POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

vše o co se zajímáte

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od parizek_ltm »

Zajímalo by mě, kolik lidí má zkušenost. Já jsem zatím mlíko, pod vodou jsem byl párkrát do pěti metrů na Sardince, ale nic se nemá uspěchat a baví mě to :)
Zajímaly by mě třeba nějaké tipy v Čechách, případně dostupné zahraničí a samozřejmě vaše fotky z dovolených :)

Uživatelský avatar
prito
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od prito »

Ja byl v 10ti a je to parada :) Letos se chystam udelat si licenci..

Uživatelský avatar
Standa*
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 23.01.2009 07:55
Bydliště: Bílina

Re: POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od Standa* »

Ahoj potápění a lodě to je moje,ale na oboje to chce výcvik a zkoušky a nic nepodcenit Standa
Přílohy
show_image.jpg
show_image2.jpg
show_image3.jpg

Uživatelský avatar
prito
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od prito »

Ty foto jsou ze Sharmu, co :wink:

Uživatelský avatar
Standa*
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 23.01.2009 07:55
Bydliště: Bílina

Re: POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od Standa* »

prito píše:Ty foto jsou ze Sharmu, co :wink:
Ano je to z potápění loni a předloni v Sharmu z lodě

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od Kwapo »

Já jsem taky hrdinny clen potapecskeho klubu. Asi jako jeden z mala tady s licenci CMAS :)
Svou licenci mam uz od roku 2003, coz mi bylo teprve 15 let. Jinak u nas se moc nepotápím, spís Chorvatsko, Egypt (Hurghada ;))
Foto dodam nejake casem, je toho moře :lol:

A jinak jak rikal Standa, je to super ale nechce to nic podcenit ... a ten vycvik za to stojí :)
Jinak moje maximalka je "jen" neco kolem 30m :wink:

Uživatelský avatar
prito
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od prito »

Standa* píše:
prito píše:Ty foto jsou ze Sharmu, co :wink:
Ano je to z potápění loni a předloni v Sharmu z lodě
Tak to sme se potapeli se stejnou agenturou :-)

PS: tu sz jsem poslal omylem, chtel jsem to napsat sem :-)

Uživatelský avatar
Standa*
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 23.01.2009 07:55
Bydliště: Bílina

Re: POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od Standa* »

Kwapo píše:Já jsem taky hrdinny clen potapecskeho klubu. Asi jako jeden z mala tady s licenci CMAS :)
Svou licenci mam uz od roku 2003, coz mi bylo teprve 15 let. Jinak u nas se moc nepotápím, spís Chorvatsko, Egypt (Hurghada ;))
Foto dodam nejake casem, je toho moře :lol:

