Výměna baterie Touareg

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od breh »

Podivej se ještě jednou kolik ti ukazuje voltmetr-budik v přistrojovce.Pokud nad 16V jak pišeš je to zle.
Pokud tam máš opravdu tak vysoké napětí je asi v háji napěťový regulátor.
Nornalní hodnota je 14V na tom budiku.

Cimik666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.06.2017 11:44

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od Cimik666 »

Díky za reakci , omlouvám se , máš pravdu je to 14 , max budíku je 16 .... Přinesl jsem starou nabíječku , nacvaknul na + - v motorové části a druhý den auto naskočilo na brnknutí . Tak tomu tedy nerozumím ,co je mohlo tak vytahat. Od nabití žádný problém a budík na 14 .... :lol:

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od bauer »

Mohlo se cosik zepsut. Zkus to proměřit. Připoj baterku přes ampermetr a změř kolik ti to bere v klidu tj. zavřené a zamčené dveře. A uvidíš co a jak.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

XPajas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 04.10.2016 16:04
Bydliště: Rožnov

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od XPajas »

skotie píše:Ahoj,
taky jsem měnil baterku pod sedadlem řidiče. Byla tam původní baterka z roku 2004 100 ah/850. Vyměnil jsem za Varta 110 ah/920 a je to znát. Původní baterka měla problém už udržet napětí. Navíc, když jsem tam měl původní baterku tak samé pěkné chyby při startu jako např:

fault running gear workshop - vzduchový podvoz, odpojení ABS, odpojení ESP , reset času a všech statistik. Pak je to i výčet chyb na VAGu, protože k vyčtení některých chyb je třeba energie.

Navíc auto po dojetí správně reaguje na vyrovnání tlaků měchů a změnu světlé výšky - "pšouknutí" je zdravé. Když byla baterka špatná auto si nebylo schopné tlaky a výšku korektně dorovnat.

Přesně takto funguje hydraulika u Citroenů, nicméně tam je to řešeno hydraulickým čerpadlem a hydraulickými koulemi, tady je to kompresor a měchy. Princip zůstává stejný. Správně fungující hydraulika si musí taktéž "ulevit". Na tohle všechno má baterka vliv.


Docela pěkný článek ohledně baterií viz níže.

http://www.battery-import.cz/cms/module ... 1(240).pdf
Ahoj, dával jsem do svýho teď tu samou. Ale nenašel jsem žádný kalibrační kód na baterce, aby ho nastavil v power managementu auta, mám k dispozici ODIS a ODB hlavu.
Ty jsi to řešil ?

A pak obecná otázka, těch 14V, co máte na budíku, je přesně a vždy ? Já mám někdy 13.5, někdy skoro 14, ale přesně 14 jsem tam snad neviděl. Jinak kontrola odběru po usnutí nic neukázala (asi 30mA nebo tak něco), ale to by chtělo dataloger, nebo u toho sedět celý den, jestli se někde něco někdy neprobouzí. Pak bych ten test považoval za průkazný.
2004 4.2 V8 AXQ v benálu, bez LPG

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od bauer »

Na budíku je vždy těch 14V, ale úplně přesně by to mělo být 14,4V. Cokoliv nižšího může znamenat nějaký problém. Zkus proměřit a uvidíš. Těch 30mA nebo tak něco je dost důležitých. Např. při stálém odběru 50mA po dobu 14-ti dní s baterií 44Ah a mínusových teplotách venku, kde auto stojí, už nenastartuješ.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

fb_pavla2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.02.2022 07:38

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od fb_pavla2 »

Jak mám prosím změnit kód nové baterky v touaregu?diky

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4765
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od srotty »

Diagnostikou.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“