NOŽE: co, jak, proč

vše o co se zajímáte

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od BigBang »

Jelikož teď přemýšlím nad koupí nějakýho „pořádnýho“ nože, tak mě napadlo, jestli tu neni nějakej zapálenej do nožů, co by poradil :wink: No a co jsem nezjistil? Že tu neni žádný takový vlákno. Teda teď už jo :D

samozřejmě pokec o nožích celkově, kdo ho má většího a tak :mrgreen:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od Marosh16v »

Victorinox, jeden, ale stojí za to :-)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od BigBang »

tak já mám wengera 130, ale myslel jsem ještě o level výš - uhlíkovka, sendvič a tak ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Beebear
Člen klubu
Příspěvky: 468
Registrován: 03.09.2012 17:11
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od Beebear »

Já mám šwedskou MORU,laminated steel,tvrdost kolem 67Hz a rukojeť ňáký africký a australský dřevo.obyč nože řeže na půl :pleasantry: Vyrobil ho kamrád co se tomu věnuje a ted pořídil výheň a začal vyrábět damaškový 8O nádhera,těžkej financ ale stojí to za to.mam i foto ale musim kouknout jak je sem dostat,jestli kecám mimo tak sry ale sem tu zelenáč :)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od BigBang »

ne ne jsi tu správně, jenom ta tvrdost rozhodně nebude v Hertzích, ale v Rockwellech HRC ;)

já koukám po nožích pořád a pomalu přemejšlin nad tim koupit materiál, najít dost času a stvořit něco sám :) stejně by ta koupená kudla byla pracant a takhle jí člověku nebude líto :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Beebear
Člen klubu
Příspěvky: 468
Registrován: 03.09.2012 17:11
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od Beebear »

Jo táák,sem si řikal že Hz je spíš něco z elekrikou,ale nevědomost neomlouvá :) dik
dobrej dělník se dá udělat ze starýho pilníku,ale to zas není na nošení po kapsách :laugh:
todle by se líbilo mě,taky výroba od kamáda,ale na mě je cenovka někde jinde :(
Přílohy
543277_358588734182216_1819145252_n.jpg
559185_358591124181977_344678867_n.jpg

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od BigBang »

tak cenovky takovejch věcí jsou vždycky cenově v jiný realitě :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od BigBang »

Tak jsem se před Vánocema rozhoupal koupit nůž. Po zhodnocení priorit jsem dospěl k závěru, že nůž s čepelí delsí jak 12 cm. Tím odpadl můj největší favorit (všechno je to čína, protože kvalitní práce z Evropy/Ameriky/Japonska je cenově uplně mimo realitu :D ) - Schrade SCHF9 s 16cm čepelí z uhlíkovky. No tak nějak jsem jen projížděl nabídku až mi padl do oka jiný Schrade. A to Pro Hunter, který jsem si doslova zamiloval - ten nůž prostě vypadal tak jak měl a jak jsem chtěl :mrgreen: a cenovka byla víc než zajímavá, jen byl z obyč nerezu. No nic koupil jsem ho. A zase budu mít o to větší důvod pořídit ještě pořádnej jemnej brousek (1000/2000(3000) nebo nějakou takovou hrubost) a kůži na obtahování, protože nerez prostě tak dobře ostří nedrží :)
schph1.jpg
schph2.jpg
Dneska jsem se taky rozhoupal nabrousit tu mojí ojetou šudlu. A co na mě nevykouklo? Dvě praskliny na čepeli. Z ostrí vybíhaj cca 2 a 4 mm. Na to, že mám nůž tak prohlídlej, mám ho tak dlouho a nikdy jsem s ním nic nepáčil, mě ty praskliny zaskočily. Aspoň o důvod víc mít novou kudlu :D Teď jsem zvědavej jak dlouho ta čepel vydrží... až budu mít k dispozici foťák, tak to vyfotim ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Rapiďák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 30.09.2008 19:08
Bydliště: MB-přímo u zdroje

Re: NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od Rapiďák »

