VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

vše o co se zajímáte

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Infernal_Vampire

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Také mám jednu takovou zkušennost. Stáhl jsem během půl hodinky celou velkou vodnici. Nabil jsem si ji mátovým tabákem a jen tak u PC vykuřoval. Bílá mlha všude okolo jelikož jsem byl zrovna zavřený v místnosti 2mx3m. Udělalo se mi tak těžko, že jsem šel radši vyhodit sváču jak jsem byl překouřený. Míchnul jsem to 1x s trávou a t obylo prvně a naposledy. I ten oběd mi přestal chutnat u kterého jsem to do sebe valil ... blbě mi toho nebylo jen ledové kapky na čele a pocit, že mi rupne hlava nu a s alkoholem radši ani nekombinuji. :mrgreen:

Jenže to už jsou extrémy. :lol:

Uživatelský avatar
Greddy48
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 05.09.2009 13:27
Bydliště: Meziměstí (VW)ižňov
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Greddy48 »

To já u toho seděl celý odpoledne :lol: A tejden po tom jsem nemoh cejtit jakejkoliv kouř, jinak se mi zase zvedal kufr :) No strašný... Ještě to byl nějakej višňovej tabák, fuj, už nikdy!!! :158:
Díly na prodej-levně: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=192022" onclick="window.open(this.href);return false;
Diagnostika koncernu VW a ostatních značek

Uživatelský avatar
Myš
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2051
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Myš »

hehe ,njn chlast a dýmka je zajímavá kombinace,mi to stačilo včera s lambruscem ale už se teším až budu mít kokosovej tabák a dáme přes mlíko ale už bez vína a jinak sem dostala menší vodnici :oops:
Přílohy
180820102966.jpg
►►► VÝCHODOČESKÉ SRAZY ◄◄◄

Mám své myšlení, kterému málokdo rozumí.... Obrázek

kristof
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.09.2010 19:19

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od kristof »

Já osobně mám zkušenost s tím ,že když do dózy s ledovou vodou přihodíte pár kostek ledu tak Vám vodnice dává více dýmu. Jinka používám kokosové uhlíky , nijak nesmrdí při zapalování, což se ovšem o samozápalných uhlících říct nedá. Je sice pravda, že jejich zapálení trvá trochu déle, ale jsou lepší.
Jinak mám rád kombinaci tabáku: kokos, čokomix, vanilka a trochu máty. Je to příjemně nasládlé ale přitom tomu máta dodá příjemnou svěžest.
Kirstof

Uživatelský avatar
Myš
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2051
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Myš »

jo o ledu sem taky slyšela,ale ješte nezkusila :oops: , kokosovej uhlík sem zkusila nahřát v mikrovlnce a pecka,vydržel nám něco přes 2 hodiny,pak už sme nemohli :lol:

akorát nevím zda nedelám něco špatne,protože si myslím že ten tabk a ta příchut by měla bejt cítit víc než ji cítím já :oops:
►►► VÝCHODOČESKÉ SRAZY ◄◄◄

Mám své myšlení, kterému málokdo rozumí.... Obrázek

Infernal_Vampire

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Infernal_Vampire »

A taháš to pouze do pusy nebo až do plic ? Co vím, tak by to mělo být pouze do pusy tudíž by jsi měla tu chuť cítit. :? Nebo může být míň aromatický tabák nebo snad i jiná příčina.

Uživatelský avatar
Myš
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2051
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Myš »

Infernal_Vampire píše:A taháš to pouze do pusy nebo až do plic ? Co vím, tak by to mělo být pouze do pusy tudíž by jsi měla tu chuť cítit. :? Nebo může být míň aromatický tabák nebo snad i jiná příčina.
myslíj jjako šlukovat,to neee ,tak meloun třeba cítím ale třeba jen párkrát a pak už nic a kouř je na začátku taky pořádnej a pak až třeba taky nee,tak nevím třeba to j normální,ael aspon že už to hoří :lol:

a už mám i to sítko a přišlo mi že jen na alobalu ten uhlík je lepší i když je pak ten tabák připečenej na alobalu z druhý strany :oops:
►►► VÝCHODOČESKÉ SRAZY ◄◄◄

Mám své myšlení, kterému málokdo rozumí.... Obrázek

Infernal_Vampire

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Infernal_Vampire »

A zkoušela jsi ten alobal na 2 vrstvy teda ? Jinak ano bohužel se ten tabák lehce připeče ... netahá někdo tak, že by t opřetáhl a šla voda až do tabáku ? Možná proto ti to pak přestane dávat tolik dýmu, alespoň mě se to tak stávalo. No a nedržet zbytečně dým u vody ... lepší je ufouknout to ven.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Shemik »

Greddy48 píše:Fuuuj! Tohle už do držky v životě nevezmu, tenkrát na rozlučce se základkou jsem se z toho tak poblil, že to nikdo v životě neviděl :D Když se k tomu ještě přidala pěkná porce alkoholu :mrgreen:
To bylo tím, že jsi byl ještě dítě a dětem takovéhle věci nepatří do ruky, páč pak se z toho akorát tak pob.... :mrgreen:
O chlastu platí to samé :lol:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Shemik »

Jinak já mám takovouhle velikou holčinu a pak ještě jednu provedením stejnou, ale maličkou-cestovní, co jí mám pořád v autě, čovek nikdy neví, kde narazí na příležitost :mrgreen: Teď už si jí napěchuju jen vyjímečně, ale někdy ještě jo a nejraději mám jablečný tabáček :lol: Jinak já jsem schopnej jí vybafat i celou sám, dám jí tak za cca 1,5 až 2 hoďky a nikdy jsem se nepřekouřil. No jestli to nebude tím, že jinak kouřím doutníky, které šlukuji až do ponožek :mrgreen: Dýmku tedy také samo tahám až do plic, co do plic, taky až do pat, jinak bych z ní nic neměl :mrgreen: Jednou za čas je to dobrý pošušňáníčko :mrgreen:
Přílohy
RIMG9407.JPG

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Shemik »

PS: Jednou za čas si rád dám i takovýhleho půlmetrovýho macka, tak proto možná musím vodnici šlukovat až do těch ponožek :mrgreen:
Přílohy
RIMG10047.JPG
RIMG10046.JPG

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

ÁÁÁ, konečně rozumný téma..