A jinak jak rikal Standa, je to super ale nechce to nic podcenit ... a ten vycvik za to stojí :)
Jinak moje maximalka je "jen" neco kolem 30m :wink:
Ahoj ještě jedna moje blbost tak pozor :
Nedá mne to než to napsat a přispět i z mojí blbostí.Po několikaletém cestování do HR a zkušeností z plavby po moři jsem přece jen podcenil svoje schopnosti.Celé léto jezdíme se koupat na ostrov Grgur loď mám ukotvenou v zátoce,vše celkem v pohodě.Protože je ostrov neobydlen pouze jej navštěvují výletní lodě,tak je zde celkem dost mušliček a těch kulatých ulit.Při šnorchlování se docela něco najde. Ovšem ty nejhezčí kousky jsou tak v 12-16m pro mne na nádech nemožné.Tak jsem je jen z hladiny pozoroval a říkal si pro sebe já vás tu nenechám.Když jsem jel naposled loni do HR už pro loď,tak jsem si vzpomněl na ty mušle a vzal sebou část potápěčské výstroje.Jel jsem z ČR sám,ale v Punatu jse měl kamarády kteří tam pracují celé léto.Druhý den jsme vyrazily na ostrov Grgur na celodenní koupání já kamarád a jeho žena.Loď jsem ukotvil vše v pohodě jako vždy.A teď to přišlo,po omrknutí se šnorchlem z hladiny ty mušle tam ještě byly.Tak 1.chyba vzal jsem na sebe část potápěčské výstroje/vše kromě žaketu/tato část je nejdůležitější pro potápěče pro vynoření, odpočinek na hladině a regulaci výstupu.Letmo jsem spočítal vzhledem k neoprénu šort,že budu potřebovat tak 4kg závaží.Vzal jsem pásek ze 6kg.Ponořil jsem se vedle lodě a odzkoušel výstroj.2.chyba sám se nikdy nepotápěj.Vše zatím fungovalo,tak jsem se vydal po dně sebrat již zmíněné mušličky.Při pohledu na hloubkoměr jsem byl opravdu v 16m jak jsem odhadl předtím.Vše bylo perfektní sluníčko svítilo,takže dno bylo prosvíceno perfektně navíc čistá Chorvatská voda nemělo to chybu.Po zhruba 10-15minutách pod vodou jsem měl opravdu hezké kousky a plaval zpět.Podle mého úsudku jsem se od lodě moc nevzdaloval tak už bych měl být co nejdříve u ní /neměl jsem sebou potápěčský počítač,kompas nic/po chvilce začalo dno stoupat cca 12m hloubka tak už jsem si myslel jdu u břehu nahoru,ale po chvilce to opět klesalo a na dně se objevila tráva která tam nebyla.Juknul jsem na tlak v láhvi 130 tak v pohodě.Chtěj nechtěj jsem musel nahoru na hladinu.Při kompletní výbavě napustíte žaket vzduchem a on vás nahoru vynese na hladině se vydýcháte odpočinete a plavete k lodi.Já to musel s mojí necelou výbavou vyplavat.Při pohledu po vynoření mne skoro ukápla slza a řekl jsem si to jsem hovado.Byl jsem v plavební dráze těch výletních lodí,což nebylo to hlavní,ale cca350M od mojí lodě v tu chvilku jsem si vzpomněl na všechny utopené letošní potápěče v HR.Zřejmě spodní proud moře mne odnesl takhle daleko od lodě.Po zhruba 3minutách plavání skoro na místě,měl jsem na sobě neoprén,křídlo pro láhev,láhev10l,plicní automatiku,pásek 6kg,brýle a šnorchl jsem odhodil všechny mušličky.Plavalo se lépe,ale pořád to bylo stejně daleko.Na lodi byla posádka manželů kteří neuměly loď ani nastartovat natož vyplout ke mne.Po několika /nevím/ minutách plavání jsem cítil,že se blíží konec sil.Po rychlé úvaze jsem odhodil opasek z 6kg.Plavání bylo rázem celkem v pohodě.Zkoušel jsem si odpočinout na vodě,ale nešlo to při vynechání tempa nebo šlapání vody jsem šel rázem ke dnu zbývající výstroj byla stále těžká.Plaval jsem dále už jsem skoro sípal a loď stále daleko.Při porvnání kotvení mojí Lodě a Rakouské lodě co kotvila kousek od nás,to bylo blíže k Rakušákum vůbec jsem neváhal a plaval k nim.Z posledních sil jsem doplaval k jejich lodi, chytl se za jejich schody do vody nemohl jsem mluvit jen jsem sípal.Stejně německy neumím takže i když by to šlo tak nic.Pro Rakušáky to byl šok na tom místě lodě kotví od sebe cca100m a každý tam má své soukromí a najednou jim někdo visí u lodě na schodech.Oni byly všichni nazí,ale viděly jak na tom jsem úplně vyčerpán bez sil tak neprotestovaly a snažily se mne pomoci.Pak se nade mnou začalo ze shora z jejich lodě sklánět jejich ženské osazenstvo a nabízely mne vodu.Při pohledu na svěšená prsa a buchty dvou žen cca 1m od mojí hlavy to vyčerpání a únava ze mne spadlo ještě nějaký čas jsem se držel jejich schodů nabíral síly a potěšil oko. Pak jsem plaval k mojí lodi 100m od nich.Byli ukotveni cca10m od břehu,takže jsem plaváním kopíroval břeh a dále jsem plaval už bez stresu.Při doplavání k mojí lodi se mne posádka suše zeptala ty už jsi tady??? Vlezl jsem do lodě sundal potápěčskou výbavu a odpočinul si.Teprve teď jsem si uvědomoval co se mohlo stát.Pásek se závažím je prkotina za 1700kč ale nejbližší civilizace je dost daleko a z lodí nikdo neuměl jet.Jako kvalifikovaný potápěč jsem porušil dost pravidel proto napříště už se těchto praktik vyvaruji.Dopadlo to dobře za normálních podmínek tuhle vzdálenost v moři uplavu tam a zpátky ale ne takhle vystrojen.Proto apeluji na všechny přátele fóra buďte ve střehu co projde dnes nemusí projít zítra moře je sviňa ale krásná.

