LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

vše o co se zajímáte

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

Příspěvek od parizek_ltm »

V roce 2006 mě známí vzali poprvé na Ferraty(Tre Cime). Tehdy mě to dost chytlo a všichni se divili, jak mi to jde, když jsem řek, že jsem ještě nikdy předtím nelezl. Od té doby se zdokonaluju na stěnách když se někdo přidá. Na skalách, spíš II, III pro radost, ale pokořil jsem i VI. V roce 2007 přišly další ferraty, kdežto jsme pokořili Toffanu. Chtěl bych v budoucnu dát Marmoladu. Poslední dobou není moc času lézt, ale hlavně lidi :|

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

Příspěvek od Stug »

Ahoj,
dokud jsem si nenašel současnou přítelkyni, tak jsem měl z výšek strach a neměl jsem je rád. Jedno z našich prvních setkání bylo na stěně a bylo to docela zajímavý, né že bych to musel vyhledávat každý den, ale mělo to něco do sebe. Po nějakym čase jsme jeli na společnou dovču se známýma do Škrdlovic kdesi na Moravě a tam jsem prvně čuchnul k lezení venku na skále, je to něco uplně jinýho a měl jsem z toho docela strach a schýzy .) Poslední den z týdne jsem už nelezl vůbec. Dneska se mají věcic tak, že si čas od času zajdem na stěnu na dlouhý mosty u Liberce a začalo mě to docela bavit. Neni problém nějaký cesty i vytáhnout a líbí se mi to. Je to ale opravdu něco jinýho než venku.
Do budoucna bychom chtěli někam na feraty, koukali jsme na Rakousko, nebo odsud ne příliš vzdálenej Oybin (snad je to napsaný dobře) a určo někam vyrazíme.
Vybavení máme takový standartní, já teda nemám žádný, ale slečna má sedák, osmu, karabinu, chystají se nějký expresky a lezečky. Já zatim přemýšlim o tom sedáku, mít svůj bude trochu o něčem jinym .)
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
cztweety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 10.07.2008 16:05
Bydliště: Pardubice, Moravany
Kontaktovat uživatele:

Re: LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

Příspěvek od cztweety »

Ahoj.
ja jsem zacal lest teprve nedavno, cca pred rokem. Takze zkusenosti zatim sbiram :wink:
Prvni lezeni bylo na Skrovádu, proste male lezeni s kamarady. Ted v zime chodim na stenu ci na boulder. V lete lezu po okolnich skalkach ( Skrovad, H.I.S. , ... )
Ale v lete jedeme na Triglav, tak uz se docela tesim, chci zkusit Ferraty. Ty jsem jeste nezkousel a vypada to celkem zajimave, dost me to laka :)
Co se matrose tyce, takl mi byl doporucovan Singing Rock, takze vetsina vybavy je od nej.
Teda az na kybl, ten mam ATC Guide :wink:
VW Passat Variant 1.9 TDi PD - 96kW
Geocaching - hra pro mozek, nohy i Vasi GPS
Obrázek

Uživatelský avatar
fousmen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 347
Registrován: 07.09.2008 15:55
Bydliště: Wien

Re: LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

Příspěvek od fousmen »

Joo lezeni me loni chytlo dost. Nejvic chodim asi na boulder, hlavne kvuli fyzicce. Nebavi me hekat v posilovne mezi dalsima 20 zpocenyma chlapkama a pri tomhle si clovek zabavnou formou protahne cely telo. Tudiz mam zatim jen lezecky, pytlik s maglajzem a sedak, kvuli jisteni kdyz se jde na stenu. Zbytek maj kamaradi :) Pokud bude v lete cas na lezeni po skalach, dokoupim zbytek. V planu je navsteva cliffbase v chorvatsku, coz by mohla bejt parada.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

Příspěvek od parizek_ltm »

cztweety píše:Ahoj.
ja jsem zacal lest teprve nedavno, cca pred rokem. Takze zkusenosti zatim sbiram :wink:
Prvni lezeni bylo na Skrovádu, proste male lezeni s kamarady. Ted v zime chodim na stenu ci na boulder. V lete lezu po okolnich skalkach ( Skrovad, H.I.S. , ... )
Ale v lete jedeme na Triglav, tak uz se docela tesim, chci zkusit Ferraty. Ty jsem jeste nezkousel a vypada to celkem zajimave, dost me to laka :)
Co se matrose tyce, takl mi byl doporucovan Singing Rock, takze vetsina vybavy je od nej.
Teda az na kybl, ten mam ATC Guide :wink:
Slovinsko je podle me takovej zapomenutej raj. Moc se od tebe tesim na reference, pac Triglav je take v mem hledacku. Ja byl zatim okolo nej na motoorce loni :)

Uživatelský avatar
cztweety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 10.07.2008 16:05
Bydliště: Pardubice, Moravany
Kontaktovat uživatele:

Re: LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

Příspěvek od cztweety »

jj, Julsky Alpy sou krasny. Dost znamejch do Slovinska jezdi, je to relativne blizko a docela levny.
Ted zatim zjistujeme s kamosema info a planujeme trasu ( zatim to vypada na prechod Triglavu smerem k jezeru ).
Urcite pak postnu fotky a info :D
VW Passat Variant 1.9 TDi PD - 96kW
Geocaching - hra pro mozek, nohy i Vasi GPS
Obrázek

