VELKÝ PODZIMNÍ "SAG sraz na VYSOČINĚ" 1.-3.10.2010 - ŘÁSNÁ

Srazíky a setkání Sharanistù

Moderátoři: M@rty74, michall

Zamčeno
Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od abeljozef »

Jose poznas Pareze, on si rad reeepne :mrgreen:

Uživatelský avatar
vw frog
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 22.04.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od vw frog »

Nazdar lidičky,tou dobou už bude žába definitivně v cajku,takže předběžně hlásím:
pá-ne
2x dospělý sagista
2x malý sagista do 15.let(ale žerou jako dospěláci :lol: )
ubytování:4 lůžkový srub
Jóó a když sebou v Martorellu švihnou,možná přijedu novou ALMAROU v plný náloži kromě kůže :roll:
SHARAN I 1,9TDII1998,81kW SKATER
Prodejce nových vozů SEAT

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od Jose1 »

....asi už poznám. :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vw frog
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 22.04.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od vw frog »

Nazdar Marečku,
tak jestli mohu poprosit a máme na výběr,Markétka vybrala chatku č.13.Jen doufám,že bude 4.lůžková.
No a mluvil jsem dneska s Carcoolákem,tak předběžně chatka č.15,teda pokud bude také 4.lůžková.

Zatím se měj a pozdravuj ten svůj BABINEC 8)
SHARAN I 1,9TDII1998,81kW SKATER
Prodejce nových vozů SEAT

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od Marek77 »

vw frog: Zdarec, žabáci, jsem moc rád, že jste se ozvali - třináctka a patnáctka jsou BOUBÍNy, takže čtyřlůžka. Píšu.....

Zjisti mi, prosím Tě, od Carcooláka, kolik by jich celkem bylo, mám na mysli počet lidí účastníků. Ď.
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 06.07.2010 19:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od parizek_ltm »

abeljozef píše:Jose poznas Pareze, on si rad reeepne :mrgreen:
Aaa, pan me ma prokouknutyho :mrgreen:

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od pistahufnagl »

Taky jsem se lekl ze chcete parkovat snad na louce nebo co. Vis jak by pak ty auta vypadaly !!!
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od parizek_ltm »

A jeste by hrozilo, ze nejakej blbec zapadne do pisku :!: :mrgreen:

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od bora »

Čaute,
takže po návratu z lokality podzimního srazu bych to telegraficky shrnul takto:
1) "kemp" bude asi v pohodě, chatky jsou rozesety ve svahu, takže bacha na hubu po pár pivech a panácích (rovina to prostě není, jste na Vysočině)
2) zkusili jsme místní "putyku", bylo tam celkem dost lidí (asi sraz mini pejskařů), moc nestíhali, jídlo nehodnotím to je silně subjektivní
3) pro technicky založené klubáky by mohl být zajímavý 3 km dlouhý výšlap na kopec Javořice (http://www.panoramio.com/map/#lt=49.221 ... &a=1&tab=1" onclick="window.open(this.href);return false;) kde televizní vysílač.
4) dalším možným individuálním výletem může být taky výšlap na "Míchovu skálu" (http://www.panoramio.com/map/#lt=49.227 ... &a=1&tab=1" onclick="window.open(this.href);return false;), je to nedaleko od kempu a taky od turistické stezky na Javořici.
5) Po návratu, v tom hicu, byl rybník celkem vysvobození, ale to nás asi v říjnu trápit nebude.
6) K hradu Roštejn (http://www.panoramio.com/photo/3587931" onclick="window.open(this.href);return false;) jsme se dostali až po 18:00 hod., takže komunikace s personálem byla pouze na téma, že už je po ..., ale vzhledem k říjnovému termínu bych z toho taky neměl extra velký strach, záleží tedy na tom kolik se sejde lidí tedy vozů.
7) Telč zná asi většina účastníků zájezdu, takže k tomu asi netřeba moc co dodávat.

