VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

vše o co se zajímáte

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Myš
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2051
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Myš »

tak se klubáci ukažte kolik nás tu je co si užívají vodních dýmek
vodnice.jpg
vodnice.jpg (11 KiB) Zobrazeno 3419 x
co třeba:
:arrow: jakou máte dýmku

:arrow: oblíbené příchutě a nejlepší značky tabáků

:arrow: jaké používáte uhlíky

:arrow: tipy a triky ,zkušenosti či rady pro začínající
►►► VÝCHODOČESKÉ SRAZY ◄◄◄

Mám své myšlení, kterému málokdo rozumí.... Obrázek

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od widle »

já si ji koupil před 5 lety v poušti v Maroku, a použil ji jen jednou.......takže takový prachosed :mrgreen: :mrgreen:
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Infernal_Vampire

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Takže prakticky mám doma hned dvě vodnice. Jednu přímo z Egypta či jeké řitě a druhou Aladinku odsud. Mám rád kombinaci kokosový uhlík + studené mléko + kokosový tabák míchnutý trochu banánovým. Jinak není špatná ani kombinace s mátou. Převážně jsou ale obě dvě spíš pracholapky. :mrgreen:

Uživatelský avatar
Myš
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2051
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Myš »

tak já nedávno zakoupila tuto dýmku http://pokourenicko.cz/280-vodni-dymka-dreamliner.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tabáček sem koupila broskev a meloun a zatím nám oba chutnali,ještě koupím višen až ji budou mít a zatím to budu střídat

jak to máte s těma uhlíkama,někde sem četla že sou lepší nějaké ty kokosové ,já zatím vzala na začátek ty samozápalný a moc nám to s nima nejde nebo sme uplně blbý :-(
►►► VÝCHODOČESKÉ SRAZY ◄◄◄

Mám své myšlení, kterému málokdo rozumí.... Obrázek

Infernal_Vampire

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Tak rychlozápalný uhlík nevydrží tak dlouho ale není ho nijak těžké zapálit. Stačí obyčejný zapík ... jinak višeň je dobrá, ještě není špatní jabloko a jasmín. :)
No vyfotil jsem ty své domácí a ne nejsem takový norek, naštěstí nejdou vidět úplně všechny flašky vedle té modré vodnice. :lol:
P1011973.JPG
P1011975.JPG
P1011976.JPG

Uživatelský avatar
Niki
Člen klubu
Příspěvky: 1721
Registrován: 05.01.2008 20:30
Bydliště: Všude a nikde, na severu

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Niki »

Mno já mám takovou mini, ale zase když jí strčim do kapes tak sem vysmátej :mrgreen: taková obyč mini ale postačí ;)
tabáků tu ted mám trochu víc ale co mi naposledy zachutnalo byla máta s banánem ;) jinak taková ta klasika 2jabka, višeň, včera jsme zkoušeli jasmín s mangem a taky to nebylo špatný ;)
uhlíky používám spíš samozápalný a zatim nebyl nejmenší problém ;)
jinak do vody jsem zkoušel přidávat šťávu stejný chuti a když se trefí chuť tak je to fakt výtečný, já sem na to sladký a když tu chuť ještě zvýrazníte tak je to lahoda ;) :twisted:
no a fotku ani vlastně nemám takže třeba časem ;) :mrgreen:

Uživatelský avatar
Myš
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2051
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Myš »

Infernal_Vampire : ty jo pěkný kousky a škoda jen na prach ne :oops:
Niki. kapesní je taky dobrá aspon pořád při sobě :-)

jiank máte někdo zkušenost s těma kokosovejma briketama,nebo jak se tomu nadává?
a možná ještě blbej dotaz ale ted přesne nevím jakej má bejt postup a chci se radči ujistit, na netu sem se dočetla že jak se dává tabák tak i pod nej se má dát alobal a někde že ne,jak to teda děláte? a na uhlík pak ješte taky dáváte alobal anebo ten pod alobalem bejt nemá,možná tam to dělám špatne a proot nám to tak nejde jak by mělo :oops: :oops:

a ješte se zeptám nevím přesne ale i ta korunka by měla bejt nasazená až na ten talíř nebo to nemusí být pravidlo,nechco to tam cpát nadoraz aby se to třeba nezničilo :oops: ale na fotce to maj až na doraz no
►►► VÝCHODOČESKÉ SRAZY ◄◄◄

Mám své myšlení, kterému málokdo rozumí.... Obrázek

Infernal_Vampire

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Převzato z webu o vodních dýmkách.