Uživatelský avatar
himi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od himi »

taky se potapim, je to parada. licenci uz mam cca 9let (CMAS) ;) ale jak uz tu zaznelo, urcite nic nepodcenit, udelat si kurz.. ty problemy za to pak nestoji!!!
Přílohy
img00040.jpg
img00065.jpg
img00082.jpg
G III GT TDI AFN
G V BKD
G VII Variant GTD CUNA

Uživatelský avatar
prito
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od prito »

taky neco pridam
081122-125550.jpg
081122-130620.jpg
081122-160722.jpg

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od Kwapo »

Standa* píše:
Kwapo píše:Já jsem taky hrdinny clen potapecskeho klubu. Asi jako jeden z mala tady s licenci CMAS :)
Svou licenci mam uz od roku 2003, coz mi bylo teprve 15 let. Jinak u nas se moc nepotápím, spís Chorvatsko, Egypt (Hurghada ;))
Foto dodam nejake casem, je toho moře :lol:

A jinak jak rikal Standa, je to super ale nechce to nic podcenit ... a ten vycvik za to stojí :)
Jinak moje maximalka je "jen" neco kolem 30m :wink:
Ahoj ještě jedna moje blbost tak pozor :
Nedá mne to než to napsat a přispět i z mojí blbostí.Po několikaletém cestování do HR a zkušeností z plavby po moři jsem přece jen podcenil svoje schopnosti.Celé léto jezdíme se koupat na ostrov Grgur loď mám ukotvenou v zátoce,vše celkem v pohodě.Protože je ostrov neobydlen pouze jej navštěvují výletní lodě,tak je zde celkem dost mušliček a těch kulatých ulit.Při šnorchlování se docela něco najde. Ovšem ty nejhezčí kousky jsou tak v 12-16m pro mne na nádech nemožné.Tak jsem je jen z hladiny pozoroval a říkal si pro sebe já vás tu nenechám.Když jsem jel naposled loni do HR už pro loď,tak jsem si vzpomněl na ty mušle a vzal sebou část potápěčské výstroje.Jel jsem z ČR sám,ale v Punatu jse měl kamarády kteří tam pracují celé léto.Druhý den jsme vyrazily na ostrov Grgur na celodenní koupání já kamarád a jeho žena.Loď jsem ukotvil vše v pohodě jako vždy.A teď to přišlo,po omrknutí se šnorchlem z hladiny ty mušle tam ještě byly.Tak 1.chyba vzal jsem na sebe část potápěčské výstroje/vše kromě žaketu/tato část je nejdůležitější pro potápěče pro vynoření, odpočinek na hladině a regulaci výstupu.Letmo jsem spočítal vzhledem k neoprénu šort,že budu potřebovat tak 4kg závaží.Vzal jsem pásek ze 6kg.Ponořil jsem se vedle lodě a odzkoušel výstroj.2.chyba sám se nikdy nepotápěj.Vše zatím fungovalo,tak jsem se vydal po dně sebrat již zmíněné mušličky.Při pohledu na hloubkoměr jsem byl opravdu v 16m jak jsem odhadl předtím.Vše bylo perfektní sluníčko svítilo,takže dno bylo prosvíceno perfektně navíc čistá Chorvatská voda nemělo to chybu.Po zhruba 10-15minutách pod vodou jsem měl opravdu hezké kousky a plaval zpět.Podle mého úsudku jsem se od lodě moc nevzdaloval tak už bych měl být co nejdříve u ní /neměl jsem sebou potápěčský počítač,kompas nic/po chvilce začalo dno stoupat cca 12m hloubka tak už jsem si myslel jdu u břehu nahoru,ale po chvilce to opět klesalo a na dně se objevila tráva která tam nebyla.Juknul jsem na tlak v láhvi 130 tak v pohodě.Chtěj nechtěj jsem musel nahoru na