Sečteno a podtrženo, myslím, že by to mělo být v pohodě, kdo se bude chtít projít/projet po okolí tak má možnost. Jediný čeho jsem si v kempu nevšiml je nějaké dětské hřiště, na druhou stranu je fakt, že jsem se po něm nepídil.

Nakonec přidávám pár aktuálních fotek z jednotlivých lokalit:
Přílohy
Javořice, spodní pohled na monumentální vysílač.
Javořice, spodní pohled na monumentální vysílač.
Mnichova skála č.1
Mnichova skála č.1
Mnichova skála č.2
Mnichova skála č.2
Velkopařezitý rybník obležený lidmi
Velkopařezitý rybník obležený lidmi
Telčské náměstí v ostrém zapadajícím slunci
Telčské náměstí v ostrém zapadajícím slunci
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
vw frog
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 22.04.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od vw frog »

No a kdo má výtvarného ducha,může si zajet do malebné vesničky Maříž,nedaleko Slavonic(cca 30 km od Telče) a uplácat si svůj vlastní hrneček,
který mu vypálí v peci a pošlou Vám ho domu,nebo se dá vyzvednout v jejich prodejně v Praze-Krči.Ten,kdo zná trochu keramiku,tak ví,že Mařížská keramika je světově uznávaná.
Byly jsme před třemi lety na dovolené v Telči a Maříž můžu vřele doporučit,stejně tak i Slavonice. :lol:
SHARAN I 1,9TDII1998,81kW SKATER
Prodejce nových vozů SEAT

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od bora »

frogu,
mařížská keramika je jednak dobrá a jednak pěkná, ale musím konstatovat, že v posledních letech i tuto manufakturu již lehce pohlcuje těžká ruka trhu a výrobky už nejsou to co to bývávalo (před deseti a více roky), ale jako výlet a zkušennost je to velmi dobrý (pěkný místo).
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
vw frog
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 22.04.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od vw frog »

Zdar Boro,
byl to jenom nápad.Tím jsem jen chtěl říci,že možností na výlety do okolních malebných vesniček stojí za to.My jsme tam během 14.ti dnů najezdili kolem 1500km.Byly jsme i v nedalekém Rakousku.Je to opravdu krásný kraj a lidem pražáci nevadí.
Máme zkušenost i s Jihlavskou nemocnicí,a ostatní se mají co učit.Ať už o přístupu k pacientům nebo o profesionalitě personálu.
KLOBOUK DOLŮ.Bez legrace.
SHARAN I 1,9TDII1998,81kW SKATER
Prodejce nových vozů SEAT

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od Jose1 »

A když jsme u té Maříže, tak nedaleko od ní leží taková malá turistická atrakce přímo na hranicích.
Dá se tam dostat pěšky, nebo kolmo, po cestě podél hranice s Rakouskem.
Je to prastarý hraniční kámen, který kdysi oděloval Čechy, Moravu a Rakousko. Tzv "trojhraní.
Jo a rostou tam borůvky velký jak třešně. :wink:
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od Marek77 »

Dnes jsem si kemp osobně prohlédl, pokecal s provozovatelem, obhlédl i okolí (rybník Velký Pařezitý, nejvyšší horu Vysočiny Javořici, Telč vč. náměstí, hrad Roštejn), jenže se obávám, že sem vlastně nemám co dopsat :wink:. Borek to napsal natolik výstižně, že nemá cenu cokoli komentovat. Tímto díky rodině Boříků za absolvování vejletu a sepsání svých poznatků.