1. Nejprve je potřeba vzít vázu od vodní dýmky, vázu důkladně vypláchnout studenou vodou. Jakmile je váza k vodní dýmce vypláchnutá, tak nyní ji můžete napustit vodou.

2. Správnou hladinu vody ve váze poznáte podle toho, že když zastrčíte tělo vodní dýmky do vázy, tak konec vodní dýmky musí být v rozmezí 3-4,5 cm ponořen ve vodě. Zde není rozhodující velikost vodní dýmky. Tento fakt platí pro každou vodní dýmku. Pokud Vám jde špatně tělo vodní dýmky zasunout do vázy, tak doporučuji gumové těsnění (popř. Tessa pásku) namočit vodou. Následně by neměl být problém zasunout tělo vodní dýmky do vázy.

3. Nyní vezměte Váš tácek a umístěte ho nahoru na vodní dýmku. Některé typy vodních dýmek mají tácek přímo přidělaný na těle vodní dýmky a nelze sundat. Takového řešení vodní dýmky se mi zdá dosti omezené, protože na tácek se pokládají uhlíky a tácek po dokouření vyžaduje opláchnutí pod kohoutkem vlažné vody.

4. Vezměte Vaši hadici a nasaďte na ni gumové těsnění určené pro hadici. Poznáte ho tak, že je menší na rozdíl od těsnění určeného pro korunku. Nyní zasuňte hadici do Vaši vodní dýmky. Tip: Zkuste místo gumového těsnění pro hadici a korunku vodní dýmky používat namočené proužky novin. Těsnící schopnosti Vaší vodní dýmky můžete zlepšit a tím i chod vodní dýmky.

5. V tomto okamžiku je vodní dýmka postavena.

6. Příprava korunky: Zde nastává nejdůležitější fáze z celého postupu přípravy a obsluhy vodní dýmky. Vezměte korunku od vodní dýmky a položte si ji na místo, kde se nemůže převrhnout. Nyní rozbalte tabák, který chcete dát do korunky a jednotlivé kousky tabáku roztrhejte na kousky menší. Jakmile budete mít tyto menší kousky, tak je vezměte do jedné ruky a stejným postupem jako když solíte polévku, udělejte to samé s tabákem nad korunkou. Tabák napadá do korunky a jedině tímto způsobem si budete moci být jistí, že korunka nebude ucpaná. Tabák se totiž nesmí do korunky mačkat, ale pouze jemně pokládat. Nikdy tabák nedávejte přes okraj korunky. Doporučuji tabák dát cca 2 mm pod okraj korunky. Tip: Zkuste korunku nasadit na dýmku a plnit ji přímo tam. Tácek Vám zachytí tabák, který Vám spadne během plnění a navíc korunka se nemá možnost se převrátit.

7. Vezměte alobal a jednou ho přehněte. Tím dostanete dvojitou vrstvu, která se natáhne na korunku. Alobal musí být důkladně napnutý. Vezměte špendlík a udělejte zhruba 100-150 dírek. Pokud použijete jehlu, tak dírek je potřeba zhruba 2x tolik (cca 150-250). Pokud byste dělali příliš velké díry, tak během kouření Vám bude do korunky padat popel z uhlíků a znehodnocovat tabák. Poznámka autora: Na internetu kolují návody pro přípravu korunky, kde se dočtete, že dírek špendlíkem stačí cca 10-15. Takovou věc prosím ignorujte, pokud ji budete někde číst. 10 dírek nestačí pro správný chod vodní dýmky.

