Betonové prefabrikáty

vše o co se zajímáte

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Betonové prefabrikáty

Příspěvek od Vecernicek »

Kluci, nevíte někdo jak se vyrábí takový ty zatravňovací betonový pásy? Nebo jak se dělají takový ty cihle typu ztracené bednění nebo takový ty půlkruhy z čeho se dělají potom osetý zdi?

Jde mi o to že jsem si celou dobu myslel že to je dělaný tak že vezmou formu, do té nalijou beton a vibrují s tím tak dlouho dokud nevystoupí všechny bublinky a voda. Ale nějaké chytrolín mi povídal že prej to lisují pod velkým tlakem, to se mi nezdá, můžete mi to někdo osvětlit a nebo navést kde to najít? Díky :)

k jádru pudla, přece jen se mi nechce za jeden zatravňovák dávat 60Kč, když z jednoho pytle cementu za 60Kč vyrobím třeba ty zatravňováky 3-4 což je cena okolo 20kč za jeden. :!:

Uživatelský avatar
martasman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.12.2012 20:48
Bydliště: Středovýchodní Čechy

Re: Betonové prefabrikáty

Příspěvek od martasman »

http://www.kpsoft.eu/_techinfo/00054/Be ... rikaty.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Tady to máš dostatečně detailně.

Pokud Ti to nedrží nějakej svah nebo něco těžkýho, tak to nepotřebuješ podle mě nijak řešit, ale stejně potřebuješ formu...
Passat 3BG 2,5 TDI Variant 120kw, 5kvalt automat, MCD navi, LED světla

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Betonové prefabrikáty

Příspěvek od kipo »

Tie zatravnováky chceš použiť niekde kde budeš po nich jazdiť autom ?? Ak áno tak si ich radšej kup, lebo to čo doma vyrobýš ti pod autom nevydrží, a nakoniec neušetrýš,ale prerobýš. Predávajú sa už aj z reciklovaného plastu, sú takmer nezničitelné. Záleži ale na čo ich chceš použiť. Veľa ludí sí robilo doma vo formách aj zámkovu dlažbu, ale po dvoch rokoch sa im začala krušiť. Dnes sa všetko lisuje pod tlakom,aby to niščo vydržalo.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Betonové prefabrikáty

Příspěvek od Vecernicek »

no a na to jsem se ptal, z dokumentu od martasmana jsem se dočetl že to jen vibrují na stolici, což mi příjde právě měkké k tomu abych po tom jezdil autem.

Ty říkáš že to lisujou pod tlakem, nevíš pod jakým? nevíš o tom něco víc? Ono není problém přidat plastifikátor, horší to je s tím že si takové beton doma neumícháš, to máš pravdu, ale chci to prostě vyzkoušet. Nevíš o jakým množství se jedná. Počítám to na tuny a úspora je tam obrovská!

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Betonové prefabrikáty

Příspěvek od kipo »

Ten lis vypadá takto http://www.ites-schnell.cz/1-18=_4401-v ... -blitz-939" onclick="window.open(this.href);return false; je ich samozrejme viac druhov, večšie ak menšie, pod aký tlakom sa to lisuje, to neviem. Tam sa to pod tlakom zlisuje, vplivom toho tlaku sa zvýši teplota produktu, a tým pádom to ide z formi von hneď,potom to ide ešte do zrecej komori, nečaká sa kým to samovolne uschne, čo by si doma samozrejme musel počkať, až potom to z formi vybrať, vo večom množstve by to bolo strašne zdĺhavé, predpokladám že by si nemal 30-40 foriem. Ešte musíš počítať že nie každý kus sa ti podarí. Ak to plánuješ vo večom množstve,tak každe stavebniny ti spravia dobrú cenu, ja by som do toho nešiel. Jedine si kúpiť ten lis z odkazu :)
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Betonové prefabrikáty

Příspěvek od Vecernicek »

jestli jsem se správně dočetl tak tlak je 6,8t na 4 dlaždice 500x400m, tudíž 6,8t na necelý 1m čtvereční. to znamená že když bych chtěl slisovat jednu tak by mě stačil tlak necelý 2tuny což s hydraulickým zvedákem na auta šlo vyrobit. :D

kamdvo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 29.04.2013 03:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Betonové prefabrikáty

Příspěvek od kamdvo »

Mám zkušenost s homemade výrobou dlaždic, klasických čtvercových, jak se znich dřív dělaly chodníky a nemůžu to doporučit. Betonovou směs jsme nalili do formy, která byla položená na vibračním stole (taky domácí výroba), přesný postup už si nepamatuju, je to asi 20let... Ale časem snad všechno popraskalo, co ne, to se začalo drolit. A to dlažba nebyla pod žádnou zátěží - chodníky na zahradě a terase. Je potřeba to lisovat a údajně hraje velkou roli chemie. Rozhodně bych se do toho nepouštěl, teda pokud to chceš jen pro svojí potřebu.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Hobby - zájmy - koníčky“