VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

vše o co se zajímáte

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
vulkan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 25.08.2008 11:27

VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

Příspěvek od vulkan »

mam otazocku... co pouzivate na upravu videa.. a akym prog.robite prezentacie Foto+video+hudba.. v HD alebo Full HD kvalite.. Vcera dorazil Canon SX1 :P ale musim pockat do Vianoc.. :wink: preto este software,baterky a tasku..
VW Golf IV
ex VW Bora
ex VW Passat
ex VW Polo

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od Shemik »

Tez se pripojuji k tomuto dotazu. Kdysi mi kamos radil Movie Maker, ale do toho mi to FullHD video neslo ani nacist. Mozna jsem nekde delal chybu, nevim, jinak by me take zajimaly nejake alternativy :lol:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od widle »

a co pinacle?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
vulkan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 25.08.2008 11:27

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od vulkan »

Neviem..Shemik..a Ty co puzivas..ci nijak nespracovavas video.. i foto dokopy?teda prezentacia s prechodmy a hudbou v pozadi.. na viste to ten movie marker.. to asi neberie ani take rozlisenie a typ video suboru z sx1
VW Golf IV
ex VW Bora
ex VW Passat
ex VW Polo

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od Shemik »

JJ, video pouzivam, natacim, ale koukam na to jako na syrove, nic s tim zatim nedelam :lol:
Ale nijak to casem pokoumam, abych to mohl strihat, mixovat s hudbou a tak :lol:

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od jk4825 »

Tak já používám několik programů pro tvorbu prezentačních videosekvencí s vkládáním fotek.

Na úplnej základ pro práci s fotkami poslouží i Windows-áckej program Photostory. Je jednoduchej, má kupu přechodových i světelných efektů, prolínání, ořezy, zoomování, nastavení přechodových sekvencí, zvukový doprovod, popisky, titulky...
http://www.microsoft.com/cze/windows/xp ... fault.mspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Poměrně lepší je Memories on Tv, který je už na profesionální úrovni, filtrů, efektů a nastavení má přehršel a vyřádí se v něm asi každý. Program má i svoje podpůrný fórum, kde je vysvětleno i vytváření HD prezentací a kupa dalšího. Hodně dobrej program.
Kdyby někdo na tom fóru něčemu nerozumněl, tak máme přeci google-translate, který to přeloží do srozumitelné podoby.
http://www.codejam.com/download.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://motvforum.com/forum/index.php?si ... 2169680a7d" onclick="window.open(this.href);return false;

Na normální úpravu videa a korekce čehokoliv je suprovej VirtualDub, který se dá rozšířit pomocí zásuvných open-sourceových filtrů a dotvořit si ho k obrazu svému. Filtry jako změna rozměru (Resize), potlačení šumu (2D Cleaner, Smart Smoother, Dynamic Noise Reduction) nebo deinterlace (Deinterlace Smooth, Deinterlace MAP). Lidem, kteří při natáčení neudrželi pevnou ruku, se určitě hodí filtr Deshaker pro stabilizaci záznamu. Filtr VobSub Vám umožní vložit přímo do obrazu titulky, což se někdy může hodit. Pokud chcete obohatit své video o logo nebo naopak logo z videa vygumovat, hodí se Vám filtry Logo a LogoAway a spousta dalších.
http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... irtualdub/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://neuron2.net/" onclick="window.open(this.href);return false;

A jako poslední je to špička ve svém oboru Sony Vegas, který asi není potřeba představovat.
Ten umí naprosto vše, ale je hodně složitý, tak že ten kdo nikdy s videem nepracoval, na to bude koukat jako z jara...