Kemp je skutečně ve svahu. Podíváte-li se na webových stránkách kempu na plán kempu (http://www.camp-rasna.cz/cz/?m=2&/plan-kempu" onclick="window.open(this.href);return false;), pak příjezdová silnice, kterou vidíte nahoře, je na svahu a kemp se rozkládá pod touto komunikací. Z hlediska vyžití pro děcka - dětské hřiště tam přímo není, ale je tam k dispozici spousta travnatých míst, kde si děti mohou hrát do zblbnutí. Především stanová a karavanová plocha, která bude úplně prázdná (louka velikosti kempu - na plánu kempu není zakreslena, jen označena šipkou vlevo dole), dále prostor pod kioskem je kompletně zatravněný (jsou na něm vyobrazené obytné vozy). To vše jsou plochy, které budou prázdné a nám plně k dispozici. Přímo v areálu (vpravo dole) jsou kurty, kde lze provozovat tenis, nohej- i volejbal, dále hala s ping-pongem u vjezdu a v neposlední řadě společenská místnost v penzionu Pod borovicí (cca 50-60 míst). O nedostatek prostoru se rozhodně neobávám :wink:.

Roštejn je dle našeho mínění ovšem malinko problém - obáváme se totiž, že větší počet aut (navíc rozměrů SAG) se na tamní symbolické parkoviště prostě nevejde. Kapacitu odhaduju na cca 20 míst, a to jsem hodně velký optimista. Nemůžeme počítat, že celé parkoviště nám bude k dispozici, neb tam může být na návštěvě kdokoli jiný. Navíc hrad leží v hlubokém lese, kam vede cesta natolik úzká, že dvě auta rozměrů SAG se neminou. Proto případné parkování na krajnici není možné.
Můj názor je ten, že zakomponovat prohlídku Roštejnu do spanilé jízdy není právě rozumné. Spíš bych tuto aktivitu ponechal na rozhodnutí každého individuálně. Pokud budete mít zájem, v rámci nedělního odjezdu si na Roštejnu mezipřistání udělejte - vřele doporučuji. Ale společná akce není rozumné řešení, věřte mi. Navíc myslím, že po absolvování prohlídky jihlavské ZOO bude jen málokdo hned poté chtít šlapat další prohlídku hradu (ačkoli možná se mýlím, soudím podle sebe :wink: ).


S provozovatelem kempu jsem se dohodl, že do týdne mi pošle nabídkový jídelní lístek na snídaně a večeře. Bude pro nás individuálně sestaven, protože jsme sraz, kde jsou i děti, pro něž nelze vždy vařit totéž, co pro dospěláky. Zároveň dostanu nějaký konkrétní ceník, kde bude jasně stanovena cena za snídani a večeři, a to jak pro dospělé, tak i pro dětské porce. Pak už můžeme kalkulovat. Poplatek za vstup do ZOO, za sobotní společný oběd a za ostatní stravu v kempu už mohu s každým z vás konkrétně řešit. Uveřejním zde tedy číšlo účtu, kam po vzájemné dohodě o výši poplatku můžete začít posílat kačky. V kempu po příjezdu budete platit provozovateli jen taxu za ubytování, tedy již zmíněných 250 Kč za lůžko a noc.

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: VELKÝ PODZIMNÍ "SAG SRAZ 2010 NA VYSOČINĚ"

Příspěvek od bora »

frogu,
s tou Maříží to neber nijak osobně :oops: , ta lokalita stojí rozhodně za navštívení, já si jen posteskl, že už se z toho kumštu trošku cosi vytratilo (je to dáno i dobou a trhem), ten kdo tam v dřívějších dobách nebyl nemá možnost porovnání a bude (si myslím) nadšenej. Pro inspiraci přikládám foto našeho už posledního mařížského hrnku (bohužel už má také zásek).

Jose,
dobrej tip, o tom jsem nevěděl

Marku,
ten Roštejn jsem bral taky spíš jako alternativu pro jednotlivce z našich řad než jako hromadný nájezd, myslím že je to hrad, který stojí za to vidět, tedy alespoň pro lidi, kteří na hrady jsou ...
Pozn.: Jihlavská ZOO je sice rozlohou podstatně menší než na ty na které jsme zvyklí v jiných městech, ale myslím, že je to velmi povedený "zvěřinec", osobně ji mám radši než megalomanské projekty (opět je to můj /resp. náš rodinný/ subjektivní názor).
Přílohy
Hrnek z Maříže
Hrnek z Maříže
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Zamčeno

Zpět na „SRAZY & SETKÁNÍ“