VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

vše o co se zajímáte

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od jk4825 »

máš primárně na mysli zakrytí místa ve statickém obrázku :?:

A nebo u pohybujícího se objektu, jak třeba v telce zakrývají černou páskou nevhodné věci ve vysílání :?:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vulkan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 25.08.2008 11:27

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od vulkan »

no ja by som to potreboval pouzit vo videu..
VW Golf IV
ex VW Bora
ex VW Passat
ex VW Polo

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

Příspěvek od jk4825 »

Všechno jde, ale je otázka, jestli jsi někdy z videem pracoval. Řeknu Ti, co potřebuješ, rozepisovat to nebudu. Pokud s authoringem máš zkušenosti, tak je to celkem v pohodě...

To co požaduješ, musíš udělat v nějakým profi programu na editaci a authoring videa. Sony Vegas, Adobe Premiere, Pinnacle Studio, Corel videostudio... Do samotnýho programu je potřeba si sehnat pluginy, který Ti zajistí potřebnou možnost úpravy. To co potřebuješ, je skryto pod instalačním balíkem od firmy NewBlue a plugin se jmenuje VE Pixelator. Ten je obsažen již v základní verzi balíku Essential FX. Po doinstalování se objeví jeho samostatné nastavení, velikost maskovacího pole, barva a další věci... :wink:
Je to podobný, jako když maskuješ logo třeba tv stanice...
Naposledy upravil(a) jk4825 dne 09.02.2010 00:40, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vulkan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 25.08.2008 11:27

Re: VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

Příspěvek od vulkan »

no precital som si...ale nejak sa mi tie prilohy nezobrazuju... a ak mozes.. dost by mi pomohlo keby napises postup na Sony...ja mam Vegas Pro 9.0c a mozno by som na to nejak aj dosiel po niekolkych {hodinach}skusania.. ale ked ze je to v angl.. tak mam stym problem.. mozno niekde v Pluing manazeri..a Video...Sony Pixelate..mozno je uplne iny postup.. preto sa na to pytam vo fore kedze som to nejak nevygooglil..
VW Golf IV
ex VW Bora
ex VW Passat
ex VW Polo

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

Příspěvek od jk4825 »

Trochu jsem to musel poupravit, protože mi blbne připojení k netu a nechce mi to odesílat soubory...
Zítra navečer, až se dostanu domů, tak se na to podívám a něco když tak sesmolím. :wink:

Jinak ten pack je k nalezení na stránkách výrobce: http://www.newbluefx.com/videofx.html" onclick="window.open(this.href);return false;

V levo klikni na Video Essentials a pak pod obrázky na Pixelator - uvidíš na fotkách, jak maskuje vybrané místo. To je to, co by jsi potřeboval :?: :wink:


EDIT://
Tak že jsem na ukázku našel toto: http://www.softpedia.com/progScreenshot ... 17025.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Je tam vidět nastavení položek po doinstalování packu NewBlue Video Essentials, jak je ze screenshotu patrné, bude nutno nastavit výšku a šířku zakrytí, velikost bloku pro maskování, střed ve videu, kde se bude maskovací pole nacházet...Z položky Options a co se nachází po rozkliknutí dalších věcí vidět není nic...

Na Sony Vegas bych to musel nejdříve vyzkoušet...
Napiš, jestli jsi si s tím poradil a nebo ne a já bych na to když tak potom kouknul.... :mrgreen:
Naposledy upravil(a) jk4825 dne 09.02.2010 01:16, celkem upraveno 2 x.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vulkan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 25.08.2008 11:27

Re: VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

Příspěvek od vulkan »

Ok.. :wink: budem rad ked mi stym pomozes...a mozno i inym ktory to vyuziju..
na tom vegase..dal som si video do spodnej casti..a pridal som z Video FX ..to Pixelate.. no pixely sa zmenili na celom obraze a ja by som potreboval zmenit len urcite miesto...{spz} na objekte v pohybe..