Já sem hodim fotogalerii dýmek, který jsem si sám stavěl. Neustále dělám další a další, Aktuální kousek je ta poslední. Měl jsem i arabskou (první foto) po lehkým tuningu. Nic proti vám všem, ale arabskou dýmku už bych teď kouřil vážně jenom v nouzi.
Dýmku si dám těměř denně a už jsem vyzkoušel snad tisíce kombinací jak dýmek, tak nálevů a tabáků.

Za mně k dýmce:

Materiál těla nejlépe sklo / nerez, nebo hliník

Hadice - jedině gumová, nebo plastová na vodu (viz moje fotky).
Dají se vypláchnout a perfektně v zápětí vysušit. V těch origo arabskech je ve valný většině drát do spirály potaženej papírem a následně očalouněnej. Tam se drží za žebrama šílenýho bordelu a nedá se to vypláchnout. Zkuste si před kouřenim do hadice fouknout a uvidíte tu hromadu bordelu, co z toho vyjede.
Když vypláchnete, papír obvykle časem zplesniví a shnije, ale to neni vidět, páč je to čalouněný.

Korunka - lepší keramická, než kovová. Mám osobně raději průměrnou velikost až větší. Ale pak je vyšší spotřeba tabáku.

Tabák:
Nakhla: Dvě jablka, máta, meloun jsou OK.
Mulťák, višeň (tý tady mam ranec krabic, kdyby chtěl někdo odkoupit za 50Kč/krabka 50g, růže, HNUS HNUS HNUS
Mizo: Dvě jablka dobrý
Al Fakher: Super! Nejlepší švestka, hrozen, rybíz Nejlepší tabáky.

Ještě jsem měl vzorky od jinejch firem a některý super a jiný hrůza, ale výrobce si nepamatuju :-(

Uhlíky: Samozápalné (jen v nouzi- je v nich cejtit síra) - ve zlatém hrubém alobalu - hrubší zrno jsou celkem OK
Stříbrný s jemným zrnem jsou na pytel. Strašně se drolej a popel je tak jemnej, že propadává do tabáku
Kokosové - ideální chuť, výdrž a dejí se solidně posunovat i vyhořelý
Bambusové - ideální chuť, rychleji se rozpalují jak kokosové, dobře se lámou, ale rychleji vyhoří.
Dřevěné - super chuť - asi nejlepší, když jsou z kvalitního (např jasanovýho) dřeva, ale rychle hasnou a potřebují během
kouření rozfoukávat - ideální do průvanu :-)

Alobal: Nejlépe silnější a alespoň 2 vrstvy, nebo slabší a 4 vrstvy. Pokud jde až k okraji, neni od věci stočit alobalovýho hádka na tabák do spirálky těsně pod alobal, aby se tabák nepřepálil a nezhořknul.
Dírky hodně a po celé ploše korunky až k okrajům. Dírky co nejmenší.. Jehla, špendlík, ale nikdy párátka, vidličky,, sirky, atd.
U jehly jenom hrotem - nestrkat celou pokud možno.

Náplň karafy:
Studená a čistá voda nemá chybu
Studené mléko s vodou je sametovější a dým hustší. Když je mléka moc. Dělají se bubliny a mléko stoupá až do hadice.
Samotné mléko - příliš bublá a pak ho člověk v podstatě pije :-D
Voda s citronem - břitší chuť,
Červené víno - je OK.. Uplně se změní chuť dýmky. Příjemný a lehce to zmašťuje
Bílé víno - hnus. Chutná to pak jako bompary.. brrr
Slivovice s vodou - dobrá záležitost :-D

Tak takhle to mám rád já :D
Přílohy
IMG_0093_resize.JPG
dymka01_resize.jpg
DSCF1008_resize.JPG
P1010179_resize.JPG
P1010007_resize.JPG
Dymka05_1.jpg
DSCF3370_resize.JPG
DSCF4897_resize.JPG
IMG_0184_resize.JPG

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

A další kóske.

Ta šílenost ze sklenice od medu byla vytvořena během deseti minut, když jsem rozfkákal poslední model a nebylo z čeho kouřit :-D
Přílohy
110620093261_resize.jpg
210120105002_resize.jpg
250320105306_resize.jpg

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Shemik »

Čéče Cypíku, Ty jsi dobrej nadšenec, s Tebou bych si někdy chtěl zabafal :lol:
A nemám zdaleka tolik zkušeností, jako Ty, ale vesměs ve všem, co jsem zkusil i já, Ti dávám za pravdu :lol:

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Shemik píše:Čéče Cypíku, Ty jsi dobrej nadšenec, s Tebou bych si někdy chtěl zabafal :lol:
A nemám zdaleka tolik zkušeností, jako Ty, ale vesměs ve všem, co jsem zkusil i já, Ti dávám za pravdu :lol:
To se zajisté podaří :-)

Odpovědět

Zpět na „Hobby - zájmy - koníčky“