hladinu.Při kompletní výbavě napustíte žaket vzduchem a on vás nahoru vynese na hladině se vydýcháte odpočinete a plavete k lodi.Já to musel s mojí necelou výbavou vyplavat.Při pohledu po vynoření mne skoro ukápla slza a řekl jsem si to jsem hovado.Byl jsem v plavební dráze těch výletních lodí,což nebylo to hlavní,ale cca350M od mojí lodě v tu chvilku jsem si vzpomněl na všechny utopené letošní potápěče v HR.Zřejmě spodní proud moře mne odnesl takhle daleko od lodě.Po zhruba 3minutách plavání skoro na místě,měl jsem na sobě neoprén,křídlo pro láhev,láhev10l,plicní automatiku,pásek 6kg,brýle a šnorchl jsem odhodil všechny mušličky.Plavalo se lépe,ale pořád to bylo stejně daleko.Na lodi byla posádka manželů kteří neuměly loď ani nastartovat natož vyplout ke mne.Po několika /nevím/ minutách plavání jsem cítil,že se blíží konec sil.Po rychlé úvaze jsem odhodil opasek z 6kg.Plavání bylo rázem celkem v pohodě.Zkoušel jsem si odpočinout na vodě,ale nešlo to při vynechání tempa nebo šlapání vody jsem šel rázem ke dnu zbývající výstroj byla stále těžká.Plaval jsem dále už jsem skoro sípal a loď stále daleko.Při porvnání kotvení mojí Lodě a Rakouské lodě co kotvila kousek od nás,to bylo blíže k Rakušákum vůbec jsem neváhal a plaval k nim.Z posledních sil jsem doplaval k jejich lodi, chytl se za jejich schody do vody nemohl jsem mluvit jen jsem sípal.Stejně německy neumím takže i když by to šlo tak nic.Pro Rakušáky to byl šok na tom místě lodě kotví od sebe cca100m a každý tam má své soukromí a najednou jim někdo visí u lodě na schodech.Oni byly všichni nazí,ale viděly jak na tom jsem úplně vyčerpán bez sil tak neprotestovaly a snažily se mne pomoci.Pak se nade mnou začalo ze shora z jejich lodě sklánět jejich ženské osazenstvo a nabízely mne vodu.Při pohledu na svěšená prsa a buchty dvou žen cca 1m od mojí hlavy to vyčerpání a únava ze mne spadlo ještě nějaký čas jsem se držel jejich schodů nabíral síly a potěšil oko. Pak jsem plaval k mojí lodi 100m od nich.Byli ukotveni cca10m od břehu,takže jsem plaváním kopíroval břeh a dále jsem plaval už bez stresu.Při doplavání k mojí lodi se mne posádka suše zeptala ty už jsi tady??? Vlezl jsem do lodě sundal potápěčskou výbavu a odpočinul si.Teprve teď jsem si uvědomoval co se mohlo stát.Pásek se závažím je prkotina za 1700kč ale nejbližší civilizace je dost daleko a z lodí nikdo neuměl jet.Jako kvalifikovaný potápěč jsem porušil dost pravidel proto napříště už se těchto praktik vyvaruji.Dopadlo to dobře za normálních podmínek tuhle vzdálenost v moři uplavu tam a zpátky ale ne takhle vystrojen.Proto apeluji na všechny přátele fóra buďte ve střehu co projde dnes nemusí projít zítra moře je sviňa ale krásná.
Stando nezlob se na mě, ale to cos udělal ty jako kvalifikovaný potapec, bych snad ja neudelal ani pred 7 lety. To je doslova bez mozkove premysleni to cos udelal. Uz jen to se jit potapet sam a s neuplnou vybavou. Kdybi te chytli chorvati tak domu myslim stejne nedojedes i kdyby jsi to prezil. Bud rad ze to tak dopadlo ... ale az te uvidim, tak ti roztrham licenci ... :D