EDIT... naistaloval som new blue fx... a vyzera to celkom dobre.. :wink: asi si uz vyriesil moj problem.... Dikes :!: po pridani do obrazu..je ten efekt cely cas... lenze auto je v pohybe.. a cast ktoru chcem zakrit meni polohu na monitore.. je tam dole pri casomiere taky biely svorec da sa posuvat no efekt i tak trva cely cas videa nie urcity okamih
VW Golf IV
ex VW Bora
ex VW Passat
ex VW Polo

Uživatelský avatar
vulkan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 25.08.2008 11:27

Re: VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

Příspěvek od vulkan »

tu je screen v kruzku je ten znak ktorym by sa malo asi nieco (asi nieco s casom)nastavit.. mne totiz to zmenene pixlovanie je aktivne cely cas trvania videa.. ,nie len urcity okamih..a auto je v pohybe takme musim menit polohu pixlovania a aby to trvali len urcity kratky cas.. len neviem ako.. :?
Přílohy
2010-02-10_232358.jpg
VW Golf IV
ex VW Bora
ex VW Passat
ex VW Polo

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

Příspěvek od jk4825 »

Omlouvám se, já se ještě nedostal domů k pc a tak jsem na to neměl čas. :oops:
Jen tak pohledem bych řekl, že u videa, který se pohybuje bude nutno nějak nastavit přechod maskovacího filtru. Třeba si část videa rozložit na jednotlivý obrázky a maskovači naznačit, čeho, resp. jakýho místa by se měl držet.
Víš jak to myslím, že třeba na framu 255-275 je oblast zakrytí na jednom místě, na framu 276-300 se přemisťuje na další místo, na framu 301-325 zase o něco dál...

Takto jsem pochopil, že maskovač zastíní dobrou část, ale jakmile třeba auto odjede a oblast zakrytí je pořád statická a na jednom místě, tak spz jde přečíst a celá věc jaksi ztrácí význam... :wink:

Jinak jsou zpřístupněný všechny volby v nastavení? Ze screenu to poukazuje na trial a tedy zkušební verzi, tak jestli to není nějak omezený... :?:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vulkan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 25.08.2008 11:27

Re: VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

Příspěvek od vulkan »

presne ono to staticky zakriva jedno miesto.. uvidim skusim to zajtra,mom i preto ze je to trial.. je to platene zadal som i meno a emailovu adresu..no ziaden key mi neprisiel len odkaz na ich stranku.. mozno preto to nejde inak nastavit..

ako skusam ,stale sa mi to nedari.. :?
VW Golf IV
ex VW Bora
ex VW Passat
ex VW Polo

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

Příspěvek od VW-DEANE »

Kúpil som kameru Samsung HMX-H204 Klasický videorekordér bude vedieť to video spracovať? V akej kvalite? Doteraz sme so synom používali Sony D8 digital, no stratil ten červený čudlík a už sa to do opravy nehodí, to by oprava stála viac než je reálna hodnota kamery.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

Příspěvek od Bastard »

Pánové, náhodou by se tady nenašel nikdo, kdo by mi na dva dny půjčil nějakou slušnější HD kameru??? :mrgreen: Zadarmo to samozřejmě nechci. Nejlépe v okolí Olomouce nebo Vyškova :D

Uživatelský avatar
Midas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 334
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

Příspěvek od Midas »

Dělám taky videa.Teď jsem nastartoval účet u Vimeo a mám tam teprve jednu takovou práci s Toyotou Celicou.Je tam video i z VAG Nysa ale to je bohužel nekvalitní.Můžete kouknout zde http://vimeo.com/jbproduction" onclick="window.open(this.href);return false;
Případné otázky SZ.VW točit teprve budu :D navíc budu shánět novou kameru. :smoke: :good:

Uživatelský avatar
mecca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 07.04.2011 14:59
Bydliště: Praha/Kutnohorsko

Re: VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

Příspěvek od mecca »

Ahoj, taky něco točim, a mam problém. Potřeboval bych otočit video o 180 stupňů. Jělikož sem natáčel s foťákem "vzhůru nohama". Řešil někdo podobný problém? Máte tip v jakém programu je nástroj pro otočení videa? Dík

Uživatelský avatar
Speed
Pilot
Pilot
Příspěvky: 857
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kósek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

Příspěvek od Speed »

řešil to kluk u nás na srazu - dal si iphona jako onboard ale dal ho naopak , takže měl všechny videa obráceně ......
předělal to v programu Pinacle studio 14 (nejsu si jisté jestli to byla 14 , nebo 16 .... ale myslim že 14 )
Scirocco I 2.0 16V 9A
Mitsubishi Galant 2.0 GTi 16V LPG
Škoda Felicia 1.3 BMM LPG
ex Scirocco II 1.8 DX

Jestli se v tym Sciroccu zabiješ, tak mi nechoď na oči !!!! moje Martinka

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

Příspěvek od Bastard »

http://www.youtube.com/watch?v=hUe6YaxEkWA" onclick="window.open(this.href);return false; Akorát místo zrcadlení (mirror) můžeš v poklidu použít Otočit o 180° (Rotate)... Vpravo najdeš další videa na jiné programy.

Odpovědět

Zpět na „Hobby - zájmy - koníčky“