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

Příspěvek od parizek_ltm »

Pridavam foto z ferrat 2009
http://parizek-ltm.rajce.idnes.cz/2._-_ ... -_Piz_Boe/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jenda.90
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 17.01.2010 14:32
Bydliště: Středočech

Re: LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

Příspěvek od Jenda.90 »

Zdravím pánové, tak se přidávám také :) Lezení mě lákalo už od mala, ale až přítelkyně mě k němu dostala. Zatím jsem teda zkusil jen stěnu a boulder a baví mě to víc a víc :D Bohužel ale přítelkyně není zrovna z blízka, takže se ani na tu stěnu moc nedostaneme a nikoho poblíž, kdo leze, neznám :(
Rád bych se ale zeptal, které skály lezete? Můžete doporučit něco poblíž Prahy, co by bylo vhodné pro začátečníka?

Uživatelský avatar
cztweety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 10.07.2008 16:05
Bydliště: Pardubice, Moravany
Kontaktovat uživatele:

Re: LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

Příspěvek od cztweety »

parizek_ltm píše:Pridavam foto z ferrat 2009
http://parizek-ltm.rajce.idnes.cz/2._-_ ... -_Piz_Boe/" onclick="window.open(this.href);return false;
Koukam pekny fotky :D Mel bych dotaz.
Jaka velikost (litraz) baglu se ti na takoveto akce osvedcila ?
Shanim taky zrovna bagl, tak koukam a zjistuji informace :wink:
VW Passat Variant 1.9 TDi PD - 96kW
Geocaching - hra pro mozek, nohy i Vasi GPS
Obrázek

Uživatelský avatar
cztweety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 10.07.2008 16:05
Bydliště: Pardubice, Moravany
Kontaktovat uživatele:

Re: LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

Příspěvek od cztweety »

Jenda.90 píše: Rád bych se ale zeptal, které skály lezete? Můžete doporučit něco poblíž Prahy, co by bylo vhodné pro začátečníka?
Chces to zrovna spojit s Geocachingem ? :wink:
Par takovych "kesi" primo v Praglu, nebo u Prahy je :)
VW Passat Variant 1.9 TDi PD - 96kW
Geocaching - hra pro mozek, nohy i Vasi GPS
Obrázek

Uživatelský avatar
Jenda.90
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 17.01.2010 14:32
Bydliště: Středočech

Re: LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

Příspěvek od Jenda.90 »

cztweety píše:
Jenda.90 píše: Rád bych se ale zeptal, které skály lezete? Můžete doporučit něco poblíž Prahy, co by bylo vhodné pro začátečníka?
Chces to zrovna spojit s Geocachingem ? :wink:
Par takovych "kesi" primo v Praglu, nebo u Prahy je :)
No určitě bych za to byl moc rád. Zatím jsme takovou keš našli jen jednu u Ostravy a v létě se na ní chystáme :) Ale lézt chci i bez geocachingu, tak právě sháním nějaká místa.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

Příspěvek od parizek_ltm »

Jenda
nejdriv urcite parkrat zajdi do Mammuta v Praze v Holesaku. Tam se urcite vyblbnes do sytosti a ziskas trenink, aby ses pak moh vrhnout na skalu :)

cztweety
velke batohy jsme meli akorat na presun veci od auta k chate 3h, kde jsme meli bivak. Cely den bych to tahnout nechtel, to bych si tu ferratku vubec neuzil.
Nejlepci litraz je max 30l. Vejde se tam bunda, piti, pripadne i mikina kdyz je teplo a sedak taky. Skvely jsou Deuter Futura, to je supr batoh.
http://www.mall.cz/stredni-batohy/deute ... =416254002" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jenda.90
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 17.01.2010 14:32
Bydliště: Středočech

Re: LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

Příspěvek od Jenda.90 »

To si piš. Teprve nedávno jsem se pořídíl vlastní výbavu a od té dobu tránuju a posiluju ruce :wink: Ale bohužej jen na boulderu no :(

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistít

Příspěvek od pino.t »

Ahoj.
Já jsem loni začal lézt po stěně, tady u Nás v Prostějove, máme dvě a docela dobry. Taky sem měl dřív ani ne strach z výšek, ale respekt, ale už je to celkem v pohodě, navíc na laně se není skoro čeho bát. Zatím chodíme jednou, dvakrát týdně, mít víc času. Rád bych o prázdninách zkusil i nějakou horu, ale nevím, uvidí se. Vercajk si půjčuju.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

siscu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 06.11.2011 18:43

Re: LEZENÍ: Lezete po skalách, stěnách, ferraty ? Čím jistíte ?

Příspěvek od siscu »

Ahojte,ja leziem zopar rokov,vlastne od 15rokov sa tomu venujem a aj som prisposoboval tomu aj zivot...ak by chcel nekdo poradit alebo pomoct,staci mi napisat...

Odpovědět

Zpět na „Hobby - zájmy - koníčky“