Sony Vegas je kvalitní nástroj pro vytváření, editaci, střih a další zpracování videa i audia. Program podporuje i zachytávání a práci s SD i HD videonahrávkami. K dispozici je mnoho různých filtrů, audio a video efektů atd. Upravené video lze uložit do některého z populárních video formátů nebo vypálit přímo na DVD. Extrahovat a uložit lze i zvuké stopy z video souborů a je možno je uložit například do MP3 formátu.

http://www.slunecnice.cz/sw/sony-vegas/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.tvfreak.sk/modules.php?name= ... icle&sid=3" onclick="window.open(this.href);return false;

Případně bych mohl dodat svoje funkční a ošetřené, výše jmenované programy...
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vulkan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 25.08.2008 11:27

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od vulkan »

Dakujem..za podrobny popis..aj odkazy..Vyskusam.. :D
VW Golf IV
ex VW Bora
ex VW Passat
ex VW Polo

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od Shemik »

jk4825 píše:Tak já používám několik programů pro tvorbu prezentačních videosekvencí s vkládáním fotek.

Na úplnej základ pro práci s fotkami poslouží i Windows-áckej program Photostory. Je jednoduchej, má kupu přechodových i světelných efektů, prolínání, ořezy, zoomování, nastavení přechodových sekvencí, zvukový doprovod, popisky, titulky...
http://www.microsoft.com/cze/windows/xp ... fault.mspx" onclick="window.open(this.href);return false; ...
Hele JK,
- a schrousta tohle taky FullHD z myho fotaku :?:
- a jede to ve Viste ci W7 :?:

Dik :lol:

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od jk4825 »

Visty i W7 to spapají v pohodě. Ale jak už z názvu vyplývá, je to program určen na práci s fotkami. PhotoStory... :wink:

Jestli budeš chtít zpracovávat HD video pro prezentaci, střih... tak se musíš poohlídnout jinde. Třeba Pinnacle Studio to umí, ale myslím že až od verze 12, ideální je třeba stabilní verze Pinnacle Studio 14 HD CZ. To už je kvalitní program...
Mezi hlavní novinky této verze patří podpora formátu 1080p, podpora operačního systému Windows 7 či nový filtr pro stabilizaci obrazu který je využíván producenty profesionálních filmech.

A nebo Sony Vegas...

Teď Tě asi moc nepotěším... :wink:

Trochu blbý jsou ty brutální požadavky na PC, aby jsi mohl HD video v pohodě zpracovat:
Windows 7, Windows XP SP3 nebo Windows Vista (SP2)
Intel Pentium nebo AMD Athlon 1.8GHz a vyšší (2.4GHz doporučeno, pro formát AVCHD je vyžadován procesor Intel Core™2 Duo 2.4 GHz a vyšší, pro formát AVCHD1920 je vyžadován procesor Intel Core™2 QUAD 2.66 GHz nebo procesor Intel Core i7 a vyšší)
1GB RAM (pro formát AVCHD 1920 je vyžadováno 2GB)

Grafická karta kompatibilní s rozhraním DirectX9 a vyšším s alespoň 64MB paměti (128MB doporučeno, pro efekty Red Giant Magic Bullet Looks Plug-in: Pixelshader 2 vyžadováno alespoň 128MB, integrované grafické karty Intel nejsou podporovány, pro editaci formátu AVCHD 1920 je vyžadováno alespoň 256MB)
Zvuková karta kompatibilní s rozhraním DirectX9 a vyšším
3,2GB volného místa na pevném disku pro instalaci programu
DVD-ROM mechanika pro instalaci programu

Pro zpracovani AVCHD (H.264), potažmo AVCHD1920 je kazdy procesor prostě asi pomaly... :mrgreen:
To je tedy prda.

Co jsem tak koukal, tak pro optimální zpracování HD videa, je základ někde:Vista 64b, 4GB RAM, E6750 Dual 2,66 GHz, nVidia 8800 GTS... :wink:

Obsáhle je zpracování HD řešeno tady:
http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?f=1704&t=1063495" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od Shemik »

No vis co, ja potrebuju neco, co nejjednodussiho, co bude umet normalni strih a spojovani a podlozeni jinym zvukem-hudbou, to je cely, nic jinyho od toho nepotrebuju, proste nejlepe neco pro uplne blby. PC mam takovy:
Přílohy
moje pc.jpg

