VIDEOKAMERY, VIDEOFOŤÁKY: čím natáčíte, zpracování videa

vše o co se zajímáte

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od jk4825 »

Co kdyby jsi pořídil kousek záznamu, v tom formátu, se kterým plánuješ pracovat a někam mi to nahrál? Stačí kousek, ono je to datově náročný, tak třeba minutu, nebo tak nějak. Třeba nějakou scénu, kde jezdí auta, chodí lidi...prostě něco pohyblivýho...klidně třeba jak venku sněží... :wink:

No jinak pokud si vystačíš se základními funkcemi, tak asi jeden z nejlepších pro základní práci s videem je Xilisoft Video Converter. Ten Ti můžu vřele doporučit. Nejlépe ve verzi Ultimate a nebo Platinum. Já ho taky používám pro běžný převod formátů a jsem s ním spokojen, jako základ bohatě dostačuje. :D

Umí převádět snad všechno, celkem bohaté nastavení v pravém sloupci:
Převod.jpg
Video samosebou ořeže:
Ořez.jpg
Změní velikost, zachová poměr a nebo udělá jiný rozměr:
Střih.jpg
Do videa zakomponuje efekty, které má již přednastavené:
Efekty.jpg
Video si můžeš opatřit vodoznakem:
Vodoznak.jpg
Popřípadě svým podpisem:
Podpis.jpg
Do filmů vloží napevno titulky:
Titulky.jpg

To je myslím pro začátek více než dostačující. Jestli Ti to stačí OK, jestli chceš něco lepšího, tak můžeme pokračovat. Mrkni na topik, kde jsem dával ukázky mých prací s videosoubory ve VirtualDubu, jak se dají vyčistit staré a zašumnělé nahrávky. To se samo HD videa netýká, ale když přes Mp4Cam nakopeš HD video do VirtualDubu, tak se dají dělat "zázraky"... :mrgreen:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=217&t=127754" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Ale kousek videa z toho Tvýho stroje mi někam upni, celkem mě to zajímá... :mrgreen:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od Shemik »

OK, hod mi do SZ emailovou adresu, jeden takovy zaznam tady mam, tak Ti ho nekam upnu.

EDIT: Tak jsem udelal zkusebni video 24 sekund, ma to 124 MB, poslu ti to leteckou postou, tak hod tu mailovku :lol:

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od jk4825 »

Tak Ti můžu říct, že na stříhání a zpracování surovýho videa z HD je fakt potřeba výkonnej PC... :wink:

Starej PC mi přehrával video jako by po fotkách, tak že to vypadalo, jako když si pustíš fotoprezentaci sériovýho snímání. Na nový mašině to už bylo OK. Te Xilisoft to v pohodě načte a převede do čeho si jen budeš přát. Fungujou efekty, vodoznak, podpis, střih, ořez...Prostě vše co jsem psal výše že umí, tak funguje.

S VirtualDubem to je horší, ten už pro načtení potřebuje mít v PC nainstalovaný kodeky přímo od Apple, tedy pro kontejner .mov, z filtry FFDShow, které používám namísto různých blbostí typu "kodekpack", si moc nerozumí. Dá se to opět řešit pluginem do system32, ale není to ono. Video se seká, přeskakuje a občas mělo i obrazový výpadek.
Jenže samotnej soft QuickTimePlayer-u je žrout výkonu a je na houbeles, ale naštěstí si VD rozumí dobře i s QuickTimeAlternative. Po bloumání na zahraničních video fórech jsem našel pár .ini souborů a .vdf plugin, tyto soubory je nutno nacpat do VirtualDubu, resp. do jeho složky. Potom již vše funguje, jak má... :wink:


Tvoje origo video jsem zkusil na zkoušku rekompresovat pomocí bezplatnýho kodeku .xVid, tedy do kontejneru .avi
Video je zmenšeno asi 13x oproti původní velikosti, z datového video proudu 41,6Mbps je udělán proud cca 3,5Mbps. Tím se zmenšila velikost původního souboru z necelých 130MB na necelých 10MB. Ve VirtualDubu jsem nepoužíval žádné vylepšujicí pluginy pro výsledné, rekompresované .avi...