Mí tři věrní kamarádi. Někdo to neocení ale já dávám přednost praktičnosti před vzhledem :wink: Ten největší neskutečný pracant, kvalitní výrobek co snese i velmi hrubé zacházení, jako třeba rozříznutí plechovky, rozštípání masivních dveří nebo dřevěných beden(odzkoušeno na vojně) přehrabovaní horkého popela při hledání pečených brambor a podobné zvěrstva a přitom si při minimální udržbě drží takové ostří že stále řeže papír.
Červený otvirák do kapsy pro každou příležitost, bo správný muž má vždy při sobě nůž:-)
Třetí originál 30let stará rybička je nostalgická záležitost :D
Přílohy
tři kamarádi
tři kamarádi

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od BigBang »

takvou historickou rybičku, a možná ne jednu, bych doma taky našel :) Docela se divím, že ten velkej nůž stále drží ostří i po tom přehrabování v popelu - že jsi ho nepopustil, leda, že by byl z rychlořezky...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od Vecernicek »

soligen se taky počítá?

Uživatelský avatar
Karapítko
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2151
Registrován: 22.01.2010 10:31
Bydliště: Pomezi Čech a Moravy

Re: NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od Karapítko »

Jasně že se Solingen počítá Večerdo, jen je ještě třeba říct, že Solingen je taková obtlouslá dědina, kde je asi 300 firem a firmiček a z toho necelých 10 je top :good: . Ostatní jsou tam kvůli jménu a qalita :negative:
Je důležité zachovat paniku...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od FandaTDI »

V každý lepší prodejně s nožema ti docela odborně poraděj, já jsem spíš na ty "multitooly" (jako např. Leatherman), natož na nošení s sebou. Nenašel jsem, jakou má tvrdost, ale je z nějaký "vysoceuhlíkatý" oceli (420HC) a je to šikovnej a dost odolnej špikovák, kterej i docela drží ostří, když se brousí s citem bez zahřívání...
Jinak na "hrubý zacházení" (vč. házení a řezání všeho možnýho) mam starej Mikov a vydržel taky víc než bych od tak obyč. nože čekal (i když dneska už na něj spíš sedá prach)
Před lety mi docela "přirostl k srdci" (nebo spíš kapse? :-)) takovej prťavej zavírací Linder (ten má zjevně taky něco s tim Solingenem - http://www.linder.de" onclick="window.open(this.href);return false; ) s přezkou (např. na pásek), na to jak byl malej, tak docela masivní (rukojeť pogumovanej kov), hezky padl do ruky a řezalo se s nim dobře taky všechno možný a pojistku měl taky bitelnou, takže byla pevná a spolehlivá i při nešetrnějším zacházení...
Kvalitní nože se dělaj všude možně, pro různý účely jsou dobrý i různý čepele, materiály rukojeti, atd.
Co takhle pozlacenou rybičku z damascénský oceli (ta má navíc i pěknou kresbu ) ? :mrgreen: http://www.kvalitninoze.cz/top---ceske- ... enska-ocel" onclick="window.open(this.href);return false; ;-)
edit: Nebo už máš za tu dobu většího? 8) Taky nejsou špatný (s tvrdostí taky obvykle kolem těch 60HRC) např. nože Gerber ...

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od KOŠŤÁL »

FandaTDI píše: Co takhle pozlacenou rybičku z damascénský oceli (ta má navíc i pěknou kresbu ) ? :mrgreen: http://www.kvalitninoze.cz/top---ceske- ... enska-ocel" onclick="window.open(this.href);return false; ;-)
Proč se s tím sr*t? http://www.rybicka.cz/rybicka/eshop/12- ... INVESTICNI" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

PetrLimsky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.10.2014 13:11
Kontaktovat uživatele:

Re: NOŽE: co, jak, proč

Příspěvek od PetrLimsky »

Beru variantu s tělem ze zlata a čepelí z damascénské ocele :)
Když jsem se po škole rozhodoval, co dál, potápění v Marsa Alam byla jasná volba.

Odpovědět

Zpět na „Hobby - zájmy - koníčky“