Uživatelský avatar
Standa*
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 23.01.2009 07:55
Bydliště: Bílina

Re: POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od Standa* »

Ahoj vím,že je to blbost proto jsem to napsal co se i stává když člověk nepřemejšlí.Není to chlubení ??? opravdu není čím je to hazard se svojim životem.
Jen na objastnění celé léto jezdím na toto místo je to opuštěný ostrov takže různých škebliček a lastur tam je pochopitelně dost.Vždy jsme tam dorazily já vyndal ploutve,brýle a šnorchl a v nezkaléné opuštěné zátoce jsem se zabýval hledáním a lovením lastur.Jenže Ty nejhezči a veké byly bouhžel tak v 12m hloubce.Nejsem nejmladší ani žádný sportovec takže jsem se na ně mohl koukat pouze z hladiny i když proběhlo pár trapných pokusů.
Jako správný čech když jsem odpočíval v lodi jsem přemejšlel jak se na ně ostat,až přišel hodně blbý nápad,že až v září pojedu pro loď tak si vemu sebou část potapěčské výstroje a ty mrchy tam nenechám.
Proč část - loď má ve vrchnim kokpitu koberce kožené sedačky atd. moje úvaha byla vše bude mokré a od soly od žaketu. V bazénu v zimě když se trénuje tak se také potápíme jen s holou lahví a mám malou lehkou 2l.Jenže odjezd pro loď do HR byl ze dne na den a 2.l láhev nebyla naplněná,takže další blbost ta 10l. bude také dobrá.No a jak to dopadlo to dopadlo.Ještě jedna věc když jsem se vynořil a viděl tu dálku od ukotvené lodě tak se vám honí hlavou všechny ty novinové články letos v Chorvatsku zahynulo xx potapěčů. Chce to neztratit hlavu hlavně nezmatkovat a co je nejhlavnější dodržovat správné zásady potápění já porušil nejméně 4. v kterých jde o život.
Je pravda,že jsem v přímém ohrožení života nebyl mohl jsem odhodit celou výbavu a doplaval bych v pohodě.Jinak jsem moc rád,že vám to mohu dnes napsat a nejsem jen číslo ve statistice.

Uživatelský avatar
Standa*
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 23.01.2009 07:55
Bydliště: Bílina

Re: POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od Standa* »

Stando nezlob se na mě, ale to cos udělal ty jako kvalifikovaný potapec, bych snad ja neudelal ani pred 7 lety. To je doslova bez mozkove premysleni to cos udelal. Uz jen to se jit potapet sam a s neuplnou vybavou. Kdybi te chytli chorvati tak domu myslim stejne nedojedes i kdyby jsi to prezil. Bud rad ze to tak dopadlo ... ale az te uvidim, tak ti roztrham licenci ... :D[/quote]

Jo vím ale tu licenci bys mne neroztrhal jde jen přestřihnut je to zalaminované ???

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od parizek_ltm »

Stando, docela masakr, ze jsi jeste tu. Fuf.
Vycvik delam v podstate uz podruhe (po preruseni) a porad krizovky apod.
To, co jsi udelal nepochopim, ale lekci uz jsi urcite dostal, takze netreba se do tebe nejak obouvat.
:)

Uživatelský avatar
BALI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most/Robin Oil
Kontaktovat uživatele:

Re: POTÁPĚNÍ - Potápíte se s flaškou? Jak dlouho, kde + FOTKY

Příspěvek od BALI »

ještě mladej,blbej,nezkušenej,ale výcvik mam... akorát na to poslední dobou nějak nejsou money :roll:
cabro prodaný,bora vrácena jako nepotřebná... nyní BMW E46 328Ci a Seat Cordoba 1,9SDI

Odpovědět

Zpět na „Hobby - zájmy - koníčky“