Musím říct, že to video upravovat je na zátěž počítače prda jako hrom. Na novým celkem v poho, starej PC (ten má mimochodem dle W7 index výkonu 3,6 a je to vlastně to samý, co jsi dával screen toho Tvýho PC) to rekompresoval na max. nastavení ohledně kvality a za použití dvou průchodů skoro 30min, tedy při délce videa 24sec. to znamená zhruba 1sec. = 1min. Nechat takto přes VD rekompresovat záznam o délce třeba 1hod. a za použití dvou průchodů, bych teda fakt na nějakým starým PC nechtěl... :mrgreen:
Samo že normální převodníky jsou hotovi daleko dříve, kvalita tomu ale odpovídá...

Tak že:

Xilisoft to v pohodě načte, převede a upraví kam je libo:
XILISOFT.jpg
Virtual Dub po úpravě taky spolupracuje:
VD.jpg
No a tady je zvětšený výřez z videa, jaký je to rozdíl... :idea:
Přílohy
6.jpg
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od Shemik »

Tyyy brdo, diky za analyzu. Hele muzes mi poslat to vysledny zkompimovyny video :?:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od widle »

když už se tady bavíte o videu, mám prosbu:
V ČEM MÁM PŘEKONVERTOVAT VIDEO, KDO PORADÍ?
Mám stažena videa pomocí real playeru, chtěl jsem je upravit v pinaclu a ejhle, on je nechce.........
jo a nechtěl bych přijít o kvalitu
díky
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od jk4825 »

Shemik: Nějak jsem úplně přehlídnul, že chceš poslat naz5 to rekompresovaný video... :oops: Kam to mám hodit :?:
P.S. S tím bleskem vypadá ta SX-1 hodně dobře... :idea: :D

widle: Psal jsem o převodu o stránku až dvě nazpět. Potřeba upřesnit, v jakým kontejneru a kodeku máš video, se kterým chceš pracovat. Prožeň to programem Gspot a nebo MediaInfo, hoď sem screen z videa kvůli kvalitě, napiš jestli to video chceš archivovat, přehrávat v počítači, na televizi, stříhat, mixovat do toho jinou audiostopu... :wink:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od Shemik »

JK, kamkoli se to Tobe hodi, odkud ho muzu stahnout. Take me napadla http://www.leteckaposta.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, ta je myslim do 160 MB :lol: Dik :lol:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od widle »

JK4825
mám to stažené přes real player odsud:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... amtype=WM3" onclick="window.open(this.href);return false;

typ videa je real audio/real video
Přílohy
screen.JPG
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od jk4825 »

Vyprdni se na real formát, kterej je o ničem a transportuj si to do pc v plný palbě. Když to takto stáhneš, tak dostaneš klasickej Windows formát videa v podobě .WMV, konkrétně poměrně kvalitní kompresi v podobě Windows Media Audio 9 Professional s bitrate ~1500kbps v rozlišení ~ dvd, (768*576) a s dostačující audio stopou Windows Media Audio a bitrate 96kbps/44kHz.
format.jpg
Jinak obraz je myslím dostačující a taková norma pro tento formát a kompresi. Kdyby jsi chtěl, tak to můžu stáhnout a prohnat přes pár neat video filtrů ve virtualDubu a kvalitu zlepšit, osekat černý pruhy, popř. odstranit logo Český televize. To logo ale je kolikrát lepší tam nechat, protože občas to filtr nezvládne a místo loga je tam nehezkej a rozmazanej čtverec...
Dakar.jpg
shot1.jpg
shot2.jpg
Naposledy upravil(a) jk4825 dne 03.02.2010 00:06, celkem upraveno 2 x.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od widle »

já jsem v tomhle celkem lama, ono mi to nabídlo jen real player...a je fakt, že ten obraz je nic moc.........
pokud by se ti moc chtělo si s tím pohrát.....
je toho ale tuším 17 dílů............
nebo mi napiš návod jak na to a já se pokusím to udělat.
nečekal jsem, že to bude tak složité, chtěl jsem to dát našim dvěma dakaristům ve čtvrtek na tiskovce, kde jsem pozvaný
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od jk4825 »