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od jk4825 »

Já teda přímo o zpracování HD videa toho moc nevím, to přiznám na rovinu, zatím jsem měl tu čest jen okrajově. :wink:

Nicméně je faktem, že oficiální Blu-ray a HD DVD používají klasika kompresi MPEG-2 (tedy stejně jako DVD), VC-1 (WMV9) a MPEG-4 (AVC). Audio stopa je uložena v EAC3 (DD+). Kontejnerem je EVOB a ještě M2T.
Neofiko Blu-ray a HD DVD šíří video údajně pouze v Matroška kontejneru, kompresi videa MPEG-4 AVC a zvuk klasika AC3.

Taky jsem se dočetl na jednom zahr. fóru, že jsou i HD AVI s MPEG-4 ASP kompresí, což by znamenalo použití standardních DivX a XviD kodeků. Potom by s tímto HD videem měl bez problémů a s patřičným pluginem pro import MPEG normálně pracovat VirtualDub, nebo Avisynth.

Podle mě tedy záleží, v jakým formátu Ti ten Tvůj foťák, kamera a nebo co je zdrojem to video bude ukládat. Stáhni si program MediaInfo, nainstaluj. Do pc si ulož kus Tvýho HD videa, který chceš zpracovávat a nech to tím programem MediaInfo identifikovak. Já jsem tady vyznačil z kousku .vob MPEG-2 DVD, na co by jsi se měl zaměřit, co by mě respektive zajímalo. :wink:

V prvním rámečku vidíš, že DVD ukládá video do kontejneru MPEG-PS, kde je proložený video a audio proud.
V druhým rámečku je pak uveden samotný kompresní formát, tedy u DVD je to výše zmiňovaný MPEG-2
Ve třetím rámečku je komprese audia pro DVD, v tomto případě AC-3. Pod tím je datový tok 320Kbps, 2 Kanály, tedy stereo...

Buď ty informace napiš a nebo lépe sem hoď screen. Pak se uvidí. Je to celkem výzva a samotnýho mě to zajímá. :mrgreen:
2.jpg
P.S. Doufám, že jsem nenapsal nějaký bludy, píšu to v polospánku. A jestli jo, tak zítra nahodím korekci... :mrgreen:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vulkan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 25.08.2008 11:27

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od vulkan »

Canon sx1 uklada tak v QuickTime Movie ,ale tie podrobne info neviem ake su..
Streams
Video: 00:00:57,267, 30,000 fps, 1920x1080x24, H.264
Audio: 00:00:57,267, 44 100 Hz; 16 Bit; Stereo, 16-bit Little Endian
VW Golf IV
ex VW Bora
ex VW Passat
ex VW Polo

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od Shemik »

JK4825:
jj, natáčí do Quicktime MOV [H.264 + Lineární PCM (stereo)]

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od jk4825 »

To je širokej pojem.
.mov není kodek, je to kontejner Apple, stejně jako na PC se požívá kontejner .avi. Uvnitř kontejneru mohou být různé kodeky. :idea: :wink:


Ono je to trochu složitější, to bych sepisoval dlouho, ale ve zkratce:

Máš třeba film, kterej má koncovku .avi. To je kontejner. Ale film samotnej je zpracovanej např. kodekem DivX, xVid...

Kontejnery jsou například AVI, OGG, MPEG, QuickTime, Matroska...
Kodeky potom třeba MPEG-1,2.4, H.264(MPEG-4 AVC), RealVideo, WMV, DivX, Xvid...


Potom jestli to dobře chápu, tak ten SX1 dělá video v Apple kontejneru .mov a používá kodek H.264 (H263?)/MPEG-4/Part 10 AVC...ja :?: :mrgreen:
Identifikuj to tím MediaInfo a nebo Gspotem. Mělo by se tedy jednat o zpracování tohoto kodeku, ne :?: :D
Přílohy
1.jpg
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od Shemik »

JJ, to je presne on. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Hobby - zájmy - koníčky“