8. Poslední věc, kterou byste měli udělat, je okraj z alobalu okolo korunky. Utrhněte proužek z alobalu dlouhý cca 15-20 cm a přehněte ho na velikost zhruba 7 cm. Udělejte „ohrádku“ okolo korunky - zhruba 1,5 cm bude okraj korunky. To Vám zaručí, že nedojde ke spadnutí uhlíku během kouření a navíc vrstva alobalu působí jako tepelná izolace a akumuluje teplo nad korunkou. Tím i menší uhlík dokáže vyvinout takovou teplotu, aby dokázal tabák zapálit.

9. Nyní vezměte vetší gumové těsnění (popř. namočený proužek novin) a nasaďte ho nahoru na dýmku. Následně umístěte i korunku na vodní dýmku. V tomto okamžiku je vodní dýmka připravená. Nyní je potřeba rozehřát uhlíky.

Uhlíkům se věnuje celá kapitola a nerad bych zde opakoval něco, co zde již je řečeno. Informaci u uhlíkách naleznete zde.

Zde chci pouze uvést na pravou míru počet uhlíků na korunce během kouření. Spousta lidí si zapálí jeden samozápalný uhlík a kouří s ním 2 hodiny. Jiní zase si na vodní dýmku „naloží“ 5 uhlíků a diví se, že vodní dýmka chutná nějak jinak po pěti minutách.

Pokud se rozhodnete použít samozápalné uhlíky, tak je potřeba zjistit jak velkou máte korunku a uhlíky. Samozápalné uhlí mívá průměr od 30 mm do 40 mm. Pokud používáte korunku s průměrem cca 55 mm (střední korunka), tak stačí jeden uhlík o velikosti cca 33-37 mm, který umístíte doprostřed korunky vypuklou stranou nahoru. Pokud používáte korunku menší, tak zde je potřeba použít také jeden uhlík. Jestliže ale vlastníte korunku s průměrem 70 mm a více, tak je dobré zapálit na začátku dva uhlíky. Jeden z nich dáte ke straně a druhý opřete o ohyb alobalu, který jste vytvořili v bodě 8. Tím se bude tabák v korunce pálit zhruba rovnoměrně a zhruba po 15 minutách kouření uhlíky odhoří a vejdou se do korunky oba naplocho. Zde avšak dbejte zvýšené opatrnosti, protože pokud je dýmka pořád silná a dýmovitá, tak položením druhého uhlíku celou plochou na alobal můžete tabák připálit a znehodnotit tím celou připravenou korunku.

Jestliže používáme klasické grilovaní brikety, tak je potřeba uhlíky rozehřát až do červena. Nesmějí být na uhlíku černé tečky, které signalizují, že uhlík ještě není hotový. Černé tečky obsahují ještě látky, které znehodnocují chuťové tabák. Tyto látky se musí z uhlíku vypálit. Na středně velkou korunku je dobré dát cca ¾ jednoho uhlíku. Jinými slovy uhlík rozčtvrtíte např. šroubovákem na 4 stejné díly a tři umístíte na korunku. Uhlíky se nejprve dávají co nejblíže ke kraji a postupem kouření a dohořívání tabáků a uhlíků blíže do středu.

Pokud vlastníte uhlíky kokosové, tak zde musíte dbát zvýšené opatrnosti, protože uhlíky mají daleko vyšší výhřevnost než klasické brikety. Zde doporučuji pro správný chod dýmky udělat tři menší uhlíky zhruba o velikosti 0,8 cm a umístit je také do trojúhelníku na vodní dýmku. Uhlíky vydrží daleko déle než klasické brikety a proto je dobré zhruba po 20 minutách uhlíky na alobalu přemístit na místo, kde ještě nebyly, aby docházelo k rovnoměrnému pálení tabáku.