OK, tak nejjednodušší postup. :wink:

Stáhni si program NetTransport, třeba tady, přímo od výrobce a nainstaluj: http://www.xi-soft.com/download.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Otevři si tu stránku s tím videem v archivu ČT a nech ho chvilku načítat, dole si zapni "TV Kvalita"
Za běhu na video klikni pravým myšidlem, dej vlastnosti a zkopíruj celý obsah pole "Umístění"
1.jpg
Otevři si již nainstalovaný a výše zmiňovaný program Net Transport, zmáčkni Insert, vlož zkopírovaný odkaz z videa a vyber, kam to chceš uložit a dej OK.
2.jpg
Nech zatrženo jen video, který chceš stahovat, zbytek odstřel. Jestli chceš i reklamy, tak zatrhni i reklamy...
3.jpg

Dáš OK a už to stahuje k Tobě do PC... :mrgreen:
Po stažení budeš mít soubor s koncovkou .Archive, tu koncovku změň na .wmv a pojmenuj si to, jak uznáš za vhodný, třeba Dakar2010.wmv
4.jpg
Jestli Ti to takto stačí OK, pokud by jsi chtěl aplikovat nějaký vylepšení pomocí filtrů ve VirtualDubu, tak to ještě doplním... :mrgreen:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od jk4825 »

Paráda, jsem rád, že to funguje :wink:

VirtualDub je poměrně mocnej program na práci s videem. Super je, že je zdarma a je k němu volně ke stažení spousta pluginů, se kterejma se dají s videem dělat divy. Ty lepší jsou samo placený a na výpočetní čas náročný, ale základní poslouží taky dobře.

Jsou tam různý 2D čistící algoritmy, zjemňovací či doostřovací filtry, úprava barev, jasu, kontrastu, saturace, odstranění prokládání, ořezávání, spojování, komprese videa i audia, umí zachytávat obraz či zvuk, extrahovat zvukový stopy z videa, stabilizovat obraz, otáčet, převádět do podoby starýho filmu, do cartoon motion či do anime, vylepšovat obraz z vhs, kompresovat video i audio, odstraňovat loga tv stanic... :D

Psal bych tady ještě hodně dlouho, protože zásuvnejch modulů pro práci s videem je fakt hafo, stovky a stovky... :mrgreen:

Jestli se někdy koukáš na filmy v .avi, třeba na nějaký ripy z dvd, hddvd a nebo blue-ray, tak všechny kvalitní věci jsou dneska dělaný převážně právě VirtualDubem, kvůli nekompromisnímu a detailnímu nastavení prakticky čehokoli, aby výsledek měl co možná nejlepší kvalitu...
Ostatně v infu o filmu to bývá zapsáno, čím se film kompiloval. Třeba takto:
J.jpg
Výsledky jsou někdy dost působivé.

Mrkni sem, tady jsem o tom už trochu kdysi psal a ze screenů si můžeš udělat obrázek sám, co je myšleno pod slovem "působivé" :idea: :wink:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... virtualdub" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od widle »

hmmm, ten virtual dub je teda machr čeče........
to stažené mi ukazuje rozměry 768x576
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od jk4825 »

To rozlišení je v klidu, s tím si poradí každej monitor, televize, projektor, dvd přehrávač...
Když tomu pak např. osekáš ty černý pruhy, tak z toho dostaneš stejně např. 700*420

Jde o datovej tok, o ten bitrate. Co mají oni, těch 1500kbps je poměrně v klidu a myslím, že je to v pohodě koukatelný... :mrgreen:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vulkan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 25.08.2008 11:27

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ OBECNĚ: fototechniky příslušenství archivace..

Příspěvek od vulkan »

urcite dost programov umoznuje pridat logo.. no ja by som potreboval poradit akym programom zakryjem prekryjem.. urcitu cast napr poznavaciu znacku auta?
VW Golf IV
ex VW Bora
ex VW Passat
ex VW Polo

Odpovědět

Zpět na „Hobby - zájmy - koníčky“