avatar
Jenda.90
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 17.01.2010 14:32
Bydliště: Středočech

Re: POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od Jenda.90 »

Havlos píše:Konečně se to tu truchu probudilo už sem myslel že jsem jediný "pako" :) co stím občas točí.
Já mám model Signature Svítí krásně bíle :P
A ted už dost slov jdu si zatočit je třeba se navzájem pohecovat
Soutěž? :D :D

Uživatelský avatar
Jenda.90
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 17.01.2010 14:32
Bydliště: Středočech

Re: POWERBALL aneb nakolik to roztočíte

Příspěvek od Jenda.90 »

semik86 píše:Jj, koukal jsem, že u některých modelů je už ten otáčkoměr danej k tomu :D Záleží na ceně.. Jinak gratuluji k NEW rekordu :mrgreen:
Takže se tu na fóru brzy budeme předhánět v rekordech? :mrgreen: P.S.:děkuji za gratulaci :wink: :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Hobby - zájmy - koníčky“