Uživatelský avatar
Myš
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2051
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Myš »

tohle mam načtený a líbí se mi jak všude píšou něco jinýho,ale zajímá mě jak to děláte vy i když sváteční kuřáci :-)
►►► VÝCHODOČESKÉ SRAZY ◄◄◄

Mám své myšlení, kterému málokdo rozumí.... Obrázek

Infernal_Vampire

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Minimálně rok jsem to nědělal, ale tak vzpomenu nějaký postup na rychlozápalný uhlík. :-)

- vrch naplnit tabákem, nedělat moc svelkou vrstvu
- zadělat alobalem a propíchat (dělal jsem šneka)

1.) rychlozápalný uhlík položit přímo na alobal ... tabák se připaloval na alobal pod uhlíkem takže moc nedoporučuji
2.) dát 2 vrstvy alobalu a položit rychlozápalný uhlík ... lepší varianta ale nebylo to nic extra
3.) dát 2 vrstvy + položit ten plíšek a na něj uhlík a zaklopit ... toto bylo nej co jsem zkoušel

Samo uhlík obracím a místy posunuji aby se tabák spaloval rovnoměrně. Jo a bohužel neznám přesné názvy, proto mne snad pochopíš jak jsem to myslel. :-)

Uživatelský avatar
Myš
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2051
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Myš »

jo jasný tak já to vřera vyzkoušela už podle toho co sem se kde dočeetla a bylo to v pohode a paráda,už zas šmejdím po netu a přemejšlím o dalších věcech co k tomu kopím, jako třeba to sejtko místo alobalu,přímo ten žhavič atd :oops:
akorát jak tak čtu ,jak to myslíš těma 2 vrstvama :oops: 8O
►►► VÝCHODOČESKÉ SRAZY ◄◄◄

Mám své myšlení, kterému málokdo rozumí.... Obrázek

Infernal_Vampire

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Myslel jse mt otak, že do kotlíku dáš tabák a ten zaděláváš alobalem. Aby to bylo na tom dobře nasazené no a prostě na ten alobal dáš druhý alobal. Prostě 2 alobaly na sebe. Tak jsem to myslel a na to ještě dávám ten pléšek ... sítko bo jak se tomu říká. ;-) Nevím kde jsem se to dozvěděl, ale ty 2 alobaly se mi zdály lepší.

Uživatelský avatar
Myš
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2051
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Myš »

takže říkáš že sítko je k ničemu jo :?
a 2vrstvej alobal sem dala včera poprvé a bylo to lepší to je pravda

a kdyby někoho zajímalo,tak sem na aukru objevila tabáky za pěknej penízek http://www.aukro.cz/show_user_auctions.php?uid=6113648" onclick="window.open(this.href);return false;
►►► VÝCHODOČESKÉ SRAZY ◄◄◄

Mám své myšlení, kterému málokdo rozumí.... Obrázek

Uživatelský avatar
Myš
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2051
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Myš »

tak se mi podařilo si rozflákat hend tu korunku,ael denska snad dostanu velkou vodnici,takže ta menší pujde do světa

jinak přátelé jaké máte oblíbené značky tabáku, hodně toho poslední dobou čtu ael na jednom foru to je Nakhla a na druhým zas píšou že je nejhorší,ted budu mít možnost si nechat přivést neco z Egypta a nevím teda co za značku vzít a čemu se vyhnout obloukem
►►► VÝCHODOČESKÉ SRAZY ◄◄◄

Mám své myšlení, kterému málokdo rozumí.... Obrázek

Uživatelský avatar
Greddy48
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 05.09.2009 13:27
Bydliště: Meziměstí (VW)ižňov
Kontaktovat uživatele:

Re: VODNÍ DÝMKA - shisha....co vám chutná, tipy a triky

Příspěvek od Greddy48 »

Fuuuj! Tohle už do držky v životě nevezmu, tenkrát na rozlučce se základkou jsem se z toho tak poblil, že to nikdo v životě neviděl :D Když se k tomu ještě přidala pěkná porce alkoholu :mrgreen:
Díly na prodej-levně: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=192022" onclick="window.open(this.href);return false;
Diagnostika koncernu VW a ostatních značek

Odpovědět

Zpět na „Hobby - zájmy - koníčky“